^^^^^^^^ MUCİZEM ^^^^^^

ya saçma saçma yazmışsınız insanın parası olmayınca çocuk isteme hakkı olmuyo mu kadının hevesini kursağında bırakmışsınız. mutluluğunu mucizeyi paylaşmış yine herkes bi yargılama durumunda töbe yaaa...
hayırlı olsun canım inş sağlıkla kucağına alırsın inş bereketiyle gelir bebişin...

Madem para yok hamilelik boyunca doktora gitme hak getire... Dogumu konu komsuyla evde yapiverirsin. Ondan borc alip cocuga ust bas bundan borc alip mama ilac parasi buyur gider yavrucak. E para yok okula nasil gitsin erkenden verirsiniz tarlaya sanayiye falan ekmek getirsin eve bos durmasin.

Bence bir kac tane daha yapin cocuk.

Konu sahibi yazdı ve buharlanıp uçtu. Bırdaha girmeyeceğini söylemişti, girmez herhalde. Biz yazdığımızla kaldık..

ya saçma saçma yazmışsınız insanın parası olmayınca çocuk isteme hakkı olmuyo mu kadının hevesini kursağında bırakmışsınız. mutluluğunu mucizeyi paylaşmış yine herkes bi yargılama durumunda töbe yaaa...
hayırlı olsun canım inş sağlıkla kucağına alırsın inş bereketiyle gelir bebişin...
Pardon da fikir bildirmek ne zamandır saçmalık oluyor? Evet o yokluğun içine bebek getirmek düpedüz bencillik kimse kusura bakmasın. Bunun doktoru, doğumu, bezi, maması var. Varda var.. En basıtınden bır çocuk doğdu, onun rahat nefes alsın diye alınacak olan aspiratörünü bile devlet karşılamıyor. Sadece sümüğünü söylüyorum.. Şahsen o durumda olsam sırf anne olayım diye yapmazdım çocuk. Annelik fedakârlıktır, demiş ya bizim buralarda bayan çalışmaz diye, heba olan yedi yılında çalışıp o bebeği garantıye alacaktı.

ınternetı yan tarafta surıyelıler tasınmıs :) onlarda actık urun mu satıoyrumkı burda reklam olsun ne kotu kalbın varmıs

Bilgisayarı da suriyelilerden mi aldın?

2 tllik gebelik testini alamamaktan bahsediyorsun..

Şarlatan pazarlıyosun tabi. Burda yıllardır bebeği olamayan tek bi insanı bile umutlandırıp, hayal kırıklığına uğratırsan, hesabını verirsin.

Test almaya durumun yoksa, çocuğu nasıl büyüteceksin?

İnterneti nasıl buluyosun bunca yokluk içinde?

Konunun doğruluğuna zerre inanmadım. İnsanların zaafiyetlerinden yararlanmak, reklam için açtıysan bu konuyu, allah affetsin seni, yazık.
Doktora gidecek para yok lakin nete girecek para var tuhaff Bende sizinki gibi düşündüm ilk siz yazmışsınız tebrik ederim.

Pardon da fikir bildirmek ne zamandır saçmalık oluyor? Evet o yokluğun içine bebek getirmek düpedüz bencillik kimse kusura bakmasın. Bunun doktoru, doğumu, bezi, maması var. Varda var.. En basıtınden bır çocuk doğdu, onun rahat nefes alsın diye alınacak olan aspiratörünü bile devlet karşılamıyor. Sadece sümüğünü söylüyorum.. Şahsen o durumda olsam sırf anne olayım diye yapmazdım çocuk. Annelik fedakârlıktır, demiş ya bizim buralarda bayan çalışmaz diye, heba olan yedi yılında çalışıp o bebeği garantıye alacaktı.
bu fikir bildirmek değil yargılamak bi git öl demediğiniz kalmış. ssk da gayet kontrollerine gidebilir. doğuda sürü gibi çocukları olan var onlar nasıl doğup büyüyo okuyo devlette çalışıyo her yerdeler. şimdi siz bu kadına sırf parası olmadığı için anneliği haketmediğini söylüyosunuz. bune vicdansız bir yorumdur bune düşüncesizliktir. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin annelik bile bu zamanda paraya bakıyo baksanıza...

şıh filan değil dimi gittiğiniz kişi?
benim oglum tüp bebek ama bende adıyamanda bir menzile gittim ve bir takım seyler uygulandı ve bebişim geldi
ben inanıyorum
isteyen ve bu işin peşini bırakmayan kısılerın bebek sahıbı oldugunu dusunuyorum
allah kucagınıza almayı nasıp etsın

gerçekse ki yeni üyesiniz maşallah. Allah bağışlasın;

takıldığım birkaç nokta var;
- 3-4 liraya test alamıyorsunuz bebeğe nasıl bakacaksınız,
- adama 300 tl neden verdiniz, madem şarlatan değil, o tip insanlar Allah rızası için yapmıyorlar mıydı karışımı?
- doğru düzgün iş yok güç yok, hadi netide başka komşudan aldınız, bilgisayar yada telefonu neyle aldınız. neden aldınız. bebeğiniz için kenara koysaydınız.
vs..vs...
kafamda deli sorular:confused:
bende bilgi vereyim benim gittiğim hoca bizden para almadı karışım ve ödevler veriyordu ben artık malum herkez bılıyor yabancıyım
biz tabı her gıttımızıde para verdık ama 20 tl 10 tl 30 tl
bebegım dogduktan sonra adıyaman menzılıne gıdıp kurban aldık orada kesıldı ve dağıtıldı
bizimki böyleydi

bu fikir bildirmek değil yargılamak bi git öl demediğiniz kalmış. ssk da gayet kontrollerine gidebilir. doğuda sürü gibi çocukları olan var onlar nasıl doğup büyüyo okuyo devlette çalışıyo her yerdeler. şimdi siz bu kadına sırf parası olmadığı için anneliği haketmediğini söylüyosunuz. bune vicdansız bir yorumdur bune düşüncesizliktir. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin annelik bile bu zamanda paraya bakıyo baksanıza...
Siz konuyu saptırıyorsunuz farkında mısınız? Kadının yedı yılı yoklukla geçmiş, bir liraya muhtaç. Hele ki ben, beş yıl evlat hasretiyle yanmış ben.. Yapmayın Allah askına.. Ben ona anneliği neden yakıştırmayayım? Benim anlatmak istediğim başka.. Devlet hastanesine de gitse, genel ilacı devlet karşılamıyor bebekte. Devlete gittim, dedim bu sefer özele gitmicem.. Kızıma kabızlık için yazılan ilaç 45 lira, anlatmak istediğim bu işte. Keşke azda olsa garantiye alsa idi bebeği.

Allah Allah çok ilginç:KK64:
Yandaki Suriye'liler ne kadar yardımseverlermiş, o yandaki Suriye'li insanlar sizin burda çift üyelik aldığınızı da biliyorlar mı:KK59:
Gerçi onların bilmesine gerek yok, biz biliyoruz ya yeterli, diğer üyeliğinizi deşifre etmemizi istemiyorsanız tek üyelikle kalın ve insanların umutlarıyla oynamayın.

X