Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

selam kızlar iftarı yaptık çayları içtik bulaşıkları yıkadık mı :)
kaldığımız yerden devam inşallah :)
benim menü bugün dünden kalan patates pilav,
acılı patlıcan ezmesi ve
yağ biberi közlemesi... biberlerin içinde peynir rendesi var...sardıktan sonra fırında 15 dakka pişiriyorsunuz...
ayran karpuz...şükür allaha bugünde doyduk :)

Eki Görüntüle 752559 Eki Görüntüle 752558

isteyene tarifini yazabilirim...

patlıcanı nasıl yaptın gazelim yazarmısın:KK54:

yok be gözdem adı öyle olunca google'dan bakarsın belki diye öyle dedim..
ben de öyle sosyetik isimlerini bilmem..
ben normalde kabak rendesi diyorum düşün :KK60: eşim bile kabak rendesi diye söyler :)
ama googledan bak diye kuzum, greten diyorlar...hatta ıspanak greten de var, bizim fırında ıspanağın adı olmuş greten :KK60: napalım kuzu uyacaz bizde :)

güzelim yemeklerimize ne isimler uyduruyorlar değil mi ya:KK1::KK1::KK1:

patlıcanı nasıl yaptın gazelim yazarmısın:KK54:

yazarım tabi kuzu :)
patlıcanları közledikten sonra incecik doğruyorsun
sonra tuz karabiber ekliyorsun, sumak da koyuyorsun...sarımsaklı yoğurt ekleyip sonra incecik kıydığın soğanı ekliyorsun..iyice karıştırıp üzerine tereyağ kızdırıp pul biberli sosu döküyorsun..bukadar :)

güzelim yemeklerimize ne isimler uyduruyorlar değil mi ya:KK1::KK1::KK1:

sorma gözdem yaa... sahanda yumurtaya fransız restoranlarında margarita diyorlar...:)
bizim kırk yıllık yumurta olmuş margarita..
:KK60:

Gunaydin kizlar,

masaAllah ne guzel dokturmussunuz…su yaz gunlerinde en guzeli aslinda boyle aperatif seyler yemek…ben dedigimi yaptim…dun bi onceki gunden kalanlari yedik…azicik mercimek corbasi kaldi o da bugune esime artik..diger kalanlarida buzluga attim…bugun icin birde baska bir corba yapmak istiyorum…sehriye corbasi yapicam galiba..yanina gene salata yogurt karpuz olacak..birde kahvaltilik tabii…gecen sene gebelikten dolayi tutamamistim ama onceki sene filan genede iyi yerdim iftarda diye hatirliyorum, performansim dusmus galiba…iftarin cok gec olmasi sanirim etkiliyor beni, birde sabah erken kalkinca acikmaktan cok yoruluyorsun sanirim…

buarada kizlar cesit cesit corba tarifleriniz varsa verirmisiniz bana? Manti bukmustum buzlukta var…onun corbasini yaparim herhalde ilerki gunlerde..hem doyurucu olur hemde corba ve ana yemek gibi olur…cok az haslanmis tavuk attim dun buzluga..onu cikarip tavuk corbasi yaparim…domates corbasi, yayla corbasi, mercimek corbasi…

baska ne tarz corbalar yapabilirim???

Aslinda diyorumki onumuzdeki 30 gune simdiden corbalarimi belirlesem ve 2 gunde bir corba yapsam…davet halinde tabii menum degisir…

KIZLAR SELAM

DÜN EVE GİTTİM BİR GÜZEL PATATES MANTISI YAPTIM .BEN DİREK BORCAMA YAYDIM KIYMAL KAVURDUM ÜZERİNEE YOĞURDU DÖKÜP YAĞ YAKTIM NEFİS OLDU :) birde tatlı olarak sufle yaptım SAHURDA mantı YİCEKTİM AMA GÖZÜMÜ AAMADIĞIMDAN AKLMA BİLE GELMEDİ. CANIM ANNEM İYİKİ VAR YOKSA KALKIP SAHUR YAPAMMAM HERHALDE.

ben sahurda çk halsiz oluyorum bardağı sıkı tutamasam elimden katyıp düşecek o halde oluyorum sizde de öyle bişey oluyor mu? ve fazla bişey yemiyorum.

gözdecim seninki harika görünüyor haftasonu bunu deniyeceğim.

bu akşam şekerpare veya revani yapacağım işten çıkıp.iftarı geç saatte açmak bu yönden de güzel oluyor aslında yapmak istediklerini yapabiliyorsun:)

KIZLAR SELAM

DÜN EVE GİTTİM BİR GÜZEL PATATES MANTISI YAPTIM .BEN DİREK BORCAMA YAYDIM KIYMAL KAVURDUM ÜZERİNEE YOĞURDU DÖKÜP YAĞ YAKTIM NEFİS OLDU :) birde tatlı olarak sufle yaptım SAHURDA mantı YİCEKTİM AMA GÖZÜMÜ AAMADIĞIMDAN AKLMA BİLE GELMEDİ. CANIM ANNEM İYİKİ VAR YOKSA KALKIP SAHUR YAPAMMAM HERHALDE.

ben sahurda çk halsiz oluyorum bardağı sıkı tutamasam elimden katyıp düşecek o halde oluyorum sizde de öyle bişey oluyor mu? ve fazla bişey yemiyorum.

gözdecim seninki harika görünüyor haftasonu bunu deniyeceğim.

bu akşam şekerpare veya revani yapacağım işten çıkıp.iftarı geç saatte açmak bu yönden de güzel oluyor aslında yapmak istediklerini yapabiliyorsun:)

slm canımm ellerine sağlık ben şu sufleyi nasıl yaptın tarifini alabilirmiyim netten baktıklarımda hep hüsrann yaşadım

slm canımm ellerine sağlık ben şu sufleyi nasıl yaptın tarifini alabilirmiyim netten baktıklarımda hep hüsrann yaşadım

canım ben dr.oetkern alıp yapmıştım .hazır paketlerinde o şekilde öbür türlü denemedim hiç ben fırından çk tutuuğum için kuru oldu birazcık ama tadı güzeldi.

http://www.oktayustam.com.tr/oktay-ustadan-fincanda-cikolatali-sufle-tarifi/ birde şu tarif dene istersen canım oktay ustanın yemekleri çk güzel olıuyor.

Son düzenleme:
selam kızlar, nasılsınız bakalım, rabbim herkese kolaylık versin...
dün sahurda yaptığım bir tarifi paylaşmak istedim...çok pratik ve basit..
ben genelde aparatif yemekleri sevdiğim için bu tarz tarifler tam benlik :) ve sahurda öyle pratik oluyorki beğenerek yedik..
tavsiye ederim...

bir adet yufka,.. önceden kalmış veya börek yaparken arta kalmış parçalanmış yufkaları değerlendirmek için ideal bi tarif..
bu yufka parçalarını ufak ufak doğruyoruz, derin bir kaba alıyoruz, sonra içine 2 yumurta kırıp güzelce çatalla çırpıyoruz...yarım çay bardağı süt ekliyoruz...yarım çay bardağı kaşar veya beyaz peynir ekliyoruz....
6 veya 7 dal maydonoz doğruyoruz ( ben koymadım maydonoz evde kalmamıştı)
isteyen yeşil soğanda doğrayabilir içine...
sonra tuz ekliyoruz....
teflon tavaya azcık sıvı yağ ekleyip karışımı döküyoruz, güzelce düzleyip aynı omlet pişirir gibi altını üstünü pişiriyoruz...
afiyet olsun..resimleri bir alta ekledim.

Son düzenleme:
$2013-07-11 02.32.55.jpg $2013-07-11 02.37.12.jpg $2013-07-11 02.52.33.jpg

Kızlar size bi salata tarifi belkide bilirsiniz ama gelen misafirler çok beğendikleri gibi ne olduğunuda anlayamıyorlar o daha komik oluyo :KK1:

Taze Fasulye salatası :

Taze Fasulyeleri haşlayıp küçük küçük doğruyosunuz sonra sarımsaklı yoğurt tuz pulbiber üstünede yağ kızdırın nefis oluyo ..Bu görüntü internetten alınmadır

$IMG_3965.jpg

yazarım tabi kuzu :)
patlıcanları közledikten sonra incecik doğruyorsun
sonra tuz karabiber ekliyorsun, sumak da koyuyorsun...sarımsaklı yoğurt ekleyip sonra incecik kıydığın soğanı ekliyorsun..iyice karıştırıp üzerine tereyağ kızdırıp pul biberli sosu döküyorsun..bukadar :)

sorma gözdem yaa... sahanda yumurtaya fransız restoranlarında margarita diyorlar...:)
bizim kırk yıllık yumurta olmuş margarita..
:KK60:

beğendim bu tarifi
kesinlikle denicem:KK54:
pazara gittim geldim bugün
çok fena oldum ya
bidaha töbe valla sokağa çıkmam ben
nasıl sıcak nasıl sıcak:KK19:
Allah çalışanlara sabır versin güç kuvvet versin ya
bayılıcam sandım bir ara varya
hala kendimde değilim
evde birbirinde
yemekte yok
kendime gelsemde kalksam

bugün yayla çorbası
kaşarlı köfte
pirinç pilavı (neyli yapsam diye düşünüyorum bu sefer değişik yapayım diyorum ama sebzelimi yapsam nohutlu mu bilemedim)
yapıcam
dünden mücver var
bide salata yada cacık yaparım

Kızlar size bi salata tarifi belkide bilirsiniz ama gelen misafirler çok beğendikleri gibi ne olduğunuda anlayamıyorlar o daha komik oluyo :KK1:

Taze Fasulye salatası :

Taze Fasulyeleri haşlayıp küçük küçük doğruyosunuz sonra sarımsaklı yoğurt tuz pulbiber üstünede yağ kızdırın nefis oluyo ..Bu görüntü internetten alınmadır

Eki Görüntüle 753016

off ooff oofff ellerinize sağlık:KK56:
acıktıııııııııııımmmmmmmmmmmmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52::KK52:

X