Müdürün yaptığı !!!

Resim mi istediiiiii? Hımmmm resim isteyecek yüzü buldu, siz terslediniz ve bu terslemeye rağmen o size mobing uygulamayıp hayatı dar etmedi bir de arkadaşınızı mı ekledi. Hımmm

Ayol 22 yaş ergen tribi işte. Dünya etraflarında dönüyor. Temsil yetkisi verilmiş o da temsil ediveriyor işte. Amaaaaa bu da bu tiple mi arkadaşmış utancını müdürü arkadaşını ekleyince bi dakkaaaa müdür ben de ekli hem deee evli ve çocuklu hemen listemden çıkarmalıyım aydınlanması ile yaşıyor. Resim istediğinde çıkarayım ben hödüğü listemden demiyor mesela

Sosyal medyaya bu kadar anlam yüklemeyin, listemdekiler beni temsil ediyor falan tamamen saçmalık. Yeri geliyor insanın kardeşi neler yapıyor. Herkes kendinden sorumludur öğretmen hanım

Bence ortama göre giyinmek önemli bir şeydir. Köy okulunda dekolteye gerek yok mesela..

Diğer taraftan tayt yasak diye biliyorum yönetmelikte. Çoğu yerde göz yumulsa da üst üste rahatsız oldularsa o şekilde söylenmiş olabilir.

Nedense ben yürüdü dediğinizle ilgili tam inanamıyorum laubali davranmıştır, siz sınırınızı çizer geçersiniz. Zaten insanların kılık kıyafeti belirlemez tavırlarını. Bir sürü değişik insan var. İş hayatında hepimiz biliyoruz.

Hayatınızın bu denli merkezine almanıza gerek yok. Müdür de olsa dersim bittikten sonra muhatabım değildir.

Zaten bu adam size sınıfları ayır dediğinde de haksızlık yaptı demiştiniz ama iyileri kendi elinizle vermiştiniz.

Öte yandan arkadaşınızı eklediyse o başka bir şey ben olsam arkadaşıma engelle geç cins adam derdim.

Bir de kendinizi bulunduğunuz yere ait hissetmiyorsunuz önceki konulardan biliyoruz, köpek kıyafet, yalnız yaşamak vs.. Keza abinizle yaşarken de başka sıkıntılar...
Belki de beni böyle kabul edin ben buyum derken ortama asla uygun olmayan şekilde fazla uç davranıyorsunuzdur.
En azından bana geçen hissiyat bu.

Şimdi tüm yorumları da okuduktan sonra dönüp meslektaşımın yazdıklarını da bir kere daha okudum ve kanaat getirdim ki kıyafet detayı önemli. Kıyafetleri ile müdürün etkilendiğini, kendi ile flört etmek istediğini ama evli ve çocuklu olduğu için resim atmadığı sonucunu çıkarıyorum. Ancak müdür arkadaşını ekleyince acaba ilgi bölünecek telaşı ile daha çok dikkat çekmek için sosyal medyasından silmek mi istedi yoksa arkadaşı hahaha tipe bak bu senin müdürün mü diye sorduğu için utandı da sosyal medyam beni temsil ediyor amanın evli ve çocuklu tacizci(?) müdürümü engelleyeyim mi ki dedi acaba. Of çok kararsız kaldım. Acaba hangisi? Hımmm ya ondadır ya bunda helvacının kızında tamam ilgi bölünmesin istemiş

Bir de konu sahibi, sosyal medyadaki kişiler bizi temsil etmez, bu ütopik bir düşünce. Ama çalışanlar çalıştığı kurumu temsil eder

Ya lütfen su konunuzu tekrar okuyun. Sizce de saçma ve çocukça değil mi ?Ne bileyim eğitimci olmuş, atanmış koca insanların belli olgunluk seviyesine gelmiş olması lazım. Müdürünüz gelmemiş tmm ona tü kaka ama sizde saçma sapan şeylere şoklar oluyorsunuz. Çok gereksiz muhabbetler, konular bunlar inanın zamanınız çok kıymetli yormayin kafanızı böyle şeylerle. Ayrica okulda öğrenci de öğretmen de renkli tayt giymemeli. Saygı karakter ve tavıra ek olarak duruş ile kazanılır. Giyim kuşam da bu duruşa dahildir malesef. ( tayt çok severim ama özel hayatta okulda değil :) ) hocam sadece nacizane bir öneride bulunmak istedim size. Bence vaktinizi kendinizi geliştirmeye adayın.

Ya işte şimdi olsa evet bende, ama ben daha senenin başındaydım yeni atanmisim kılık kıyafet yönetmeliği ne bilmiyorum kibarca uyarmak yerine çok sert bir şekilde davrandılar.
Allah aşkına demiyim diyorum ama dayanamıyorum. Okula tayt ile gidilmeyecegini bilmek icin yönetmeliği hatim etmeye gerek yok ki. Lisans eğitiminin sonuna gelmiş ve dahası atanmış her insan bu detayı bilebilir. Yani bilmeli.

Hayatımda hiç öğretmenlik yapmadım,hicbir devlet dairesinde ,bankada calışmadım ama çalıştığım holdinge giderken tayt giymedim,ortama alışana kadar en basit pantalon/etek ,gömlek kombinasyonu ile başlayıp ortama göre giyindim sonrasında, genel müdürlükte de mesela klasik yada smart casual giyinirdik haftaiçi,sadece cumartesi günleri(yarım gündü oda) kot giyebiliyorduk bakın tayt değil. Beden öğretmeni,spor egitmeni vb bir meslek değilse işiniz şayet,renkli taytla gitmemelisiniz zaten işe. Bunu bilmeyen yoktur , böyle savunmanız acayip yani uzaydan falan mi geldiniz anlamadım.
Diğer konuda sosyal medya hesabımdaki insanlar beni temsil etmez zira yıllardır görmediğim ilkokul arkadaşımla bile ekleşmişiz,etkileşimimiz minimum ama silmiyorum da duruyor öyle, listemden birine mesaj atsa yada eklese beni ilgilendiren birşey olmaz burada. Banane yani yetişkin insanlar,istemiyorsa eklemez,engeller geçer. Ne olacak ki bundan ben inanın anlamadım.
Ha en başından eklemeyebilirdiniz,eklemişsiniz müdürünüzü hoşlanmıyorsanız çıkarın takipten. Birşey sorarsa da iş arkadaşlarımı eklememe kararı aldım,sadece ailem ve yakın çevremle takipleşiyorum dersiniz. Ne diyebilir ki. Boşverin.

Müdürünüzü silin , şimdiye kadar çoktan silmeniz lazımdı bence, sınırını koruyamayorsa siz koruyacaksınız.
Ben çoğu yazan arkadaşın tam tersi düşünüyorum, hiç tanımadığı halde benim listemden benim yakınım olan birini hangi sıfatla ekleyebilir.

Vay arkadas ne hayatlar var story atiyor, instagram da mudur arkadasa istek gonderiyor. Benim isyerimde sosyal medyayi birak, birbirimizde cogumuzun telefon numarasi bile yoktur. Hayalimde canlandiramiyorum bile.

ben de okulda tayt giyerim. kışın çoğunlukla tayt giyerim hatta. çok üşüyen biriyim çünkü ve taytlarım siyah ve kaz tüyü ama üstüne uzun salaş kazaklar hırkalar ve aynı renk çizmeler giyerim. tayt zaten kalındır bu şekilde de arada kaynar gider iyice. ama siz nasıl giydiniz de uyarı aldınız bilemedim bi de sosyal medyamdaki
kişiler beni temsil eder kısmı biraz saçma olmuş. öz kardeşim beni temsil etmiyor taban tabana zıttız birçok konuda. kaldı ki sosyal medyamdaki kişiler etsin

+1
Her yerin, her şeyin bir yakışanı var. Tayt, bir de renkli tayt giymek okul ortamında öğretmen kimliği için hiç uygun değil. (Üzerine uzun falan bi şeyler giyilse, elbise altına çorap gibi kullanılsa hadi neyse diyeceğim, aykırı ki uyarı yapılmış idare tarafından.) Bunun özgürlükle, dinle diyanetle, yobazlıkla falan alakası yok.

Şu kısımda hak verdim, hikayemde paylaştığım arkadaşımı -hiçbir alakaları yokken- eklemesi hoşuma gitmezdi, rahatsız olurdum. Bir de adam evliymis ve oncesinde de asılmış sana, söylediğine göre, bu durumda iyice rahatsız olurdum. Ne münasebet ayrıca?
Arkadaşın zaten kabul etmemiştir diye düşünüyorum, adamı da ben olsam siler veya kısıtlardım, hatta okuldakileri komple kısıtlardım.

bir sebepten veli olarak her gün sabah öğleden sonra okulun içine giriyorum.ben bile okula uygun giyiniyorum.eşofman altıyla gitmiyorum dar taytla gitmiyorum terlikle gitmiyorum dekolteli bluzla gitmiyorum gibi gibi.böylece hiç dikkat çekmeden ve kimseden uyarı vs almadan ayları geçirdim.büyük şehir burası da ayrca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…