Modern toplum algılarına kurban gidicem

Sende hobi hobi diyip durma bak ne hobisi çalışmak istemesen çalışma ayyyol kimseye hesap vermek zorunda değilsin kocanla seni ilgilendirir bu durum

Ben de bir soru sorayım, neden hep bizim kadınlarımız birbirini yaftalayıp cınım sadece olanı söyledim adı altında alttan alta laf sokuyor?
Yaşlara, eğitime, çalışanlar çalışmayanlara, çalışmayanlar çalışanlara giydirip duruyor.

Herkes mutlu olduğu şekilde yaşasın, alınan kararlar yanlışsa da sonuçlarına kendileri katlanır.

Şurada bile hemen birileri birilerine dalmış, birbirinizi tanımıyorsunuz bile, tanımadığınız kişileri bu kadar dikkate alıp laf sokmanız çocukça değil mi?

ya ister çalışsın ister çalışmasın bizi ilgilendirmez
ben çok değer verdiğim genç kız yakınlarıma, kendi öz kardeşime falan veririm aman sakın ekonomik özgürlüğünü kaybetme,
sadece kocanın eline bakma, işler ters giderse tek başına kendine yetebilen bir kadın ol diye
ama elalemin kadınına laf anlatmakla uğraşmam, bana ne
gelmiş yoruldum çalışmaktan diyor, kayınailenin evinde oturuyor evimiz var diyor, 50 bin lira kazancı çok yüksek sanıyor
evde oturup yavaş yavaş kahvaltı yapmak istiyorum alel acele işe koşmak istemiyorum diyor
ben ona laf anlatır mıyım ? 1 saniyemi bile harcamam, kararını vermiş çünkü
yarın öbür gün geçinemezlerse ya da kocaya bişey olursa (boşanma, ölüm, hastalık vs) ister sürünsün ister mağdur olsun
umurumda mı ?

Hayir kadının zaten bir kariyeri de yokmuş niye bu kadar tepki bütün gün magzada ayakta askeri ücretle çalışmak çok iyi sanki ne kadar bir faydası olacak o parayla eve zaten

Kusura bakmayın yanlış anlamışım
Boşver bacım, konuda mantık silsilesi kirilali çok oldu zaten, az önce 30 yaşında kadına yaşlı dediler Çalismanin boşanmayla ne alakası var diyen mi ararsin, ev kadınları çok başarılıdır diyen mi ararsın , çalismiyorum kayinailenin eline bakıyorum ama kimse bana koca parası yiyor diyemez diyen mi ararsin, Sen beni yanlış anlamişsin ,peh, ne kusur olacak

Çalıştığı iş yerinden çıkarak iyi yapmış. O konusuna da yazmıştım

Tahin Helva üyeye uzmana başvurup vurmadığını sordum aslında; kendisi yanıt vermedi. O mesajıyla bu konusu arasındaki süre 12 gün. Sorununu çözmüş olmasını canı gönülden dilerim. Yalnız orada durumu ifade ederken cinsel tiksinti duyduğunu yazmış. Bu vajinismustan daha büyük bir sorun aslında.

Evlilikte cinsel yaşam eksikliği kaynaklı kavga, tartışma ve ayrılık yaşayan çok insan var.

Bu konuların kaderi bi 10 sayfa sonra genele evrilmek, sonra 50 sayfa kavga dövüş. Yoksa konu sahibi bi 6 ay dinlensin, vajisi varmış geçmediyse ona odaklansın, okul kurs kendini geliştirebileceği alanlara yönlensin, hazır para yediren koca varken kendine yatırım yapmaya baksın, kimseye sonsuz güvenmesin.

Bu çalışmayan kadınları linçleme işini de anlamıyorum

Aslında kimse linçlemiyor. Olumsuz yorumların asıl sebebi geçmiş çalışmadığı için ezilen kadınların yaşadıkları travmalar. Şimdiki kadınlarında benzer şeyleri yaşamaması için koruma iç güdüsü ve sağduyu ile yorum yapılıyor.

Elbetteki var ama daha henüz yeni çıktığı işin bununla alakası yok bence. O aptal işten çıkması daha iyi de olabilir yaşadığı sorunu aşması için.

Çalışmak kadını modern kole yapiyor diye bir yorumum olmadi benim , 19 yaşından itibaren çalışmanız okudugunuzu anlamanizi gerektiriyordu. Suan için maalesef ki günümüz düzeni kadina hem is hayatinda hem de ev hayatında kaldiramayacagi şekilde bir kaos ortamina sürüklüyor , benim annem çalışan bir kadındi hala daha aktif olarak projelerde kooperatiflerde yer alır, kadin için üretmek cok güzel bir sey ama bunu dışarda yoğun mesaili is hayatlarında , ve akabinde evinde aldigi sorumluluklariyla beraber kendisine vakit ayiramayacak kadar yogunlukta olmasi maalesef ki kadını kolelestiriyor. Çalışmak çok güzel bir sey ama kaygi , endise , bir seylere yetememe duygusu ile bas etmeye calismak bambaska bir sey.
Maalesef ki sizin dusunceniz gibi "evde çocuk bakmali" diye kafa yapısı içinde olan kişiler aslında bilmiyorlar ki bir insan yetistirmek başlı başına bir meziyet.
O yüzden mümkünse siz çalışıp kendi tabiriniz ile modern köle olmaya devam edin , ben ve benim gibiler ise evde ülkemize yararli olacak, ahlaklı, vicdanli , toplumsal degerlere önem verecek gelecek nesiller yetistirelim.

Evet çok haklısınız, çalisan kadınlarin çocuklari her zaman it uğursuz serseri olur, bunu da tabii ki herkes bilir...Çunku çalisan kadinlar çocuklarina ev kadınları gibi ev yapımı cevizli ahlak , kemik suyuna vicdan pişiremiyorlar, ya da mesela evde oturup TV seyrederken çocuklarınin bütün toplumsal değerlerini tek tek ütuleyemiyorlar, dolayısıyla çalisan kadinlarin çocuklari hep aç kırışık ve pis gezdiği icin memlekete de topluma da bir faydaları olmuyor, çok belli bişey bu yani .... Bu konuya da ayrıca parmak basıp belirttiginiz için ayrıca çok tebrik ederim

Son düzenleme:
Yani hanımefendi öyle bir söylüyorsunuz ki çalışanların çocukları ağaçta yetişip 18 yaşında pat diye düşüyor önlerine herhalde. Gram annelik duyarım yoktur ama iş yerinde hemcinslerimin çocuklarını büyütürken onları hasta bırakıp geldiklerini, üzüntüden ağladıklarını falan biliyorum. bu yorumunuz çok ayıp bence. Sanki evdeki sabahtan aksama kadar çocuğa etkinlik yapıyor. Ev gezmesine gidip kısır ye, 15 dk parka götür orada da iki komsuyla dedikodu yap sonra eve gel tv karsısında çocuğu pışpışla.

Hadsizliğin nirvanası olmuş bu.

insanları itham etmeyiniz. o sözler size ait idi. şimdi ettiğiniz bilisiz lafların yönünü başkalarının üstüne atarak çeviremezsiniz.
Maalesef suan icin modern diye tabir ettigimiz düzen kadınları modern köleler haline getirdi.

insanları itham etmeyiniz. o sözler size ait idi. şimdi ettiğiniz bilisiz lafların yönünü başkalarının üstüne atarak çeviremezsiniz.
Yazimin devamını okumadiniz sanirim , ben calisan kadını kole yapar yazmadim hem çalışıp hem de evde her isi yapan kadini modern kole yapar dedim

Evde çocuk yetistiren kadinlara yapilan yorumlarda bence hadsizligin nirvanasi ama ona yorumunuz sesiniz çıkmıyor
Sanırım bana dediniz bunu ama o cevabı maalesef hak ettiniz hanımefendi. Tabii ki evde oturup çocuğuyla gercekten ilgilenen vardır ama bu bilinçteki cocukları yetiştiren insanlar çalışan anneleri ezmezler. Ezen kesim de tam olarak saydıklarımı yapıyor üzgünüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…