Modern toplum algılarına kurban gidicem

Birazcık aklı çalışan insan, bu devirde üzerine herhangi bir işletme vb açılmasını istemez de kabul etmez de.

Çalışma geçmişi, şahsi nakit birikim vb var mı, yok mu belirsiz. Adam üzerine iş yeri açıp, 3 gün sonra "kah güldük, kah eğlendik ancak ben devam etmek istemiyorum vb" derse ne olacak düşünmek yok.

Enginnnn saçmalamaaağğğ

Maaşın büyük kısmı birikime gidiyorsa anca karınlarını doyurabiliyorlar demektir.

Faladdin uygulamasında fal okur gibi

Sen mutluysan millete birşey düşmez.
Ama sana tavsiyem kendi ait pasifte olsa gelirin veya birikimin olsun.
Dünyanın binbir türlü hali var.
Eşin dünyanın en iyi insanıda olsa herşey olabilir.
Tabiki tadını çıkar istemiyorsan full çalışma.
Ama en az 6 ay 1 sene idare edecek paran herzaman olsun kenarda.

Daha çok yeni evliliğiniz. Toz pembe bakıyorsunuz. Ne desek boş. Ben kim ne derse desin, fikrinizi değiştireceğinizi düşünmüyorum. Zaten hayat sizin hayatınız, kimseyi ilgilendirmez.

Bir şey rica edeceğim. 6 ay veya 1 sene sonra konunuzu günceller misiniz?

ben tahsil durumunuzu merak ettim. bi yerde yazıldıysa da bi arkadaş alıntılarsa çok sevinirim. burada yüksek tahsilli hanımların dahi hayata karşı güvensizliği muazzam düzeydeyken sizin epey yüksek tahsiliniz olduğunu ve bu yüzden kendinize fazla güvendiğinizi sanıyorum.
yanılıyor da olabilirim, değil mi?

Önceki konusunda giyim mağazasında çalıştığını söylemiş bir de aşçılık belgesi varmış.

Maddi özgürlük çok güzel bir duygu ki biliyorsundur. 50 bin de Türkiye için çok değil ev kira değilse tabi anlaşılabilir. Sen ve eşin ortak paydadaysaniz ikiniz de mutluysaniz kime ne ?

Bence doğru olanı yapıyorsunuz. Sizinde içiniz rahatsa sözlere kulak asmayın . Evinizle eşinizle ilgilenin. Nasıl mutluysanız öyle devam

Kendinizi ne kadar açık ve dürüst şekilde ifade etmişsiniz insanlar bunu anlsmiyor işte ben yıllarca evden kaçmak için çalıştım evlendiğimde ise calismak bi anda anlamsız geldi şuan çok huzurlu ve mutluyum hobilerime evime vakit ayırabilmek birilerinden izin almadan kahve çay icebilmrk çok hoşuma gidiyor gerçekten çok sıkıldım iş stresinden ama insanların yorumu sanki ben kocamın parasını orda burda elalem ile yiyorum gibi

Yalnız buradakiler de modern (!) Konuyu açmakla daha beter linçlenirsiniz.

Çalışıp çalışmayacağınız sizle eşinizi bağlar. İşiniz yorucuysa, ki aşçılık denmiş, bir süre dinlenin. Mesleğinize katkı sağlayacak kurslara da katılın. Evden de üretim yapabilirsiniz, belki öyle devam edersiniz.

Genelde çalışanlar işi bıraktıklarında boşluğa düşüyorlar. Öyle bir durumda işe dönersiniz ki iş yeri açmaktan da bahsetmişsiniz. O süre yakın ise dinlenin gitsin. Millete ne bakıyorsunuz? Hayat sizin hayatınız.

Emin olmamakla birlikte muhtemelen lise mezunu, meb’in 4 aylık aşçılık kursunu bitirmiş bir arkadaşımız. Aksi halde aşçılık belgem var değil aşçılık mezunuyum derdi. Belgeli aşçılar asgari ücretle küçük işletmelerde tabldot çıkarıyor genelde. Kendine güveninin eğitiminden değil yaşam tecrübesi olmamasından kaynaklanıyor bence.

Ya bende bunu diyorum belki bir süre sonfa bende sıkılacam ama etrafımda ki insanlar sanki felaket skandal bir hareket de bukunmusum gibi davraniyor nasıl koca parası yersin nasıl calismazsin ayaklsrin ustunde dur vs zaten hobilerime vakit ayırıp ilerde onlari meslek haline bile getirebilirim ben çalışmaktan ziyade artık emir almaktan sıkılmış da olabilirim

yani elinde yapayanız kaldığında tutunacak hiçbir şeyi yok?
Yok aşçılık belgesi var Bir de bu ihtimal çok uzak kendisi için soyleyince biz suçlu oluyoruz. nice evlilikler bitiyor. Benim annem çalışmıyor olsaydı ben şu an muhtemelen bir yerlerde sürünüyor olurdum onunla beraber. annem en büyük örnek bana kadının çalışması gerektiği konusunda. Boşandıktan sonra eğitimim için her seyi yaparken itiraz edene babama senin mi paran sanane diyebildi. o yuzden insan kendisi için değil de çocuğu için bile ayaklarının üstünde durmalı. Ama konu sahibi hayatta her seyin olabileceğini söylediğimizde böyle bir ihtimali asla düşünmüyor.

Ya bende bunu diyorum belki bir süre sonfa bende sıkılacam ama etrafımda ki insanlar sanki felaket skandal bir hareket de bukunmusum gibi davraniyor nasıl koca parası yersin nasıl calismazsin ayaklsrin ustunde dur vs zaten hobilerime vakit ayırıp ilerde onlsrdi
4 sene değil ben 17 yaşından beri çalışıyorum ve şuan 28 yaşındayim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…