Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Hanımlar nasılsınız? Size bir şey danışmak istiyorum been Bayramın 3.4. günü çok çok özel misafirlerimiz olabilir Tanışma ve belki isteme durumu söz konusu yani... Uzak yoldan gelineceği için yemek de olur sanırım çay kahve faslı da... Ve ben ne yapacağımı bilemez durumdayım. :26: Ne ikram edebiliriz. Bayram bayram misafirler gelip gidecek, yemek ve tatlılar nasıl hazırlanacak?
Yemek olsa bile güzel bir ikram hazırlamak istiyorum ben çayın yanına.. Ne yapabilirim sizce.
Kurabiye ve şu sütlü tatlılar yarışmasındaki sadrazam lokumunu yapayım dedim ama başka neler olabilir. Profiterol de aslında yapabilirim orta boy...
Gözdecim dereotlu poğaçanı yapayım mı, yarim de çok sever poğaçayı
Ayrıca yemek ne olabilir, mezeler filan. Nolur bana yardım ediiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnn

canım çok abartıya kaçmadan ama göze hitap edici bişeyler olsun...
tatlı ve tuzlu olarak düşün...mesela tatlı olarak brovni yapabilirsin, hem pasta gibi hem kek gibi çok hoş oluyor, güzelce de süslersin dilimleri, gözdenin otlu poğaçası çok güzel bak, ben onu maydonozlu yaparım, ama dereotluda güzeldir kesin..dere otuna bayılırım çünkü
birde kurabiye yap mesela, un kurabiyesi veya damla çikolatalı kurabiye vs gibi...bunlar çayın yanına ikramlık olsun...güzelce tabaklarda servis edersin...
yemek olarak da islim kebabı benim favorimdir misafir için...kurban bayramı olduğu için malum kavurma yaparsınız artık...hem göze hem mideye hitab eder :) hem yapılışı da kolay...tavsiye ederim..mercimek çorbası, pirinç pilavı salata zaten standart olur genelde.. yoğurtlu meze olsun en az bir çeşit..
eğer kırmızı et sevmeyen olursa, fırında kaşarlı tavuk patates yapabilirsin...
ah ne tatlı heyecan bunlar inşallah istediğin gibi olur herşey canım

canım valla maşallah diyeyim tü tü tü
ellerine sağlık neler döktürmüşsün öyle..valla nasıl canım çekti gecenin köründe...
patates mantısını da çok güzel yapmışsın, bir iki top atayım mı ağzıma :)
hepsi süper görünüyor eline sağlık...

75 kuruştu 1 tl olmuş
birde düşük gramajlı bir ekmek vardı o 65 kuruştu o da 75 kuruş olmuş
yakında 2 tl de olur

neeeeeeeeeee 1 lira mı olmuşşşşşş yuhhh ya ne yapıyorlar böyle
eve en acilinden ekmek yapma makinesi almam lazım birde çeyizime

1 lira ekmek mi olur ya allah allah

canım arkadaşım hayırlı olsun inşallah
çok sevindim
darısı benim başıma
artık çıkmaz ayda mı orasını bilemem
şimdi ben sana fikirlerimi söyleyeyim
sütlü tatlılar yarışmasındaki sadrazam lokumunu bende yaptım geçen gün
inanılmaz güzeldi tadı
ama rahat sarmak istiyorsan 8 dilim kadar çıkıyor
başkada çıkmıyor
yani onu anca aile içinde yapabilirsin
yada 2 tepsi yapabilirsin
birde ben dik oturtamamıştım önceki sayfalarda var bulup eklerim
ama yinede sen bilirsin
bence profiterol yap
hatta şimdi yap
benim burdaki profiterol tarifimi çoğu kişi yaptı çokda güzel oluyor
hiç tereddüt etmeden yapabilirsin
50 küsür tane çıkıyor
toplarını hazırlayıp buzdolabı poşetine doldurup içlerini yapacağın zamana kadar buzdolabında saklayabilirsin
en son gün eline ayağına dolaşmaz en azından
hatta kremasınıda hazırlayıp içlerine doldurup yine poşetleyebilirsin yada servis tabağına dizip üstünü streçle at dolaba tamamdır
çıkarıp 5 dkda sosunu yapmak kalır geriye

dereotlu poğaçaya gelince bence kesinlikle yap
tarifi aynen uygula ben değişiklikler yaparak en son o haline getirdim
gerçekten güzel bir poğaça
servis edeğin zaman azıcık ısıt o zaman dahada harika oluyor
1,5 tepsi çıkıyor o da bol bol yeter yani

yanınada gazelin deiği bgibi un kurabiyesi yapabilirsin
yada damla çikolatalı kurabiye
yada tuzlu kurabiyede olabilir
mercimek köfteside olabilir
aklıma başka birşey gelmiyor
önceki sayfalardanda bakıp yazarım yine

yemek içinde daha tecrübleri ablalarımız menü çıkartırlar
geçen bakmışsın
benim patates çanağında garnitürlü salatam vardı
onu yapabilirsin
hem porsiyonluk hem şık oluyor benimki biraz uyduruk olmuştu ama sen süslersin
patates mantısı yap onun yerine derdim ama o da sofradayken yağı donuyor
misafir için yapması uygun olmaz sanki sofrada baya bir bekleyecek sonuçta
yoğurtlu biber salatasıda güzel olurdu benim için olmazsa olmazzzz
havuçladada yoğurtlu meze yapıyorlar o nasıl bilmiyorum ama değişik oluyor bakabilirsin
ben bakınayım yine biraz yazarım buraya

gazelim
canım arkadaşım
naber napıosun
biz bayadır muhabbet edemiyoruz sanki seninle
özledim seni
kitaplarını aldında ders çalışmaya mı gömüldün sennnnnnnnnn
bu arada yarışmada oyunu gördüm teşekkür ederim arkadaşım

neeeeeeeeeee 1 lira mı olmuşşşşşş yuhhh ya ne yapıyorlar böyle
eve en acilinden ekmek yapma makinesi almam lazım birde çeyizime

1 lira ekmek mi olur ya allah allah

ayyy bende bayılıyorum onlara
bende istiyorum bende bendeeeeeeee

nihan bak yemekte bohça krepte yapabilirsin
önceden hazırla koy borcama üstünüde ört folyoyla
yemek zamanı ısıt hemen fırında çıkar servis yap
etli yaparsın içini çok güzel olur
ayyy sabah sabah bendekide ne iştahtır açlığım tuttu
birde patates püresi yanına

Son düzenleme:

Aaaay çok heyecanlııı..
Bende gazel ablama katılıyorum, tatlı tuzlu olarak ikiye ayır canım.
Dereotlu poğaça riskli olabilir, dereotunu herkes sevmiyor ya ondan canım. Maydonozlu yaparsan harika olabiliir.
Kurabiye yapabilirsiin..
Börek kesin olsun çayın yanına.
Börekte de riske girme bence, patatesli gibi genel bi börek çok yakışabilir tabi azıcık şekilli olanlardan yaparsın.
Sarma olmalı tabikiii, sarmasız ikram tabağı mı olurmuş.
Tatlı olarak da yine gazel ablamın dediği gibi, pastamsı kek harika olabilir. Hem ağır kaçmaz, hemde ıslak ıslak pasta gibi olur.
Ay hayırlısı olsun canımm..

Teşekkür ederim ablacımm.. Bi beğenmedin tek mesajımı bile heee
Canının çekmesine üzüldümm ama kötü tarafım sen buralara mantı koyarken eyiydi diyoo.

Nihan canıım çok sevindim inan Baban ikna oldu sonunda demek ki , çok güzel haberlerini bekliyoruz canım .

Akşam yemeğine davet edecekseniz ; kurban bayramı sofrasında et olmazsa olmazdır . O sebeble ana yemeğiniz kurban etinden bir tas kebabı olabilir .

Çorbanız düğün çorbası olsun bence , davet sofrasına ben çok yakıştırıyorum . Sarma hazırlayın anneciğinle zeytinyağlı , önemli misafir sofralarının vazgeçilmezidir .Hem sarmayı yapın ki ola ki yemeğe gelmediler , çay yanındaki tabakta da ikram edilir .Şimdiden sarıverin , o gün pişirirsiniz.

Çay yanında , profiterol yapmak istemişsin , kalabalık için idealdir ,Ama gözdenin dediği gibi onu da hazırlayın şimdiden , o gün sadece çikolata sosunu servisten hemen önce eklersiniz.

Ama şu çok çnemli bence yemeğe kesin geleceklerse çayın yanında çok fazla şey yapmaya gerek yok .

Son düzenleme:

Gazelcim sağ ol yardımların için hem de nasıl heyeacanlar bi bilsen, babacık hemen vermem dedi aşama aşama gidicez bakalım ama bu bile inanılmaz bir adım bizim için aslında Browni daha önce yapmadım, annem ıslak kek yapardı çok güzel, aşk da yoğun kakao,çikolata sevmez o da yesin diyorum bari bir şeyler. Heyecandan yiyemem diyor ama Bir arkadaşım haşhaşlı revani yapıyor aslında çok güzel, o da kek gibi olur süslenir yapsam mı ki? :44:kurabiye de yapayım değil mi? Çörekotlu bir kurabiye tarifimiz var çok güzel onu yapayım. Yani çayın yanına 3 çeşit yeterli mi yoksa az mı? :26:
Kavurma da haria fikir hem kurban bayramı, hem kolay annem yapar nasılsa İslim kebabını bilmiyorum bakayım bir Evet çorba olarak mercimek de süper, pilav salata yaparız. Ben havuçlu, mısırlı, yoğurtlu salata yapıyorum o da bir çeşit olur. Ayyyyyy çok heyecanlandım sağ ol gazelim

Gözdecim canım darısı başına inşallah.Daha da güzel şekilde olsun hemen versin ailen
Canım aslında profiterolde çok haklısın. Arefe günü ordayım ben. Bayramın 1. günü sakin sakin yapsam kremasız kalır geçen bayram da öyle yapmıştım üstelik, senin tarifine de bakayım canım hem bereketli de. En azından önceden çıkar aradan bir kısmı. Sadrazam lokumunu da çok yapmak istiyorum yarışmadaki sunumla yapabilsem ne kadar harika olur yaa... profiterol, çörekotlu kurabiye, haşhaşlı revani ve sadrazam lokumu abartı mı olur uyumsuz mu olur ne olur ne dersiniz.Bu kez poğaça yapılmayacak ama... Garnitürlü salatayı yemeğe mi söyledin canım sen o da çok güzel canım yapmak istiyorum her şeyi Mevsim salatası ve mısırlı havuçlu yoğurtlu salata yapayım dedim sonra aslında Biber salatası nasıl, kırmızı biberden mi? Bi kere uydurmuştum öyle bir şey güzeldi baya.
Bohça krep de manisa kebabı değil mi? Ablamlarla yapmıştık çok güzeldi... Fotosunu yüklemeye çalışayım Çoook teşekkürler

Auscuuuuuuuuuum ikna oldu mu bilemiyorum doğrusu ama çok şükür gelsinler bir tanışalım dedi.
Sanırım tanışma ve isteme olacak sadece... Canım aramızdaki mesafe uzak o yüzden yemeğe de gelirler diye düşünüyorum. Dediğin gibi et yemeği olmalı muhakkak, annem de öyle der. Sarma da çok iyi fikir yapalım, bir de börek yapılır bizde davetlerde yemekte. Avcı böreği mi yapsam karnıyarık börek mi.. Hem yemek etli, hem börek kıymalı olmasın değil mi? Önceden geliş saatlerini konuşmalı ona göre hazırlanmalıyız aslında.

amin canım amin
profiterol haşhaşlı revani sadrazam lomunu 3ü bir arada yiyenler verdik gitti alın gidin derler heralde
3 ü fazla olur canım ya
sen ele aradan birini
çörekotlu kurabiye kalsın
garnitürlü salatauyı yemek için söyledim canım hani şk olur diye görüntrüsü güzel oluyor
biber salatasıda kırmızı biberden
közleyip soyuyorsun
yoğurtlayıp zeytinyağı gezdiiryorsun üzerine
bohça krepte manisa kebabı heralde
adını sanını bilmiyordum gözde kebabı o
kolay gelsin sana
sen bu telaşla düğün daveti bile verirsin eminim

Teşekkür ederiiim
Yapacağım birkaç şey kesin gibi. Sarma, çörekotlu kurabiye ve profiterol... Karnıyarık börek ya da patatesli gül böreği de düşünüyorum dediğin gibi.Hem yemekte olur isteyen alır hem de çayın yanına olabilir değil mi? Evet yaş pasta gibi, kek tarzı bir şey de olsun. Haşhaşlı revani güzel olur mu? Kremşantiyle de süslenir. Arkadaşım yapıyor çok hoş. Ayy tüm yemekler gözümün önünden geçiyor hepsini yapasım var

Kaptırmış gidiyorum değil mi Gözdecim
Haklısın üçü fazla olur, sadrazam lokumu kalsın o zaman. hem azmış. Sonra yaparım onu. Bir de bir gün mü gelincek iki gün mü bilemediğimden bu bocalayış. Aslında garnitürlü salata hoş da olabilir şu açıdan. Etin yanına patates püresi de güzel gider... Servisi de rahat olur.Çoook teşekkür ederim her şey için

Karnıyarık börek çookk güzel, hele de kıymalı yaparsan harika oluur.
Haşhaşlı revani ağır olmaz mı canım? Tat olarak yani, hani bi yerden sonra çok tatlı bayıyor diye söyledim.
Zaten şuan açım, olmadı bunlaaaar.

Tamam tamam olmuş o iş

Tanıştıktan sonra muhtemelen sevecektir ve belki sadece söz kesilip bekleyin der , hani diğer öncelikleri var ya babacığının

Bak sen aşkına sor bakalım , çaktırmadan ağzını arasın annesinin , arada laf taşısın yani , kaçta gelecekler , ne kadar kalacaklar falan ?

Şehir dışından gelecekleri için sofra kurmanız kaçınılmaz o zaman
.

Çorba
Ara sıcak ( börek ) Bence kıymalı olmasın . Peynirli , kaşarlı , patatesli ...Bunlardan biri olabilir.
Zeytinyağlı Sarma
Yoğurtlu köz biber ya da patlıcan salatası
Yine bol yeşillikli , mısırlı falan bir mevsim salatası
Et yemeği yanına patates püresi
Pilav

Çayla beraber , dereotlu poğaça , kurabiye , profiterol ya da haşhaşlı revani.

Yine börekten , sarmadan da koyarsınız isterseniz .

Karnıyarık börek bence de çok güzel, kıymalısı da harika, peynirlisi de olabilir.
Revani sallantı da o zaman Bir şey bulmalıyım onun yerine ama ne:26: Evet yaa yemekler, pastalar ağzımız sulandı

Karnıyarık börek bence de çok güzel, kıymalısı da harika, peynirlisi de olabilir.
Revani sallantı da o zaman Bir şey bulmalıyım onun yerine ama ne:26: Evet yaa yemekler, pastalar ağzımız sulandı

Diyette olmasam, aaah nihaaan!!
Browni yapacaksın, e kurabiye de var, başka ne tatlı düşünüyosun kıız.
Bayramda zaten baklava olur, ondan da ikram edersiniz bence tatlı düşünmee..

Ah Auscum sever inşallah, inanıyorum seveceğine yeter ki önyargılı yaklaşmasın:18: belki dediğin gibi düşünür o da aklıma gelmemişti bu ihtimal hiç.
Sen böyle menü halinde yazınca kalbim nasıl çarptı artık açlıktan mı, heyecandan mı bilemiyorum
Çorbada düğün çorbası demişsin ya hiç yapmadım canım ya nasıl tarifi var mı burda?
Evet sarma, karnıyarık börek, yoğurtlu ve mevsim salata, pirinç pilavı ve et yemeği, püreyi nasıl koymalı tabaklara koyu kıvamda mı olmalı auscum.Bir de et yemeği, kavurma- tas kebabı olursa servis nasıl olur.Ay sanki daha önce hiç davet vermedik. Oysa annem pek ala davet verir de. ben biraz garanticiyim sanırım

Diyette olmasam, aaah nihaaan!!
Browni yapacaksın, e kurabiye de var, başka ne tatlı düşünüyosun kıız.
Bayramda zaten baklava olur, ondan da ikram edersiniz bence tatlı düşünmee..

Browni yapmadım hiç daha önce ondan korkuyorum azıcık, rezil olmayayım:18:
Ay benim aklıma baklava hiiiiiiiiiç gelmiyor bile yaa. Doğru ya bayram için baklava yapar annem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…