Miyom ameliyatı olanlar

arkadaşlar selamlar.önceleri adet olduğumdan haberim bile olmazken son 2 yıldır aşırı kanama,bel ve karın ağrısı,hatta pıhtı gelmesi şikayetlerden muzdaribim.geçen hafta doktora gittim 7 cm ve 9 cm büyüklüğünde 2 myom olduğunu söylediler.çocuk gibi bir düşüncem yok ama herhangi bir komplikasyon sonucu rahmimin alınması fikri ben korkutuyor.kayseri dünya hastanesinde aynur hanıma muayene oldum eğer kayseride bildiğiniz iyi bir doktor varsa önerirmisiniz lütfen?

ben 5 şubat'ta 2. defa myom ameliyatı oldum. İlk ameliyatımı geçen sene mart ayında yapan doktor, myon çok riskli bir yerde olduğundan dolayı ve bebeğim olmadığı için myomu alamadı. Ama çok şükür bu ameliyatı yapan doktorum başarılı bir şekilde 15 cm büyüklüğündeki myomu rahime zarar vermeden çıkarttı. Ameliyattan 15 gün sonra işime döndüm. Şuan çok iyiyim. Hiç korkma. Bu myomdan dolayı 10 haftalık bebeğimi kaybettim. İnan o acı ameliyat acısından daha kötü. Doktoruna güveniyorsan hiç durma hemen ameliyat ol derim. Çok geçmiş olsun.

geçmiş olsun canım.myomun yerı tam olarak nerdeydı?15 cm mı gercekten doktorum cok ıyı iş çıkarmıs masalah.

selam gecen nisan ayında bende miyom ameliyatı oldum .rahim dışındaydı .8 cm boyundaydı yaklaşık portakal büyüklüğündeymiş.iki gece hastanede yattım .ama hiç korkulacak bişey yok .cok şükür şimdi altı aylık hamileyim .

geçmis olsun canım.benimde rahım duvarının arka kısmında yaklasık 5 cm büyüklüğünde.insallah benim gebeliktede sorun olmaz

cevap veren arkadaşlara çok tşk ederim.geçen cuma ameliyatımı oldum.myomektomy oldum.çok rahatım çok şükür.5/7 ve 9 cm büyüklüğünde iki tanesi idrar yollarına çok yakın miyomum alındı.ameliyatım tam 2 saat sürmüş.doktor çok zor bir ameliyat olduğunu 2 miyomun idarar yollarına çok yakın olduğunu diğerininde böbreğimi kullanılmz hale getirdiğini ve doktorluk hayatının en zor en riskli ameliyatını yaptığını söyledi.sadece 3 dikişim var birde diren yerim.diren yerim 3 gündğr akıyor ama doktorum korkulacak bişey yok dedi.kayseride doktor arayanlar için rakip turan mükemmel bir doktor öneririm.

Reactions: shr
Selam arkadaşım bence böyle şeylerde önce dr unu iyi seçmelisin sonrada ona güvendiğin için her şey yolunda gitmeli. benimde en yakın arkadaşım myom şikayetiyle Dr a gitti onada Bandırma'da çok kötü şeyler söylemişler ameliyat olma onlar küçülsün ya da ameliyatta sorun olursa ne yaparsın felan gittiği drda zaten muayene esnasında çok canını yakmış( bide dr fobisi oldu kızcağızda). Sonradan biz baya bi araştırma yaptık yakın Dr akrabalarımıza sorduk derken Bursa'da Bir Dr söylediler Doç.Dr.Kemal ÖZERKAN hatta Laparoskopidede bir numaraymış.Allah razı olsun ondan önce bizi dinledi şikayetlerimizi sordu yazdı bi kağıda sonra bize uzun uzun yazarak çizerek bu ameliyatın eksilerini ve artılarını anlattı ve ameliyata karar verdik tam 60 adet myom temizledi ve şu anda arkadaşım çok çok iyi hatta 1 aylıkta gebe.Şimdi teyzemde kayseride rahimden biyopsi aldırmış ve cın 2 çıkmış onuda Dr Kemal beye getireceğim sonuçları yine buradan yazarım.

Arkadaşlar sorum size abes gelebilir ama ben 14 martta miyom ameliyatı oldum..2 nisanda kontrolüm vardı ben ultrason odasında hazırlanırken doktor eşime cinsel münasebetten uzak durun demiş...Benim aklıma geldi fakat doktora soramadım utandım.miyom ameliyatı sonrası ne kadar zaman sonra cinsellik yaşıyabiliyoruz fikri olan var mı??Bu gidişle ben doktora soramıycam o da bişey demezse eşimle kanka olcaz :)))) Bu arada açık miyom ameliyatı oldum sezeryan gibi...

Benim doktorumda Doç.Dr. Kemal ÖZERKAN sonuna kadar tavsiye ederim.

Bir hafta once acik myom ameliyati oldum. 3cm lik bir myomdu ama yer olarak kotuymus ayrica dagilmis parcalanmis ve curumus bir haldeymis alindiginda. Yillardir bebek sahibi olmaya calisiyorum cok sayida tup bebek denedim. Ilk yillarda hamile kalabildim ama 7 haftanin sonunda kalp atislari durdugundan kurtajla alindilar. Kendiligimden de gebe kaldim yine sonuc ayni oldu.8 yil once dusuklerimin sebebini arastirmsk icin yapilan histeteskopide bile myomum gorunmesine ragmen yillarca ankara nin meshur tup bebekcileri gormezden gelip tup bebek tedavileri yaptilar. Hem yillarimi, hem umutlarimi hem de paralarimizi yediler. Haram olsun diyorum.

Bu baslikta yazilanlarin hepsini okudum, gebe kalamama ve dusuk konudunda hikayelerimiz bazi arkadaslarla benzesiyor. Kimisi ameliyattan sonra bebek sahibi olmuslar acaba ben de olabilir miyim bilemiyorum, 43 yasindayim. Son zamanlarda pek yazan da olmamis ama yine de okuyan olursa sorum olacak.

Ameliyattan sonraki 10. Gundeyim ama hala gazim cok fazla dikislerim gergin bir tel gibi. Dr. Herhangibir merhem pansuman onermedi, siz nasil ve ne kadar surede atlattiniz bu agrili donemi?

Son düzenleme:
ALARAHANCIĞIM,
38 Topiğinde de okudum, konu myom olunca buraya yazayım dedim. geçmiş olsun canım, inşallah bundan sonra herşey kendiliğinden olu verir ve bebeğine kavuşursun... ben de 6 ay önce açık myom ameliyatı oldum, ardından mini tüp bebek tedavime devam ediyorum... benim bir kez transferim oldu ve negatif, gerçi sebebini biliyorum, endo yeterince kalınlaşmıyor.... önceleri myomu düşünürken onu hallettim, şimdi de endo inceliği ile ugraşıyorum. yaşım 43 ve rezerv azlığı var doğal olarak....
soruna gelince: benim birkaç gün içinde iyileştim ve herhangi bir pansuman yoktu, çünkü dikiş yoktu yani yapıştırma idi... bir kaç gün sonra da işime başladım..... fakat 15,20 gün dikkatli davrandım..... eğilirken vs... fakat senin diikişli ise pansuman olmalı mı diye düşündüm şimdi, canım doktoruna sorarsan daha iyi olur. görüşmek üzere,,,, 38 topiğinden de yazışalım, hikayelerimiz benziyor.......

Eğer doktor önerdiyse olsanız iyi olur çocuğunuz var mı? Çünkü ilerleyen yaşlarda daha fazla sebeplere neden olabiliyor.Benim arkadaşım oldu ameliyat myomlarını aldılar şuanda bir problemi yok.

Ameliyattan sonra adet gecikmesi yaşadınız mı? Benim 3 gün gecikti, olsaydı şişkinliğim gidecek rahatlayacaktım.

Bu başlığa kimse bakmıyor mu acaba?

Ameliyat olalı 2 ay oldu. 2. adetimde bugün itibariyle 8 gün gecikti. Ben artık menapoaz mı gireceğim acaba. Bu ay histereskopi yapılmıştı, yapışıklık falan olmuş mu diye. Endometriumun çok ince olduğu, bu incelikle adet olmamın zor olduğu söylendi. Ama ben ameliyat öncesi incelik sorunu yaşamıyordum ve üstelik adetlerim çok düzenliydi myoma rağmen.

Ameliyat olan arkadaşlar, bir şeyler yazın lütfen.

slm canım öncelikle cok gecmıs olsun.senın gıbı bızlerde de myom var. ama amelıyatsız bı sekılde kurtulmak ıcın ugrasıyorum bu dertten. ıstersen topıgımıze gel canım.hem amelıyat hakkında bızı bılgılendırırsın.
http://www.kadinlarkulubu.com/gebel...-u-olup-hamile-kalan-var-28.html#post31168800

Merhaba arkadaşlar, Ben de miyom ameliyatı olacağım. İzmir Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinden, "Doç. Dr. Muzaffer SANCI " ve hastane hakkında bilgisi olan var mı acaba?

miyom ameliyatı oldum 5 3 1 cm büyüklüklerinde 3 tane miyom alındı. sezeryan gibi karın bölgesinden yaklaşık 10cm lik kesi ile gerçekleşti spinal anestezi yaptılar belden (hiç acımıyor) ama ameliyat esnasında da sakinleştirici yaptılar uyur uyanık gibi... ameliyattan çıkarken ağrılarım vardı ağrı kesici yaptılar. sonrasında ciddi bir ağrı yaşamadım. ilk 6 saatte 3 litre su ve kahve içirdiler. spinal anestezinin etykisini sadece kafein atıyormuş eğer kafein alınmazsa ömür boyu süren baş ağrıları yaşanıyormuş. bol bol kahve ve su için. sakın yalnız bu işe kalkışmayın asla tek başınıza altından kalkamazsınız yanınızda mutlaka biri olsun. bir kaç gün hastanede kaldım. ameliyat yarım saat diyorlar ama 2 saati buluyor çıkmanız yanınızdakileri önceden uyarın korkmasınlar. bol bol yürümeniz gerekiyor yürümezseniz tuvalete çıkamazsınız bu da beraberinde büyük sorunları getirir. ameliyatta 6 saat sonra kalkıp yavaş yavaş yürüyün ertesi gün daha hızlı olabildiğiniz kadar hızlı adımlarla yürüyün.
yürüyün yürüyün yürüyün...
ben 7. günümde işe başladım. sakın böyle bir aptallık etmeyin en az 10 gün yatıp dinlenin farketmiyorsunuz ama vücudun ihtiyacı oluyor. ayaklarınızı sıcak tutun işe giderken sandalet giyindim ve ayaklarımı üşüttüm bütün gün karın ağrısı çektim berbattı. sakın üşütmeyin
bana doktorum 1,5 yıl hamile kalma yaran iyileşsin dedi. yine kendi doktorunuzun görüşlerini mutlaka alın. yaranıza temiz bakın. pansuman yapmayı ihmal etmeyin. banyo yaparken su geçirmez bant kullanın ama banyodan sonra bantı çıkarıp mutlaka pansuman yapın

asla karnınızı gerecek hareketler yapmayın, yukarı doğru uzanmayın, ani hareketler yapmayın. ciddiye alın. hastanede bu yüzden 22 gündür yatan bir hanım vardı. yarası mikrop kapmış...

korkmayın zor değil sade ameliyattan önce dır dır konuşan efsane diğer hastalardan uzak durun psikolojinizi mahvediyorlar.

Aylincim çok geçmiş olsun atlatmışsın umarım her şey istediğin gibi olur

merhaba miyom ameliyatı olacağım korkulacak bir şey var mı olanlar neler yaşadı paylaşır mısınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…