Müdürün yaptığı !!!

Ha okul sandım da bir an. :KK53:
Ya harbiden nerede görmüş acaba okula taytla giden öğretmeni? Pijama ya da eşofmanla gitmekten farkı yok. Devlet memurusun neticesinde, bunun olamayacağını bilmen gerekir.
Aman bilmediğinden değil işte, dikkat çekme çabası sadece. İnsan niye bu şekilde dikkat çekmeye çalışır orası muamma. Hayır sonra dikkat çekince de taciiaaeeezz diye bağırıyor 😂

Bayadır konularına yorum yapmıyordum, bunda tutamadım kendimi 😂😂😂

Tayt hele ki renkli tayt yönetmeliğin neresinde yani tutanak tutulması abartılmıs belkı ama fırcada aynı sekılde sanırım sözlu uyarıdan sonea anlamadıgınız dusunulerek yapılmıs. Diğer konuya gelecek olursak iş arkadaşlarınızla samımı olmadan (ailece gorusmeler vs olursa) sosyal medyadan eklemeseydınız keşke.

Aman bilmediğinden değil işte, dikkat çekme çabası sadece. İnsan niye bu şekilde dikkat çekmeye çalışır orası muamma. Hayır sonra dikkat çekince de taciiaaeeezz diye bağırıyor 😂

Bayadır konularına yorum yapmıyordum, bunda tutamadım kendimi 😂😂😂
Valla birkaç okul gezdim. Taytla gelen öğretmen dikkat falan çekmez, uyarı alır, göze batar yani. Durduk yere olumsuz tutum yansıtmış olursun, başka bir şey değil. Öğrenciye söylüyorsun kurallara uy diye, kendin niye uymuyorsun?
Ben sınıfa geç kalmam, kaykılarak oturmam, afaki hareketler/giyim kuşam vs. asla tercih etmem, argo/küfür kullanmam, şahsa yönelik psikolojik şiddet uygulamam. Çünkü öğrenciyi gerek gördüğümde bu konularda uyarıyorum. Uyarırken yüzüm olsun diye kendim yapmıyorum.

Fake olduğunu düşünmüyorum.
Aileden gördüğü baskıdan sonra, nerede ne giyilir düşünmeden giyiniyor, belki kızacak ama dikkat çekmeye çalışıyor bence. Tepki alınca da birşeylerin kendisine özel yapıldığını düşünüyor.

Ha birde değişik prensipleri var. 🙄

Herkes olay yerine tayt giymeme takılmış. Arkadaşlar yeni atanmisım bir hafta olmuş, yönetmelik nedir,sendika nedir, doğu nasıl bir yerdir ben nereden bileyim, özelde çalışırken herkes istediğini giyerdi. Herhalde ben hariç herkese bu bilgiler doğuştan yükleniyor
Nasıl özel orası?

Valla birkaç okul gezdim. Taytla gelen öğretmen dikkat falan çekmez, uyarı alır, göze batar yani. Durduk yere olumsuz tutum yansıtmış olursun, başka bir şey değil. Öğrenciye söylüyorsun kurallara uy diye, kendin niye uymuyorsun?
Ben sınıfa geç kalmam, kaykılarak oturmam, afaki hareketler/giyim kuşam vs. asla tercih etmem, argo/küfür kullanmam, şahsa yönelik psikolojik şiddet uygulamam. Çünkü öğrenciyi gerek gördüğümde bu konularda uyarıyorum. Uyarırken yüzüm olsun diye kendim yapmıyorum.
Öğretmen dediğin, mesleğini hakkıyla yapan insan böyle olmalı zaten.

Herkes olay yerine tayt giymeme takılmış. Arkadaşlar yeni atanmisım bir hafta olmuş, yönetmelik nedir,sendika nedir, doğu nasıl bir yerdir ben nereden bileyim, özelde çalışırken herkes istediğini giyerdi. Herhalde ben hariç herkese bu bilgiler doğuştan yükleniyor

Hangi işyerinde tayt giyiliyor , iş yeri spor salonu değilse ?

İş hayatı ve kıyafet yönetmeliğini dizilerden mi takip ediyorsunuz ? Tayt üstü büstiyerle gitmediniz inşallah..

Ay staj da mı yapmadınız?
Ayrıca öğretmen değilim memur falan da değilim yönetmelik ne onu da bilmem ama ben bile öğretmen okulda tayt mı giyer dedim ve siz konuya o kadar uzak mı uzaksınız sahiden. Yeneyin bizi hadi ya

Fake olduğunu düşünmüyorum.
Aileden gördüğü baskıdan sonra, nerede ne giyilir düşünmeden giyiniyor, belki kızacak ama dikkat çekmeye çalışıyor bence. Tepki alınca da birşeylerin kendisine özel yapıldığını düşünüyor.

Ha birde değişik prensipleri var. 🙄
Bence de asıl sorun aile. Aileyle yaşadığı çatışmaları hayatının her alanına yansıtıyor. Sırf onlara inat olsun diye olmadık yerlerde olmadık şeyler yaparak dikkat çekiyor. Ailesi ne kadar silik bir kadın olmasını istiyorsa konu sahibi o kadar dikkat çeken bir kadın olmaya çalışıyor. Ama aslında çizgisinden çıkmadan, kendini bozmadan da takdir toplayabilir. Bunun yerine kötü bir şekilde dikkat çekmeyi tercih ediyor.

Ha okul sandım da bir an. :KK53:
Ya harbiden nerede görmüş acaba okula taytla giden öğretmeni? Pijama ya da eşofmanla gitmekten farkı yok. Devlet memurusun neticesinde, bunun olamayacağını bilmen gerekir.
MEB biraz rahat bir yer ya bu bir gerçek. Çoğu öğretmen kenarından köşesinden bi yerinden takmıyor artık kıyafet yönetmeliğini. Ama tayt sınırları zorlamış baya. Renkli bi de . Aman Tengrim.

MEB biraz rahat bir yer ya bu bir gerçek. Çoğu öğretmen kenarından köşesinden bi yerinden takmıyor artık kıyafet yönetmeliğini. Ama tayt sınırları zorlamış baya. Renkli bi de . Aman Tengrim.
15 yaşında değilsen renkli tayt ya spor salonunda ya piknikte falan giyilir bence. Ki bunu bir tayt insanı olarak söylüyorum.

Bence de asıl sorun aile. Aileyle yaşadığı çatışmaları hayatının her alanına yansıtıyor. Sırf onlara inat olsun diye olmadık yerlerde olmadık şeyler yaparak dikkat çekiyor. Ailesi ne kadar silik bir kadın olmasını istiyorsa konu sahibi o kadar dikkat çeken bir kadın olmaya çalışıyor. Ama aslında çizgisinden çıkmadan, kendini bozmadan da takdir toplayabilir. Bunun yerine kötü bir şekilde dikkat çekmeyi tercih ediyor.
+1
Ya mesela giyse kalem eteğini, stilettosunu çekse, saçını başını fönlese, mis gibi de parfümünü sürse dikkatin alasını çeker.
Kuralların dışına çıkmadan da dikkat çekilebilir.

Herkes senelerce okurken öğretmenlerin ne giydiğini gözlemlemiş olmasın? Doğuyu bilmiyor olabilirsin ama batıda da işe tayt giyilmez. Avrupada da bu böyledir. Fanus içinden dünyaya yeni çıkmış gibi konuşma plz

Katip hepimiz döpiyesle gitmiyoruz okula. Ama tayt, yırtık kot, crop vs. olmaz.
Giyiyorum pantolonumu, üstüne bir bluz, alta da klasik topuklu ayakkabı. Tamam işte.

15 yaşında değilsen renkli tayt ya spor salonunda ya piknikte falan giyilir bence. Ki bunu bir tayt insanı olarak söylüyorum.
Onu diyorum ben de. Tamam nispeten rahat bir kurum, ama tayt nedir abi? Bi de renkli. Üstüne büstiyer duydum bi de , okulda yapmamıştır o kombini inş.

+1
Ya mesela giyse kalem eteğini, stilettosunu çekse, saçını başını fönlese, mis gibi de parfümünü sürse dikkatin alasını çeker.
Kuralların dışına çıkmadan da dikkat çekilebilir.
O daha cool bir dikkat olur bir de. Hem dikkat çeker hem çekinip saygı duyarlar kendine güvenen, duruşu olan kadına.

Buna öğrenci muamelesi yapıyorlar muhtemelen okulda.

8 yillik ogretmenim sosyal medyada hicbir idarecimle takiplesmedim.ayrica kiyafetinizle bu konunun ne alakasi var orayi anlamadim.

Konuyu kısaca özet geçeceğim ben ilk atandığım gün okula benim için normal burası için çok açık(!) bir elbiseyle gitmiştim,bir kere de renkli taytla gitmiştim. İdarecilerim beni iki defa odalarına çağırıp kibar(!) Bir şekilde iyi bir fırça kaymislardi hatta bu konuda tutanak bile tutuldu. Neyse ama müdürüm bana yürüyordu ayrıntıya girmeyeceğim. O resmiyeti korudum, yüz vermedim vs .. (evli çocuklu) sonra okuldan başka bir hocayla konuştuğumda konu kapandı gitti, kimseye anlatmadım, benim gittiğim spor salonunda sürekli story attığım bir arkadaşım var. Ona istek atmış beynimden vurulmusa döndüm, çünkü sonuçta bende ekli beni temsil ediyor ben böyle şeylere çok önem veririm bir de profiline evli ve çocuklu yazmış ne alakaysa. Böyle durumla karşılaştığımda ben hemen bu kişiyi Instagramdan çıkartırım ama şimdi müdürüm sürekli aynı okuldayız. Çıkartmak istiyorum ama emin de olamıyorum acaba düşmanca bir tavır olur mu okulda diye ne yapmalıyım

Bildiğim kadarıyla okula taytla gitmek yasaktı ama🤔 Allah Allah yanlış mı hatırlıyorum acaba

X