muhafazakar arkadaş sorunu

sanayitostu

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2024
246
260
25
selam kızlarr.
benim muhafazakar ailesi olan bir arkadaşım var ve her şeyi yapmasına rağmen ailesinden gizliyor. sevgilisi var onla kalıyor vssvs. En son dısarı çıktığımızda güzel bir mekana gitmiştik orada eşime babam arıyor sussan olur mu dedi. eşim de delirdi tabii ki ben sana uymak zorunda mıyım karımla oturuyoruz diye. eşim mi çok tepki verdi bilmiyorum ama 30 yaşındayız ergen gibi takılamam ben vs dedi. şimdi arkadaşımla aram baya kötü çünkü doğal olarak ben eşimi savunuyorum. arkadaşıma xin eşi var desen ne olur ki dedim ona da sorun çıkarırlar diyor biz evliyiz kocam olmasından daha doğal bir şey var mı anlamadım. masada kendi sevgilisi de vardı ayrıca..

Son düzenleme:
Gidip agzını burnunu mu kıralım ?
Görüşme madem allah allah :)
merhaba gidip ağzını burnunu kırın diye bir alt metin nerede var haahaha laf olsun torba dolsun işte. kim haklı ben çok mu tepki veriyorum diye düşünüyorum kaç senelik arkadaşım muhafaakar diye küsüp konuşmayacak mıyım sonsuza kadar. sizden de ağız burun kırma ricam da olmadu hem zaten hahah

Erkek sesi bir şekilde. Büyük ihtimalle sevgilisinin de eşiniz konuşunca konuşacağını, cevap falan vereceğini düşündü. Onu durdurmak için sanırım. Ne olacaktı eşiniz sussa anlamadım. Türkiye burası. Herkesin sınırları, ailesi farklı. Kızamıyorum ben öyle şeylere. Kaba bir şekilde söylediyse bilemiyorum tabi.

Laf olsun diye açılan konulardan olsa gerek

Eşiniz abartmış bence 2 dk sussa bir şey olmazdı
Çok fazla tepki vermiş

Muhafazakar ailelerde konu erkektir zaten, eşiniz de erkek neticede birinin kocası olsa da. Eşiniz fazla abartmış, siz neden kocanızı savundunuz şu durumda size göre haklı mı ki? "Doğal olarak" demişsiniz normal şartlarda "doğal olarak" haklı olan savunulur, eş diye her haksız konuda savunamayız

Kizin ailesi öyle olabilir ve arası bozulsun istememiş olabilir

Kendi de yasam şeklini başka tercih ediyordur ikide bir muhafazakar demenin ne anlamı varsa

Eşine sessiz ol demiş demek ki bir sebebi varmış ki esin çok ve boş konuşan biri ki demiş

Yanı arkadaşın olsa onun durumu bilir ve eşinde kapardı çenesini

Demek ki iyi arkadaş değilsiniz ..bence o kızın sizden uzaklaşması gerek

Kız baskı altında onun ailesi toksik sürekli slut shaming yapılıyorsa kız ne yapsın.

Erkek sesi duyunca birinin kocası birinin kardeşi diyince bile inanmayıp o erkek kimmmmm diye yaygarayı basıyorlar demek ki öğrenilmiş çaresizlik olmuş.

Ha elinizden geliyorsa ailesiyle görüşün bu kadar sıkmayın kızı diyin belki anlarlar.

*belki

Konunun evli olmakla alakasını anlamadım? Sabah sabah konuyu farklı mı okuyorum eşinizin tepkisi çok saçma geldi. İki dakika konuşmasa ölmezdi heralde.
Arkadaşımın ailesine neyi ne kadar söylediği beni ilgilendirmez. O onun hayatı, bencede görüşmeyin
'Doğal olarak eşimi tutuyorum' buldumcuk :) arkadaşınızın yerinde olsam sizinle birdaha görüşmezdim.

Kız ailesinin baskısının farkında ama kendince ona uymamak için bir hayat şekli geliştirmiş doğru ya da yanlış ama kendi isteklerini bir şekilde yapma cesareti göstermiş. Ailem böyle diye kendini dışa kapatmamış. Eşin 2 dakika susuverse ölür müydü yani neyi ispatlamaya çalışmış ki.
Ha ben kızın yerinde olsam çıkar mekan dışında konuşur dönerdim.
Ama eşin de aşırı haklı değil çok da savunma yani. Konular içinde ki durum şartlarına göre değerlendirilir. Artislik yapmaya lüzum yok kızı zor duruma sokmaya da lüzum yok.
Sonuçta kızın ailevi durumunu biliyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…