Miyom ameliyatı olanlar

cnm merhaba. bende yaklaşık 6 ay önce açık ameliyat oldum rahim arka duvarında 5 cm lik miyomum vardı. ben öncesinde de 14 haftalık düşük yapmıştım. Ameliyat olman gerektiğini söylediyse bence korkma cnm ol. doktorunada güveniyorsan problem olmaz cnm. ama acaba senin miyom kapalı ameliyatla alınmazmıki ? ameliyattan sonra iyileşme süreci siraz sıkıntılı. Ama hayırlısı olsun cnm korkma bence. Allah yardımcın olsun....

mrhaba geçmiş olsun. Bende de sizinki gibi rahim arka duvarında 5 cm lik miyomdan laparoskopi ile ameliyat oldum. 1 ay öncesinde de 14 haftalık bebeğimi trizomi nedeniyle aldılar. Dr. 6 ay korunma verdi.

size ne kadar korunun demişti doktor. rahim duvarına dikiş atılması beni korkutuyor hamile kalamam diye. Dr bu konuda bir şey dedi mi.

mrhaba geçmiş olsun. Bende de sizinki gibi rahim arka duvarında 5 cm lik miyomdan laparoskopi ile ameliyat oldum. 1 ay öncesinde de 14 haftalık bebeğimi trizomi nedeniyle aldılar. Dr. 6 ay korunma verdi.

size ne kadar korunun demişti doktor. rahim duvarına dikiş atılması beni korkutuyor hamile kalamam diye. Dr bu konuda bir şey dedi mi.

Ben bekarım ve 10 gün önce myomektomi oldum. 4,5 cm'lik bir myom açık ameliyat ile alındı. ilk 4 günü zor olmakla beraber 6. günden sonra eski halime döndüm, hatta çalışmaya başladım. Geceleri yatakta sağa sola dönerken ve yere eğilirken acıma oluyor karnımda; ama sadece bundan ibaret. İlk 2 gün biraz kanamam oldu; gittikçe azaldı ve 6. gün tamamen kayboldu. 10.günümdeyim ve ameliyat izi o kadar çabuk iyileşti ki, sadece gül çiziği gibi bir iz var...

1 yıl çocuk sahibi olmamam gerektiğini söyledi bana da. Ek bilgi olarak ameliyattan sonra regl düzeni bozulabilirmiş.

Rahim duvarına dikiş atılması hem kapalı hem açık ameliyatta yapılması gerekiyor. Ama kapalı ameliyatta kamerayla ve birkaç ince aletle girildiği için dikişler, açık ameliyata göre çok daha gevşek denilebilecek şekilde atılabiliyormuş. Yani açık ameliyatta doktor elinin altında olduğu için dikişler gerektiği gibi sağlam atılıyor rahime. Dikişlerin hamileliği etkileme konusuna da doktorum şöyle açıklı getirdi: "zaten myom olduğu için hamilelik olasılığı düşüyor, sen bu moyomu aldırdıktan sonra bu oran çok daha fazla artacak, olası hamileliği engelleyecek bir durumu myomektomi oluşturmaz" dedi.

Kendinize iyi bakın :)

geçmiş olsun canım. doktorum bana ameliyattan sonra 2. adetim bitince hamile kalabileceğimi söylemişti. ama ben hemen düşünememiştim. ben ameliyat olalı 9 ay oldu. yeni başladım düşünmeye. hamile kalma konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum aslında. çünkü bir tanıdıkta benim gibi açık ameliyat oldu ve hemen 2 yada 3 ay sonra hamile kaldı. bende de bazen korkular oluyor kalamama konusunda ama hayırlısı olsun Allah yardımcımız olsun

geçmiş olsun canım. doktorum bana ameliyattan sonra 2. adetim bitince hamile kalabileceğimi söylemişti. ama ben hemen düşünememiştim. ben ameliyat olalı 9 ay oldu. yeni başladım düşünmeye. hamile kalma konusunda sıkıntı olacağını düşünmüyorum aslında. çünkü bir tanıdıkta benim gibi açık ameliyat oldu ve hemen 2 yada 3 ay sonra hamile kaldı. bende de bazen korkular oluyor kalamama konusunda ama hayırlısı olsun Allah yardımcımız olsun

Oldukça kısa bir süre korunma vermiş. Senin rahme az dikiş atılmlş herhalde. Bana 8 dikiş atmıştı ondan mı acaba. 3 ay sonra rahim yenilenmiş mi diye bakacak.

O zaman kesin bir şey söyler herhalde. iyileşmez de hamile kalırsan rahim taşımayabilir demişti bana . Allahıııııııımmmm yardım et bize.şu mübarek günlerde.

Düşük sebebini yazmamışsın. Miyomdan mıydı. Allah dualarını kabul etsin.

Ben bekarım ve 10 gün önce myomektomi oldum. 4,5 cm'lik bir myom açık ameliyat ile alındı. ilk 4 günü zor olmakla beraber 6. günden sonra eski halime döndüm, hatta çalışmaya başladım. Geceleri yatakta sağa sola dönerken ve yere eğilirken acıma oluyor karnımda; ama sadece bundan ibaret. İlk 2 gün biraz kanamam oldu; gittikçe azaldı ve 6. gün tamamen kayboldu. 10.günümdeyim ve ameliyat izi o kadar çabuk iyileşti ki, sadece gül çiziği gibi bir iz var...

1 yıl çocuk sahibi olmamam gerektiğini söyledi bana da. Ek bilgi olarak ameliyattan sonra regl düzeni bozulabilirmiş.

Rahim duvarına dikiş atılması hem kapalı hem açık ameliyatta yapılması gerekiyor. Ama kapalı ameliyatta kamerayla ve birkaç ince aletle girildiği için dikişler, açık ameliyata göre çok daha gevşek denilebilecek şekilde atılabiliyormuş. Yani açık ameliyatta doktor elinin altında olduğu için dikişler gerektiği gibi sağlam atılıyor rahime. Dikişlerin hamileliği etkileme konusuna da doktorum şöyle açıklı getirdi: "zaten myom olduğu için hamilelik olasılığı düşüyor, sen bu moyomu aldırdıktan sonra bu oran çok daha fazla artacak, olası hamileliği engelleyecek bir durumu myomektomi oluşturmaz" dedi.

Kendinize iyi bakın :)

Ne bileyim valla. Ben de laparoskopide yapışıklık riski az falan oluyor diye tercih ettim. Dr da iyi bir prof tu ben bunu kesinlikle açık yapmam çünkü bir tane ve orta büyüklükte çok büyük değil dedi.

Hamilelik konusunda içimi biraz rahatlattın. İnşallah öyledir. Ameliyattan ziyade sonrasında oluşan yapışıklık gebeliği engelliyormuş. verdiğin bilgiler için teşekkürler canım Allah gönlüne göre versin.

Oldukça kısa bir süre korunma vermiş. Senin rahme az dikiş atılmlş herhalde. Bana 8 dikiş atmıştı ondan mı acaba. 3 ay sonra rahim yenilenmiş mi diye bakacak.

O zaman kesin bir şey söyler herhalde. iyileşmez de hamile kalırsan rahim taşımayabilir demişti bana . Allahıııııııımmmm yardım et bize.şu mübarek günlerde.

Düşük sebebini yazmamışsın. Miyomdan mıydı. Allah dualarını kabul etsin.

benim miyomun yanında rahimde oldukça kalın bir perde vardı. rahim dar olunca miyomda rahime baskı yapınca bebeğin büyüyecek alanı kalmadı.ve maalesef 14+3 te düşük yaptım. sen doktorun dediği süreyi bekle bence.Allah hepimizin dualarını kabul etsin İnşallah.

cnm merhaba. egçmiş olsun öncelikle. cnm benimde ilk 2 ayım çok ağrılı ve önceki gibi çok yoğundu. ama daha sonrakilerde biraz daha rahatladım. biraz daha azaldı kanamalarım. benim inan önceden evden çıkamayacak kadaryoğun oluyodu. ama ağrım yine zaman zaman olabiliyor. onuda ameliyat yerinin hassas olmasına ve üşütmeye bağlıyorum. endişelenme yani cnm düzene girer ...

Öncelikle çok teşekkür ediyorum mesajın için. Ben Şubat ayında ameliyat oldum ilk reglimden beri reglimin 2 veya 3. günleri aşırı kanamalı oluyor. Miyom varken çok ağrılı ve aşırı kanamalı olurdu 3 gün boyunca. ameliyattan sonra ağrılarım kesildi ve aşırı kanamam 1 güne indi. Ancak hala normal değil. O kadar ki bebek bezi kullanıyorum bir arkadaşımın tavsiyesi ile. ona rağmen uzun süre oturup ayağa kalktığımda veya yataktan kalktığımda aşırı derece kanamam oluyor ve bazen kıyafetime çarşafa vs geçiyor. kendimi nasıl koruyacağımı bilemiyorum. kabus gibi oldu artık. Doktoruma sorduğumda ise normal olduğunu ve zamanla geçeceğini söyledi. ama artık 5 ay oldu. açık miyom amelitaı olan arkadaşlar benimle aynı durumu yaşıyor musunuz yoksa bende hala bir sorun mu var?? (bu arada ameliyattan 2 ay sonra kontrole gittiğimde, doktorum her şeyin çok normal olduğunu ve Kasım ayında son bir kontrole daha gelmem gerektiğini söylemişti çocuk istediğim için.).

merhaba arkadaşlar, bende geçen sene açık miyomektomi ameliyatı oldum
benim rahim duvarımda ve rahmin arkasında birkaç tane miyomum vardır toplam 520 gram miyom çıkarıldı

bu arada evliyim ve cocuk düşünmeye başladık, doktorum gayet iyi olduğumu (alttan) ultrason ile baktığında heryerin cam gibi tertemiz göründüğünü söyledi.
ancak benim sağ ve sol kasığımda sıkca batmalar oluyor hatta bıçak saplanıyormuş gibi ağrılarım oluyor
doktorum bunun normal olduğunu söyledi ancak ben ona karşı biraz güvenimi yitirmeye başladım.

sizin de ağrılarınız oluyor mu? ve gebelik konusunda ne durumdasınız?

bende 5 ay önce açık miyom ameliyatı oldum bebek için 6 ay bekle dedi doktor.benim adet kanamam normaldi ameliyattan sonra adetten ônce kahverengi akıntı geliyor ve pıhtı şeklinde gelmeye başladı.yapışıklık olmuşsa diye korkuyorum.hiç sorunum yokken bebek düşer dedikleri için ameliyat oldum şimdi yapışıklık varsa bir daha operasyon,bunun sonu yok mu sanki bebek hiç gelmeyecek:KK43:

Benimde 3cm submukoz miyomum vardi aşiri kanamam ve ağrilarim vardi doktor doktor gezdikten sonra tavsiye uzerine prof dr. yucel karaman a gittim ve kapali ameliyat ile yani histereskopik miyomektomi ile kurtuldum doktorumdan ALlah razi olsun ağrilarim bitti kesinlikle tavsiye ediyorum yücel beyden başkasina gitmeyin açik ameliyati araştirmadan yaptirmayin

miyomlu arkadaslarim selamlar,yaklasik 20 gun once acik ameliyatla miyomlarik alindi.rahmin arka duvarinda olan 10 cm,rahmin on duvarina dogru olan 7 cm. ameliyat oncesi cok korktum ama inanin panige kapilacak kadar degilmis, ameliyat sonradi 3 gun biraz sancili geciyor, sonra normal hayatiniza devam ediyorsunuz,cocuk sahibi olmak isteyen ve buyuk miyomlari olan arkadaslar ameliyattan korkmayin, miyomlarla yasamak inanin daha zor.

miyomlu arkadaslarim selamlar,yaklasik 20 gun once acik ameliyatla miyomlarik alindi.rahmin arka duvarinda olan 10 cm,rahmin on duvarina dogru olan 7 cm. ameliyat oncesi cok korktum ama inanin panige kapilacak kadar degilmis, ameliyat sonradi 3 gun biraz sancili geciyor, sonra normal hayatiniza devam ediyorsunuz,cocuk sahibi olmak isteyen ve buyuk miyomlari olan arkadaslar ameliyattan korkmayin, miyomlarla yasamak inanin daha zor.

merhaba olin,

oncelikle gecmis olsun ne guzel kurtulmussun bu kadar buyuk miyomlar sana ne gibi sikayetler yaratiyordu benimde bi tane ve en son 6,5 cmdi ayrica hangi doktora ameliyat oldun nerde yasiyorsun

merhaba olin,

oncelikle gecmis olsun ne guzel kurtulmussun bu kadar buyuk miyomlar sana ne gibi sikayetler yaratiyordu benimde bi tane ve en son 6,5 cmdi ayrica hangi doktora ameliyat oldun nerde yasiyorsun

Tesekkurler. Ben bursada yasiyorum,acibademde ameliyat oldum,doktorum cemile alçay.Aslinda son 2 ay oncesine kadar sikayetim yoktu sadece karnim cok sisti, surekli tuvaletin varmis hissi yaratiyordu.ameliyat oncesinde miyom buyuk oldugu icin bası yapmaya basladi, rahmin arka duvarinda oldugundan bel agrisini cok siddetli yasadim.Ameliyati olali 3,5 hafta oldu en fazla karnimdaki sisligin inmesi dikkatimi cekti,miyomlar karinda sivi birikmesinede sebep olabiliyorlarmis, su an agrilarimda kesildigi icin cok rahatim.3 ay sonra rahim filmi istedi dr um, umarim o asamayida sorunsuz atlatirim.

Merhabalar arkadaşlar bende 10 gün kadar önce bir myom operasyonu geçirdim bende hiçbir belirti yok iken rutin bir kontrolde meydana çıktı birde sanırım forumdakilerin en küçüğü benim yaş olarak ama çok büyük bir myomdan kurtuldum çok şükür yaklaşık17cm çapında 1 kg ağırlığında birde benim tespiti yapılan kitlenin myom olduğu ancak ameliyatla anlaşıldı kötü olabilme olasılıklarıylada karşı karşıya kaldık nihayetinde myon alındı bebeği olmayan bütün myomlu arkadaşlara önerim mutlaka gebelik öncesinde bir cerrahi gerekli oluyor yoksa bebeğinizdende olabilirsiniz hemen hemen herkesin bahsettiği gibi ilk 3 gün zor geçiyor sonra gün gün normale dönüyorsunuz ama iç dikişleriniz sıkıntı yaratmaması için ilk 6 ay ağır işler yapmamak gerekiyormuş zaten yaptırmıyor merak etmeyin :KK70:

merhaba arkadaşlar ben on gün önce miyom ameliyatı oldum.(açık ameliyat) ama ameliyattan iki-üç gün sonra kahverengi ve yoğun küçük parçalar şeklinde akıntı oluşmaya başladı. regli olmama daha 13 gün vardı. zaten regli gibi değil. aranızda benim gibi olan yada bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bana yardım etsin.

merhaba arkadaşlar ben on gün önce miyom ameliyatı oldum.(açık ameliyat) ama ameliyattan iki-üç gün sonra kahverengi ve yoğun küçük parçalar şeklinde akıntı oluşmaya başladı. regli olmama daha 13 gün vardı. zaten regli gibi değil. aranızda benim gibi olan yada bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bana yardım etsin.

merhabah oncelikle gecmis olsun

eger doktorun ozel bi hastanedense bence sor ogren yani adet gunu ameliyat sonrasi degisiyormu bilgim yok olabilir ve kalan son pihtilarida atmis olabilir birdaha pihtili gelecegini sanmiyorum.

senin miyomun nerde ve kac cmdi ne gibi sikayetlerin oluyordu

Öncelikle çok geçmiş olsun bende yaklaşım birbuçuk ay oldum ameliyat olalı bendede aynı sıkıntılar oldu ama ameliyat sonrası 2. regl dönemimde başladı dr. la görüştüm normal olduğunu ameliyat sonrası bu düzensizliklerin olacağını normal düzenimin bozulacağını söyledi korkulacak birşey değilmiş...

Ne bileyim valla. Ben de laparoskopide yapışıklık riski az falan oluyor diye tercih ettim. Dr da iyi bir prof tu ben bunu kesinlikle açık yapmam çünkü bir tane ve orta büyüklükte çok büyük değil dedi.

Hamilelik konusunda içimi biraz rahatlattın. İnşallah öyledir. Ameliyattan ziyade sonrasında oluşan yapışıklık gebeliği engelliyormuş. verdiğin bilgiler için teşekkürler canım Allah gönlüne göre versin.

cok gecmiş olsun, doktorunuzu ogrenebilir miyim benim de ameliyat olmam gerekiyor ve korkuyorum :18:

X