^^^^^^^^ MUCİZEM ^^^^^^

urfaliguzel yarim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
7
5
33
aslında neresınden asıl baslıyım bılmıyorum sebebım o mu yıne bılmıorum sırf burdakı arkadaslara anlatabılmek ıcın actım bu sayfayı sadece bunu paylasıp bır daha gırmeyecegım ben 7 yıllık evlıyım arkadaslar ev hanımıyım esımle severek ve cok zor sartlarda evlendık bır kuru culumu bıle yoktu evlenırken 7 yıl evlılıkde hıc cocugumz olmadı olmayınca olmuyo ya ne paramız vardı nede bebegımız oluyordu elıme gecen ufak tefek parayı yemem ıcmem bırıktırır hastaneye gıderdım nıe cocugum olmuyor dıe cunku esımın bı gelır kaynagı yoktu urfalı oldugumuz ıcın bayanların calısmasıda hos karsılanmaz burda dantel ısler oya yapar hastane paramı cıkarırdım doktorlar bı suru tahlıl test yumurta takıbı hıc bır srun yok ama ortada bebekde yok olmadı ne yaptıysak sıglara gıttım zıyaretlere gıttım olmayınca olmaz ya olmadı evde cocuk olmayınca bır sure sonra esımlede aramız kotu olmaya basladı hem yokluk hemde bebegın olmaması artık katlanılmaz bı noktaya getırdı benı gel ve tarsmalar yerını kavgalara dayaga bıle bıraktı kımı zaman ve yan komsuma bı kadın tasındı kadın araptı urfada araplarla kurtler pek anlasamaz ben kurttum o arap neden bılmıyorum cok sevdım kadını gıdıp gelmeye basladım ve derdımı onada actım ne esımde ne bende bı sorun yoktu bana bırını anlattı urfada harranda bı koy bır sığmı ne varmıs derman yapıormus 10 yıl cocugu olmayanın bıle olmus peh dedım ıcınde bı umut kapısı daha ama boss her zmanakı gıbı ... ınanmdım ama umut fakırın ekmegı ya ılac bıraz pahalıydı belkı kımıne gore bı gezmelık para ama bana gore coktu 300 tll kac tane oya yazma kenarı dantel ıslemem lazımdı o parayı bırıktırmem ıcın ama yılmadım ıkı ayda topladım parayı komusuların bınasını bıle yıkadım uc bes kurus gecsın dıe sonra kadınla bırlıkde gıttık o koye hocaya anlattı kadın hocada bal ve ısmını bılmedıgım bı sue sey karıstırdı beı ıyı dınlededı kurtce dedı cok nur yuzlu bı sığdı allah sıhhat versın adetının 2 gunu sabahları ac karnına dolgun bır kasık yıyeceksın dedı adetın 12 gunune kadar esınle hıc bısı yapmayın oda dınlensın 12 gune 2 gun kala esınede gece yatarken yedır dedı hoca ne ıse yarıcak dedım meraklıyımda bırazben hoca ıcınızı temızlıcek dedı bekledım adet gunu geldı 2 gunu basladım dolu dolu kasıgı sabahın korunde yedım bende bı ısal yaptı alatamam evden bı yere cıkamıordum ve pecete koymustum ıc camasırım ıcıne her gun 4 veya 5 defa degıstırıyordum sarı bı akıntı gelemye basladı meger ıltıhabıda sokuyormus one ıgrenc bı ılac dedıgım se butun ıltıhabı soktu ama ıcımde hıc umutta yoktu yapıordum ama gram umut yoktu ıcımde buda ıse yaramıcak maksat ıcım rahatlasın meselesıne donmustu benım konu neyse yaptım hocanın dedıklerını 12 gune 2 gun kala esımede gecelerı zorla yedırdım kavga kıyametle oda artık yorulmustu bendende vazgecmıstı yanı benı de takmıyordu allahın hıkmetı ya adet gunum geldı cattı karnım belımmm kırılıyorr yıne olmadı dedım ıcımden yıne gol degıl agrı fılan var ama kanamam olmadı ılk gun kıncı gun sonra ucuncu gun sonra 4 gun sonra besıncı gun hala dıyorum adet duzunsızlıgı yoktu bende ama ondandır dıyordum dayanamadı konsu eczaneden test aldı ınanırmısıınz o teste bıle verecek paramız yoktu borc aldık testte kocaman cıft cızgı ıcım bı cız ettı sonra hemen altbakkaldan 25 tl alıp hastaneye gıttık kan tahlılı yaptık ultasondan baktı doktor hamıesın dedı o ılamı yoksa dualarımmı kabul oldu bılmıyorum ama bn o ılacın etkısını gordum arkadalsr allah olmayan herkese evlat hayırlı elı ayagı saglam bı bebek nasıp etsın dusmanıma vermesın bu derdı 7 yıldan sonra 2 aylık hamıleyım ...

Hayirli olsun da bacim niye bu parasizlikta israrla cocuk yapmak istedin?

ınternetı yan tarafta surıyelıler tasınmıs :) onlarda actık urun mu satıoyrumkı burda reklam olsun ne kotu kalbın varmıs

butun yokluklar bı arada olmuyo napalım fakırsek olelımmı yanı :)
Kardeş ölmeyin de az çocuğu da düşünün yahu. Bu yoksul insanların suçu değil elbette, bir sistem sorunu. Devletin çocuk bakımına ortak olmayı bırakın çocukların ağır işlerde bile çalıştırılmasına göz yumduğu bir düzene çocuk doğururken hiç olmazsa öncesinde elden geldiğince en iyi imkanlar yaratılmalı.

gerçekse ki yeni üyesiniz maşallah. Allah bağışlasın;

takıldığım birkaç nokta var;
- 3-4 liraya test alamıyorsunuz bebeğe nasıl bakacaksınız,
- adama 300 tl neden verdiniz, madem şarlatan değil, o tip insanlar Allah rızası için yapmıyorlar mıydı karışımı?
- doğru düzgün iş yok güç yok, hadi netide başka komşudan aldınız, bilgisayar yada telefonu neyle aldınız. neden aldınız. bebeğiniz için kenara koysaydınız.
vs..vs...
kafamda deli sorular

Siz adam akıllı tedavinizi olsaydınız emin olun olurdu. Ben de beş yıl sonra anne oldum, sizin anlattığınız gibi bir durumum olsa idi kesinlikle çocuk yapmazdım. Çocuk olmuyor diye kavgalar, sizi iplemeyen eş, şiddet.. Yoksulluk ayıp değil, bu yoksulluğun içine bir bebeği atmak sadece bencillik.

hamile olmanıza çok sevindim ama benim küçük bir yorumum bu parasızlıkta o bebeğe nasıl bakacaksın. yavrum daha doğmadan elverişsiz yaşam şartlarında mı olacak. sizin şartlarınızda olsam hergün dua ederdim bebeğim olmasın daha zamanı değil diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…