Müdürün yaptığı !!!

O daha cool bir dikkat olur bir de. Hem dikkat çeker hem çekinip saygı duyarlar kendine güvenen, duruşu olan kadına.

Buna öğrenci muamelesi yapıyorlar muhtemelen okulda.
Var böyle hocalarımız. Valla hayranım kadınlara. Kimse de kötü gözle bakmıyor, dağ gibi kadınlar valla. Stilettosuyla döverler adamı valla. Ben o kadar özenli değilim. Ama elimden geleni yapıyorum.
Her zaman temiz ve iyi görünmek lazım.

Katip hepimiz döpiyesle gitmiyoruz okula. Ama tayt, yırtık kot, crop vs. olmaz.
Giyiyorum pantolonumu, üstüne bir bluz, alta da klasik topuklu ayakkabı. Tamam işte.
Ya zaten hiç birimiz işe böyle gitmiyoruz ki, kaldo ki devlet kurumuna gidiyosun, Bebek sahilinde iced latte içerek salına salına yürümeye değil

Bu ülkede doğunun şartları nedir, kamuda nasıl giyinilir, herkes az çok bilir. Şurada biz bizeyiz, salağa yatmayın Allah aşkına. Tüzük, yönetmelik gibi üst düzey bilgiler değil bunlar. Üç yaş çocuklarının Meslekleri Tanıyorum kitabına bakınca bile bir öğretmenin giyimiyle ilgili fikir yürütebiliyor insan. Bu kadar dünyadan bihaber yaşamış olamazsınız.

Uzun zamandan sonra ilk kez yazıyorum bir konuya ama bana gereksiz şeyleri büyütüyor gibi geliyorsunuz
E arkadaşınız isteği kabul etmesin
Bitsin gitsin

Adamın evli olduğu halde yürümesi(görmedik bilemiyoruz) kendi problemi
Hala öğrenciyim ve aynı muameleyi görüyorum hatta daha kötüsünü ama okulda işim bitince amann koy g….üne diyorum hayat diğer türlü yaşanmaz çünkü

Zaten herkes yazmış değinmedim bir yönetmelik tüzük var ben hiç renkli tayt giyen öğretmen görmedim en azından benim öyle öğretmenim olmadı
Yeni nesil ne yapar kurallar değişti mi bilemem tabi

15 yıllık öğretmenim, zaten son sınıfta staj yapılıyor okul ortamı görülüyor bilmeme ihtimali yok. Ilk yıllar kot mot yasaktı hatta ilk görev yerimde ütülü olmasına bile dikkat ediliyordu.Sonra kot serbestisi olunca giydim ama klasik elbise,ceket pantolon her daim de durur şuan ilkokulda ingilizce öğretmeni olduğum ve üç küçük çocukla daha pratik rahat salaş şeyler tercih etsem de renkli hele hele disko tayt dedikleri parlak taytları çalışılan hicbir resmi özel kurumda giyilmeyecegini giyenin de bilmediginden değil özellikle dikkat çekmek için giydiğini herkes bilir:)

ben yurtdisinda yasiyorum ama taytla ise gelmek, parmak arasi giymek, dizin cok ustunde etek giymek hos karsilanmiyor. yonetmelik var ama insanlar biraz da gorgu olarak dikkat ediyorlar bence. ozellikle ogretmenlik gibi, insanlarla ilgilenilen mesleklerde belli kurallar oluyor. ogretmenlerin tayt, sort ya da jeans giymesini istemiyorlar. ama mesela emlakcilik vs gibi gorselligin kullanilabilecegi yerlerde giyimler daha dekolte olabiliyor.

Dogustan gelmesine gerek yok ki bu bilgilerin, okula ogrenci olarak gittiginizde gormedinizmi insanlar nasil giyiniyor? Renkli taytla işe gitmek nasil normal olabilir

Bir de ben giyim kusam konusunda özgürlüğü sonuna kadar desteklesem de her doğru sözün her ortamda söylenmeyecegi gibi her sey de her yerde giyilmez.Kucuk yerlerin büyük kaprisleri olur kaldırmaz her ne kadar kıyafetimiz bi yerde zevkimizi yansitsa da bence kişiliğin yaydığımiz enerjinin de büyük parçası.Toplumun henüz alışık olmedigi garip karşıladığı tarzlarla etiketlenme olasılığımız hayli yüksek bunu göz önünde bulundurup önemsemiyorsak o ayrı ama dikkat edip üzerindekilerle kendini taşımayı bilmek çok önemli

Ben özel sektör calisaniyim bizde de eşofman sonra erkeklerde şort parmak arası terlik yasak beni öyle giyinmiş görse genel müdürüm kovar beni. O yüzden kıyafetlerinizin çok dikkatleri üzerine çekmeyen bir şekilde olması gerekli doğuda anlattığınız kadarıyla kendi kabuğunda kapali olan bir yerdesiniz. Takiplesme konusunda birşey demiycem benimde arkadaşlarımın bazen değişik tip arkadaşları ekliyor ben kabul etmiyorum rahatsız mı ediyor engelliyorum bu konuyu kişiselleştirmeyin bence.

Sosyal medyadan direkt engelleyin. Niye engelledin diye Soracağını zannetmiyorum. Ola ki sordu açık açık rahatsızlığınızı söylersiniz. Hiökendinize sıkıntı etmeyin.

Öğretmensiniz, okula taytla gidilmemesi gerektiğini bilmiyor musunuz? Bunu sokaktaki insan bile bilir. Birde o kız neden sizi temsil ediyor anlamadım. Müdürün o kızı eklemesi neden burada dert oldu onu da hiç analamadim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…