Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

közlenmiş biber yasak canım içindekiler kısmını okursan içinde şeker var.

cnm konserve diyecektin sanırımmm.çünkü patlıcanı közleyip yiyebiliriz...ben onuda fırında közlüyorummm...ocakta sağlıksız oluyooo...

çok lezzetli oluyo fırında kızartma özelliklede kabak ve bşiber ben patlıcanı beceremedim zillim gelince gene tarifini verir onunda
kabakları yuvarlak doğrayıp biberleride bütün yıkayıp 2 kaşık yağda çeviriyorum bi kapta
borcama yağlı kağıt döşeyip döküyorum üzerine onlar pişerken bende domatesli sosuyla sarımsaklı yoğurdunu hazırlıyorum
önce doomatesi sonra yoğurdu döküp üzerine afiyetle yiyorum
züpper oluyo

hemen denemeliyim bu tarifi sagol canım paylaştığın için Şeniz
közlenmiş biber yasak canım içindekiler kısmını okursan içinde şeker var.

bakarım eve gidince .bundan sonra kendim evde yaparımm artık kaydirigubbakcemile5

kızlar patlıcanlar çok ince doğruyorum süzüp 1 çorba kaşığu yağ ve tuzla karşıtırıp yağlı kağıdın üzerinde220 derecede kızarana kadar kızartıyorumm...çıkınca yoğurtlu sarımsak veya işteysem sadece yoğurtlayı yiyorumm..içine 1-2 tanede ceviz öğütüp koyuyorum çok lezzetli oluyo..tavsiye ederimm...

cokacimcoook çok lezzetli oluyordur eminimki.teşekkürler tarif için canım olumunekankayizsmile

teflondada az yağla olur hele biber ama ben onu ekmeksizz yiyemem :)) zaten ekmek ten gelıyor ya ne gelırse....

kızlar ilk sayfa baktım ama göremedim montide salça yok değilmi yani yemekleri sosları salçalı yapamıyoruz

selamlar kızlar hoşbulduk hepinize
burada da tanıdıkları görmek çok güzel
ben de akşam taze bakla yemeği ve yoğurtla başladım
ama bugün okudum ki bakla yasakmış bir daha da almam zaten geçiyor artık
gece elma yedim bir tane
bu sabah sadece ekmek peynir yiyebildim şekersiz açık çay
öğlen melemen ve cacık ama bir dilim t.b.ekmek yedim hata mı ettim
az önce aşağıdaki fırına sordum tam buğday unu satılıyormuş onunla çorba, ya da ne bilim tatlandırıcı ile muhallebi yapılabilir mi?
irmik de yasak mı?

tarifini hemen kaptım canım,yazdım defterime,sen,aeben,ziligurtiden bir sürü tarif öğreniyoruz,ve sağlıklı besleniyoruz cokacimcoook
canıgönülden katılyorm arkadaşmyerimseniben
hem karnımz doyuyor hemde lezzettn ödün vermiyoruz.
benim annemde şeker hastası.75yaşında.hep kiloluydu ama çok hareketli ve eli çabuktu.ama şeker vücudunu okadar yıprattıki şimdi eski halinden eser yok.2sene önce baypas oldu.geçen senelerdede 2sefr stend takıldı.10 ,15gün sonra yanıma gelck.bu tariflere ençok oyüzden seviniom arkadaşlar.çünkü annm boğazına çok düşkün.:eek:lmaz:
ana kız montici olcaz yahukaydirigubbakcemile3

canıgönülden katılyorm arkadaşmyerimseniben
hem karnımz doyuyor hemde lezzettn ödün vermiyoruz.
benim annemde şeker hastası.75yaşında.hep kiloluydu ama çok hareketli ve eli çabuktu.ama şeker vücudunu okadar yıprattıki şimdi eski halinden eser yok.2sene önce baypas oldu.geçen senelerdede 2sefr stend takıldı.10 ,15gün sonra yanıma gelck.bu tariflere ençok oyüzden seviniom arkadaşlar.çünkü annm boğazına çok düşkün.:eek:lmaz:
ana kız montici olcaz yahukaydirigubbakcemile3

geçmiş olsun canım.Allah uzun saglıklı bir ömür versin annene opuyorumnanaktan

kızlar bısey sorcam....ayran corbası yada yogurt corbasıda dıyorlar....bugday-nohut haşlanıyor sonra yogurt ve nane eklenıyor....bu serbest mı?

Taze sıkılmış meyve suyuna ve de%100 olan kutuda şeker ilavesiz meyve suyuna izin var mı?

Taze sıkılmış meyve suyuna ve de%100 olan kutuda şeker ilavesiz meyve suyuna izin var mı?

teze sıkılmış meyve suyu içilebiliyor . yanlış hatırlamıyorsam aebenim marmelat yaparken %100 olanlardan koyuyordu . marmelata konuluyorsa içilmesinde bir sakınca yoktur herhalde ama bildiğim kadarıyla sadece sabah içebiliyorduk .

naz arkdaşımız sayesinde benimde canım inanılmaz makarna istedi 8 dk. haşladım üzerine domatesli sarımsaklı sos ve yoğurt harikaydı valla sağol nazcım senin sayende aklıma geldi

meyve suyunun glsi 50 arkadaşlar bence içilmiyordur
meyveyi bile taze olarak tüketmek gerekiyormuş çünküm posasında bulunan lifler glsini düşürüyormuş
hazır meyve sularınında 50 dediğim gibi bence içilmemeli ama bu benim fikrim yetkili ağzılardan duymak lazım bide:)
marelatın içine %100 elma suyu kattık ama kahvaltıda ne kadar tüketiyoruzki 1-2 tatlı kaşığı

naz arkdaşımız sayesinde benimde canım inanılmaz makarna istedi 8 dk. haşladım üzerine domatesli sarımsaklı sos ve yoğurt harikaydı valla sağol nazcım senin sayende aklıma geldi

afiyet olsun . bende yedim öğlen yemeğimde . çok güzel olmuştu .

meyve suyunun glsi 50 arkadaşlar bence içilmiyordur
meyveyi bile taze olarak tüketmek gerekiyormuş çünküm posasında bulunan lifler glsini düşürüyormuş
hazır meyve sularınında 50 dediğim gibi bence içilmemeli ama bu benim fikrim yetkili ağzılardan duymak lazım bide:)
marelatın içine %100 elma suyu kattık ama kahvaltıda ne kadar tüketiyoruzki 1-2 tatlı kaşığı

meyveleri posasıyla tüketmek tabiki daha iyi . ben hiçbir şekilde meyve suyu içmiyorum . bak marmelat için hiç o taraftan düşünmedim . haklsısın aslında aebenciğim geldiğinde daha net bir bilgi verir maytapçığım .

aslında meyve suları için ne kadar %100 doğal deselerde bana yinede çok tatlı geliyor .

X