Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

ıcırcım ekmegi almıssın iyi olmusta grisini neden aldın bilmiyorumkismile içindebeyaz un bulunan gıdalrı tüketmiyoruz ilk asamdaakannehir
aksam ıspanak yedysen salata yemene gerek yok yiyebilrisn yanlıs degil ama ıspnakta bi yeşillik diye sölüyorum zorlama kendini diye vla aksam ekmek yemeyip o çigköfteyi yeseydin daha iyi olurmus cnkü içindeki ince bulgurda olsa deeri yüksek bide içien et girincekafamçokkarıştı

bu günkü meünde de kahvltında süt grubu eksik kalmıs(ligtsüt,ligt peynir yada yogurt) tüketmen lazım
grsini yememişşn madem cıkralım onu menüden
öglende kuru fasulye ile ekmek yemesen daha iyi olur yinede tercih senin ama montide sabah dısında ekmek yok ögünlerimizde
eger skıntı veriyor diyosan aebende muhakkak söler ama agır bi yemegin yanında degilde sebze yemeginin yanında yersen daha güzel netice alırsın senin biraz 2. asama menüsü olmussempatiksalakcinni

grısınıyı aldım ama henuz yemedım
oglen yemegıde yemedım daha o yuzden ekmekde yemem
aksamıkı cıg koftenın ıcınde et yoktu canım hemde dayanamadım :gitme:

ay ben yemeğin üstüne 2 incir daha yedim yaa olmadı ama oldu bikere
tatlı ihtiyacımı karşılıyo
hem kitaba baktım 35 gl si 35liklerin en üstünde
o yaş incir degeri maytabım ayrıca yemek üstüne meyve yenmiyor 3 saat geçmesi lazım .....
meyvelerin glisemin indexleri ilginç geldi bana bilmiyorumkismile incir bal gibi tatlı fakar gl düşük,kivi limon gibi ekşi ama gl yüksek? sizcede biraz garip değilmi kıslar?aebenim kitapta bunlarla ilgili açıklma varmı cnm?
zilim sen kitabı okumadıgından ve kökenin aslında biraz kl hesabına dayandıgından anlıyorumm biraz farklı geliyor ....a.s.
fakat burdaki tad olayı deyil ...yiyeceklerin kan şekeri göstergesini tadı belirlemiyor .
mesela patates tatlımı? degeri ne kadar yüksek ...
incir degeri her nekadar bazı bölümlerde yenir desede baya yüksek degeri.
ben ilk etapda 35 geçmeyin derim ...
incir yada kivi yemessek yada sık olmamak kaydıyle arada bir yersen dengeyi saglamış oluruz ....kaydirigubbakcemile5
yaş incir 35 kurusu 40 tabloda ...
kivi ise iki taolodada degeri 50 . yanlız saf gluseid degerleri var yiyeceklerin kitapda var ama burda bahsetmedim .. fazla ayrıntı kafa karıştırır .
.. o yüzden o saf glusid degeri düşük olan yiyeceklere arada bir izin var .özelikle 2. aşamada yenebiliyor .....
mesela
kuru kayısa degeri35 .
saf degeri 63.
tazekayısı 20 saf degeri10...
kivinin degeri 50
saf glusid degeri 12.
armut ve incir (tazesi)35
saf degeri.12.
karpuzun degeri 75 .
saf degeri sadece 7.
kuru üzüm 65.
saf degeri 66.

aeben ablacım diyetisyenime hksızlık etmişim sanırım kadıncağız her hafta diyetleri değiştiriyormuş ilk hafta vücutlarımızı şaşırtmak için o diyetleri veriyormuş zaten ilk haftadan sonra değiştiriyormuş kadına mahcup oldum:eek: ama aklımdaki her şeyide söylemiş oldum aklımda soru kalmadı., ben montiyi okuduğumdan bahsettim, bir çok şeyden vazgeçmek hayatından çıkarmak senin için sorun olmazsa sana yazdığım diyetleri ona göre uygulayabilirsin, öğle ve akşam yemediğin ekmekler yerine değişimlerinden birini kullanırsın (çorba ,baklagiller)dedi. bir de bnim tatlıyı çok sevdiğimi anlamış olacak ki o da dondurma ve çikolata konusunda senin dediğini söyledi:lepi: küçük karelere ayırıp iki üç günde bir parça yiyebilirsin dedi haftada 2 kez de sütlü tatlı dedi. ben onu light dondurma yaparım o zaman montinin de benim için bir zorluğu kalmaz.
ablacım fıstığı dr.umda leblebiyle birlikte ye dedi tek yağlı olduğu için belki de, dediğin gibi bende sayılı yiyorum. ama haftada en fazla üç kere bir çay bardağı leblebi 5-7 tane fıstık dedi. ben onu haftada bir yerim çünkü bu hafta sonu her gün yedim 1 gr bile gitmemiş:gitme:
bir deee en güzeli tahlil sonuçlarımı aldım her değerim süper hattaaaa demirim hiç bu kadar iyi olmamıştı 84mg:lepi: çookk dikkat edicem inş.
bir de maya konusunda kesinlikle kullan diye teşvik etti, bir de keten tohumunu bırak dedi damarları inceltiyormuş sanırım:çok üzgünüm:
yarından itibaren montiyede dr.um önerilerine de sıkı sıkı sarılıyorum ya bugün eşim sağolsun canımın istediğini yiyim güya kendimi kötü hisetmeyim diye dışarı çıkalım yemeğe dedi, bir profiterol aldım. yemek ölüm geldi ne zormuş öyle ağır şeyler yemek ağzımdan burnumdan geldi.
yaşasın yemek yeme-mek:lepi:
yarından itibaren menülerimi buaya da yazarım inş.
herkese hayırlı geceler
sevdim ben bu diyetisyeni......kaydirigubbakcemile5
degerlerinde güzel olmasına sevindim suuram ...olumunekankayizsmile
Bütün gün dışardaydım eve şimdi geldim hemen nete girdim tabi:)
hipogilisemi olan ben değilim buda demek oluyor ki araların cılkını çıkarmışım tamam öğrenicem ama aeben umutluyum:lepi:
carrefurda yoktu zili ama galiba bimde buldum üstünde köy ekmeği diyo ama içindekilerde tam buğday yazıyo nolur bulmuş olayım menümü yazarım sonra ama şimdi yemek yapmam lazım acilmirmirmirmir
Cuma başladım 61.100
Cumartesi 60.500
pazar 60.700
çünkü cumartesi montiyi katlettim
pazartesi 60.400
böyle yazdım ama abarttım mı ne:)
günlük tartıla güzelim olumsuz etkilenirsin .opuyorumnanaktan
aslında monti amca sabahları portakal,greyfurt veya limon suyu yanında portakaldan 5 kat fazla c vitaminine sahip olan ve küçük olan kiviyi öneriyor, özellikle geçiyor bu 1. aşama kahvaltı da:uhm:
evet suram kitapta öyle bunda etki eden saf degerinin düşük olması ....
Selam herkese. a.s.

Baya bi ara verdim buraya. Kendimi kötü hissettim hep ayrıyken ama gelemedim niyeyse. Elim gitmedi pek yazmaya. :çok üzgünüm:

Bugün ben, eşim ve arkadaşı diyete başladık. Ve ayın 30 unda tartılacağız. En çok kilo veren ne isterse aldıracak yada yaptıracak diğerlerine şakkıdı

Evde biri dikkat edip diğeri etmedimi zor oluyordu şimdi daha kolay olacak işallah.

Bu sabah 1.5 yk menemen, 1 dilim buğday ekmek, 1 kk peynir yedim.

Birde sormak istiyorum çay kahve konusunda sınırlama varmıydı ya Monti de. bilmiyorumkismile Ben çay içiyorum çok gün içinde. İçine canderel koyuyorum. Ama kafama takıldı :bbo:
kahve kafeinsiz çayda açık içmek kaydıyla sınırlama yok canım yanlı tatlandırıcı kulanıyorsan en aza indirmeni öeneririm . en az şeker kadar zazarlılar .(kilo konusunda olmasa bile . tatlandırıcıdada aspartamı öneririm . )
gunaydın kızlar
dun eve gıderken bımden cavdar ekmegı ve grısını aldım
aksam 1930 da ıspanak bol salata 1 dılım ekmek ve yogurt yedım

2230 gıbı marul ayran ve bır tane cıg kofte yedım ustune bolca lımon sıktım

sabah
830 da bır bardak su ıctım
930 da bır dılım cavdar ekmegı 1 domates 1 salatalık
yaklasık 30-45 dk sonrada bır grısını yarım elma yıycem 1 kupa yesıl cay
oglen kuru fasulye yogurt salata 1 dılım ekmek

kızlar ekmeksız olmuyor dun resmen otobuste uyukladım tok tutuyor benıı 1 dılımın ustune cıkmadan yıycem havalar ısındıgı ıcın aksamları 20 dk yuruyus yapıyorum

ben cay ıcıyorum canım ama sekersız sekerlı cay ıcemıyorum hamıleyken bıle sekerlı ıcemedım bır tek karım buu
ıcırım menüne sultanım yorum yapmış bende katılıyorum 2. aşama menüsü gibi olmuş böylede kilo verirsin fakat yavaş demedi deme ....kaydirigubbakcemile5
grissiniyi yiycekmisin beyaz un baş yasaklarımızdan ....:1ninca:
ıcırcım ekmegi almıssın iyi olmusta grisini neden aldın bilmiyorumkismile içindebeyaz un bulunan gıdalrı tüketmiyoruz ilk asamdaakannehir
aksam ıspanak yedysen salata yemene gerek yok yiyebilrisn yanlıs degil ama ıspnakta bi yeşillik diye sölüyorum zorlama kendini diye vla aksam ekmek yemeyip o çigköfteyi yeseydin daha iyi olurmus cnkü içindeki ince bulgurda olsa deeri yüksek bide içien et girincekafamçokkarıştı

bu günkü meünde de kahvltında süt grubu eksik kalmıs(ligtsüt,ligt peynir yada yogurt) tüketmen lazım
grsini yememişşn madem cıkralım onu menüden
öglende kuru fasulye ile ekmek yemesen daha iyi olur yinede tercih senin ama montide sabah dısında ekmek yok ögünlerimizde
eger skıntı veriyor diyosan aebende muhakkak söler ama agır bi yemegin yanında degilde sebze yemeginin yanında yersen daha güzel netice alırsın senin biraz 2. asama menüsü olmussempatiksalakcinni
olumunekankayizsmileözelikle pembeli yer için .Şeniz
herkese günaydin nasilsiniz.gördügüm kadariyla hepiniz hafta sonunu kacamaksiz atlatmissiniz.süpersiniz vallaa.s.:nazar::nazar::nazar:abeencim hayirlisiyla ogluma kiz kardes gelcek,allah gönlüme göre verdi bende kiz istiyodum zaten.ben sürekli takipteyim ama fazla yazamiyorum bu arada kacamakli olarak 2.asamayi uygulamaya calisiyorum yeni basladim.ama faydasini gördüm.insallah dogumdan sonrada devam edicem.ziligurti sen nasilsin sana sormak istedigim bebegini emzirdinmi yani bu yöntemi uygularken sütün yettimi yada herangi bir azalma oldumu,bebegin iyi kilo aldimi:uhm:ay biliyorum cok soru sordum kusura bakma:kedi:a.s.
kızımız olacak ha ne güzel ...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
zilim cevaplar çok yanlızım ama bende söyleyim zilim hala emziriyor biliyorum ben .a.s
Evet haklısın canım. İşyerinde bu sabah menemen vardı. aşçı bayanda pek güzel yapar valla. Aldım bende. İlk günün günahı olmaz ne yalan söyleyyeim.

Gunaydın geri döndüm ben abla :kedi:
hoş geldin iremcin her zaman kapımız açık güzelim ne demek .Şeniz

guclubacismile
grısınıyı aldım ama henuz yemedım
oglen yemegıde yemedım daha o yuzden ekmekde yemem
aksamıkı cıg koftenın ıcınde et yoktu canım hemde dayanamadım :gitme:
1 cig köfteden bişi olmaz güzelim yanında yeşille yanlız saati yanlış olmuş o saatte karbonhidratve ögün önermem kilo vermek için gece aralarınız için ya meyve yada süt türü kulanın kilo vermeniz daha iyi olur ...yerimseniben

Son düzenleme:
herkese günaydin nasilsiniz.gördügüm kadariyla hepiniz hafta sonunu kacamaksiz atlatmissiniz.süpersiniz vallaa.s.:nazar::nazar::nazar:abeencim hayirlisiyla ogluma kiz kardes gelcek,allah gönlüme göre verdi bende kiz istiyodum zaten.ben sürekli takipteyim ama fazla yazamiyorum bu arada kacamakli olarak 2.asamayi uygulamaya calisiyorum yeni basladim.ama faydasini gördüm.insallah dogumdan sonrada devam edicem.ziligurti sen nasilsin sana sormak istedigim bebegini emzirdinmi yani bu yöntemi uygularken sütün yettimi yada herangi bir azalma oldumu,bebegin iyi kilo aldimi:uhm:ay biliyorum cok soru sordum kusura bakma:kedi:a.s.

canım benim ben hala emziriyorum bebeğim 8,5 aylık.sütümde gayet iyi.gelişimi çok önde gidiyor maşallah cnm.zaten monti yapıyoruz diye herhangi bir şeyden eksik kalmıyoruzki beslenirken.hatta normalde olduğu gibi sağlıksız beslenilmiyor.gerçekten kaliteli ve dengeli besleniyoruz.tatlılat,hamurlar yemiyoruz diye yetersiz beslenmiyoruzki cnm.hiç düşünme deam et montiye.menülerine bol bol balık salata ekle,dün bir arkadaşada söyledim.bol meyve,bol salata,balık, ve hamuru az bir gebelik beslenmesi ile sorunsuz ve güzel bir gebelik bitirmenizi ve sağlıkla yavrunuzu kucağınıza almanız temennisiyle sağlıklı günler...:emir_bebek:

ehh biraz oldu ama ablam gözümüz yollarda kaldı ama nese spor yaptın sanırsam affettik senihihoyyyt ama cevaplamn gerek bir sürü msj seni bekliyor bn elimden geldignce cevplamay calıstım ama bilir kişi raporu baska tabiopuyorumnanaktan sana koly gelsin ablam bnm ders calısmam lazım cıkıyorum şimdi top sendeŞeniz
zemuszemusŞeniz
sultan kıs bu hafta poponu kaldırıp biraz spor yapmanı istiyorum bak bunda ciddiyim hiç spor yapmıyorsun cadı . havalar düzeldi beliyorum başlar diye ama sende tık yok .... dövecem valla seni hadi bakalım bu hafta mutlaka yürüyüşlerini en azındaN EVDE TEPıNMENı OKUYCAM ..benneyaptımkialsanaalsanasmile
Günaydın hatunlar
aebenim ya ben sebze yemeklerimi genelde etli ve patetesli yapıyorumki eşim ve oğlumda yesin diye ben patateslerini seçiyordum bilmiyorumkismile demekki ayrı yapmam lazımmışşşkaydirigubbakcemile3
Dünkü menüm

08:00... 1 portakal

09:30... 2dl tam ekmek(hep kızartıyorum)+domates+1 kk peynir+kırmızı ve yeşil biber+zeyrin ezmesi

13:30... 1 tabak zeytinyağlı taze fasulye+yoğurt+salata

17:30... 10 badem

19:30... 3 badem (dışardaydım ewe giderken çok acıktım)

20:00... 1 tabak zeytinyağlı kabak+yoğurt+salata
MENÜN GÜZEL BEBıKıM ..
O ZAMAN SENıN BU SEBZE YEMEKERıNDE ET VAR YANLIŞ ANLMADIM DıMı?
GÜZEL O ZAMAN BENDE HAP SEBZE YıYORSUN DıYE UYARAÇAKTIM ...
BEN PEK SEVMEN SEBZE VE ETıDE BERABERDE ...

birde beben ve eşim yesin diye neden patat katıyorsun sanki yemege patates katınca sağlıklı daha yararlımı oluyor bebişine ..benneyaptımki ben buna bi anlam veremedim canım . bence et kat sebzene bi sorun yok ama patatesi katmassan evdekileride daha sağlılı beslemiş olursun benden demesi.a.s
ikin vaktindeki arandada bi sorun yok canım merak etme yemek öncesi yarım satde yedigin yemege karışır hatta bu seni daha tok tutmuş olmalı akşam yemegi asnasında .

ondan sonrada ara yapmamaklada telafi etmişin günü zaten .
canım benim ben hala emziriyorum bebeğim 8,5 aylık.sütümde gayet iyi.gelişimi çok önde gidiyor maşallah cnm.zaten monti yapıyoruz diye herhangi bir şeyden eksik kalmıyoruzki beslenirken.hatta normalde olduğu gibi sağlıksız beslenilmiyor.gerçekten kaliteli ve dengeli besleniyoruz.tatlılat,hamurlar yemiyoruz diye yetersiz beslenmiyoruzki cnm.hiç düşünme deam et montiye.menülerine bol bol balık salata ekle,dün bir arkadaşada söyledim.bol meyve,bol salata,balık, ve hamuru az bir gebelik beslenmesi ile sorunsuz ve güzel bir gebelik bitirmenizi ve sağlıkla yavrunuzu kucağınıza almanız temennisiyle sağlıklı günler...:emir_bebek:

maşşallah zilim sen harika bir örneksin .......zemuszemus.

Son düzenleme:
suuaracım diyestiyenin montiye karsı cıkmadgına sevindim aebeniminde dedigi gibi kalori hesabı yaptıkları için monti amcamın önerilerien kulak tıkıyolar insl senin diyestsenin gerckten bi diyetsyende olması gerekn özellikleri tasıyordur sadece al liste ck tartıta hafta sunu ye gel diyenlere sinir oluyorumdakötükedihüso
degerlerinin güzel cıkmasına sevindim bnde epydr tahlil yaptrmıyorum bi ara saglıkocagında ölctrcem gerci montiye basldgımdan beri kendimi cok zindr hissdiyorum ama merak iştekaydirigubbakcemile3
maya krom içeri cok yüksek oldugu için aebende kullanmsıtı sanırım kitapta öle yazıyordu yanlıs hatırlamıyorsam bu arada keten tohumunu bırak mı dedi bak bnde bi kac güne alayım yogurtla yerim arada dyodum hafta bi günde bir sakıncalı ki bi sorabilir msinolumunekankayizsmile

senin kitabının basım yılı kaç fıstıgım bende sabah baktım kitaba ama tam ayrınyılı bi seklde kivinin degerini göremedim benmde aklıma takıldı sonucta yiyen ben olunca daha bi merek ettimkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

cnm burya girmezsen montiden koparsın demedi deme bak:hulya:
evcek montiye baslamanıza sevindim ama yarıs işi sanırım karsında 2 erkek var ve onlar bu konuda bizden daha sanslı o yüzden senin daha dikktli olman lazım ne diyim yinede yarıs havası güzel olmus:lepi:

sabah az yemişşn ama yumurta ve ekmek yemiyoruz biliyosun hani yarstasın daha dikkt et diye uyarıyorum:eek:lmaz:
kahve kafeinsz olarak oda arada bir olmak kaydyla içebilrisn cay kosnunu bilmiyorum ama saglık acsından da cok içmesen daha iyi olur canderel derken tatlandırıcı mı:kedi:

yok canım benim diyetisyen başta şüphelenmiştim ama iyi çıktı sağolsunsositososito
her hafta yeni liste veriyor ve altına da iş nosunu cep nosunu ve mail adresini yazıyor. ben geçen hafta verdiğiniz menüyü uygulamadı dedim nedenlerini söyledim, keşke beni arasaydın yada hiç olmazsa mail atsaydın beklentilerine göre değiştirirdim yanlış anlaşılmaları kaldırırdık ortadan dedi ama ahh benim aptal kafamalsanaalsanasmile

benim kitabım içinde 1997 6. basım yazıyor. önsöz dede daha önce 2tane montinin beslenmeyl ilgili kitabı olduğu bazı yanlışları düzeltmek için fln bu 3. kitabı çıkardığı yazıyordu ilk kitabı iş yemekleriymiş, 2. kitapta yedikçe zayıflaymış ama okuyucu mektuplarına eleştirilere göre bir kitap daha çıkarmış.

tabiki sorarım canım diyetisyenime hem bende vazgeçmek istemiyorum çok mutl hissediyorum kendimi alışkanlık oldu bende de. en azından bir gün durup bir gün yerim. hem ender saraç çok tavsiye ediyordu günde 1 tatlı kaşığı keten tohumunu. p.tesi veya salı gideceğim aa tel açınca da sorarım yazarım sana

Son düzenleme:
ayyy ben bu montinin ikinci aşamasına bayıldım, süper
zayıflasam da korumaya geçsem diyedört gözle bekliyorum, bu arada kendime marmelat yaptım ocakta tıkırdıyor.
bir de hazır aeben abla da ziligurti de burdayken bu günkü menümü yazayım,yorumlsınlar (değişiklik olursa düzeltirim)
sabah 07: yarım greyfurt.
07.50 de 2dilim tam ekmek yarım çaybardağı lor peyniri,2zeytin,domates,tere,maydonoz yeşilçay
öğle 13(şimdi yapcam): ton balıklı salata 1bardak ayran
ara16.00 1 elma,1çay bardağı süt
akşam 19.30 :1tabak mantar sote(bber ve domatesli),yarım kase yoğurt.
gece 21.30-22.00 yarım veya 1 greyfurt,1/2bardak süt

sabah yarım saat fitness yaptım 1 saat yürüdüm. ikindi gibi 1 saat daha yürüycem

Son düzenleme:
suuram kitabın en güncel basımı 2001 de 1. baskısı olan ondada tekrar düzenlemeler yapılmış bende 20043. ve son basımı ..
yanlız verdigin bilgiler benimkindekiyle örtüşüyor .sorunyok yani...

kıslar okdar takılmayım evet ben işi sıkı tutun diye sizlere yasaklar koyyorum ama önemli olan süreklilik .. siz istikrarınızı kaybetmeden ve önemli yasaklarda uzak durusanız zaten sonuç alırsınız ...
sık olmamak kaydıyle arada bir 35. 40 degeri olan meyveden okadar etkilenmessiniz merak etmeyin...

6:00
greyfurt+portakal suyu

9:00
peynir,zeytin,çay,ekmek

arayı yaptımmı hatırlamıyorum yaabilmiyorumkismileçok yoğundum

13.40
nohut,bol salata

18:00
1 yeşil elma

20:45
adana kebap(kendim yaptım)bol salata,bol ayran
yanında mis gibi kebap pidesi vardı ama elimi bile sürmedim
kendimi seviyoruuumalkisalkisalkis

vee hareketlerim

1. Mekik 60
2. Ters mekik 60
3. Derin nefes al ver aklıma geldikçe
4. Omuzda sopa çevirme 100
5. Çapraz mekik 60
6. Görünmez sandalye 5 dk
7. Ayakları kaldırma 20
8. Yürüyüş 60 dk
9. Bacak esnetme 50
10. Yere yatıp bacakları kaldırıp indirme 100
11. Step 100
12. Çömelme 30
13. Geri tekme 30
14. ıp atlama (zıplama) 100

Son düzenleme:
ayyy ben bu montinin ikinci aşamasına bayıldım, süper
zayıflasam da korumaya geçsem diyedört gözle bekliyorum, bu arada kendime marmelat yaptım ocakta tıkırdıyor.
bir de hazır aeben abla da ziligurti de burdayken bu günkü menümü yazayım,yorumlsınlar (değişiklik olursa düzeltirim)
sabah 07: yarım greyfurt.
07.50 de 2dilim tam ekmek yarım çaybardağı lor peyniri,2zeytin,domates,tere,maydonoz yeşilçay
öğle 13(şimdi yapcam): ton balıklı salata 1bardak ayran
ara16.00 1 elma,1çay bardağı süt
akşam:1tabak mantar sote(bber ve domatesli),yarım kase yoğurt.
gece yarım veya 1 greyfurt,1/2bardak süt

sabah yarım saat fitness yaptım 1 saat yürüdüm. ikindi gibi 1 saat daha yürüycem
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis harika afiyet olsun ...
yanlız küçük bir uyarı greygurda bukadar yüklenme helede ilaç vs kulanıyorsan ...
suyunu deyilde direk yemeni öneririm hemde .. öyle yapmışın zaten olumunekankayizsmile

balık miktarın nedir suuracım . saf olarak 100gr kadar olsun en azındanki proteinin gün byu kilonbaşına 1.5 gr olsun... bi hesepla bakalım kitaptada ilk sayfadada protein miktarları var .. sanki kilona göre protein biraz az gibi ne dersin .a.s

6:00
greyfurt+portakal suyu

9:00
peynir,zeytin,çay,ekmek

arayı yaptımmı hatırlamıyorum yaabilmiyorumkismileçok yoğundum

13.40
nohut,bol salata

18:00
1 yeşil elma

20:45
adana kebap(kendim yaptım)bol salata,bol ayran
yanında mis gibi kebap pidesi vardı ama elimi bile sürmedim
kendimi seviyoruuumalkisalkisalkis
harika akrebim harika ......alkisalkisalkis
tek uyarın akşam menünün saati biraz geç olmuş ...bide kırmızı eti öglen yersek daha iyi olur .... ama geç yatıyorsun galiba ... sonrasında ara olmamsıda dengelemiş iyi olmuş ..
yanlız miktarlarıda belirtirsen daha iyi yorum yapma şansım olur .olumunekankayizsmile

zemuszemusŞeniz
sultan kıs bu hafta poponu kaldırıp biraz spor yapmanı istiyorum bak bunda ciddiyim hiç spor yapmıyorsun cadı . havalar düzeldi beliyorum başlar diye ama sende tık yok .... dövecem valla seni hadi bakalım bu hafta mutlaka yürüyüşlerini en azındaN EVDE TEPİNMENİ OKUYCAM ..benneyaptımkialsanaalsanasmile

MENÜN GÜZEL BEBİKİM ..
O ZAMAN SENİN BU SEBZE YEMEKERİNDE ET VAR YANLIŞ ANLMADIM DİMİ?
GÜZEL O ZAMAN BENDE HAP SEBZE YİYORSUN DİYE UYARAÇAKTIM ...
BEN PEK SEVMEN SEBZE VE ETİDE BERABERDE ...

birde beben ve eşim yesin diye neden patat katıyorsun sanki yemege patates katınca sağlıklı daha yararlımı oluyor bebişine ..benneyaptımki ben buna bi anlam veremedim canım . bence et kat sebzene bi sorun yok ama patatesi katmassan evdekileride daha sağlılı beslemiş olursun benden demesi.a.s
ikin vaktindeki arandada bi sorun yok canım merak etme yemek öncesi yarım satde yedigin yemege karışır hatta bu seni daha tok tutmuş olmalı akşam yemegi asnasında .

ondan sonrada ara yapmamaklada telafi etmişin günü zaten .
Hayatım eşim sebze yemez ama içinde et ve patates olunca yiyooo ben et fazla tüketemiyorum anca tavuk falan yiyorum arada kızıcan bana şimdiii öğlenleri de işyerinde zeytinyağlı yiyorum ewde de öyle akannehir

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis harika afiyet olsun ...
yanlız küçük bir uyarı greygurda bukadar yüklenme helede ilaç vs kulanıyorsan ...
suyunu deyilde direk yemeni öneririm hemde .. öyle yapmışın zaten olumunekankayizsmile

balık miktarın nedir suuracım . saf olarak 100gr kadar olsun en azındanki proteinin gün byu kilonbaşına 1.5 gr olsun... bi hesepla bakalım kitaptada ilk sayfadada protein miktarları var .. sanki kilona göre protein biraz az gibi ne dersin .a.s

greyfurta yüklenmiyorum da ablacım hani biz iki kişi yaşıyoruz ya öyle çeşit çeşit meyve almıyorum,her hafta değişik bir çeşit ya greyfurt,ya mandain(ki artık yok piyasada zaten) yadaportakal gibi c vitamini kaynağı bir meyve+ elma+ bir de eşim çok seviyor muz alıyorum. ben zaten hafta da bir fln ancak yerdim muzu öyle çok düşkün değildim bu hafta hiç yemedim. hiç ilaç kullanmıyoum çok şükür. bu hafta greyfurt bitene kadar yarım sabah yarım akşam bir tane yerim dediğin gibi posasıyla ölçüyü de kaçırmamış olurumolumunekankayizsmile

baktım ablacım 80 grmmış haklısın biraz az protein oluyor. bir dahakine 1.5 kutu koyarım yalnız testlerde ne çıktı biliyormusun albümin seviyem 1gr. kadarcık da olsa fazlaymış oda bol protein almamdan kaynaklanıyormuş ama bir sakınası yokmuş.kaydirigubbakcemile3
proteinimizi artıralım veeebende 1 brdak daha ayran içiyim, yatmadan ki sütümü de 1/2 yerine 1 sb içerim olur o zaman değil mi:sm_cool:alkisalkisalkis

Son düzenleme:
aaaaaa şimdi baktım da %70 kakao olan çikolta da bol bitkisel protein kaynağıymış çikolatamı yesem:jeyyar:KK43:tabiii yemiycem çünkü dün yedim haftada sadece 2 kereeee 2 küçük kare:KK66:zaten dünkü profiterol faciasından sonra çikolata görmek istemiyrum:dance:

Son düzenleme:
slm kıslar...herkes montisine dört elle sarılmış durumda walla süpersiniz...kaydirigubbakcemile5
sultanım aebeni gerçekten dinle tatlım spor konusunda (diğer her konudada olduğu gibi tabii) sporsuzda veriliyor fakat etler sarkıyor tatlım,gevşek gevşek oluyor kolun bacağın sütlaç gibi lımbır lımbır..ve sporsuz verdiğin 5 kiloyla sporla verdiğin 3 kilo arasında dağlar kadar gçzle görülür fark oluyor.sıkılaşıyorsun sporla birlikte diyet yaptığında.sadece diyetle sıkılaşmana imkan yok.çok gençsin kolun bacağın yumuşar pörsük görünürsün verdiğin kilonun kıymeti kalmaz.yaşın fazla görünür.ben o kadar kilo verdim ve sporu bir yaşam biçimi haline gitrdim artık yapmadan duramıyorum başıma ağrılar giriyor inanki,kan deveranım beni rahatsız ediyor spor yapmayınca içimde alevler geziyor sanki.bunu sadece zayıflarkende yapmayın,her yere yürüyerek gitmeyi alışkanlık haline getirin.çünki sadece kilo verirken yapıp verdikten sonra bırakırsanız kilo geri gelmese bile hooop vücut diriliğini yitiriyor ve otomatik olarak ve kilo almış gibi görünüyorsunuz.havalar ısındı,ben çocukla kendimi zor tutuyorum evde,her gün çocuklar gibi dışarı çıkmassam evde boğulacak gibi oluyorum.hem oksijen soluyarak tempolü yürüyüş yapmak metabolik hızınızı arttırarak yağ yakımına büyük katkı sağlıyor bunuda unutmayın şekerler..düzenli olarak spor yapamıyorsanız bile yürüyün....yürüyün...yürüyün....en ucuz ve sağlıklı spor biçimidir.ne salon parası vardır,ne yeri nede saati vardır ,hepsini siz belirler ve yaparsınız,yeterki isteyin....

bu arada bayanlar bir şeye daha dikkat çekmek istiyorum müsade ederseniz;
kitapta mantar için özel bir başlık açılmış ve ağırlık verin denmiş, demekki önemli bir besin
hazır baharda geldi mantarcıklarda çıkmaya başladı bence market alış verişlerinizde mantarı da unutmayın derim. bir de bu mayayı da saç dökülmesi vs. gibi riskleri engellemek için en azından haftada 2 kere ekleyin derim ben şimdi 1 çay kaşığı yutmaya gidiyorum suylaa:KK66::eek:

bu arada benimde hafta sonu müzik dinletim olacak şehit ailelerine yönelik bir prokotolde...mecburen öğlenden sonram ve tüm gecem orda geçecek,hem bir gurubu yöneteceğim hemde tek kişilik dinleti olacak ve dolayısıyle nerdeyse tüm günümü orada geçireceğim için ne yiyeceğimi düşünüyorum.otel menüleri çok yağlı ve ağır şeylerle dolu naapsamki???

slm kıslar...herkes montisine dört elle sarılmış durumda walla süpersiniz...kaydirigubbakcemile5
sultanım aebeni gerçekten dinle tatlım spor konusunda (diğer her konudada olduğu gibi tabii) sporsuzda veriliyor fakat etler sarkıyor tatlım,gevşek gevşek oluyor kolun bacağın sütlaç gibi lımbır lımbır..ve sporsuz verdiğin 5 kiloyla sporla verdiğin 3 kilo arasında dağlar kadar gçzle görülür fark oluyor.sıkılaşıyorsun sporla birlikte diyet yaptığında.sadece diyetle sıkılaşmana imkan yok.çok gençsin kolun bacağın yumuşar pörsük görünürsün verdiğin kilonun kıymeti kalmaz.yaşın fazla görünür.ben o kadar kilo verdim ve sporu bir yaşam biçimi haline gitrdim artık yapmadan duramıyorum başıma ağrılar giriyor inanki,kan deveranım beni rahatsız ediyor spor yapmayınca içimde alevler geziyor sanki.bunu sadece zayıflarkende yapmayın,her yere yürüyerek gitmeyi alışkanlık haline getirin.çünki sadece kilo verirken yapıp verdikten sonra bırakırsanız kilo geri gelmese bile hooop vücut diriliğini yitiriyor ve otomatik olarak ve kilo almış gibi görünüyorsunuz.havalar ısındı,ben çocukla kendimi zor tutuyorum evde,her gün çocuklar gibi dışarı çıkmassam evde boğulacak gibi oluyorum.hem oksijen soluyarak tempolü yürüyüş yapmak metabolik hızınızı arttırarak yağ yakımına büyük katkı sağlıyor bunuda unutmayın şekerler..düzenli olarak spor yapamıyorsanız bile yürüyün....yürüyün...yürüyün....en ucuz ve sağlıklı spor biçimidir.ne salon parası vardır,ne yeri nede saati vardır ,hepsini siz belirler ve yaparsınız,yeterki isteyin....

haklısın ziligurti spor o kadar önemliki,
ben ilk zayıfladığımda 3yıl önce tamamen deli gibi spor yaparak zayıflamıştım enaz 2-3 saat yürüyordum ankarayı bilen bilir beşevlerden aydınlığa yürüyerek gidiyordum. ve 73 kiloylen 40 beden giyinyordum ve hiç bir yerimde orantısız dğili bir yerden çok bir yerden az vermemiştim.. zayıfladıktan sonra da yürüyüşümü vs. hiç bırakmadım 2 sene taki son bir yıla kadar. vucudum sarkmaya yeni yeni başlamıştıki toparlıyorum çok şükür. daha önce 95 kiloyken 50-52 beden giyiyordum. şimdi ise 46-48 arası oynuyorum. diyetisyenime ikinci gidişişim bu haftada pc ye bakıp kilomu okuyunca şok oldu kadın hiç o kiloda gibi değilsin diye. bu gerçekleri değiştirmiyor sonuçta 93 kiloyum ve hastalık derecesinde şişmanım amaaaaaa en azından çok sağlıksız pofudukcuk bir şey değilim:lepi:kaydirigubbakcemile2

kahve kafeinsiz çayda açık içmek kaydıyla sınırlama yok canım yanlı tatlandırıcı kulanıyorsan en aza indirmeni öeneririm . en az şeker kadar zazarlılar .(kilo konusunda olmasa bile . tatlandırıcıdada aspartamı öneririm . )

hoş geldin iremcin her zaman kapımız açık güzelim ne demek .Şeniz

Saol aeben abla. Bu sefer kalıcı buradayım işallah da bişiy sorucam illa Cuma kilo bildirmek gerekli mi? Dediğim gibi ben 30 nisandan önce tartılmayı düşünmüyorum da.

bu arada benimde hafta sonu müzik dinletim olacak şehit ailelerine yönelik bir prokotolde...mecburen öğlenden sonram ve tüm gecem orda geçecek,hem bir gurubu yöneteceğim hemde tek kişilik dinleti olacak ve dolayısıyle nerdeyse tüm günümü orada geçireceğim için ne yiyeceğimi düşünüyorum.otel menüleri çok yağlı ve ağır şeylerle dolu naapsamki???

Canım diyet büfesi vardır belki. Varsa ordaki yemeklerden seçebilirsin. Olmazsa büfeden değil de a la carte sipariş verirsin.

öncelikl umarım her şey yolunda gider ve çok güzel bir dinleti olur, başarılar dilerim.
sonraki ziligurti şimdi sana şunu ye bunu ye demek çok tuhaf olur sen zaten bilirsn ne yyeceğini ama otellerin genelde çok zengin bir salata menüsü oluyor ayrıca ızgara bir şeyler bulacağına da eminimyerimseniben sen zaten 2. aamayı yapmıyor musun abartmamak ve dengelemek kaydıyla her şeyden yiyebilirsin. sabahını hafif yaparsın az ekmekli ve kaçamaksız. öğlenini de istediğn gibi yersin zaten 2. aşamada her gün en fazla 1 öğünde büyük kaçamak yapma hakkın var doyasıya istediğinden ye bence akşamı salata veya sebze yemeğiyle yani montiye uygun bir menüyle geçirmek şartıylaolumunekankayizsmile

X