Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

hoşbulduk aeben,birinci sayfadan itibaren arkadaşları nasıl motive ettiğini okudum canım.gerçekten çok azimlisin bende seni tebrik ederim.azmin elinden gerçekten hiç bir şey kurtulamıyor.bunu bizzat kendimde gördüm.şu andada formumu korumak adına ne gerekiyorsa yapıyorum.haftada üç gün sporumuda tabii.mesela bu gün bebeğimi bırakacak kimse yoktu evde aynısını yaptım salondakinin.zeyıf kalmak için gitmiyorum zaten sağlıklı olmak adına tüm bunları yapıyorum ve kendimi iyi hissetmek için en önemlisi.spordan sonra vücut mutluluk hormonu salgılıyor zaten acaip mutlu geliyorum eve.iki gündür montiye devam bende:)fakat vücudu sallamak için biraz potein ağırlıklı yapıyorum iki gündür yarın normal monti menüsüne döneceğim.sizleri tanıdığıma memnun oldum.opuyorumnanaktan
Bende sizi tanıdıgıma çok sevindim ..... sizin gibi tecrübeli monticileri görünce inanın dahada mutlu oluyorum. ve yanlız olmadıgımızı biliyorum ...:teytey:

sizide aramıza bekliyoruz menülerinizi yazarsanız çok sevinirim .... banada arkadaşlarada örnek olursunuz belki.a.s.

ziligurticim tam olarak nasıl beslendin, aynen montideki gibimi? kitabın varmıydı tesadüfenmi bu şekil beslendin ? ne çok soru sordum .

ben o zamn montinyakı bilmiyordum canım geçenlerde burda tesadüfen dolaşırken gördüm montinyakı baktım benim kilo verme dönemimdeki gibi besleniliyor bu diyettede.aslında diyet değil bu yaşam biçimi ben sadece sabahları tam buğday ekmeği yerdim hala daha öyle yapıyorum.ya öğlen ya akşam yağsız yada az yağlı proteinle besleniyorum.ama her gün mutlaka protein alıyorum yani hiç oladı yumurta ile dolduruyorum boşluk olmasın diye protein adına.sebze ve meyveyi çok seviyorum.bu guruptan ağırlıklı yemiştim o dönem.ve tam bir peynir ve yoğurt canavarıyım normaldede.onları zaten sürekli tüketiyorum.mesela o dönem öğlen tavuklu salata yada döner ve yanında ayran salata yerdim.akşamda sebze yemeği salata yoğurt yada ayran.ben çok sevdiğim için tüketiyordum peyniri ayranı yoğurdu.bunun gibi şeyler yani canım.zaten dışarda yemek yiyeceksemde kesinlikle tavuk ızgara gibi bi ürün ve salat bardan sınırsız salata alıyorum kendime ve asitli içecek içiyorum mutlaka ayran.sağlıklı olduğu için..eskiden çok kola içerdim şimdi aklıma bile gelmiyor.dışarda tek içtiğim şey ayran yani..umarım yanıtlayabilmişimdir sorularını.biraz karışık cvpladım sanırım ama anlaşılır olmuştur inşallah.sorun tabii aklınıza takılanı.birbirimize destek verelim...hihoyyyt

ayyy kızlar siz kaynatın az benim yılrdr izle izle bitiremedgim dizim baslamsıtr az kacyım gelicem insl tekrar günlüm menümü vermeye öpüyorum hepiniiz ayrı ayrıopuyorumnanaktan

ben o zamn montinyakı bilmiyordum canım geçenlerde burda tesadüfen dolaşırken gördüm montinyakı baktım benim kilo verme dönemimdeki gibi besleniliyor bu diyettede.aslında diyet değil bu yaşam biçimi ben sadece sabahları tam buğday ekmeği yerdim hala daha öyle yapıyorum.ya öğlen ya akşam yağsız yada az yağlı proteinle besleniyorum.ama her gün mutlaka protein alıyorum yani hiç oladı yumurta ile dolduruyorum boşluk olmasın diye protein adına.sebze ve meyveyi çok seviyorum.bu guruptan ağırlıklı yemiştim o dönem.ve tam bir peynir ve yoğurt canavarıyım normaldede.onları zaten sürekli tüketiyorum.mesela o dönem öğlen tavuklu salata yada döner ve yanında ayran salata yerdim.akşamda sebze yemeği salata yoğurt yada ayran.ben çok sevdiğim için tüketiyordum peyniri ayranı yoğurdu.bunun gibi şeyler yani canım.zaten dışarda yemek yiyeceksemde kesinlikle tavuk ızgara gibi bi ürün ve salat bardan sınırsız salata alıyorum kendime ve asitli içecek içiyorum mutlaka ayran.sağlıklı olduğu için..eskiden çok kola içerdim şimdi aklıma bile gelmiyor.dışarda tek içtiğim şey ayran yani..umarım yanıtlayabilmişimdir sorularını.biraz karışık cvpladım sanırım ama anlaşılır olmuştur inşallah.sorun tabii aklınıza takılanı.birbirimize destek verelim...hihoyyyt
TEeşekürler canım cevapladıgın için ...opuyorumnanaktan tabiki birbirmize destek vericez .her zaman ...olumunekankayizsmile

benim oglan agliyor valla karton ev yapmadım diye .sempatiksalakcinni birazda onlara bakayım yoksa pc bana yasak edecekler.......kafamçokkarıştı
iyi geceler kıslar....:1hug:
sabaha görüşürüz inşallah ....olumunekankayizsmile

bugünkü menüm monti güzelleri

sabah

2 dl kızarmıs ekmek..2 yeşl zeytin...cok az siyah zeytin ezmesi..2 ks maydonozlu lor...

ögle

1 porsiyon soganlı maydonozlu mercimek salata...1 cay bardagı yogurt...2 ceviz..

aksam

1 posiyon ıspanak yemegi....yarım kase yogurt..1 havuc..

ara

1 kivi

yarım saat sonra

tarcınlı ılık süt..

bugünkü menüm monti güzelleri

sabah

2 dl kızarmıs ekmek..2 yeşl zeytin...cok az siyah zeytin ezmesi..2 ks maydonozlu lor...

ögle

1 porsiyon soganlı maydonozlu mercimek salata...1 cay bardagı yogurt...2 ceviz..

aksam

1 posiyon ıspanak yemegi....yarım kase yogurt..1 havuc..

ara

1 kivi

yarım saat sonra

tarcınlı ılık süt..
afiyet olsun sultanım ..:1hug:

hayırlı günler arkdaşlar bugün burda havalar çok kötü.bu saate kadar net bağlantısı yoktu yeni geldi. belki yarın da olmaz düşüncesiyle şimdiden kilomu yazayım : tam 83,9 olmuşum :lepi::nazar:

aeben abla 6.takıma da ayrıca yazayım mı yoksa siz söylermisiniz. arada kaynar gider belki

dünkü menüm:

sabah : 1 elma, çökelek, zeytin, 2 dl ekmek
öğlen : omlet, 3-4 kaşık mantar, roka, taze soğan, yoğurt
akşam: börülce yemeği, 2-3 kaşık bulgur pilavı, çökelek
gece: elma, az çekirdek

yatmadan eveli : süt

yiyeceklerim bitti sayılır acilen gidip almam lazım ama havalar da çok kötü bebişle çıkılıcak gibi değil. bugün mecburen kepek ekmeği yiyorum. kalorisi düşsün diye kızarttım. hepinizi öpüyorum.

öncelikle hepinize hayırlı günler

bende ilk defa niyet ettim almak için.ama belkide daha iyi oldu böylesi. nescafeden bende vazgeçemiyorum. ama kafeinsiz olanları var. ben her gittiğimde bakıyorum ama bulamıyorum fazla tutulmuyormuş ondan getirmiyolarmış. nasıl olsa kafein yasak. o zaman kafeinsizi gönül rahatlığıyla içebiliriz demi? .....:

Canım bende bulamadım kafeinsiz kahveden,neyse bizde içmeyiz 2, aşamaya kadar...Canım bebekle uğraşmak çok zor oluyor bilirim.Ama yıllar geçince keşke yeniden küçük olsa da baksam diyeceksin....Yıllar o kadar çabuk geçiyor ki.....:[/QUOTE]

slm kızlar bende bu diyet metodu ile 6 yıl evvel 36 kg vermiştim ve almadım:)bunu bir yaşam biçimi olarak hayatıma yerleştirdim ve eşim bana çok büyük destek oldu.onuda bu yeme düzenine alıştırarak 22 kg verdirdim:)boyum 179 cmşu an 64 kg'yım normalde 60-61 arasıyım.6 ay önce doğum yaptım ve gebeliğim süresinde sürekli dikkat ettim yeme işine.sadece 9,5 kg alarak doğuma gittim ve bir ay sonrasında tekrar eski kiloma geri döndüm
Valla ne iyi yaptınız da aramıza geldiniz,hepimize moral verip motive ettiniz...Ben kilo verince tekrar almaktan bıktım.Ama siz korumayı başarmış biri olarak harikasınız...opuyorumnanaktanÜstelik birde doğum yapmışsınız bu arada....:nazar:Peki koruma döneminde kaçamaklarınız olmuştur mutlaka,nasıl telafi ettiniz,nasıl korudunuz...?Lara arkadaşımız da bu diyetle çok kilo vermiş ama tekrar almış....Sizi sorularla bıktırıp kaçırıcaz diye korkuyorum....:roflol:

slm kızlar dünde yazmıştım şubat tatilinde isteyerek daha doğrusu bile bile dikkat etmeyerek aldığım 2-3 kg var diyordumya tekrar dikkat ettim ve 2 günde 1 kilosunu vermiş bulunuyorum:)darısı başınıza.iki gün sabah ve öğle protein ağırlıklı,akşamda sebze salata yoğurt üçlemesiyle dourup karnımı 1 kg vermiş durumdayım.örnek olarak dünki menümü yazayım.
sabah:2 yumurtadan omlet,zeytin ezmesi ve aebenin ismini verdiği peynirden1 kk kadar,bol maydonoz,1 domates salatalık
öğlen:az yağsız kısmından döner (100 grkadar) bol salata,ayran
akşam:yoğurtlu ıspanak,salata
akşam 8;30 gibi bir armut ve yarım avuç beyaz leblebi

bu gün için düşündüğüm menüm ise şöyle:
sabah:1,5 dl,kızarmış tambuğday ekmeği,çok az zeytin ezmesive domates sosu(şeker içermeyeninden)domates,salatalık,maydonoz,1kk peynir
öğle:yeşil salata,haşlanmış karnıbahar salatası yoğurtlu
akşam:yumurtalı pırasa kavurması,ayran yada yoğurt
sabah kahvaltıyı hazırlarkende ağzıma 2 tatlı kaşığı daha önceden temizleyip saklama kabına koyduğum nar tanelerinden attım
arada bazen tatlı isteğimi gün kurusu kayısı ile gideriyorum.kızlar unutmayın kendinizi ne kadar kasarsanız o kadar zor gdiyor kilolar,olacağını düşünün ve iradenizle savaşmayın.yediğiniz ne olursa olsun onu zorunluluktan değil keyfiniz için yediğinizi düşünün.hayatında maydonoz yememiş biri olarak(hatta annem kısıra koysa boğazıma takılıyor yutamıyorum diye ayıklayarak yerdim düşünün yani)artık vazgeçilmezim oldu .öyleki her hafta 2 demet yiyiyorum.yani sağlık beslenme yönteminizi bir gün isteğim kiloya inince tekrar eskisi gibi yiycem içicem diye düşünmeyin,bu mutsuz olmanızdan başka bişeye yaramaz.artık hep bu kadar yiyeceğinizi ve bunun sizeyeteceğini düşünün ve doyduğunuzu hissedin.zaten bu beslenme şeklinde aç kalmak yok.ben istediğim kiloya döndüğümde (179 cm boy ve 59-60 kg civarıyım normalde fakat şu an 63 gibiyim) canım isteyince çikolatamıda yiyiyorum.tabi 1 koca paket değil,1-2 tabletini sadece,yada pizzada yiyiyorum ama 1-2 dilim.koca bir pizza değil.midemin kalan kısmını salata yada ayranla dolduruyorum.tabi ertesi gün dahada dikkat ederek düşük kalorili besleniyorum.bunun gibi yani.isterseniz yapılmayacak bir şey değil yani kızlar.azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor inanın buna.yani iki ayda isteiğim kiloya düşeyim üçüncü ayda yine homini gırtlak yerim düşüncesini atın kafanızdan ce bunu yaşam biçiminiz haline getirin ve hissettirmeden evinizdeki aile fertlerinizide bu düzene alıştırın.ben poğaçada yapıyorum börekte kurabiyede ama tadıp bırakıyorum yıllardır.yesem yarım tepsi yerim ama yemiyorum.aebenin dediği gibi beni neyin mutlu edeceğini biliyorum çünki.aynada yada tartıda göreceğim rakam ve şekilmi yoksa bir kaç dilim börek çörekmi?ŞUNU UNUTMAYIN BİR ISIRIK PASTA YADA BÖREĞİN VERECEĞİ HAZLA YARIM TEPSİNİN VERECEĞİ HAZZIN ARASINDA HİÇ FARK YOK!!!!yani bir lokmanında bir tepsininde tadı aynı,tamamınıda yesen tadı değişmiyorki yediğin şeyin.midenizi çöp kutusu gibi doldurup ona eziyet etmeyin.onu öğütmeye çalışırken organlarımız çok yoruluyor ve yaşlanma hızımız artıyor.neden kilolu insanlar daha olgun yada yaşından büyük gösteriyor düşünün?bir gr et bin ayıp örter hikayelerine kanmayın,yolunuzdan da şaşmayın.banada çoook diyen oldu gençsin ye bişey olmaz zaten yaşlanınca yiyemiyceksin hastalıklardan vs.. diye.ben şimdi kendimi hasta edene kadar yiyip yaşlanıncada buna bağlı hastalıklardan(tansiyon,diyabet,kollesterol vs..)dolayı hiç yiyememektense az ve ömür boyu yemeyi tercih ediyorum:)yolumdan döndürmek isteyenlerede pabuç bırakmıyorum.umarım size birazda olsa yol gösterebilmişimdir ve motivasyonunuzu arttırabilmişimdir.sakın yılmayın,vazgeçmeyin..oruçluyken nasılki orucu bozmak aklımızdan bile geçmiyorsa bunuda öyle düşünün..off çok şişirdim kafanızı ama size yardımcı olmak adınaydı yazdıklarım.herkese kolay gelsin...turkbayragi zafer sizin olsun:):enbuyukkk:

Canım bende bulamadım kafeinsiz kahveden,neyse bizde içmeyiz 2, aşamaya kadar...Canım bebekle uğraşmak çok zor oluyor bilirim.Ama yıllar geçince keşke yeniden küçük olsa da baksam diyeceksin....Yıllar o kadar çabuk geçiyor ki.....:

Valla ne iyi yaptınız da aramıza geldiniz,hepimize moral verip motive ettiniz...Ben kilo verince tekrar almaktan bıktım.Ama siz korumayı başarmış biri olarak harikasınız...opuyorumnanaktanÜstelik birde doğum yapmışsınız bu arada....:nazar:Peki koruma döneminde kaçamaklarınız olmuştur mutlaka,nasıl telafi ettiniz,nasıl korudunuz...?Lara arkadaşımız da bu diyetle çok kilo vermiş ama tekrar almış....Sizi sorularla bıktırıp kaçırıcaz diye korkuyorum....:roflol:[/QUOTE]

Valla ne iyi yaptınız da aramıza geldiniz,hepimize moral verip motive ettiniz...Ben kilo verince tekrar almaktan bıktım.Ama siz korumayı başarmış biri olarak harikasınız...opuyorumnanaktanÜstelik birde doğum yapmışsınız bu arada....:nazar:Peki koruma döneminde kaçamaklarınız olmuştur mutlaka,nasıl telafi ettiniz,nasıl korudunuz...?Lara arkadaşımız da bu diyetle çok kilo vermiş ama tekrar almış....Sizi sorularla bıktırıp kaçırıcaz diye korkuyorum....:roflol:
[/QUOTE]

canım hiç kaçmam ve elimden geldiği kadarda yol göstermeye çalışırım.olmazmı tabii oldu kaçamaklarım.mesela akşam misafirliğe gittim orda börek poğaça salata türü bişey ve pasta yada kurabiye varsa salatayı ve böreği yemeyi tercih ettim.sırf hamur diye poğaçayı yemedim.yada akşamı çok az geçiştirdim gideceğim belliyse.yada ertesi güne sebzeye dayandım ve bol suya.yani zaten vücut artık ne yediğinde ağırlık hissediyorsun ne yediğinde kuş gibi hafif oluyorsun anlıyorsun zaten.ve ben bu şekilde teyzemi doğum yapmış bir arkadaşımı ablamı kardeşimi zayıflattım tığ gibi oldular.bende şu an doğum yapmış gibi değilim zerre kadar göbeğim yok.halbuki hayatımın o kilolu geçen iki yılında beni daha bekarken hamile sanan ve otobüste yer verenler vardı sempatiksalakcinni düşün yani.şimdi evliyim deyince bile inanmıyorlar bazen.o zamanlar 21-22 yaşlarındaydım şimdi 29.o zamanlar koca bi kadın gibiydim -tatlicadiarzu- şimdi genç kız gibi hihoyyyt.isterseniz olmayacak bir şey değil.o zamanlarda kaçamak olarak vazgeçemediğim dondurmanın lıght olanından yerdim ve yarısını yiyip hemen çöpe atardım.yani kendinizi aşırı kısıtlamayın oluruna bırakıp rahatlayın yoksa gerçekten vücut kıtlık alarmı verip depo etmeye başlıyor su bile içseniz.dolayısıylada kilo verlmiyor.mesela ben şu son aldığım 2-3 kg için hiiç sıkıntı yapmadım.durmadan tartıyada çıkmıyorum.çünki biliyorum gidecek bu kilo eğer ben gerçekten istersem..misafirlerim gidince yani.onlar burdayken aldığımı hissettiğim halde engellemedim kendimi,abarttım yeme işini.yani belli standartlarım var diyorumya bir kaçırırsam ertesi gün dikkat ediyotum diye misafir varket ertesi hatta daha ertesi günlerde dikkat etmedim etseydim asla almazdım biliyorum.hatta ailem bana 65in altına inme yüzün çöküyor vs.. desede ben kendimi 0 kilodaiyi hissetmiyorum benim içinde en önemlisi kendimi nasıl hissettiğim.mesela şu an kendimi ağırlaşmış hissediyorum -tatlicadiarzu- 3 gün önce tartıldım vermem gereken bir kaç kg olduğunu farkettim ve şok diyet falan yapıp metabolizmayı yavaşlatmadan yediklerimi kontrol altına aldım hemende farketti iki gün sonra tartıda.yani eski yeme düzenime geri döndüm misafirlerim gidince.isteseydim onlar burdaykende dikkat ederdim.normalde ediyorumda ama memlekete varınca anneme emzirdiği halde yemiyorlar vs.. diyecekler diye yedim:p işte böyle canım..çok uzun yazıyorum farkındayım ama detaylar bazen çok önemli oluyor işte özellikle konu beslenme ve diyet olunca....

slm kızlar dünde yazmıştım şubat tatilinde isteyerek daha doğrusu bile bile dikkat etmeyerek aldığım 2-3 kg var diyordumya tekrar dikkat ettim ve 2 günde 1 kilosunu vermiş bulunuyorum:)darısı başınıza.iki gün sabah ve öğle protein ağırlıklı,akşamda sebze salata yoğurt üçlemesiyle dourup karnımı 1 kg vermiş durumdayım.örnek olarak dünki menümü yazayım.
sabah:2 yumurtadan omlet,zeytin ezmesi ve aebenin ismini verdiği peynirden1 kk kadar,bol maydonoz,1 domates salatalık
öğlen:az yağsız kısmından döner (100 grkadar) bol salata,ayran
akşam:yoğurtlu ıspanak,salata
akşam 8;30 gibi bir armut ve yarım avuç beyaz leblebi

bu gün için düşündüğüm menüm ise şöyle:
sabah:1,5 dl,kızarmış tambuğday ekmeği,çok az zeytin ezmesive domates sosu(şeker içermeyeninden)domates,salatalık,maydonoz,1kk peynir
öğle:yeşil salata,haşlanmış karnıbahar salatası yoğurtlu
akşam:yumurtalı pırasa kavurması,ayran yada yoğurt
sabah kahvaltıyı hazırlarkende ağzıma 2 tatlı kaşığı daha önceden temizleyip saklama kabına koyduğum nar tanelerinden attım
arada bazen tatlı isteğimi gün kurusu kayısı ile gideriyorum.kızlar unutmayın kendinizi ne kadar kasarsanız o kadar zor gdiyor kilolar,olacağını düşünün ve iradenizle savaşmayın.yediğiniz ne olursa olsun onu zorunluluktan değil keyfiniz için yediğinizi düşünün.hayatında maydonoz yememiş biri olarak(hatta annem kısıra koysa boğazıma takılıyor yutamıyorum diye ayıklayarak yerdim düşünün yani)artık vazgeçilmezim oldu .öyleki her hafta 2 demet yiyiyorum.yani sağlık beslenme yönteminizi bir gün isteğim kiloya inince tekrar eskisi gibi yiycem içicem diye düşünmeyin,bu mutsuz olmanızdan başka bişeye yaramaz.artık hep bu kadar yiyeceğinizi ve bunun sizeyeteceğini düşünün ve doyduğunuzu hissedin.zaten bu beslenme şeklinde aç kalmak yok.ben istediğim kiloya döndüğümde (179 cm boy ve 59-60 kg civarıyım normalde fakat şu an 63 gibiyim) canım isteyince çikolatamıda yiyiyorum.tabi 1 koca paket değil,1-2 tabletini sadece,yada pizzada yiyiyorum ama 1-2 dilim.koca bir pizza değil.midemin kalan kısmını salata yada ayranla dolduruyorum.tabi ertesi gün dahada dikkat ederek düşük kalorili besleniyorum.bunun gibi yani.isterseniz yapılmayacak bir şey değil yani kızlar.azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor inanın buna.yani iki ayda isteiğim kiloya düşeyim üçüncü ayda yine homini gırtlak yerim düşüncesini atın kafanızdan ce bunu yaşam biçiminiz haline getirin ve hissettirmeden evinizdeki aile fertlerinizide bu düzene alıştırın.ben poğaçada yapıyorum börekte kurabiyede ama tadıp bırakıyorum yıllardır.yesem yarım tepsi yerim ama yemiyorum.aebenin dediği gibi beni neyin mutlu edeceğini biliyorum çünki.aynada yada tartıda göreceğim rakam ve şekilmi yoksa bir kaç dilim börek çörekmi?ŞUNU UNUTMAYIN BİR ISIRIK PASTA YADA BÖREĞİN VERECEĞİ HAZLA YARIM TEPSİNİN VERECEĞİ HAZZIN ARASINDA HİÇ FARK YOK!!!!yani bir lokmanında bir tepsininde tadı aynı,tamamınıda yesen tadı değişmiyorki yediğin şeyin.midenizi çöp kutusu gibi doldurup ona eziyet etmeyin.onu öğütmeye çalışırken organlarımız çok yoruluyor ve yaşlanma hızımız artıyor.neden kilolu insanlar daha olgun yada yaşından büyük gösteriyor düşünün?bir gr et bin ayıp örter hikayelerine kanmayın,yolunuzdan da şaşmayın.banada çoook diyen oldu gençsin ye bişey olmaz zaten yaşlanınca yiyemiyceksin hastalıklardan vs.. diye.ben şimdi kendimi hasta edene kadar yiyip yaşlanıncada buna bağlı hastalıklardan(tansiyon,diyabet,kollesterol vs..)dolayı hiç yiyememektense az ve ömür boyu yemeyi tercih ediyorum:)yolumdan döndürmek isteyenlerede pabuç bırakmıyorum.umarım size birazda olsa yol gösterebilmişimdir ve motivasyonunuzu arttırabilmişimdir.sakın yılmayın,vazgeçmeyin..oruçluyken nasılki orucu bozmak aklımızdan bile geçmiyorsa bunuda öyle düşünün..off çok şişirdim kafanızı ama size yardımcı olmak adınaydı yazdıklarım.herkese kolay gelsin...turkbayragi zafer sizin olsun:):enbuyukkk:

tesekkür ederim bu kadr samimi bir seklde dile getrdginiz için inanın motivasyonumu cok etkilediniz daha 23 yasındayım ve bekarım bu kiloyla evlenmek asla istemiyorum dahası bu yüzden bütün sosyal yasantımı etkiliyor istedgini giyememek,imalı bakışlar, bütün o güzelim lise ve üniversite hayatımı bu kilolarla gecrdim suan öle cok kızıyorum ki kendime gecen sene danak etti diyetsyene gttim ama baktım o kıstlayıcı diyetler beni daha cok kasıyor etrafımdakler sürekli bu hafta ne kadr verdin diye soruyo bi zamn sonra baktım istedgim kiloya düsemedim bıraktım zaten verdgim hepi topu 4.5 kiloydu tabi bırakınca hoppp tekrar gerii döndü:sinifsinif: ama bu sefer inanıyorum yaapocagıma arada tökezleseöde yoluma devm edecegim bunu kendime yapmaya hakkım yok bu kilolar benm kaderim olmayacakhihoyyyt tek skıntım spor yapmayı sevmiyor olmam aslında havlar kötü yürüyüse cıkamıyorum insl onunda caresini bulup en kısa zamanda bir salana gidicem ve yaza kadar istedgim kiloya düsücegim:lepi:

kk ya grdgim andan beni desteklerini hiç eksik etmeyen monticilere cok cok tesekkür ederim iyiki varsınzı hatunlara.s.

selam kıslar ......

ziligurti ne güzel yazmışın parmaklarına sağlık ...opuyorumnanaktan

menülerine gelince bi an kendi menülerim sandım ...kaydirigubbakcemile3 çok benziyorlar.... afiyet olsun ....

yazını okurken bende eksik olan bişiyi fark ettim . bunu bende çok dile getiriyor fakat kendime engel olamıyorum . kalan o 2 kilomda bundan inat ediyor galiba...
günlük tartılıyor ve ister istemezde kasıyorum ..akannehir ve sanırsam artık bende kafamda bu kiloya adepte oldum .artık 2. aşamada küçük kaçamaklar ekliyorum dün yarım dilim baklava yedim nekadar şekerli geldi. hayret ettim benki eskiden 5.6 dl. gözüm bile görmezdi.ohaoldumsmile ama o y. dl de bile o tadı aldım .

senin kaldıgın durumlarda bende kaldım geçenlerde sırf aa bak ne kadar zayıflamış hasta olacak diycek annen diye mecbur kaldıgımdan yedim .:nazar:

sen hep buralarda ol valla banada iyi geldin .olumunekankayizsmile

selam kıslar ......

ziligurti ne güzel yazmışın parmaklarına sağlık ...opuyorumnanaktan

menülerine gelince bi an kendi menülerim sandım ...kaydirigubbakcemile3 çok benziyorlar.... afiyet olsun ....

yazını okurken bende eksik olan bişiyi fark ettim . bunu bende çok dile getiriyor fakat kendime engel olamıyorum . kalan o 2 kilomda bundan inat ediyor galiba...
günlük tartılıyor ve ister istemezde kasıyorum ..akannehir ve sanırsam artık bende kafamda bu kiloya adepte oldum .artık 2. aşamada küçük kaçamaklar ekliyorum dün yarım dilim baklava yedim nekadar şekerli geldi. hayret ettim benki eskiden 5.6 dl. gözüm bile görmezdi.ohaoldumsmile ama o y. dl de bile o tadı aldım .

senin kaldıgın durumlarda bende kaldım geçenlerde sırf aa bak ne kadar zayıflamış hasta olacak diycek annen diye mecbur kaldıgımdan yedim .:nazar:

sen hep buralarda ol valla banada iyi geldin .olumunekankayizsmile

hehe tıpki şimdi benm yarım tepsi yiyipte bana msın demicegim gibi aebensempatiksalakcinni insl bnde öle 1 lokmacık alıp yeter diyecegim günlerde gelir cnkü hala korkuyorum kendimden 1 lokmayla yetinemicem diye gerci buda bi süreç sanıırm bense daha yolun basındayımkaydirigubbakcemile5

bn zayıflayım diye ev halkı gözümğn içine bakıyo vala kimse herlde öel bir bekelntiye girmez:jeyyar:

hayırlı günler arkdaşlar bugün burda havalar çok kötü.bu saate kadar net bağlantısı yoktu yeni geldi. belki yarın da olmaz düşüncesiyle şimdiden kilomu yazayım : tam 83,9 olmuşum :lepi::nazar:

aeben abla 6.takıma da ayrıca yazayım mı yoksa siz söylermisiniz. arada kaynar gider belki

dünkü menüm:

sabah : 1 elma, çökelek, zeytin, 2 dl ekmek
öğlen : omlet, 3-4 kaşık mantar, roka, taze soğan, yoğurt
akşam: börülce yemeği, 2-3 kaşık bulgur pilavı, çökelek
gece: elma, az çekirdek

yatmadan eveli : süt

yiyeceklerim bitti sayılır acilen gidip almam lazım ama havalar da çok kötü bebişle çıkılıcak gibi değil. bugün mecburen kepek ekmeği yiyorum. kalorisi düşsün diye kızarttım. hepinizi öpüyorum.
beyazım tebrik ederim canım seni...alkisalkisalkisalkisalkisalkis
menünde gayet güzel ..

canım girebilirsen takıma yaz gelemessen ben bildiririma.s ama senin yazman daha güzel olur biliyorsunki orda katılım gerekli .yerimseniben giremessen sorun yok .:1hug:

hehe tıpki şimdi benm yarım tepsi yiyipte bana msın demicegim gibi aebensempatiksalakcinni insl bnde öle 1 lokmacık alıp yeter diyecegim günlerde gelir cnkü hala korkuyorum kendimden 1 lokmayla yetinemicem diye gerci buda bi süreç sanıırm bense daha yolun basındayımkaydirigubbakcemile5

bn zayıflayım diye ev halkı gözümğn içine bakıyo vala kimse herlde öel bir bekelntiye girmez:jeyyar:
Evet sultanım sen yolun başındasın . innan senin zeferinde yakın .sositososito helede evde böyle destegin varken .yerimseniben eger bu desleklede zafere gitmessen gelip ben zayıflatacam seni.kaydirigubbakcemile3:jeyyar:

Evet sultanım sen yolun başındasın . innan senin zeferinde yakın .sositososito helede evde böyle destegin varken .yerimseniben eger bu desleklede zafere gitmessen gelip ben zayıflatacam seni.kaydirigubbakcemile3:jeyyar:

insaallh ablam yaza görmsü olucam zaferimi zafer cıglıklaır atıcam valalaelaelaelaelae

gel vla cokta uzak degiliz ablecım sdace 6 saatcik bi monti evi kurarız ne güzel bzim evde müsait sırnaşık şey sagolsunlar ya bnm cektllerimi görüyolr onlarda yuardımcı oluyolar ama tabi iş bende bitiyosengözlerimebaksanab

tesekkür ederim bu kadr samimi bir seklde dile getrdginiz için inanın motivasyonumu cok etkilediniz daha 23 yasındayım ve bekarım bu kiloyla evlenmek asla istemiyorum dahası bu yüzden bütün sosyal yasantımı etkiliyor istedgini giyememek,imalı bakışlar, bütün o güzelim lise ve üniversite hayatımı bu kilolarla gecrdim suan öle cok kızıyorum ki kendime gecen sene danak etti diyetsyene gttim ama baktım o kıstlayıcı diyetler beni daha cok kasıyor etrafımdakler sürekli bu hafta ne kadr verdin diye soruyo bi zamn sonra baktım istedgim kiloya düsemedim bıraktım zaten verdgim hepi topu 4.5 kiloydu tabi bırakınca hoppp tekrar gerii döndü:sinifsinif: ama bu sefer inanıyorum yaapocagıma arada tökezleseöde yoluma devm edecegim bunu kendime yapmaya hakkım yok bu kilolar benm kaderim olmayacakhihoyyyt tek skıntım spor yapmayı sevmiyor olmam aslında havlar kötü yürüyüse cıkamıyorum insl onunda caresini bulup en kısa zamanda bir salana gidicem ve yaza kadar istedgim kiloya düsücegim:lepi:

kk ya grdgim andan beni desteklerini hiç eksik etmeyen monticilere cok cok tesekkür ederim iyiki varsınzı hatunlara.s.

canım benim ben şu an sadece size destek için buradayım inanın.çünki ben hayatımı belli bir düzene oturtmuşum ve bu yolda devam ediyorum.insanın sosyal yaşamını etkilediği aşikar,ben zayıflamaya başlamadan önce evlendim ve şehir değişikliği yaptım ve orda çalışmaya devam ettim.işe başladığım yeni yerde arkadaşlar benim için 2 kişilik biri işe başladı şeyler söylemişler.insan o kadar kilolu olunca ister istemez bunları duyuyor ve sinirleri geriliyor.ben o kiloyu almadan öncede 70-75 civarı falandı kilom.fakat boyum çok uzun olduğundan kötü görünmüyordu.balık etiydim.fakat şu an 63 bile fazla geliyor.kaçamaklar motivasyonunuzu bozmasın sakın,insanız ve kırılma noktamız oluyor.bende ilk başlarda ayda 4-5 kg verip daha sonraları ideal kiloma yaklaştıkça vermem azaldı ve amaaaan yeter bu kadar düşmüyor tartının ibresi diye vazgeçip yediğim çoook oldu.ama yedikten sonra yaptığıma pişman oluyordum.bu pişmanlığı yaşamaktansa bi daha yapmamak daha iyi diyordum kendime bir daha sefere yiyeceğim zaman bunları düşünüyordum.nefsinizle cebelleşmeyin,o an bir tadımlık atın ağzınıza ve iyice tadını alana kadar tutun ağzınızda yani hemen löp diye hızlıca yutmayın.ben gebeliğim süresince bile en sevdiğimn simidi 3 kere yedim ve ertesi gün dayandım sebzeye meyveye.doktorum bile senin gibi hastam olmadı bu zaman kadar çok dengeli besleniyorsun ve bebek son derece sağlıklı dedi 9 ay boyunca.hamurdan yapılmış şeylere yüklenmeyin.gebeliğimde tuzu kıstım mesela ödem oluşup şişmemek için ve artık sabah domatesime salatalığıma tuz kullanmıyorum.peynir ve zeytindeki tuz yetiyor zaten.şekeri eskiden bir bardağa 3 tane atarken şimdi yarım şekerle daha içemiyorum tadı kötü geliyor.anlatmak istediğim şu: yediklerinizi o an için zayıflayayım diye yemiyorsunuz.o şekilde beslenmeniz gerektiği için öyle yiyiyorsunuz.kayı yağları hiç kullanmayın,tuzu kısın,şekeri mümkün olduğunca kullanmayın.mesela ben artık keki dahi şekerli yapmıyorum pekmezle tatlandırıyorum.yada hafta sonu kahvaltılarında patates kızartması yapacaksam yağda değil kendi bulduğum ve daha sonra internettede gördüğüm bir yöntem olan yağlı pişirme kağıdı serişmiş tepside 2 kaşık z.yağı ile çıtır çıtır kızartarak.karnıyarık yaparken patlıcanı yağda kızartmak yerine közleyerek yada üzerine fırçayla yağ sürüp fırında kızartarak çok sağlıklı bir şekilde istediğim kadar yiyebiliyorum.yediklerinizin tadından ödün vermeniz yosun gibi tatsız yemeniz gerekmiyor yani.onu istediğiniz şekle getirmek elinizde ve çevrenizdekilere uyarlamak tamamen siz kalmış bir şey.benim ailem hiç z.yağı kullanmazdı hep tereyağ ile pişerdi herşey.şimdi eve bile almıyorlar.yani doğru bildiklerinizi çevrenizede yayın.şimdilik aklıma gelenler bunlar.sizinde aklınıza ne gelirse sorun paylaşalım.ama unutmayın bu bir diyet değil yaşam şekli.ballı şekerli tatlı yemek zorunda değiliz.vıcık vıcık yağlı yemessek ölmeyiz.yada hamur yükü poğaça vs... yerine ara sıra küçük kaçamaklar yapılabilir.köftede yersiniz benim gibi dönerde.tabi tabak tabak makarna pilavla değil salata yada sebze yemeği ile:)hepinizi çok öpüyorum şekerler.size yardımcı olmak adına elimden geleni yapacağım.hevesinizi kırmayın ve çevrenizdekilerden bu konuda köstek değil destek ve anlayış beklediğinizi açık açık ifade edin lütfen.çünki ayıp bir şey yapmıyorsunuz,sağlığınız için mücadele veriyorsunuz.hepinize sağlıklı günler...bayanssulusmile

X