Miyom ameliyatı olanlar

Bende de altı cm miyom var altı haftalık hamileyim bir haftadır pembe renkte kanamalarım oluyor. Sen doğum yaptinmi neler yaşadın. Senle irtibat kurmak isterim

merhaba miyom ameliyatı olacağım korkulacak bir şey var mı olanlar neler yaşadı paylaşır mısınız?

Merhaba,
Korkulacak bisey yok.ben 9cmlik miyom aldirdim 4gun once.kapali oldu ameliyat laparoskopi ile.biraz gaz sancisi disinda sikinti olmuyor:)

İnşallah bende senin gibi biran önce kurtulup anne olurum😥😥

Rica etsem ameliyat ücreti hakkında bilgi verirmisin. Banada özel hastane doktoru Kemal beyi tavsiye etti fakat ameliyatı beraber yapacaklarmış. Kararsız kaldım bu yüzden

merhaba herkese; uz<un zamandır girmemiştim foruma taaa ki miyom ameliyatımdan sonra. 20 gün önce 2kilo 100 gram ağırlığında 11 cm çapında subseroz ( rahim dışında ) açık ameliyat oldum. sıkıntılarım çok sık idrara çıkma her an karnımda gaz hissi ve 4 aylık hamile görüntüsü vardı. doktorumda hamile kalsam bile düşük ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. bende doğmamış bebeğin günahına girmemek için ameliyatımı oldum. doğuştan son disk kalça kemiğime kaynamış olduğundan anestezi bira<z zor geçti. epidurali 4 kez yaptılar. uyuşmadım bunun üzerine narkoz verdiler. uyandığımda müthiş bir titreme ile uyandım. sanki 380 volt elektriğe kapılmış gibiydin d ediler :) gaz sancım hiç olmadı 6 saat sonra yürüttüler. sondamı çıkardılar yürüyünce . ha yürümek dediğim 5 adım falan. gerçekten çok fazla da kolay değil bu ameliyat. ama gözde büyütcek bişeyde yok.ameliyat sonrası 10 gün zor. neden zor ? bende aşırı sıcak basmalarım oldu. ateşim 36,50 ama sanki ben 40 dereceyle yatıyo gibiydim. sonra birden ani üşüme geliyor. 1 hafta iki büklüm yürüdüm. büyük tuvaletimi her gün yapardım. ameliyat sonrası 6 gün sonra yapabildim. hala daha da düzene girmedi. doktora 2 gün önce kontrole gittim herşey normal dedi. tertemiz dedi şükür. ameliyattan sonra 10 gün sonra adet oldum 2 gün sürdü. bir dahakinin ne z aman gelceği belli değil dedi.geç gelirse meraklanma dedi. 6 ay sonrada gebelik düşün dedi. ama biz 1 yıl beklemek istiyoruz. iz kalmasın kremi verdi doktor. sabah akşam sürüyorum 4 ay sonra geçicek dediler. şuan her işimi görüyorum ama acayip çok yoruluyorum mesela 20 gün annemde kaldım eve geldim bavulu boşalttım. tam 3 saat uyudum. :) zamanla geçer umarım.böyle işte umarım yardımcı olmuşumdur.

Reactions: shr

Çok geçmiş olsun canım.

Ben de mayıs ayında açık miyom ameliyat oldum. Barsağımla rahmim yapışıkmış ameliyatta açmışlar ama yeniden yapışır dedi doktor. Şimdilerde tüp bebek tedavisine başlamayı istedim ama doktorum ayrıca çikolata kistlerimden dolayı yapışıklıklarım olduğunu söyledi. Bir de bu ay foşikül kistim varmış, 2 ay da onun kendiliğinden yok olmasını bekleyeceğiz. Yaştan dolayı rezervim de düşük kısaca işim allaha kaldı. Çok üzgünüm.

Arkadaşlar yarın sabah hastaneye yatıyorum ve cuma günü ameliyat olacağım (miyom alınacak). Sizlerden benim için Dua etmenizi ve güzel enerjilerinizi yollamınızı rica ediyorum. Sağlıcakla kalın...

Arkadaşlar yarın sabah hastaneye yatıyorum ve cuma günü ameliyat olacağım (miyom alınacak). Sizlerden benim için Dua etmenizi ve güzel enerjilerinizi yollamınızı rica ediyorum. Sağlıcakla kalın...

Acil şifalar ve çabucak iyileşirsin inşallah bende yarın sabah giriyorum myom ameliyatına inşallah ikimizde Biran önce iyileşir ve kurtuluruz

mrb öncelikle acil şifalar hepinize benim 7 santimlik miyomum var açik ameliyat diyolar ama ben kapali istiyorum hiç coçugum yok diş gebelik ve düşük yaptim çok zor çok korkuyorum sizler açikmi kapalimi oldunuz zormu.

arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun.kendimdeki durumu anlatayım belki bifaydam olur çünkü bende çok araştırmıştım çok okumuştum.öncelikle bende 4.5 cm en büyüğü 3 tane miyomum vardıki hala var onlarla yaşıyorum.tabi bunlar için sayısız dra gittim ameliyat dediler hamile kalırsan bebek oraya sığmaz tutunamaz hatta onun öncesinde tüplerini tıkamış olabilir falan büsürü şey moralim tabi çok bozulmuştu ameliyat olmaya karar vermiştimki başka bi hastalığım çıktı tiroit nodül önce onu olmam gerektiğini söylediler tmm önce onu oldum ekimde ameliyat oldum bide baktım kasımda hamile kalmışım.tabi bu miyomlardan ötürü sevinemedim bile tekrar dr dr gezdik eşimle tutunamaz durmaz dediler ben rabbime çok duaettim bebeğim tutundu ve bu şekilde gayetde iri bir bebek doğurdum sağlıklı allah yavruma ömür versin hamileyken en son 6 cm di sonrasında görünmüyo miyomların ne kadar olduğu.doğumdan sonra tekrar muayene oldum ki miyomlarım 2.5 cme inmiş ben doğumda druma alın demiştim miyomları o ise hayır hiç bozmayalım doğurganlığını bu şekilde sen bu bebeği büyüttün hiç bi ilaç kullanmadan gerek yok dedi.ümitsizliğe kapılmayın...

Merhaba,
Korkulacak bisey yok.ben 9cmlik miyom aldirdim 4gun once.kapali oldu ameliyat laparoskopi ile.biraz gaz sancisi disinda sikinti olmuyor:)

Geçmiş olsun canım. Bir tanemiydi miyomun,türü neydi, bir de laparoskopi yapılabilmesi için belli bir boyut sınırlaması var mı acaba?

Teşekkürler canım, güle güle büyüt bebeğini. Benim de içimde hala miyomlar var, saplı olup dışarı çıkıp giren alındı sadece. Henüz bekarım ve ilerde çocuk istersem rahmin yırtılma riski olduğunu söylediği için dr. um aldırtmadım içtekileri. İnşallah benimkilerde kendiliğinden küçülür ve yok olur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…