Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

camlıca cnm spagettiyi 7 dk haşlamak kaydıyle hafta iki kere yiyebilirsin bence cnm.dahda fazla yemeyin.sonuç itibariyle ekmek yerine geçiyor.yanında bol sebze yada salata ve süt ürünü bişeyle mutlaka tabiii.ve tereyağ falan yok..arkadaşlarla domates,mantar vs.. ile sos yapıyorlar.yanınada yeşillikle yiyiyorlar.ben dün yaptım hatta.ankara makarnanın kepeklisini aldım.(lif açısından zengin olduğu için,diğer makarnalar kabızlık yapıyor bazende) benim buharlı pişiricim var onda 4 dakikada haşlanıyor ama sen normal tencerede yapacaksan 7 dk.haşla.(uzun süre pişince içindeki nişasta açığa çıkıyor çünki) ben süzdükten sonra üzerine bir tatlı kaşığı kadar z.yağı gezdiriyorum.aknaz peyniri ufalıyorum,üzerinede küp küp domates doğrayıp,birazda maydonoz kıyıyorum üstüne..oh mis gibi yiyyorum.ama istersen domates sosuda yapabilirsin üstüne yanında yeşillik yersin.peynirle yemessende ayran içersin....

ben cvp yazana kadar aebenim cvp yazmış bile ama sayfa güncellenmediği için görmemişim yazmışım..olsun fazla bilgi göz çıkarmaz:) aebenim rastlaşamıyoruz ablam...özledim walla seni...

Son düzenleme:
camlıca cnm spagettiyi 7 dk haşlamak kaydıyle hafta iki kere yiyebilirsin bence cnm.dahda fazla yemeyin.sonuç itibariyle ekmek yerine geçiyor.yanında bol sebze yada salata ve süt ürünü bişeyle mutlaka tabiii.ve tereyağ falan yok..arkadaşlarla domates,mantar vs.. ile sos yapıyorlar.yanınada yeşillikle yiyiyorlar.ben dün yaptım hatta.ankara makarnanın kepeklisini aldım.(lif açısından zengin olduğu için,diğer makarnalar kabızlık yapıyor bazende) benim buharlı pişiricim var onda 4 dakikada haşlanıyor ama sen normal tencerede yapacaksan 7 dk.haşla.(uzun süre pişince içindeki nişasta açığa çıkıyor çünki) ben süzdükten sonra üzerine bir tatlı kaşığı kadar z.yağı gezdiriyorum.aknaz peyniri ufalıyorum,üzerinede küp küp domates doğrayıp,birazda maydonoz kıyıyorum üstüne..oh mis gibi yiyyorum.ama istersen domates sosuda yapabilirsin üstüne yanında yeşillik yersin.peynirle yemessende ayran içersin....

ben cvp yazana kadar aebenim cvp yazmış bile ama sayfa güncellenmediği için görmemişim yazmışım..olsun fazla bilgi göz çıkarmaz:) aebenim rastlaşamıyoruz ablam...özledim walla seni...

her ikinizede cok tesekkurler canim opuyorumnanaktan

Bugünkü menümü yazaym arkadaşlar.
KAHVALTI
domates,salatalık
peynir,zeytin
az şelersiz marmelat
2 dilim tam buğday ekmek
ÖĞLE
2yumurtyla bol yeşillikli domatesli omlet
yoğurt içine salatalık doğradm
tere limonlu
AKŞAM
yağsız et sote
yoğurt
GECE
meyve
tarçınlı süt
SPOR
yarım saat bantta yürüdüm
Hayırlı geceler hepinize

Kahvaltıda yenen yumurta, fazla yağları yakıp kilo verdiriyor.
Yapılan bir araştırma, kahvaltıda yumurta tüketmenin, vücut yağlarının yakılmasında önemli rol oynadığını ortaya koydu. 10 hafta süren araştırma sonrasında kahvaltıda yumurta yiyenlerin, yemeyenlere oranla 2 kat daha fazla yağ kaybettikleri belirlendi. Uzmanlar, "Bol miktarda "Kolin" içeren yumurta, yağsız kas kitlesinin korunmasına ve vücut yağlarının yakılmasına neden olur" dedi.

Yoğurt yağ yakıyor

Diyetlerine yağsız yoğurt ekleyenler yüzde 22 daha fazla kilo kaybediyor. Göbekteki yağların yüzde 81'i de yoğurtla eriyor.

Göbeğini hızla eritmek isteyenler, bol bol yağsız yoğurt yesin! ABD'de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.

Tennessee Üniversitesi'ndeki araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden iki kat fazla koruduklarını belirtti. Kaynakwh:

Dr. Zemel, kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir konu olduğunu belirterek, "Önemli olan yağ yakmak, kas değil. Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Buna en iyi çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani yoğurt" diye konuştu. Araştırma Uluslararası Obezite Dergisi'nin nisan sayısında yayımlanacak.
Bu arada Japonya'da yapılan araştırmalar da, yoğurdun nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koydu. Altı hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80'inde, nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldı.Kaynakwh:

az önce tesadüfen gördüm bunları arkadaşlar.ewdeki sağlık dergilerindede bunların hemen hemen aynısı yazılar okumuştum yıllar önce.onları anımsadım.işinize yarar diye burayada kopyaladım...

Bugünkü menümü yazaym arkadaşlar.
KAHVALTI
domates,salatalık
peynir,zeytin
az şelersiz marmelat
2 dilim tam buğday ekmek
ÖĞLE
2yumurtyla bol yeşillikli domatesli omlet
yoğurt içine salatalık doğradm
tere limonlu
AKŞAM
yağsız et sote
yoğurt
GECE
meyve
tarçınlı süt
SPOR
yarım saat bantta yürüdüm
Hayırlı geceler hepinize
alkisalkisalkissüper olumunekankayizsmile

olumunekankayizsmileŞeniz
kislar meraba
valla anca firsat bulup baglanabildim butungun kosusturmaca,allah butun annelere sabir ve kolaylik versin.
hemen menumu yazayim
6:30 sirkeli su
6:45 1 dilim tambugday ekmek ,diet marmelat.peynir,domates,capuccino
ara yesilcay
13:00 haslanmis tavuk,salata,ayran
17:00 yarim yesil elma
19:30 kiymali yumurta,yogurt
2,5 saat yuruyus,1saat bisiklet
:lepi:tebrikler camlıca ....
Ben 2. aşama ile ilgili bilgiyi hangi sayfada bulabilirim aebenciiim ?
ben yazmıştım bi ara 2. aşama menüleri ama hangi sayfada . hımmmm...
tk cım
daha öncedededigim gibi kilo veriken 35 korurken 50 geçmişcez ... ama bu rakam o ögünde yediklerimizin hepsini kapsıyor ...
1. aşamada nasıl ekmegin degeri yüksek 40.45 ama biz onu nasıl yeşilikle düşürüyoruz 35 e... aynen bu yöntemi 50 ye ugulıycaksın ....
en kaba örnek vereyim sana . mesela kabuklarıyla haşlanmış patates 65 degeri sen bunu bol yeşillikle 50 altına çeçebilir afiyetle yiyebilirsin ...kaydirigubbakcemile5
yanlız bunu her ögünde kaçamak olarak olarak degerlendirme ara ara yap ....a.s

ayrıca monti tatlılarından yyebilirsin fuktoz kulanalarak ..

dengeli bir yemegin ardına 1 dl baklava bile yiyebilirsin ...

Son düzenleme:
i
975297014-1.jpg

kıslar bugün bu kitabı aldım daha önce neden içine bakmamışım .......

YEDıKÇE YAZIFLA ıNCE KAL KiTABINI BuLAMAYAN ARKADAŞLAR ...

bu kitabın içerigindede aynısı var hatta daha fazla ek bilgiler var. 1. aşamda 2. aşamada anlatılmış aynen
hatta sadece kadına özel bazı yerleri henüz tam okuyamadım ama şiddetle tavsiye ediyorum ...

kız aeben 2 dilimdi baklava 1e mi düştü olmadı şimdi hevesim kırıldı:roflol::roflol:
ben yatayom iyi geceler

kız aeben 2 dilimdi baklava 1e mi düştü olmadı şimdi hevesim kırıldı:roflol::roflol:
ben yatayom iyi geceler
hadi kıs sana 3 dl olsun senimi kırıyım ...:roflol:
ertesi 2 gün 1. aşamaya dönersin olur biter...:roflol:

10.15
2 dl ekmek..3 zeytin..1 domates yarım salatalık.. az marmelat..
14.30
bir kase yeşil mercimek corbası..1 salatalık..yarım kase yogurt.
19.15
yumurtalı ıspanak.. yogurt..
22.00
kivi..rezene cayı

hihoyyythihoyyyt57.7hihoyyythihoyyyt
yazmazsam çatlardım akşama kadar
bu hafta hiç umudum yoktu ama çok şükür çok stres yaptığım zaman kilom inmiyo ama neyseki gördüm çok şükürrr 11 senedir ilkk defaa görüyorum artık bundan sonra stress falan yok akışına bırakıcam herşeyi zaten istediğimi aldımsempatiksalakcinni
GÜNAYDIN kızlar bu arada lap diye daldım konuya ama helecan varrr
neyse ben kaçar umarım güzel bir gün geçiririz:dance:

Günaydın herkese sayfaları oku oku bitiremedim,ziligurti ve aeben ablam gene döktürmüş bize bilgileri

Dün kü menümü paylaşıyorum hemen

Kahvaltı
2 dl tam buğday ekmeği
1 domates,1 salatalık,peynir,çay

Öğle
Tavuk ızgara,ayran,salata ( bu aralar tavuk çıkacak içimden sürekli tavuk yemekten
kaydirigubbakcemile3

Ara
3 kuru kayısı,1 elma,

Akşam (dün eve gidince koltukta uyumuşum kocişimle beraber yani yemek yemedim )

Su: 3.5 lt
20 dk.tempolu yürüyüşüm var

Günaydın herkese sayfaları oku oku bitiremedim,ziligurti ve aeben ablam gene döktürmüş bize bilgileri

Dün kü menümü paylaşıyorum hemen

Kahvaltı
2 dl tam buğday ekmeği
1 domates,1 salatalık,peynir,çay

Öğle
Tavuk ızgara,ayran,salata ( bu aralar tavuk çıkacak içimden sürekli tavuk yemekten
kaydirigubbakcemile3

Ara
3 kuru kayısı,1 elma,

Akşam (dün eve gidince koltukta uyumuşum kocişimle beraber yani yemek yemedim )

Su: 3.5 lt
20 dk.tempolu yürüyüşüm var

ee kac kılo vermişssin yazmamışsın?

günaydın kızlar başlangıç kilom 83,5
bu sabah 83 çıktım bu haftadan pek ümidim yoktu ama monti kendini göstermeye başladım
umarım devam eder

sabah 1 bardak light sür,yasız peynir yarım domates yarım salatalık 2 dilim tam bu.ekmek
öğlen 8dk.haşlanmış spagetti domates sarımsak soslu yanına yoğurt
arada çilek
akşam kıymalı yumurta içinde soğan biber yumurta kıyma domates yanına 4 yaprak marul ve yoğurt
gece çilek
kilo veren herkesi tebrik ediyorum darısı başımıza diyorum

herkese gunaydın faydalı bılgıler ıcın herkese tekrar tesekkurler arkadaslar

pazartesı günü burayada yazdım sanırım 81,2 idim

sabah tartıldım 80,4 cıktım

,800 gr gitti....hatalarıma ragmen yinede cok mutluyum....hıc ac kalmadan verıyorum....inanın insan az da olsa kendini cok hafıflemıs hıssedıyor 10-15 kg verınce nasıl olur merak edıyorum dogrusu :))

dün yediklerim :

3 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
kk kadar beyaz peynir
1 adet dometes
1 adet salatalık

öğlen
1 tabak domates soslu spagetti az haşlanmış
1 kase cacık

akşam
1 tabak yeşil mercimek yemeği
salata
yoğurt .

kilom 63,3 bu arada ablacığım . ikincikez başladığımda 63,8 dim .

hihoyyythihoyyyt57.7hihoyyythihoyyyt
yazmazsam çatlardım akşama kadar
bu hafta hiç umudum yoktu ama çok şükür çok stres yaptığım zaman kilom inmiyo ama neyseki gördüm çok şükürrr 11 senedir ilkk defaa görüyorum artık bundan sonra stress falan yok akışına bırakıcam herşeyi zaten istediğimi aldımsempatiksalakcinni
GÜNAYDIN kızlar bu arada lap diye daldım konuya ama helecan varrr
neyse ben kaçar umarım güzel bir gün geçiririz:dance:

cooook tebrık ederım canım....darısı basımıza.....vereliniortak

Günaydın Kızlar
Ben de 66,7 kg sabah aç karnına tartıldım. 68 kg ile başlamıştım. Teşekkür ederim.
Bu sabah yulaf ezmesi ile yarım yağlı süt içeceğim. 1 tatlı kaşığı marmelatta ilave edebilirim değil mi?

X