Modern toplum algılarına kurban gidicem

Evet, baya baya destekçileri var. Coğu 16-23 yaş arasi genç kiz/kadinlar

Hayır işin komiği kocamın 50 bin geliri var diyen konu sahibine yürü be koçum çalisma tabii diyenlerin kocaları babaları muhtemelen 500 bine para demeyen adamlar...Konu sahibi aç gözünü, kirilmayasin diye ben soylemedim ama yukarıda bir üye demiş zaten, babanın evinde yatamadiysan hiçbir yerde rahat yatirmazlar seni, bedelini ağır odetirler...Doğduğun ev kaderindir, koca evini de o kader belirler...
Bende aynı şeyi düşündüm. Kocası çokkk zengin olan ki ben en aşağı 500k dan bahsediyorum, babadan malı kalan, yurt dışında yaşayanlar ne güzel çalışma diyorlar. Valla benim babamın 30 dan fazla dairesi var ama hiç biri şu an için benim değil. Yani babama güvenip ya da kocamın 100 k lık maaşına güvenip çalışmama lüksüm yok

Bende aynı şeyi düşündüm. Kocası çokkk zengin olan ki ben en aşağı 500k dan bahsediyorum, babadan malı kalan, yurt dışında yaşayanlar ne güzel çalışma diyorlar. Valla benim babamın 30 dan fazla dairesi var ama hiç biri şu an için benim değil. Yani babama güvenip ya da kocamın 100 k lık maaşına güvenip çalışmama lüksüm yok

Aileden gerçekten varlıklı olanlar, ailesi sayesinde edindikleri sosyal ve kültürel birikim ile kadının çalışması yönünde motive etmeye çalıştı.
Ama ailesinin "zengin" olduğunu düşünen ama zenginliği sadece finansal sermayeye eşdeğer gören, yani amiyane tabirle çarıklı milyonerler, kadının işi bırakmasını salık vermiş.

Aileden gerçekten varlıklı olanlar, ailesi sayesinde edindikleri sosyal ve kültürel birikim ile kadının çalışması yönünde motive etmeye çalıştı.
Ama ailesinin "zengin" olduğunu düşünen ama zenginliği sadece finansal sermayeye eşdeğer gören, yani amiyane tabirle çarıklı milyonerler, kadının işi bırakmasını salık vermiş.
Aileden varlıklı kadın genelde eğitimli de olduğu için çalışsa da çalışmasa da eşini ona göre seçiyor , eşi de ona göre ayağını denk alıyor zaten ... Babasının evinde el üstünde tutulan, değer gören kadın eşini seçerken de benzer bir profil arıyor, erkekler de kadının arkasında ailesi sağlam duruyorsa , hele ki bı de kızlarına eğitim ev mev araba ufak da olsa bi yatırım yapmis bir aileyse kadına hot zot yapamıyor, ne kadar varlıklı olduklarindan bağımsız olarak işte asil bu tür kadınlar dengeli ve eşitlikçi bir aile kurma şansı yakaliyor.

Bunu hobi ya da az da olsa eline harçlık yapan insanlarin emeğini kucumseyerek saygısızlık yapan birisiniz.
Sizin amacınız çalışan ya da evde oturan kadını desteklemek değil bence.
Yukarida saydığınız size gore yararsiz işleri yapıp evini gecindiren bir cok insan var.
Gerci bunlar bir beceri ister siz de yoksa cok normal
İpe boncuk dizmek çok yetenek isteyen bir şey değil, 5 yaşımdayken yapıp yazlıkta satıyordum 😂 sonra ilerlettim fimo hamurundan takılar yapmaya başladım. Şimdi 150x250 diorama (googlelayabilirsiniz) yapıyorum. Yani sandığınızdan daha yetenekliyim ama bunlar hobi. Bunlardan para da kazanabilirim ki bi diorama satmaya kalksam araba parası teklif edenler var bu tip şeylere. Öyle ipe boncuk dizerek ev geçindirilmez. Ütopyadır o.

İpe boncuk dizmek çok yetenek isteyen bir şey değil, 5 yaşımdayken yapıp yazlıkta satıyordum 😂 sonra ilerlettim fimo hamurundan takılar yapmaya başladım. Şimdi 150x250 diorama (googlelayabilirsiniz) yapıyorum. Yani sandığınızdan daha yetenekliyim ama bunlar hobi. Bunlardan para da kazanabilirim ki bi diorama satmaya kalksam araba parası teklif edenler var bu tip şeylere. Öyle ipe boncuk dizerek ev geçindirilmez. Ütopyadır o.
Örnek resmin var mı diaroma ile ilgili☺️

Ben size hak veriyorum. Çalışmak bence kadınlar için zor. Erkeklerden daha çok yıpranıyoruz. Sürekli her gün sabah işe gidip akşam eve gelmek yılda 20 gün izin için tüm yıl çalışmak vs. Öğretmensen 2 ay kafa dinlenip sıkılıp tekrar işe dönersin tabi buradakilerin çoğuda öğretmen o yüzden çalışmadan yapamam falan demeleri doğal. 40 yaşında da emekli olamıyoruz. Enerjim bitince emekliliği napcaz. Ben de memurum her gün işe gidiyorum ama ürettiğimi düşünmüyorum param olsa belki lisans alanımda araştıma yapıp üretebilirim ama çalıştığım kurumdan izin bile alamıyorum yl için. Ben de evleneceğim kişi zengin ya da ortalama durumu olursa 1 yıl falan ara vermeyi düşünüyorum. Ama yine erkeklere tam güvenilmiyor maalesef devam ederim daha sonra ya da kendi işimi kurarım. Siz de ara verin sigortanızı yatırabilirse çalışmazsınız. Yatırmazsa 1 2 sene sonra tekrar dönebilirsiniz işe
öğretmenliği fazla hafife almışsınız 10 ay kırk çocuğa bir şeyler anlatmaya öğretmeye çalışıp baş ağrısı çekince kafayı 2 ay tatilde dinleyemiyorsunuz

Annemin bağlı oldugu kooperatifte bu saydiklariniz ile ev gecindiren kadinlar var.
Ahşap boyama yapıp hatta bunun icin öğrenci yetistiren kişiler var. Calisan ve ureten kadini guya destekleyip yaptiklarini kucumsuyorsunuz
Kendiniz ile celisiyorsunuz.
Sizin yorumlarınızı goz ardi edecegim.
Iyi forumlar

Son düzenleme:
Çok haklısın çalışma. Sadece kocanın değil hepimizin parasını yiyeceksin çalışmayarak. Enayi gibi bizler çalışıp senin evinin konforunda zengin kocanın ödediği primlerle kazanacağın emekli maaşını ödeyeceğiz 🥲
Primler ödenince kazanacağı emekli maaşı, yine kendi parası olacak. 😊 Mesela ben kurumsal hayattan çıktım, sigortami kendim ödüyorum. Sonuç olarak devlete verdigimi 58 yaşından sonra maaş olarak geri alacağım

Babadan kalan başka yaa...Kadının en büyük güvencesi eğitimi ve mesleğidir tabii ki ama babanın kız çocuğuna maddi manevi her zaman arkasında durduğunu hissettirerek büyütmesi bir kadın için kötü istikbale karşı tek sigorta diyebilirim ... Bunlardan biri eksikse Ortadoğu cehenneme döner o kadın için , net...

Örnek resmin var mı diaroma ile ilgili☺️
Çok spesifik bir şey olduğu için kendi yaptığımızı göndermeyeyim, direkt ifşa olurum😂
Şöyle bir şey yaklaşık olarak

IMG_8832.jpeg

Babadan kalan başka ya...Kadının en büyük güvencesi eğitimi ve mesleğidir tabii ki ama babanın kız çocuğuna maddi manevi her zaman arkasında durduğunu hissettirerek büyütmesi bir kadın için kötü istikbale karşı tek sigorta diyebilirim ... Bunlardan biri eksikse Ortadoğu cehenneme döner o kadın için , net...
Ama işte babana bile güvenmeyeceksin diye bir söz var. Bir akrabamız gayet iyi durumdaydı. Eli vefat etti. Sonra tüm malı mülkü evlendiği 2. Eşiyle yedi. Çocuklara hiç bir şey kalmadı

Annemin bağlı oldugu kooperatifte bu saydiklariniz ile ev gecindiren kadinlar var.
Ahşap boyama yapıp hatta bunun icin öğrenci yetistiren kişiler var. Calisan ve ureten kadini guya destekleyip yaptiklarini kucumsuyorsunuz
Kendiniz ile celisiyorsunuz.
Sizin yorumlarınızı goz ardi edecegim.
Iyi forumlar
Memnuniyetle 🥰

Diorama tam olarak ne yapıyorsunuz?
Google den arattım Mini küçük doğa veya ev filan figürlari gösterdi

Diorama tam olarak ne yapıyorsunuz?
Google den arattım Mini küçük doğa veya ev filan figürlari gösterdi
Yukarıda paylaştım. Bizimki tren dioraması. İçinde orjinalinin birebir aynısı (sesi dahil) trenlerin hareket ettiği üç boyutlu bir şehir modellemesi gibi düşünün.

Ama işte babana bile güvenmeyeceksin diye bir söz var. Bir akrabamız gayet iyi durumdaydı. Eli vefat etti. Sonra tüm malı mülkü evlendiği 2. Eşiyle yedi. Çocuklara hiç bir şey kalmadı
E işte o baba durmamış çocuklarının arkasında, umursamamis bile...Ortalama yurdum ana babalarının çogu boyle...Bı de daha bunların kız erkek evlat ayirani var, iskele babası gibi durani var, alkoligi var dayakcisi var, kefenle dönersin diyeni var...var da var...O yüzden kadın sorunlarımız bitmiyor işte...Ben ideal olanı anlattım tecrubelerime dayanarak ...Çok zengin olması şart değil anasi-babasi arkasında duran kız doğru eğitimi alıyor, doğru tercihler yapıyor, gittiği yerde de değer görüyor, her anlamda özgür oluyor, net...

Son düzenleme:
X