Müdürün yaptığı !!!

Ne giydiniz mesela? Yönetmelikte belirtiliyor ne giyinileceği ama çoğu kişi uymuyor. Ben de öğretmenim ve genelimiz makul takılıyoruz. Taytla okula gitmem ben mesela. Gideni de görmedim. Dışarıda istediğimi giyerim ama okul ortamında olmuyor. Her yerin bir kıyafet kodu var. Uyarmalarına gerek kalmadan uygun giyinmelisiniz zaten.
Onun dışında aman diyeyim okul ortamında herkesle yakınlaşmayın. Dünyanız daralır, okul zindan olur sonra; aklı olan iş yerinden biriyle bir şeyler yaşamaya kalkmaz. Müdür değil de biriyle konuştum demişsiniz, ona istinaden yazdım. Müdür zaten evli barklı diyorsunuz. Ya ben okul müdürümü bu hafta hiç görmedim mesela. Gördüğümde de selam veririm geçerim. En uzun konuşmamız zümre toplantımızda olmuştu. İdarenin geri kalanıyla da sohbet vs. ederiz ama sosyal medyaya ekleme vs. yok, sosyal medyamı kimse bilmez. Mesafe çok iyidir, koruyun.

Ben de çok muallime kıvamında giyinmiyorum okulda, ama yine de belli bir tertip seviyesinde giyinmek şarttır. Tayt giyebilecek tek öğretmen beden eğitimi öğretmeni falan olmalı. Uyarı almanız çok normal.
Bunun yanı sıra sosyal medyanızdaki bir kişiye istek atılması sizi bağlamaz ki, listenizdeki herkesin çobanı değilsiniz sonuçta. Bence insan ilişkilerini analiz etmekle ilgili bir sorununuz var.

Ay bu çok saçma bişey ama, insanlar niye sizi temsil etsinler? Ne gerçek hayatta ne sosyal medyada kimsenin sizi temsil etme gibi bir misyonu yok. Davranışlarımız iyi de olsa kötü de olsa sadece kendimizi temsil ederiz.

Arkadaşınız kabul ederse onun etmez isede onun problemi sizi ilgilendirmez ki

Yanı babanız , abiniz cok yakın arkadaşınız olsa evet bir rahatsızlık , utanma olur ama müdürden size ne ? Eminim küçücük bir ilçedir adamı herkes tanıyordur . Adam yaptığından rahatsız değilse size ne ?

Aynen ya ögretmenlere busines (umarım dogru yazdım) giyim çok yakışıyor bence

Tabiki isteyen istedigini giysin mıkını çıkarmadan

Böyle bir durumda arafta kalmam kadar doğal bir şey olabilir mi ?
İşte benim de tecrübesizliğime denk geldi özelde çalışırken ki müdürlerim arkadaşlarımla hep takiplesirdik.
Ya işte şimdi olsa evet bende, ama ben daha senenin başındaydım yeni atanmisim kılık kıyafet yönetmeliği ne bilmiyorum kibarca uyarmak yerine çok sert bir şekilde davrandılar.
Yok artık. Ben hiçbir zaman herkesin bana yürüdüğünü düşünmedim birinin bana yürüdüğünü düşünüyorsam yürüyordur. Evli bir adamın cevap almadığı halde mesaj atması, dışarıda bir şeyler içelim diye araması,kardeşimin düğününden fotoğraflarımı istemesi iyi niyetinden değildir.

Ama o idareci size yürümüş. Asıl mesele o olmamış ? Bu bir güzel hazmedilmiş, asıl mesele takip ettiklerinize takip isteği göndermesi ? Bu gözler doğru mu okudu şimdi ?

Kartopu atma olayına taciz diyen birinin laflara bak hele

Ama o idareci size yürümüş. Asıl mesele o olmamış ? Bu bir güzel hazmedilmiş, asıl mesele takip ettiklerinize takip isteği göndermesi ? Bu gözler doğru mu okudu şimdi ?
Aynen öyle kendi derdine degıl sosyal medya hesabındakileri dert edinmiş kel başa şimşir tarak

Hiç okula gitmemiş olmanız gerekir okulda öğretmenlerin nasıl giyindiğini bilmemeniz için. Sosyal medyanızda hiç atanmış okul arkadaşlarınız olmaması gerekir, sokakta yürürken okul çıkışında öğretmenleri görmemiş olmanız gerekir. Yani dış dünyaya gözünüzü tamamen kapatmış olmanız gerekir. Hadi hiç bilemediniz diyelim insan ilk haftalar dikkat eder, diğerlerini gözlemler ona göre hareket eder. Açar elinin altındaki internetten kıyafet yönetmeliğini bulur okur.

Yemezler. Dikkat çekmek için taytla hatta renkli taytla okula gitmişsiniz, başarmışsınız da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…