Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

teşekkür ederim canım beğenmene sevindim

Gazelcim merhaba
bugün hamaratlığım tuttu yemek topiğine bakıyım dedim ve senin patates mantısını gördüm
bişey sorcam bu soğukta ikram edilebilir mi :26:
çok leziz görünüyor ellerine sağlık ben patatesin her şeyine bayılırım

mantının soğukla alakasına hiç bakmam dolma
yumulurum tabağa...
daha geçen gün yine yaptım çok da güzel yendi...
yap sen yap...

mantının soğukla alakasına hiç bakmam dolma
yumulurum tabağa...
daha geçen gün yine yaptım çok da güzel yendi...
yap sen yap...

Annemin günü için düşünmüştüm sıcak ikram biraz olanaksız olur ondan soğuk olabilir mi dedim ama sen bu işin gurmesisin yap diyosan yaparım
canım da nasıl çekti günden önce bi deneme yapımak maksadıyla yapıyımda yiyim bari
nasılsın bu arada karşılaşamaz olduk..
aöf topiğine kayıtlardan dolayı patır patır döküldük oralara
oradada pek göremedim gerçi ben de sık giremiyorum artık

gün için hem güzel olur hem pratik, kısa zamanda bir çeşit daha çıkarırsın servise..yap yap pişman olmazsın..
fakat top şeklinde yapma, çünkü servis tabağına alınca yoğurtlar akıp gidiyor.. gözde çanak şeklinde yapmıştı, yoğurtu içine koyunca hiç dökülmemiş..
bende öyle yaptım en son yaptığımı...hem daha hoş görünüyor...
bu aralar pek takılmıyorum geyiğe muhabbete....
kk nın farklı topiklerinde keşif yapmaktayım
sen nasılsın, başladınmı derse?

çanak şeklide pek bi uğraştırır aynı boy olacak gün için ikram edileceği için annem daha da bi özenir tamam
Yoğurt olarak mutlaka süzme yoğurt olmalı demi o çanağın içinde durması için
Gözdenin çanaklı tarifini göremedim o da yeşil soğanlı yapmış top şekilnde..
Saolsın gazelim iyi diyelim iyi olsun sen nasılsın?
Daha kaydımı yaptırmadım gazelcim dolayısıyla kitabımıda almadım ve dolayısıyla başlamadım henüz
Sen kayıtmış ders çalışmakmış başladın mı

Hangi topiklerde keşif yapıyormuşsun sen bakayım

Hem de bensiz bensiz

Soğukta yenir canım , ama en alası ılık olan .Sıcak güzel olmuyor zaten . Ilıktan kastım yapıp dolaba koyma oda sıcaklığında beklesin misaifrleri .

kaydımı yaptım da ders çalışmayı sorma istersen
ausun taktiğini uygulama fikri arasında gidip geliyorum....

ausum sen biliyorsun ne keşfi yaptığımı, konuşturma şimdi beni burda ortalık karışır neme lazım :95:

Allah muhabbetinizi artırsın keşiflerle

Aman karıştırma ortalığı böyle sakin sakin iyi gidiyoruz , kalbim tutar bak

teşekkürler ausum bak o iyi oldu işte
günde zaten masayı hazırlar giderim ben ılık bi şekilde yenilir..
gerçi annemin güne daha var ama bi kaç misafir yine çağıracak o zman yapabilirim..
peki bunun etlisini eylül yapmış sence bunun ılığı nasıl olur yani ben daha çok meze tarzı gibi koyacam masaya

Canım eylül yaptığı kıymalı onda kıymanın donması durumu olduğundan patates çanakları soğuk bile olsa iç harcının soğumadan konulması lazım ki lezzeti yerinde olsun .

Sen iyisi mi kıymayı falan karıştırma için , güzel hazırla patates toplarını , mis gibi yoğurtla

Çok saolasın verdiğin akılla minettarım sana
evet ben en iyisi öyle yapıyım sen denedin mi bu tarifi :26:
gazel dediki top şeklinde olunca serviste sıkıntı oluyor üzerindeki yoğurt durmuyor o yüzden çanak şeklinde daha iyi olur dedi sen ne diyosun

Ben kıymalı yapacaksam çanak yapıyorum , kıymasız yapacaksam top şeklinde yapıyorum , günde sunacaksınız ya , güzel bir servis tabağına dizer topları , üzerini yoğurt ve kızgın yağ misafirler kendi alırlar tabaklarına o zaman görüntü çirkinliği olmaz

süpersin ausum
iyiki varsın senin engin bilgilerinden faydalanıyorum
güne yakın bişeyler sorabilirim gerçi annem döktürecek ben aparatif meze tarzı şeylere yardım ederi :13:

ausum benim komşuda şu şekilde yapmış çok hoşuma gitmişti hiç denemedim ama denemek istiyorum..
patatesi yoğurduktan sonra içine kıyma harcı koyup kapatmış...aynı içli köfte gibi uzun uzun yapmış...
ben önce dedim niye bukadar büyük yaptın diye, çatalı batırınca baktım içi varmış
çok güzeldi, ılıktı, hemde çok lezizdi..

süpersin ausum
iyiki varsın senin engin bilgilerinden faydalanıyorum
güne yakın bişeyler sorabilirim gerçi annem döktürecek ben aparatif meze tarzı şeylere yardım ederi :13:

Ne demek dolmam , anneler öyledir genelde harika börekler kekler yaparlar , mezeler , aperatifler senin ellerinden öper.

Sor canım , seve seve yanıtlarım bildiğim bir şey ise eğer.

Evet canım , hatta bizim topikte bu patates mantısı çok gündemdeyken bende o şekilde yapmıştım , çok güzel olmuştu

Yapılıp hemen sunulacaksa çok ideal misaifr için

bencede hemen sunulmalı, yoksa kıyma donar çok sıcak olursa da yoğurt sıcakla ekşir
derece ile ölçmek lazım vallahi pek zor bu mereti ayarlamak

Annem et konusunda doldurur menüyü yok içli köfte yok ağzı açık
ÇOOOK TEŞEKKÜRLER AUSUM CANIM
Aklıma gelmişken profitrol hakkında da bişey sorcam sonra kaptıcam bu mevzuyu yani bugünlük çünkü konuştukça karnım acıkıyor
Hamur için tatlı kaşıkla şekil verilir denmişte sen büyük sevdiğini yazmışsın sen neyle yapıyosun ve ayrıca o hamur gerçekten oluyor mu ausum denemek istiyorum ama o hamurda takılıp kalacam gibime geliyor

Az bir hamur çıkıyor , tatlı kaşığını tam doldurmadan bir diğer tatlı kaşığı ile şekillendirip koyduğunda normal profiterol boyunda oluyor , tam tatlı kaşığı koyarsan dolu dolu büyük oluyor benimkiler gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…