Miyom ameliyatı olanlar

arkadaşlar panik halinde araştırma yapıyorum öğrendiğimden beri.. burayı da buldum hemen yazmak istedim..
annemde menapoza bağlı olduğunu düşündüğümüz çok kısa süreli aralıklarla ve çok yoğun regl durumu vardı, hep menapoza bağladık,adetten kesilirken böyle olabilir diye.. bir de hep idrar yolu sorunları vardı annemin..
neyse bu ay sonu umre'ye gidecekti, ancak orada rahat ibadet edebilmesi için bu regl sorunları yüzünden dr hemen tedavi etsin diye gitti(doktorlardan ve ameliyattan biraz korkar da..) pasaportu çıktı ama gidemeyecek bugün karar verildi..
aynı devlet hastanesinden iki doktora görünmüş(bu arada ayrı şehirlerdeyiz annemle) bugün tahlilleri inceleyen ve ultrasona sokan doktorlar en büyüğü 12 cm olmak üzere 6 tane miyom olduğunu ve rahmin de alınması gerektiğini ancak "açık ameliyat" olacağından bunun ilçenin devlet hastanesindense , bursada zübeydehanımda yapılmasının daha iyi olacağını söylemişler,dr sühendan benderli yi önermişler, bu doktor hanımdan randevu alamıyoruz her yeri araştırdım full dolu (182,hastane,internet vs..)

neyse panikle çok sağlıklı düşünemiyoruz ama yarın ilçedeki başka bir doktora gitmesini istedim,en azından sonuçları o da görsün diye..
acaba hastane ekipmanının veya operatörün yeterliliğinden endişe ettiklerinden mi yoksa büyük bir ameliyat olduğu için mi bursaya yönlendirdiler bilmiyorum :KK43:

ben istanbul avrupadayım, diyorum ki buraya gelse sanki daha iyi olur.. istanbulda veya bursada önerebileceğiniz bu konuda deneyimli doktorlar var mı?

ben anlamadığımdan bilmiyorum başka organlara sıçramış olma ihtimali var mıdır?jinekoloji onkoloji bölümüne mi girer?yoksa operatör herhangi bir dr da yapabilir mi?
annemin özel sigortası olmadığından sgk nın geçtiği ve devlet veya üniversite hastaneleri öncelikli tercihimiz ama özelde de olursa problem değil.

veya baktım netten , prof dr tugan beşe'den bahsediliyor , önce bu cts falan muayenehanesine gitsek sonra çapada ameliyat yapar mı ki? allak bullağım kusura bakmayın aklımdan geçenleri doğruca yazdım.

deneyimli arkadaşlardan yanıt bekleyeceğim..teşekkürler

Bende de 2 myom cıktı , biri 3,5 cm diğeri 2 cm falan, ama devlet hastanesinde doktorlar ilgilenmedi, hemen her kadında olur diyip yolladılar...

Ankara'da özele bir kadın doktora gıtmeyı düşünüyorum, tavsiye edebilecegınız bir doktor var mı acaba? Bakireyim ben bir de.. Soğan kürünü duydum yapanınız oldu mu hiç?

selam kızlar bir süredir diyet yapıyorum fakat karnım bir türlü gitmiyor:KK43: 5cm miyomum var artık ona baglıyorum, bu konuda bilgisi olan var mı?

evet bende şişkinlik çok, karnım hamile gibi duruyor:KK5: önceden böyle değildi. bir de regl sancım çoğaldı bayagı. ama adet kanama miktarı ya da düğzeninde bir sorunum yok. ben de hormonlar için gittiğimde tesadüf ögrendim ultrasonda:KK43:

evet bende şişkinlik çok, karnım hamile gibi duruyor:KK5: önceden böyle değildi. bir de regl sancım çoğaldı bayagı. ama adet kanama miktarı ya da düğzeninde bir sorunum yok. ben de hormonlar için gittiğimde tesadüf ögrendim ultrasonda:KK43:

Ayrıca sık idrara cıkıyorum, baskı yapıyor galiba. myomun tam olarak nerede oldugunu ve cinsini de bilmiyorum, dediğim gibi ilgilenmediler hıc...

Ablam da da vardi ameliyat oldu. Onda acayip siskinlik bazen cok agri yapiuorsu.
Bana dr var dedi myom. Baskasi da polip dedi Habire herkss bisi dedi. Sogan kurunu yaptim. Eger var olan myom ise gecti. Cok dr gittim kimse tam cozemedi. Cok sukur sogan kuru ile gecti.
Kucuk biy myomlar gecermis sogan kuru ile.deneyin derim.
Allah sifa versin helinize.
Annesinde myom olan Rkadas bazen rahimi belli yasa gelmis kadinlarda alirlar myom coksa. Tekrardan myom olursa 2 3 kez ameliyat olmasin diye. Ameliyt zor degil korkmayin. Ameliyat sonrasi onemlidir.
Ama siZe onerim buyuk uni hst operasyon olsun. Teskilati iyi bir haztane olsun. Rahim alinmasi bazen risk alinmasindan iyidir.
Ha birde once arastirma yapilsin ameliyata hemen karar vermeyin. İyice arastiracak hst gidin derim.
Annemdeen biliyorum biraz bu mevzulari.

bir arkadaşımla ilgili bir soru sormak istiyorum. arkadaşımda 5,5 cm lik myom çıkmış. ve doktor rahmin alınması gerektiğini söylemiş. bir başka dr. da hemen çocuk yapmasını söylemiş.ama arkadaşım bekar ve şuan psikolojik olarak çok kötü bir durumda. İstanbul' da önerebileceğiniz bir doktor var mı? ve hangi durumlarda rahim alınması zorunludur?

bende de rahmin arka duvarında yaklasık 5 cmlık myom cıktı. doktora kalsa hemen amelıyat dedı. ama baska doktor da rahime zarar verilebilir diye amelıyat olma dıyor napcamı sasırdım:26:

Gecen nisan da 8 inci haftada bebegimin kalp atislarinin durmasi sebebi ile, kürtaj oldum.
Ondan beri hamile kalmak istiyorum ama olmuyor.

Dün birdaha ultrasona gittim ve miyom oldugunu söyledi dr.
Baska bilgi vermedi, zararli degil kanser yapmaz hamile kalmama engel degilmis, bende gayet rahatdim...

Simdi ise aklima takildi arastirmak istedim ve ne göreyim hemen hemen herkes ameliyat olmus oluyor...
Cok korktum birden, ameliyatdan degil daha zor hamile kala bilmekden, veya su an hamile kalirsam miyoun sorun cikarmasindan vs...
Miyom ile hamilelik yasayan varmi ?

veya kac cm e kadar miyom ve hamilelik pek sorun cikarmaz ?

Ay ne yapacagimi bilemedim su an, eskiden dr. lar hastayi yönlendirirdi simdi ise farkli artik :KK43:

arkadaşlar panik halinde araştırma yapıyorum öğrendiğimden beri.. burayı da buldum hemen yazmak istedim..
annemde menopoza bağlı olduğunu düşündüğümüz çok kısa süreli aralıklarla ve çok yoğun regl durumu vardı, hep menapoza bağladık,adetten kesilirken böyle olabilir diye.. bir de hep idrar yolu sorunları vardı annemin..
neyse bu ay sonu umre'ye gidecekti, ancak orada rahat ibadet edebilmesi için bu regl sorunları yüzünden dr hemen tedavi etsin diye gitti(doktorlardan ve ameliyattan biraz korkar da..) pasaportu çıktı ama gidemeyecek bugün karar verildi..
aynı devlet hastanesinden iki doktora görünmüş(bu arada ayrı şehirlerdeyiz annemle) bugün tahlilleri inceleyen ve ultrasona sokan doktorlar en büyüğü 12 cm olmak üzere 6 tane miyom olduğunu ve rahmin de alınması gerektiğini ancak "açık ameliyat" olacağından bunun ilçenin devlet hastanesindense , bursada zübeydehanımda yapılmasının daha iyi olacağını söylemişler,dr sühendan benderli yi önermişler, bu doktor hanımdan randevu alamıyoruz her yeri araştırdım full dolu (182,hastane,internet vs..)

neyse panikle çok sağlıklı düşünemiyoruz ama yarın ilçedeki başka bir doktora gitmesini istedim,en azından sonuçları o da görsün diye..
acaba hastane ekipmanının veya operatörün yeterliliğinden endişe ettiklerinden mi yoksa büyük bir ameliyat olduğu için mi bursaya yönlendirdiler bilmiyorum :KK43:

ben istanbul avrupadayım, diyorum ki buraya gelse sanki daha iyi olur.. istanbulda veya bursada önerebileceğiniz bu konuda deneyimli doktorlar var mı?

ben anlamadığımdan bilmiyorum başka organlara sıçramış olma ihtimali var mıdır?jinekoloji onkoloji bölümüne mi girer?yoksa operatör herhangi bir dr da yapabilir mi?
annemin özel sigortası olmadığından sgk nın geçtiği ve devlet veya üniversite hastaneleri öncelikli tercihimiz ama özelde de olursa problem değil.

veya baktım netten , prof dr tugan beşe'den bahsediliyor , önce bu cts falan muayenehanesine gitsek sonra çapada ameliyat yapar mı ki? allak bullağım kusura bakmayın aklımdan geçenleri doğruca yazdım.

deneyimli arkadaşlardan yanıt bekleyeceğim..teşekkürler

cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

arkadaşlar annem geçtiğimiz hafta ameliyat oldu,en büyüğü tam 30 cm(raporunda gördüm) olmak üzere myomlar alındı , rahim ve yumurtalık alındı..cuma sabahı saat 10da ameliyata girdi akşamüstü saat 17de uyandırma odasından alınarak kendi odasına geldi..yanında ben refakatçi kaldım,günlerdir bursa zübeydehanım doğumevindeydik,çok şükür dün öğlen çıktık..
Allah'a çok şükürler olsun şimdi daha iyi,inşallah patoloji sonuçları da temiz çıkar 2-3 haftaya kadar belli olacak, bu zor ameliyatı gerçekleştiren jinekolog hocamız sn. Opr Dr Engin Korkmazer'e sonsuz teşekkürler ettik,başarıları daim olsun,hayat boyu duacısı olacağız inşallah..ilk andan beri sıcak ilgisi,güleryüzü,yardımseverliği,tıbbi deneyimi ve başarılı operasyonu nedeniyle kendisine annem ve bizler adına buradan da teşekkür etmek istedim,kesinlikle herkese tavsiye edeceğiz,zaten tüm bursa biliyormuş zübeydehanımın bir numaralı doktoruymuş,odası hep çok kalabalıktı muayene sırası bile bulunmuyordu,bizim şansımıza oldu,çok çok iyi ve idealist bir doktor ancak tayini çıkmış,Allah yolunu açık etsin..
Herşeye kadir olan Allah tüm hastalara acil şifalar versin..
hastane köşelerinde bir kez daha anladım ki orada zaman bambaşka akıyor, Allah sağlık versin,geri kalan her şey boş..

Miyomum var ve aldir falan demedi dr simdi ne yapacagimi bilmiyorum , cünkü cocuk istiyorum ve olmuyor, dr miyom ile alaksi yok dedi sanirim bir bilgisi yok :KK43:

2010 yılında operasyon oldum 9 tane myom önce laparoskopik başlandı sonra açık ameliyata dönüldü... Bursa''da çok ünlü bir hekim yaptı... şimdi cesaretim yok :KK43: 5 cmlik 10 myom tekrar oluşmuş Gazi Üniv Dr.Nuray Bozkurta randevu aldım... myom konusunda uzman hekim önerisi olan var mı? Acil şifalar dilerim bekarım çocuğum da yok :KK43: 33 yaşındayım

2010 yılında operasyon oldum 9 tane myom önce laparoskopik başlandı sonra açık ameliyata dönüldü... Bursa''da çok ünlü bir hekim yaptı... şimdi cesaretim yok :KK43: 5 cmlik 10 myom tekrar oluşmuş Gazi Üniv Dr.Nuray Bozkurta randevu aldım... myom konusunda uzman hekim önerisi olan var mı? Acil şifalar dilerim bekarım çocuğum da yok :KK43: 33 yaşındayım

Çokkk geçmiş olsun. Benimde rahim dışında 3 tane myom var. 3,5 yıllık evliğim, 1 yıldır korunmuyoruz. 6 haftalık bir düşük yaptım :KK43: ilk öğrendiğimde doktor çok korkuttu, hepimizin başına gelmiştir zaten, yok rahim alınabilir falan filan. Ben ameliyat olmadım. Düşükten sonra doktorum çok ısrar etti ameliyat olmam için. 4 farklı doktora gittim, en son gittiğim doktor ameliyat olmama gerek olmadığını söyledi ve beni ikna etti. Bende ameliyattan vazgeçtim. Düşük yapalı 5 ay oldu hala bekliyoruz:KK43:

Ben Fatih hastanesinde Hasan Kafalı hocaya gidiyorum. Orada çalışanlar önermişti, myom konusunda tecrübeli ve cerrahisi çok iyi ,demişlerdi. Ben ameliyat olsam ona olmak isterim. İstersen bir muayeneye git. Allah yardımcın olsunnn ...

Merhaba,
6.5mmboyutarında bır mıyomum var sağ tarafımda.cocugun buyuyecegı yerle arasında 2mm bosluk var:KK43:doktor hemen amelıyat olma cocuk dene dıyor,düşük riski olan bır hamılelık olacak olursa da:KK43: ameliyat olunca da yapışıklık riski var..hangısı olmalı?bular mıyomla hamıle kalan var mı ki???

merhaba arkadaşlar.bendede en büyüğü 3 cm olan 4,5 tane miyom var.ankarada çok iyi bi doktorun özel muayenehanesine gittim ameliyat önerdi.miyomlarım rahim içindeymiş ve hamilelikte bebeğe zararı olabilirmiş.hatta hamile kalamama riski varmış.bende yeni evliyim ve henüz çocuğumuz yok.bebek düşünmeden önce bundan kurtulmak istiyorum.samsunda bi özel hastaneye gidicem büyük ihtimal ama hangi hastaneye hangi doktora gidicem bilemiyorum.Samsunda bu ameliyatı olan varsa doktorunu paylaşabilir mi?

Merhaba,
6.5mmboyutarında bır mıyomum var sağ tarafımda.cocugun buyuyecegı yerle arasında 2mm bosluk var:KK43:doktor hemen amelıyat olma cocuk dene dıyor,düşük riski olan bır hamılelık olacak olursa da:KK43: ameliyat olunca da yapışıklık riski var..hangısı olmalı?bular mıyomla hamıle kalan var mı ki???

canım bendede aynı sorun var Ankara'da 2 doktora gittim ameliyat önerdi.son olarak Sinop'ta devlet hastanesindeki kadın doğumcuya gösterdim sonuçlarımı o da ameliyat olma dedi..hamilelikte düşük riski varmış dedim eğer düşük yaparsan öyle aldırırsın diye cevap verdi..çok sinirlendim ve kapıyı çarpıp çıktım...halbuki ankarada gittiğim özel dr düşük riskinin önemli olduğunu dakikalarca anlattı bana..düşükten sonra oluşacak bedensel ve ruhsal sorunlardan bahsetti..önceden tedbir almanın önemli olduğunu söyledi.özellerde para için ameliyat öneriliyor deniliyor hep ama benim doktorum ameliyatı kendim yaparsam pahalıya malolur o yüzden devlet hastanelerinde yaptırabilirsin dedi.o yüzden de güvendim diyebilirim.

merhaba arkadaşlar.bendede en büyüğü 3 cm olan 4,5 tane miyom var.ankarada çok iyi bi doktorun özel muayenehanesine gittim ameliyat önerdi.miyomlarım rahim içindeymiş ve hamilelikte bebeğe zararı olabilirmiş.hatta hamile kalamama riski varmış.bende yeni evliyim ve henüz çocuğumuz yok.bebek düşünmeden önce bundan kurtulmak istiyorum.samsunda bi özel hastaneye gidicem büyük ihtimal ama hangi hastaneye hangi doktora gidicem bilemiyorum.Samsunda bu ameliyatı olan varsa doktorunu paylaşabilir mi?

canım benim geçmiş olsun öncelikle.samsunda bu konuda görünebileceğin çok yer var.benim de aynı sorunlarım var.öncelikle tıp fak.den bir prof.a görün derim ben.olmadı kadın doğum hastanesinde işinin ehli iyi doktorlar var.gökhan bey var.çok ilgili.bana myomlarıma bakıp önce hamile kalmalısın demişti.şu an 2 yaşında bir oğlum var.özel hastane seçeneği de çok tabi.birden fazla doktora görün bence

canım bendede aynı sorun var Ankara'da 2 doktora gittim ameliyat önerdi.son olarak Sinop'ta devlet hastanesindeki kadın doğumcuya gösterdim sonuçlarımı o da ameliyat olma dedi..hamilelikte düşük riski varmış dedim eğer düşük yaparsan öyle aldırırsın diye cevap verdi..çok sinirlendim ve kapıyı çarpıp çıktım...halbuki ankarada gittiğim özel dr düşük riskinin önemli olduğunu dakikalarca anlattı bana..düşükten sonra oluşacak bedensel ve ruhsal sorunlardan bahsetti..önceden tedbir almanın önemli olduğunu söyledi.özellerde para için ameliyat öneriliyor deniliyor hep ama benim doktorum ameliyatı kendim yaparsam pahalıya malolur o yüzden devlet hastanelerinde yaptırabilirsin dedi.o yüzden de güvendim diyebilirim.

benımkı cocugun buyuyecegı yere cok yakın o nedenle ben cok korkuyorum cocuk tutunamazsa veya tutunsa da düşük olursa dıye :KK43:
ama amelıyat olup yapışıklığı yaşamak ta var o da ayrı bir risk :KK43:(cok kararsızım..bu sekılde bebegı olan kımse yokmu,cokmu zordru bu taraz mıyomla hamılelık gecırmek kı?

benımkı cocugun buyuyecegı yere cok yakın o nedenle ben cok korkuyorum cocuk tutunamazsa veya tutunsa da düşük olursa dıye :KK43:
ama amelıyat olup yapışıklığı yaşamak ta var o da ayrı bir risk :KK43:(cok kararsızım..bu sekılde bebegı olan kımse yokmu,cokmu zordru bu taraz mıyomla hamılelık gecırmek kı?

Benimde 9cm miyom vardı ve çikolata kistide ,çok korkuyordum ameliyattan ama başka şansım yoktu ,oldum ve kurtuldum sonunda ,hsg de çektirdim yapışıklık da yok şu an ,güvendiğin bir doktor gerekli ama ,ben özelde dr ve pahalıya geldi biraz ama sağlık ,memnunum

Benimde 9cm miyom vardı ve çikolata kistide ,çok korkuyordum ameliyattan ama başka şansım yoktu ,oldum ve kurtuldum sonunda ,hsg de çektirdim yapışıklık da yok şu an ,güvendiğin bir doktor gerekli ama ,ben özelde dr ve pahalıya geldi biraz ama sağlık ,memnunum

doktor kımdı? özel olacak benım de olursa

Miyomum var ve aldir falan demedi dr simdi ne yapacagimi bilmiyorum , cünkü cocuk istiyorum ve olmuyor, dr miyom ile alaksi yok dedi sanirim bir bilgisi yok :KK43:

canım bende de var myom doktor korkulacak bı yerde degıl dedı. ama yınede ıcımde hep bı sıkıntı var işte

X