Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

selam montinin güzelleri nabersiniz ya aeben patlıcan yada biber kızartması yiyebliyo muyuz yani bi abartmadan yoksa kızartma cıss mı:jeyyar:
kızartmayı tavsiye etmiyor amcam ama bi pazar kavaltısında bikaç çatal biber ve patlıcanı bende yiyyorum .. yanında yeşilikle.cokacimcoookyerimseniben

kızartmayı tavsiye etmiyor amcam ama bi pazar kavaltısında bikaç çatal biber ve patlıcanı bende yiyyorum .. yanında yeşilikle.cokacimcoookyerimseniben

tsekkür ederim cnm amcam ymeyin diyosa en iyisi ben hiç catal falan almayım pasa pasa GI düsük gıdalarımdan bol bol tüketmeye devam edeyimcokacimcoook

selam monticiler öncelikle şiirleriniz çok güzel ve yeniş gelenler hoşgeldiniz :)

menüm:
1 bardak yağsız süt

sabah : 1 dilim ekmek, 1 domates, light peynir, zeytin
öğlen : omlet, salata, yoğurt
akşam : 1 tabak patlıcan yemeği, ton balıklı salata ve yoğurt
ara: 2 portakal , 1 havuç :kedi:

:enbuyukkk:
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkissüper beyazım ....:teytey:

Günaydın kızlar,

sağol aebenim dur bende bi seni öpiim özledim yahu...Şeniz

evet canım sana zahmet ...ben biliyosun haftada bir tartılıyom bi daha çıkmam tartıya..-tatlicadiarzu-
tamam canim . ekledim ..
Aeben perşembe yazdım cuma tartılmadım ama senin için bu gün tartıldık
Ben:62.40:nazar:
Eşim71.00:nazar:

maşallah:nazar:
:nazar::nazar::teytey::nazar::nazar:yerimsenibenkırdık zincirleri galiba .:1hug:

tsekkür ederim cnm amcam ymeyin diyosa en iyisi ben hiç catal falan almayım pasa pasa GI düsük gıdalarımdan bol bol tüketmeye devam edeyimcokacimcoook
V av sultanım pekbir formda gördün seni . umarun bu azımle devam eder 5. li rakamlara 2 ay demeden varrırsın ....:eek:

kıslar daha önce yakın zamanda diyet yapmadı iseniz ve montiye hiç ihenet etmesseniz 2 ay kadar bi süre .. inannın fazlalık falan kalmaz .....benin bu kilo vermem ....2 senedir diyet guruplarında diyet yapıyorum şok diyete yaptım açda kaldım çokta yedim yani yorulmuş ve gardını almış bir bünyeyele bu sonuçları elde ediyorum ... refim de öyle oda en azında 1.5 yıldır 6.takımda kilo vermeye çalışıyor ..
..
o yüzden demem oki her bünye farklı .. eger diyetten yorulmamış bir bünyeyle monti ye başladıysanız daha güzel sonuçlar almanız süpriz olmaz.olumunekankayizsmile

kengocum eşin kilosunu dengeledi bence ....
bak o hafifbir yükselme yaşarkan sen azda olda vermişin ..
senin demekki hala verecegin kilo verki iniyor kilon ama aşim bundan sonra 2. aşamaya geçebilir bence .... bir bey için bu kilo gayet ida al. boyunu bilmiyorum ama .

aebencim merhaba
artık ben de sizi takipteyim
ama daha okuyamadım buradaki yazıları
yakında okuyacam inşallah...
bir de aebencimcim sen hangi kitabı okudun tavsiye edebilir misin?

V av sultanım pekbir formda gördün seni . umarun bu azımle devam eder 5. li rakamlara 2 ay demeden varrırsın ....:eek:

kıslar daha önce yakın zamanda diyet yapmadı iseniz ve montiye hiç ihenet etmesseniz 2 ay kadar bi süre .. inannın fazlalık falan kalmaz .....benin bu kilo vermem ....2 senedir diyet guruplarında diyet yapıyorum şok diyete yaptım açda kaldım çokta yedim yani yorulmuş ve gardını almış bir bünyeyele bu sonuçları elde ediyorum ... refim de öyle oda en azında 1.5 yıldır 6.takımda kilo vermeye çalışıyor ..
..
o yüzden demem oki her bünye farklı .. eger diyetten yorulmamış bir bünyeyle monti ye başladıysanız daha güzel sonuçlar almanız süpriz olmaz.olumunekankayizsmile

ya hep hiç aebenm yoksa nasıl sonuc alabilriz öle degil miyerimseniben gerci ben daha öncede sölemiştim gecen sene kasımın ortasında baslamıstım diyetsyen kontrolünde diyete yaklası mart sonuna kadr dikkat etmeme ve ragmen malesef istedgim kiloya ulasamamstım bu yüzden moralim cok bzoldu bende bırkatım kendimi yani bahrdan beri diyet falan yok bünyemde bu sefer monti amcamla sonuc alıcagıma inanıyorum bide psikoljik galiba kıslar bu mesele diyetsyene giderkeen kilo veremedgim haftalarda diyetsyenim sagolsun metobolizmamın yavs işlerindignden boyumun kısa olmasınında etkili oldguna faln dem vuruyordu:1no2: ee haliyle bnde de ben veremiyorum psikoljisi olustusenağlama önce inanmak gerek sanıırm neden iyiki bu siteyi tesadüfte olsa bulmusum ve szlerle ve monti amcmla tanısmısım insl 5 li rakamalrıda görücem:içelim:

aeben abla benim kilom fazla peki bende mi 2 ayda sonuç alırım 2. aşamaya geçerim?

bu arada makarnayı özlemişimcokacimcoook:lepi:

aebencim merhaba
artık ben de sizi takipteyim
ama daha okuyamadım buradaki yazıları
yakında okuyacam inşallah...
bir de aebencimcim sen hangi kitabı okudun tavsiye edebilir misin?
(Yedikçe Zayıfla . İnce kal ) MONTİGNAC...
Ama malesef kitap kalmamış piyasada ....:umursamaz:
geçen 2. el var diyordunuz hangi sitede ordan alabilirsiniz.

hoş geldin.. elimizden geldigince yardımcı oluruz .bi çogumuzun kitabı yok .

ya hep hiç aebenm yoksa nasıl sonuc alabilriz öle degil miyerimseniben gerci ben daha öncede sölemiştim gecen sene kasımın ortasında baslamıstım diyetsyen kontrolünde diyete yaklası mart sonuna kadr dikkat etmeme ve ragmen malesef istedgim kiloya ulasamamstım bu yüzden moralim cok bzoldu bende bırkatım kendimi yani bahrdan beri diyet falan yok bünyemde bu sefer monti amcamla sonuc alıcagıma inanıyorum bide psikoljik galiba kıslar bu mesele diyetsyene giderkeen kilo veremedgim haftalarda diyetsyenim sagolsun metobolizmamın yavs işlerindignden boyumun kısa olmasınında etkili oldguna faln dem vuruyordu:1no2: ee haliyle bnde de ben veremiyorum psikoljisi olustusenağlama önce inanmak gerek sanıırm neden iyiki bu siteyi tesadüfte olsa bulmusum ve szlerle ve monti amcmla tanısmısım insl 5 li rakamalrıda görücem:içelim:
:içelim::içelim: ya hep ya hiç sevdim bu kuralını ..yerimseniben
ayy bide sizin marmalettan tarfilerinizi carpıyorum haberiniz ola az önce annecim sagolsun yaptı yalnız incir yoktu içine biraz kuru kayısıyla 3 tanede hacı hurmasından koydu gerci bn biraz terdütte kldım hacı hurmasının seker oranı yüksek olabilir diye amabilmiyorumkismile bide tadını cok merak ediyrorum aksam yemginin hemn arkasından 2 kasık tadabilir miyim-tatlicadiarzu-
sultanım afiyet olsun . hurmayi bende severim.. yedim bazan .... gl endeksi düşük ögünler ardından yiyebilirsin . anneyin ellerine saglık .a.s.

Son düzenleme:
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisyerimseniben yer fıstıgı ve narı ara ögün olarak yaptın dimi yemekle birlikte nar yemedin ....?

tabi 3 saat sonra:umursamaz:kuralara uyuyorum bişeydaha meyveyi yemekte3 saat sonra deniyo peki çerez yemek için okadar beklemeye gerek varmıŞeniz

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisyerimseniben yer fıstıgı ve narı ara ögün olarak yaptın dimi yemekle birlikte nar yemedin ....?

tabi 3 saat sonra:umursamaz:kuralara uyuyorum bişeydaha meyveyi yemekte3 saat sonra deniyo peki çerez yemek için okadar beklemeye gerek varmıŞeniz
3 saat beklemenin nedeni bi önceki yediklerin hazmolması hondacım .....

yemegin yanında cerez yiyebilirsin . salatana ceviz vs katabilirsin, ama ben arada tadını alarak yemegi tercih ediyorum .cokacimcoook

iyi geceler kıslar....

bu günün mernüsü..

kavaltı .
2. dl. tam ekmek ..azlor.z. ezmesi.. sögüş ..az marmelet...

ara 10 badem 2 kuru kayısı ...

ögle. 2 kase aşure (şekersiz kendi yapımım )

ara. 1br kefir.....

akşam .
1.tb. nohut. 2 kş. yogurt ... 1 kase aşure ...

şimdiden sonra ne yerim biliyorum ...

iyi geceler kıslar....

bu günün mernüsü..

kavaltı .
2. dl. tam ekmek ..azlor.z. ezmesi.. sögüş ..az marmelet...

ara 10 badem 2 kuru kayısı ...

ögle. 2 kase aşure (şekersiz kendi yapımım )

ara. 1br kefir.....

akşam .
1.tb. nohut. 2 kş. yogurt ... 1 kase aşure ...

şimdiden sonra ne yerim biliyorum ...

aebencim menün gayet güzel afiyet olsun canim sana bisey sorucam sekersiz asureyi nasil yapiyosun tadi nasil oluyor acaba ?

bugünkü menüm

sabah
1 armut
3 dilim ekmek,3 dilim yagsiz peynir ,marmelat(kizlar yagsiz süt ve peynir buldum sevindirik oldum ya zemuszemus bugünde hondacimin verdigi tarifle anneme sekersiz dogal marmelat yaptirdim ohhhh deymeyin keyfime sositososito)

öglen
3 yumurtayla yapilmis sebzeli omlet,1 kase yogurt

aksam
kiymali karnabahar yemegi,1 kase yogurt ( acikmamistim pek salata falan yiyemedim )

arada
1 elma,3 hurma,birazda badem,1 bardak süt

aebencim menün gayet güzel afiyet olsun canim sana bisey sorucam sekersiz asureyi nasil yapiyosun tadi nasil oluyor acaba ?
çokk güzel öncelikle onu söyleyim ..cokacimcoook
ben kuru meyvelerini bol koyyorum yani bi nevi furuktozu (meyve şekeri)bol oluyor
geçenlerde yediklerime katmıştım .1.2 tatlandıcı ama sonralarınkine katmadım .damak alışınca meyvenin şekeri insana gayet güzel geliyor .....
bu alarda meyve şekeri furuktoz katmayı düşünüyorum .:uhm: kitabın arkasındaki yemek tariflerin adı geçiyor demekki yene biliyor .... zaten meyveden alıyoruz şekerimizi ... furuktozda meyve şekeri abartmadan kullanayım diyorum .. ama 1. aşamada nasıl olur bilmiyorum degeri 22. ama saf degeri yüksek 100 ...:uhm:

bugünkü menüm

sabah
1 armut
3 dilim ekmek,3 dilim yagsiz peynir ,marmelat(kizlar yagsiz süt ve peynir buldum sevindirik oldum ya zemuszemus bugünde hondacimin verdigi tarifle anneme sekersiz dogal marmelat yaptirdim ohhhh deymeyin keyfime sositososito)

öglen
3 yumurtayla yapilmis sebzeli omlet,1 kase yogurt

aksam
kiymali karnabahar yemegi,1 kase yogurt ( acikmamistim pek salata falan yiyemedim )

arada
1 elma,3 hurma,birazda badem,1 bardak süt
afiyet olsun..... deymeyelim keyfine oh .zemuszemus

böcük ara derken hepsi akşam yemeginden sonramı yoksa benimki gibi arlaramı serpiştiriyorsun *
akşam karnıbahar yemişin salata yemene okadarda gerek kalmamış zaten .yerimseniben

bende bugünkü menümü takdim edeyim
yarım elma

kahvaltı:2 dl kızarmıs ekmek..az lor..biraz yesillik.3 zeytin..3 ksk dereotlu yogurt..
ögle:yarım porsiyon ıspanak kavurma...6 yemek kasıgı taze fasulye..1 tabak yogurt..
ara:1 bardak ılık light süt..
aksam:1 tabak yogurt...patlıcan gözleme...bol salata...2 catlcık marmalet....
ara olrakta bi meyve yerim sanırsam karar vermedimolumunekankayizsmile
bu arada ben yesllilk faln cok yyiyince bi şişlik sankim ne dünyayı yemişim gibiguclubacismile

hee kitap aruyan monti güzelleri bn 2. el satan bi yer buldum hemncik sipariş verdim netten nadir kiatp diye girerseniz ulasabilrisniz kitaplar temiz gibi 2. el olmasına ragmenkaydirigubbakcemile5

afiyet olsun..... deymeyelim keyfine oh .zemuszemus

böcük ara derken hepsi akşam yemeginden sonramı yoksa benimki gibi arlaramı serpiştiriyorsun *
akşam karnıbahar yemişin salata yemene okadarda gerek kalmamış zaten .yerimseniben

yok canim aksam yemeginden sonraki zaman diliminde yaptigim ara bu yani 1 defa yapiyorum....

bende bugünkü menümü takdim edeyim
yarım elma

kahvaltı:2 dl kızarmıs ekmek..az lor..biraz yesillik.3 zeytin..3 ksk dereotlu yogurt..
ögle:yarım porsiyon ıspanak kavurma...6 yemek kasıgı taze fasulye..1 tabak yogurt..
ara:1 bardak ılık light süt..
aksam:1 tabak yogurt...patlıcan gözleme...bol salata...2 catlcık marmalet....
ara olrakta bi meyve yerim sanırsam karar vermedimolumunekankayizsmile
bu arada ben yesllilk faln cok yyiyince bi şişlik sankim ne dünyayı yemişim gibiguclubacismile

hee kitap aruyan monti güzelleri bn 2. el satan bi yer buldum hemncik sipariş verdim netten nadir kiatp diye girerseniz ulasabilrisniz kitaplar temiz gibi 2. el olmasına ragmenkaydirigubbakcemile5
afiyet olsun sultanım .....alkisalkisalkis şişlikten bişi olmaz sabaha inersin .kaydirigubbakcemile3
bol sebzeli bir gün olmuş .

X