Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

O nedir öylee :KK52:
Tarifini öğrenebilir miyim acaba ?

ellerinize sağlık =) ben de denemek istiyorum da linkini göremedim ilk sayfada tarifin ?

Teşekkürler .

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=605357&page=65

Gözde arkadaşımın tarifi ile yaptım fakat ben profiterol toplarını büyük seviyorum biraz , o yüzden daha büyükçe koydum tepsiye.

Şimdiden ellerinize sağlık , afiyet olsun size de :KK56:

$20140219_122038.jpg PATATESLİ POĞAÇA

Fırından yeni çıkmış patatesli poğaçalar ...

Yapımı çok çok basit .Hani şu meşhur 3.2.1 poğaça tarifi var ya , en son galeta ununa bulayarak fırına verdiğimiz , heh işte bu poğaçalarda aynı tarifin galeta unsuzu :KK1:

Evde maya yoktu bende bu yolu denedim , çok güzel pofidik pofidik oldular .

• 3 adet kabartma tozu

• 2 bardak yoğurt

• 1 bardak sıvı yağ

• Tuz ve un (çok cıvık bir hamur olacak , çok un koymayın . Böyle ele yapışarak şekil verilecek kadar yumuşacak olacak hamur kıvamı . 12 tepeleme kaşık kadar ...)

Üzerine yumurta sarısı ve çörek otu koyup , 200 derecede önceden ısıtılmış fırına veriyoruz :KK56:

İç harcında ben peynirli patates kullandım , dilediğiniz harçla yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 984420 PATATESLİ POĞAÇA

Fırından yeni çıkmış patatesli poğaçalar ...

Yapımı çok çok basit .Hani şu meşhur 3.2.1 poğaça tarifi var ya , en son galeta ununa bulayarak fırına verdiğimiz , heh işte bu poğaçalarda aynı tarifin galeta unsuzu :KK1:

Evde maya yoktu bende bu yolu denedim , çok güzel pofidik pofidik oldular .

• 3 adet kabartma tozu

• 2 bardak yoğurt

• 1 bardak sıvı yağ

• Tuz ve un (çok cıvık bir hamur olacak , çok un koymayın . Böyle ele yapışarak şekil verilecek kadar yumuşacak olacak hamur kıvamı . 12 tepeleme kaşık kadar ...)

Üzerine yumurta sarısı ve çörek otu koyup , 200 derecede önceden ısıtılmış fırına veriyoruz :KK56:

İç harcında ben peynirli patates kullandım , dilediğiniz harçla yapabilirsiniz.

5 çayı için mi yaptın ausum :KK56:
Ellerin dert görmesin çok güze görünüyor :KK16:
Ama 3 adet kabartma tozu mu :KK53:

5 çayı için mi yaptın ausum :KK56:
Ellerin dert görmesin çok güze görünüyor :KK16:
Ama 3 adet kabartma tozu mu :KK53:

Ausa her gün her saat 5 çayı dolmam :KK8::KK8:

Yooo öylesine yaptım , kapı çalar bir komşu geliverir , dursun evde :KK6::KK6:

Evet tatlım bu poğaçanın özelliği bu , mayasız mayalı gibi oluyor :KK34:

Ausa her gün her saat 5 çayı dolmam :KK8::KK8:

Yooo öylesine yaptım , kapı çalar bir komşu geliverir , dursun evde :KK6::KK6:

Evet tatlım bu poğaçanın özelliği bu , mayasız mayalı gibi oluyor :KK34:

Yakın olsaydın inan her gün sana gelirdim şu profitrolünüde unuttum sanma yani :KK53:
Komşuların çok şanslıymış valla :KK23:
Çok enteresan bi poaçaymış denemek gerek :KK6:

$20140219_130319.jpg Kaymaklı Kadayıf

Bu da dün yaptığım kaymaklı kadayıf . Sevenler için çok basit bir tarif. 1 kilo kadayıf tel tel açılıp yarısı borcama döşenir , arasına ceviz , fındık ya da fıstık nasıl seviyorsanız konur .Sade de bırakılabilirsiniz. Sonra diğer yarısı döşenip kadayıfın elle iyice bastırılır ve 180 derece fırına verilir . Bu sırada 6 bardak şeker 6 bardak su ile şerbet hazırlanır , bir kaç damla limon suyu ile kaynatılır . Fırından çıkan kadayıfa 2-3 kaşık erimiş tereyağ ile beraber şerbet dökülür.
Frından çıkan kadayıf soğumuş şerbetse ılık olacak .

Yakın olsaydın inan her gün sana gelirdim şu profitrolünüde unuttum sanma yani :KK53:
Komşuların çok şanslıymış valla :KK23:
Çok enteresan bi poaçaymış denemek gerek :KK6:

Deneyin canım çok kolay bir tarif.

Beklerim her zaman :KK42:

Eki Görüntüle 984447 Kaymaklı Kadayıf

Bu da dün yaptığım kaymaklı kadayıf . Sevenler için çok basit bir tarif. 1 kilo kadayıf tel tel açılıp yarısı borcama döşenir , arasına ceviz , fındık ya da fıstık nasıl seviyorsanız konur .Sade de bırakılabilirsiniz. Sonra diğer yarısı döşenip kadayıfın elle iyice bastırılır ve 180 derece fırına verilir . Bu sırada 6 bardak şeker 6 bardak su ile şerbet hazırlanır , bir kaç damla limon suyu ile kaynatılır . Fırından çıkan kadayıfa 2-3 kaşık erimiş tereyağ ile beraber şerbet dökülür.
Frından çıkan kadayıf soğumuş şerbetse ılık olacak .

Aus poğaçan da çok güzel ellerine sağlık ama bu kadayıfla beni can evimden vurdun.:KK56:Şimdi ben bunu yemezsem ne olur.Anladın sen onu.:KK60:Yakın zamanda yapmak lazım tabiki.:KK53:

Son düzenleme:
Aus poğaçan da çok güzel ellerine sağlık ama bu kadayıfla beni can evimden vurdun.:KK56:Şimdi ben bunu yemezsem ne olur.Anladın sen onu.:KK60:Yakın zamanda yapmak lazım tabiki.:KK53:

Anlamaz mıyım adracım aynı duygular içinde yedim akşam :KK1::KK1:

Yap tatlım yap , akşam bozacağın diyette lazım olur :KK1:

Anlamaz mıyım adracım aynı duygular içinde yedim akşam :KK1::KK1:

Yap tatlım yap , akşam bozacağın diyette lazım olur :KK1:

Akşam olmasa bile yakın bir zamanda.Ben kadayıfı dondurmayla da çok seviyorum.:KK56:

selam kızlarrr

sevgilier gününe özel böyle kurabiyeler yaptım dün .9: ilk defa yaptım biraz kötü oldu sanki :KK43:

Malum iş sebebiyle erken kutlamıştık ama ben bişey hazırlamamıştım bunlarda benden

$20140219_015552.jpg
$20140219_015540.jpg

Son düzenleme:
selam kızlarrr

sevgilier gününe özel böyle kurabiyeler yaptım dün .9: ilk defa yaptım biraz kötü oldu sanki :KK43:

Malum iş sebebiyle erken kutlamıştık ama ben bişey hazırlamamıştım bunlarda benden

Eki Görüntüle 984598
Eki Görüntüle 984601

Eyyy aşkkkkkk :KK69::KK69::KK69::KK69:

Çok güzel olmuşlar kuzum , hem de ilk kez yapmışsın . Şeker hamuruna elin alışması kolay olmuyor .Çok çok çok güzel olmuş , ellerine sağlık .

Aşkınız da daim olsun :KK16:

Eyyy aşkkkkkk :KK69::KK69::KK69::KK69:

Çok güzel olmuşlar kuzum , hem de ilk kez yapmışsın . Şeker hamuruna elin alışması kolay olmuyor .Çok çok çok güzel olmuş , ellerine sağlık .

Aşkınız da daim olsun :KK16:

Çok teşekkür ederim ablacım :KK16:

Aynen öyle hafta sonu yapsaydım daha bir dikkat ederdim ama olmadı maalesef .

saol ablacım :KK16:

X