muhafazakar arkadaş sorunu

Ailesinin zihniyeti buysa ne yapacak kendini eve mi kapatsın? Ya da yesin dayağını otursun mu aşağıya? Sizin söylediğiniz her haltı yemek çok ağır bir laf. Her aile aynı değil öyle oturduğumuz yerden dürüst olsun diye atıp tutmak çok boş bir şey. Konu sahibi arkadaşlık yapmasın zaten kafası uymuyorsa bunu ilk yazanlardan biri benim. Ama siz o kişiye çok ağır ithamda bulunuyorsunuz, her haltı yiyor ne demektir ya.

Eşinizin tepkisi abartı geldi bana. Siz sadece arkadaşınızla kafa dengi değilsiniz o kadar. Doğru ya da yanlış kızın hayatı kendisini ilgilendirir. Muhafazakar aile yapısında çok rastlanan bir durum bu. Baskı altında büyüdüğü için gizlemek zorunda kalıyor. Eğer ki sizi bu durum çok rahatsız ettiyse bence mesafe koyun.

arkadaşımla tartıştım küstüm diyorum arkasından demedik kalmıyor diyorsunuz bence sizin keyfinize anlamak nasıl geliyorsa öyle işte ben zaten bunları demişim sizce kim haklı diyorum isterse okusun ben zaten yüzüne demişim zatennn? inşallaaaaah arkadaşsız kalırım amiiiiinnnnnn

kızla içkili mekanda ben de varım olayın yaşandığı yer orası oraya gitti demiycem ne diycem ben de ordayım ahlak sadece kahve içilen içkisiz mekanlarda vsvs değildir hanımefendi ne o kaldı ne bu kaldı diyor gidebilir ben de ordayım siz de anlamadan yazmak için yazıyorsunuz yaa. ahlak insanın kendisindedir ortamda örtüde vs de değildir. bari tam okuyun da sonra boynunuzun borcunu ödeyin.

kocam olmasından daha doğal bir şey var mı
Sorunuz kim haklı değil ki, ben eşimi savundum kocam olmasından daha doğal bi şey var mı soru kalıbınız

Bazi muhafazakar aileler çocuklarına dünyayı dar edecek kadar cok abartıyor olayi arkadaşsaniz bazı durumlara göz yumabilir eşinizi de susturabilirsiniz. Biz kızlar olaral böyle durumlarda birbirimize yardim ederiz.

Açıkçası ailesi benimle olduğunu biliyor benim de evli olduğumu biliyor
Her yerde bunu yazıp duruyorsunuz ama sizin eşinizle göbek bağınız bir mi? Bi çok evli arkadaşım var, görüştüğüm zaman eşlerinide yanlarında getirmiyorlar. Kız kıza görüşüyoruz.
Ay saçmalıyorsunuz resmen ya. Madem haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz niye burada konu açtınız.

Her şekilde beddua almış biri olarak sabahın köründe yine beddua aldım
Ama böylesini ilk kez aldım arkadaşsız kalın diyede beddua da oluyormuş ....ne diyelim amin...

Muhafazakar insanlar kadar sorunlu insanlar görmedim ben bu konu ayrı tabi ,bence görüşmeyin...

Yüzüne dediniz eee o zaman sorunda yok

Kim haklı sorusuna zaten çoğunluk eşini suçlu buldu sizde her ne olursa olsun kocam da kocam diyorsunuz

Bizim birini haklı bulmamizin ne önemi var sen kocanı haklı görüyorsun kızı haklı bulanlarada değişik değişik yorumlar yapıyorsun bence siz okuyun

Aynen ahlak cafelerde oturmak içkili yerlere gitmek değildir doğru

Buralarda nasıl davranmaktır toplumda nasıl davranmaktır
Arkadaş olarak seçtiğin biriyle sevgilisiyle eğlenmeye gidipte ailesi arayınca susun dedi diye ailesinden vurmakta değildir hanımefendi
Eşine sus dedi diye ailesini sevgilisini herşeyi laf etmekte değildir ..

kocanın kokan yerini burda aşikar eden biri arkadaşı sus dedi diye herşeyi söyler haklisiniz

Kokan kocanla bir daha kendin git bir yerlere ve mümkünse arkadaş edinme kocan sana yeter

benim muhafazakar ailesi olan bir arkadaşım var ve her şeyi yapmasına rağmen ailesinden gizliyor. sevgilisi var onla kalıyor vssvs.

Bu cümle bana hiç iyiniyetli gelmedi. Hareketlerini yadırgıyorsanız, hoşunuza gitmiyorsa görüşmezsiniz olur biter.

Ailesi baskıcı diye istediği hayatı yaşayamıyor belli ki kızcağız.

Sorun eşinizin 2 dakika susmaya bu kadar yükselmesi. Ya arkadaşlık ilişkilerinize sıfır değer verecek kadar bencil. Daha büyük ihtimal olarak da bu arkadaşınıza çok gıcık bilinçli olarak aranızı bozmaya çalışıyor. Yoksa insan değer verdiği birinin arkadaşını bu şekilde zor duruma düşürmeye çalışmaz. Kızın durumu size ters geliyorsa görüşmezsiniz, arkadaş olmazsınız. İlk fırsatta onu zor durumda bırakmaya çalışmak çok saçma ve savunulacak bir şey değil.

Sizin tetcihiniz sizi bağlar eşinizi değil .Ne saçma sussana.Ben görüşmem benim eşim de kendini bı duruma düşürmez .İlla gorusecekseniz siz tek görüşün.İlerde başınız derde bile girebilir sen biliyordun sen ayarttin vs.Bilemem bana gereksiz geldi arkadaşlığıniz eşinizi kimse için kırmayın derim Eş eş diyen bir kafam yok böyle arkadaş için eşimi arka plana atmam

Her şekilde beddua almış biri olarak sabahın köründe yine beddua aldım
Ama böylesini ilk kez aldım arkadaşsız kalın diyede beddua da oluyormuş ....ne diyelim amin...
kalırım m ben demek kalırsın sın sen demek belli ki niyet sizde kötü kalırım yazan şeyi kendine beddua gördüğünüze göre okumuyorsunuz da hiçbir şeyi

Ya ben kendi parasını kazanan insanların aile korkusunu asla anlamıyorum. Benim çevremde bu korku maaşı alana kadardı, sonra kimse minnet etmiyor muhafazakar aileye. Ben olsam 30 yaşından sonra böyle bir muhabbetin içinde bulunmam, insanın kendi hayat tarzına uygun bir sürü insan varken zorlama ilişkileri yürütme taraftarı değilim. Ama eşim de eşşek değilse 2 dk susardı yani, dünya etrafımızda dönmüyor sonuçta.

Amaaaan aranız kötü olsa ne olur iyi olsa ne olur? Eşiniz gayet haklı. Ailesinin muhafazakar olup olmaması ne sizi ne de eşinizi bağlar. Ailesinden bu kadar çekiniyorsa sizi zor durumda bırakmak yerine buluşmamayı veyahut telefonu açmamayı akıl edebilir. Bazı insanlar harbi ne açık göz be.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…