Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

telafi etmenin en iyi yolunu bliyorsun sultanım . bol su bol proteinli ve sporlu 2 gün cumaya kadar sana ceza veriyorum . yoksa başka yolu yok ..bak havalar ısındı ve senin vermen gereken kiloların var.:eek:klava::eek:klava: tam 5 li rakamlara gelirken neydi bu şimdi.:mymeka:

selam neslihan.... kitabı umarım bulabilirsin .bilmiyorumkismile çünki yok kalmamış hiçbir yerde yenisini bassalar çok iyi olacak ......
biz yardımcı oluruz ama takma kafana .hala kerdeş takımdamısın?

haklsın ablacım tamda hedefime biraz daha yakınlamsken sallamam gerekiyordu bol su 2 gün bol proteinli ve sporlu olucakkaydirigubbakcemile5

evet ablacığım aebenciğim yüzüm yok buraya uğramaya onun için 2 gündür gelmiyordum . bende bu akşam spor ve cumaya kadar bol su ve proteinle destekleyerek telefi edeceğim . montiyi bırakmak istemiyorum . alıştım onun yeme düzenine ama arada bir yerlere gidince sinir oluyorum ısrar etmelerine yemiycem diyorum anlamıyorlar sonrada surat yapıyorlar .

nazcım hadi bakalım ikimizde sanırsam bu cezayı haketmisiz kaptansempatiksalakcinni

inşallah alırsın kitabı ... çok farklı bilgiler var kl. hesebınıda çökertiyor ..kilo vermede önemli olanın porsiyon yada kl. deyil kan şekeri oldugunu kanıtlıyor ... şimdi diyceksinizki madem bu bukadar önemli neden diyetisyenler vs kl. üzerinden çalışıyor ...
kitapta anlatıyor bunu . düzen böyle kurulmuş yiyeceklerin bile üstünden kl. miktarları var hastaneler egitim hep bunun üzerine kurulmuş ve bu dzenden kar saglayan bir sürü sektör var.
ama biliyormusunuzki bir yiyecegin kl si az pişmesiyle ,çok pişmesiyle yanında yenen lifli gıdayla yada yogurtla .. yada günün hangi zamanında yendigiyle.vs.degişir yani kl. tahmin etmek çok zordur .boshayallersmile

öglenin harika monti için ....
kavaltın içinde malesef montide şekerin kendini bırak içine katılan gıdalar bile yenmiyor ... o yüzden kavaltında recel tabı olmaması gerekti . reçel yerine şekersiz marmelat kullana bilirsin ama .....
kavaltından reçeli çıkartıp yeşillik domates vs ekleseydin kavaltında montiye uygun olurdu . neslihan .a.s.

tahmin ettim ama seni anlıyorum nazlım sana o yüzden bıraka bilirsin dedim ama dikkat edeceksin tabi beslenmenede . bırak dediysem sal demedim tabi....olumunekankayizsmile

ama senin durumun şu an çok zor sana bırakıyorum dügünden sonra tekrar döndüdgünde başlarsın ... AMA bu seferde farklı evdesin sorun olmasım kayın validenle vs..delikafadulden

bnde mi evleniyo olsaydım nesempatiksalakcinni

AAAA süpersin maşallah subhanallah ya çok iyi 3 kilo sadece bu diyetlemi? bu arada incirde şekerli peki kan şekeri açısından uygunsuz değilmi peki incir kürü yapıyordum bi ara pko ve hipoglisemi var diye sadece 2 gün yaptım
yok kuzunaz incirsiz 3 kilo :) yeni yemeye başladım inciri sabah kahvaltıdan önce meyve niyetine 1 adet ve akşam yemeğinden yarım saat önce 1 adet olmak üzere günde 2 tane yicem.. evet şeker oranı çok fazla ama başka şekerli bişey yok zaten hayatımda boshayallersmile

haklsın ablacım tamda hedefime biraz daha yakınlamsken sallamam gerekiyordu bol su 2 gün bol proteinli ve sporlu olucakkaydirigubbakcemile5

nazcım hadi bakalım ikimizde sanırsam bu cezayı haketmisiz kaptansempatiksalakcinni

bnde mi evleniyo olsaydım nesempatiksalakcinni
kaydirigubbakcemile3 CADI
en yüksek şeker incirdeymiş :KK43:
:uhm:NASIL NUROM.. KIS BUNERDEN ÇIKTI .kaydirigubbakcemile3

alkisalkisalkisalkisalkisalkis:nazar:evetnurom maşallahın var... zilim kıs nuroyudamı kattın cozutanlara .. sen bugün iyimisin .lülülülülülü

:nazar::nazar: canım tün bilgiler ve kilo verenler ilk sayfada her hafta günceliyorum ilk sayfayı .sengözlerimebaksanabcuma sabahı kilo bildiriyoruz .

:dilcikar::dilcikar: 3.300 vermişin 800 almışın ne kaldı 2.500 :dilcikar: dahda alıp almayacagın bellideyil .delikafadulden bünyenin durmuş olmasıda çabası .:mymeka: ben pek verimli bulmadım sende bu protein diyetini. hoş ben kimsede verimli bulmuyorumda :nazar:.

çokta spor yapıyorsun sorun ne araştırmadınmı hiç fatu ?
nasılsın şu hormon durumların nasıl oldu ondan kaynaklanıyor olmasın kilo verememen biliyorsun hormonlar önemlidir kilo verirken ..

birde sporu hergün yapma haftada 5 gün yeterlidir . çünki sürekli yapılan spor günlük aktivite gibi olur bir süre sonra kilo vermende etkilemez ... haftada 3 gün yürüyorsan 2 gün başka spor yap pilates vs.
vucud 21 gün yaptıgı bir şeye uyum saglar tepki gösternez artık . :hulya:

ziliye iyimisin diye sormuşsun bende iyiyim diyorum sempatiksalakcinni :roflol: tekrar okuyunca farkettim

yok kuzunaz incirsiz 3 kilo :) yeni yemeye başladım inciri sabah kahvaltıdan önce meyve niyetine 1 adet ve akşam yemeğinden yarım saat önce 1 adet olmak üzere günde 2 tane yicem.. evet şeker oranı çok fazla ama başka şekerli bişey yok zaten hayatımda boshayallersmile

yok bu diyetle derken inciri kastetmedim canım monti diyetiyni kastettim arkadaşım inşalalh bu şekilde ideal kilona gelene denk devam edersin maşallah diyimde ben nazar değmesin (en korktuğum şeydir nazar) ben şimdi mesaim bitti çıkmak zorundayım evde vaktim olunca girip bakacağım topiğe bu arada mantarlı omlet veya kıymalı omlet yapabilirim akşama iyi bi menü dimi :))) yanınada yoğurt ardada yoğurt yedim zaten açlığımı bastırdı hele bi yarın kitabımda gelsin bu arada ben 2 aydır regl olmuyorum onun şişliğide müthiş var ayrıca fertilaid var vitamin amerşkadan getirttim :KK43:(( onuda anlatmak istiyorum sonra

kaydirigubbakcemile3 CADI

:uhm:NASIL NUROM.. KIS BUNERDEN ÇIKTI .kaydirigubbakcemile3

alıntı yaptığım yazıda öyle yazıyo benneyaptımki
İncirin en önemli besin öğesi, tüm meyvenin % 51-74'ünü oluşturan şekerdir ve tüm meyveler arasında en yüksek şeker oranını içermektedir.
işte böyle yazıyo

yok bu diyetle derken inciri kastetmedim canım monti diyetiyni kastettim arkadaşım inşalalh bu şekilde ideal kilona gelene denk devam edersin maşallah diyimde ben nazar değmesin (en korktuğum şeydir nazar) ben şimdi mesaim bitti çıkmak zorundayım evde vaktim olunca girip bakacağım topiğe bu arada mantarlı omlet veya kıymalı omlet yapabilirim akşama iyi bi menü dimi :))) yanınada yoğurt ardada yoğurt yedim zaten açlığımı bastırdı hele bi yarın kitabımda gelsin bu arada ben 2 aydır regl olmuyorum onun şişliğide müthiş var ayrıca fertilaid var vitamin amerşkadan getirttim :KK43:(( onuda anlatmak istiyorum sonra

evet montiyle verdim tavuklu mantarlı sote yapıcam bende ama yarın :) afiyet olsun

İncirde kalsiyum oranı çok yüksektir; meyveler arasında kalsiyum içeriği açısından portakaldan sonra ikinci sırada gelmektedir. Bir kase kuru incir, bir kase süt ile aynı miktarda kalsiyum sağlamaktadır.
BAK BU KADAR KALSUYUM OLDUGUNU BİLMİYORDUM İNCİRDE.:uhm:
İncir hemen hemen her özel diyetin parçası olabilir: İncir doğal olarak yağ, sodyum ve kolesterol içermediği ve yüksek lif oranına sahip olduğu için, kilo vermeye çalışan kişiler için de uygun bir besindir. Aynı zamanda incir, bilinen tüm meyvelere göre en yüksek mineral içeriğine sahiptir. 40 gram incir, 244 mg potasyum (günlük ihtiyacın % 7'si), 53 mg kalsiyum (günlük ihtiyacın %6'sı) ve 1.2 mg demir (günlük ihtiyacın %6'sı) içermektedir.
kalsuyum ve lif yiyceklerdeki hem şekeri düşürür hemde yağ emilimini.... şekerli olsada demekki ondan kan şekeri yüksek deyil ...kaydirigubbakcemile5
Allah'a şükür iyiyim aebencim incire taktım onu araştırıyorum çok faydalıymış incir yaa.. şu yazının tamamını buraya yapıştırayımda isteyen okusun.
kaydirigubbakcemile3yiyecegin 2 incir nurom ne araştırma yapmışın ama .:lepi:
AAAA süpersin maşallah subhanallah ya çok iyi 3 kilo sadece bu diyetlemi? bu arada incirde şekerli peki kan şekeri açısından uygunsuz değilmi peki incir kürü yapıyordum bi ara pko ve hipoglisemi var diye sadece 2 gün yaptım
kuzunaz canım tek yönlü yanı tek besinle asla diyet yapmayın ....:nazar:

kilo cetvellerimiz ilk sayfada canım her hafta ne verdik ne aldık hepsi kayıtlarda . bakabilirsin her haftada ekliyoruz .... zilininki eklideyil yanlız .. o bizimle beraber . telepatiyle yapmış bu beslenmeyi .:roflol:Şeniz

İncirin en önemli besin öğesi, tüm meyvenin % 51-74'ünü oluşturan şekerdir ve tüm meyveler arasında en yüksek şeker oranını içermektedir.
işte böyle yazıyo
arka sayfayı yeni okudumda .-tatlicadiarzu- araştırmacı kişilik nurom .Şeniz

işte böyle yazıyo

nurom kuru meyveler zaten işlem esası suyunun azltılması ve dogal olrak seker yani kuru maddesinin artması esasına dayanır bölelikle uzun süre muhafaza edilebilirler yalnız unutmayın incirde nihayetinde bir meyve ve meyvede sadecde fruktoz yani meyve sekeri bulunuyor dogal bir seker yanikaydirigubbakcemile5

nurom kuru meyveler zaten işlem esası suyunun azltılması ve dogal olrak seker yani kuru maddesinin artması esasına dayanır bölelikle uzun süre muhafaza edilebilirler yalnız unutmayın incirde nihayetinde bir meyve ve meyvede sadecde fruktoz yani meyve sekeri bulunuyor dogal bir seker yanikaydirigubbakcemile5
kaydirigubbakcemile5

BAK BU KADAR KALSUYUM OLDUGUNU BİLMİYORDUM İNCİRDE.:uhm:

kalsuyum ve lif yiyceklerdeki hem şekeri düşürür hemde yağ emilimini.... şekerli olsada demekki ondan kan şekeri yüksek deyil ...kaydirigubbakcemile5

kaydirigubbakcemile3yiyecegin 2 incir nurom ne araştırma yapmışın ama .:lepi:

kuzunaz canım tek yönlü yanı tek besinle asla diyet yapmayın ....:nazar:

kilo cetvellerimiz ilk sayfada canım her hafta ne verdik ne aldık hepsi kayıtlarda . bakabilirsin her haftada ekliyoruz .... zilininki eklideyil yanlız .. o bizimle beraber . telepatiyle yapmış bu beslenmeyi .:roflol:Şeniz

kıss kilo veremedim cumadan beri acaba dedim bu yediğim 2 incirmi benim kilo vermemi engeledi o sebepten yani :hulya: ama ben genelde perşembe akşamı veriyom kilocukları opuyorumnanaktan 77 mi olucam yani şimdi ben delikafadulden

hımmm anladıımm Şeniz thanks baby

kıslar ben geldim yine ,naz hafta sonu cozutmuşsun anlaşılan.neler yedin montiye uymayan?yediklerinin arasında montiye uyarlayabileceğin bişey yokmuydu?
iklimcim karbonhidrat üstüne karbonhidrat almışsın yahu kaydirigubbakcemile dışarda yemişsin ekmeği simidi eve gelince niye yulafa sarılıyorsun canım?meyve yada ton balığı yeseydin hiç olmassa.yada kırsaydınya iki yumurta yanınada hemen biraz yoğurt. ama yemişsin artık yapacak bişey yok.bari akşama yeme ekmek makarna yulaf falan..bu aralar hepinizde bir salmışlık var farkındasınız sanırım.sultanda öyle,iklimde,nazda,lıghtlıfe'da....noluyoruz kıslar.?????
sonrada veremedik veremiycez diye yana yakıla tutuşuyor etekleriniz.aeben şu kızları bir hizaya çek bacım.tek ayak cezası ver hepsine kaydirigubbakcemile
bende sabah yalnış yazmışım doymuş doymamış yağ işini diye hayıflanıyorum valla sabahtan beri ama zaten kimse ne yağın ne balın derdindeymiş yaw ohaoldumsmile neyi yemeyin desek neyi yapmayın desek hafta sonu hepsini yapıyor herkes...sırada oklava benden diyete uymayan herkese gelsin lülülülülülü

bugünü hayatımdan çıkarıyorum..bilmiyorumkismile.akşamım da felaket oldu ama yazmayacağım...neyse...felaket dediğim makarna yedim eccik, yoğurtlu...bilmiyorumkismile:mymeka:
bu günü karbonhidrat günü ilan ediyorum ve kendimi önümüzdeki bir hafta cezalandırıp hiç spagetti yemiyorum...ve her gün 1 saat yürüyorum...:mymeka::mymeka:
:tomato::tomato::tomato:

bu arada yulafım bitsin , bir daha almayacağım... çok sevdiğim için ara , öğün dinlemeden ilk aklıma o geliyor...

ay lıghtlıfe gerçekten kusura bakma canım yaa :Saruboceq: herkesi iklim yüzünden sıradan dümdüz haşlamışım kafamçokkarıştı ben diğer arkadaşların haftasonu kaçamaklarını seninde yaptığını okudum gibi geldi.sabahtab beri kafam darmadağındı,tel. elimden düşmedi arayan arayanaydı,bu aralarda yazmaya çalıştım vs..vs..aklımdakini yazana kadar mutasyona uğradı yazacaklarım walla, toparlayamadım gitti kendimi tüm gün.gerçekten kızlar kusura bakmayın.gecede uykumu alamamıştım,sersem gibiyim hala walla oğlum uyusada kendimi yatağa atsam diye dört göz bakıyorum.
iklimcim sen monti yapmıyorsun cnm,ilk günden beri neredeyse kaçamak yapmadığın yada tam monti yaptığın gün yok menülerine dikkat edersen.montiye uyan yemekleride üst üste yiyerek diyetin dışına attın kendini cnm.kilo veremiyorsan bu montinin işe yaramadığından değil senin montiyi yspmadığından olacak canım.o sebeple diyete kabahat bulma tatlım.ya tam yap yada boşuna eziyet etme kendine,unutma cnm yarım yamalak yapılan diyetler metabolizmayı iyice yavaşlatır ve hiç veremessin...

gelelim benim menüye

10:30 1 kuru incir

kahvaltı(11:00)
şekersiz çay,peynir,1 zeytin,maydonoz

öğle(15:30)
1 tabak kuru fasilya,yoğurt,5 taprak kıvırcık

17:30 1 kuru incir

akşam 20:30
2 tabak kuru fasilya yoğurt 2 biber 1 kıvırcık oohh doydum nihayet bee

şekersiz çay içiyorum şimdi
yatarkende belki süt içerim light..

X