Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

selam hatunlar nasılsınız bakalım, bugün daha iyi hissediyorum şükürler olsun, ve ne zamandır aklımda olan su böreğimi yaptım az önce..:) biraz sonra eklerim eşim gelince dilimleyip servis yapınca :) zahmetli ama dayanılmaz bi lezzet..kayınvalidem kıymalı yapar genelde ama ben etle aram iyi olmadığı için peynirli yapıyorum...diyette olanlara diyeti bozdurcam bu gidişle :) ahretim kolla kendini :)

slm kızlar böreğimi yaptım işte tarifi..

yapılışı
2 yumurta un tuz ve biraz ılık suyla hafif sert bi hamur yapıyoruz, sonra 6 parça beze yapıp tepsi büyüklüğünde açıyoruz..
açtığımız yufkaları kaynar su dolu tencereye tek tek atıp hemen çıkarıp sonra buz gibi soğuk suya koyuyoruz vakit kaybetmeden...
burdaki amaç hamuru ani pişirip ani soğutmak ki yapışmasına mani olmak...
tepsiyi yağlayıp yufkaları döşüyoruz, her yufka arasına sıvı yağ sürüyoruz ki ıslak olan yufkalar birbirine yapışmasın..3 kat döşeyince peynirli maydonozlu içi döküp, sonra kalan 3 yufkayıda aynı etaplardan geçirip döşüyoruz aralarını yağlayarak...
son yufkayıda serip fırında pişiriyoruz afiyet olsun :)

değişikmiş deneyeyim bende onu

kalpten götürecen sen beniiiiii
tok karna bile ağzım sulandı ya
süpersin maşallahnefis görünüyor gerçekten

Gazel hiç mi bana acımazsın sen ?

Verdiğim kiloları geri mi alayım istiyorsun

Ellerine sağlık canım , ama en çokta oğlunun o tombik ellerine

Allah hayırlısını nasip etsin canım benim .

Katıldım canım , duramadım yine

salata harika görünüyor ellerine saglik

aman ALLAHIM aksam aksam niye baktiysam fena canim cekti

cabuk adres ver geliyorum

ellerine emegine saglik

Sağol canım , gazel benide maffetti mantısıyla

Al işte diyetime bir sabotaj daha

Tabii sen şimdi bilmezsin ausencia ın ne kadaaaaar nohut pilav sevdiğini

Ellerine sağlık kuzum benim , oğlum çok küçük yahu yoksa seni kaçırmazdım

Bak ben bunu yaparken cam kaseye streç film sarıp üzerine önce tüm kaseyi kaplayacak meyve dilimleri koyuyorum .Kivi , kesilmiş üzüm , çilek vs.. Sonra karışımı ekleyip soğutup ters çeviriyorum , o da çok şık duruyor

Rica ederim canım . Aslında cidden şanslısın .Bugün yediğini ertesi gün asla yemeyen , hergün 3-4 çeşit yemek isteyen eşler göz önüne alınırsa , daha ne istiyorsun

Yürü git gazel yaaaa , yürü git

Sen nasıl o kdar zayıf kalıyorsun yahu ?

Ellerine sağlık canım benim

derslere tekrar başlayınca bu kadar detaylı şeyler yapamam artık gözdem :) yarın başlıcam inşallah...
bundan sonra sahanda yumurta, menemen çorba vs gidecez artık :)

Onlarıda paylaş ama burada

Hepsinden canım çekti.
İstisnasız hepsinden..
Pasta, salata, mantı, börek..

paylaşıcam tabi kuzum :) sözümü unutmadım iki yumurta kırsam paylaşıcam :)
ee ne demişler her yiğidin bir yumurta kırışı vardır bu arada dökül bakalım çabuk iki gündür nerdesin sen
biberona deyip deyip ona benzedin he?? varmı öyle kaçak oynamak he söyle bakem?? ben hasta halimle buralarda fink atarken, sen ne yapmaktaydın??

Geziyorummmmmmm

Sabahhtan arkadaşlarla kahvaltıdaydık , oradan arkadaşa gittik . Akşam eve geldim , mutfağa giriştim . Yarışmaya katıldım , onu hazırladım .
Ancak bu saatte girebildim canım.
Hafta sonu zaten hep dışarıdaydık .

Ben biberonun eline su dökemem yahu , illa iki gün gelmesem 3. gün buradayım.

Bişey itiraf edeyim mi ben burdan görüp görüp yapıyorum. Hatta bir de senden sunum çalıyorum.

canım zaten topiğin amacı da bu...görüp fikir alışverişi yapmak denemek sunmak paylaşmak vs...
yoksa bunları sadece görsellik olsun diye paylaşmıyoruz ki...akıl akıldan hatun hatundan üstündür demişler...
bende çok denediğim tarifler oldu burdan...aus sağolsun bütün mutfak topiği açanları solda sıfır bırakıp topiğin sayfalarını 800 lere çıkaracak gibi :) kollayalaım kendimizi auscum :) nevreste seyren falan kovmasınlar bizi :)

Çal canım helali hoş olsun

Hatun hatundan üstündür, tuttum bunu.

Ya benim telefonum foto. çekmiyor.
Kardeşime verdim, ben takoz kullanıyorum En kısa zamanda dahil olacağım bu konuya
Tatlılar falan ohoo süper olacak.

Cansın.
Yapma etme bak diyetteyim açım bak saat 1 i geçmiş Hani diyorum böyle güzel yemekler yapmasanız diyorum.

biliyomusun inan kilolu bi bayan olup diyetler yapmayı isterdim...herkes bişeyden dertli bende alamıyorum işte, çocuk doğurdum hala bekarken ki kilomdayım boyda uzun, maşallah bildiğin kavak...kuru kavak :60.

biliyomusun inan kilolu bi bayan olup diyetler yapmayı isterdim...herkes bişeyden dertli bende alamıyorum işte, çocuk doğurdum hala bekarken ki kilomdayım boyda uzun, maşallah bildiğin kavak...kuru kavak :60.

Ağzına kürekle vurmanın zamanı geldi ablacım.
Bakk ablacım diyorumm. hala diyorsun diyet yapmıyorum.

Hatun hatundan üstündür, tuttum bunu.

Ya benim telefonum foto. çekmiyor.
Kardeşime verdim, ben takoz kullanıyorum En kısa zamanda dahil olacağım bu konuya
Tatlılar falan ohoo süper olacak.

sabırsızlıkla bekliyorum tarfilerini canım
ben alışılmış yemeklerden ziyade yeni şeyleri denemeyi çok seviyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…