Miyom ameliyatı olanlar

Allahın izniyle yarın bu saatlerde,ağrı kesicin serumun içinden damla damla akarken,kurtulmuş olmanın mutluluğunu yaşayacaksın.Ameliyat hanede bekleme yerinde bekletken de bol bol inşirah suresini oku.Seni temin ederim bumuymuş diyeceksin.Ertesi gün yürğmeye başlattıklarında sakın eğik yürüme,dik yürü ve sakın o yapsız tuzsuz iğrenç çorbayı içme 😁 çaya bisküvi batır ye.

Arkadaşım mesajını görünce nasıl mutlu oldum anlatamam🥰 hastane çantamı hazırladım 18:00da yatışım yapılacak. Heyecanım çok fazla. Yarın bu saatlerde bitmiş olacak hayırlısıyla
Ben se yarın hastanede bukez böbteğime takılan stenti çıkarmak için 2.kez ameliyathaneye gireceğim.Narkoz alacağım oleyyyyy 🤓 sevdim onu

Herkese sağlıklı günler arkadaşlar. Ben de 25 ağustosta açık miyom ameliyatı oldum. 3 kiloluk bir miyom aldılar. Rahim içindeydi. Şuan çok iyiyim...
Bende süreç nasıl ilerledi bıraz bundan bahsedeyim. Ben pandemı sürecinde sırt ağrısı yaşadım çok fazla, kansızlık ağrı yapar dedıler ilaç verdiler kullandım. Karın şişliğim de vardı ama göbek sandım. Pelvıkte bır ağrım yoktu. O yüzden gerek görmedim tekrar doktora gitmeye. Yoğun kanamalarım vardı ama onda da, bır ağrı hissetmediğim için normal algıladım. Suan düşünüyorum o kadar kanama nasil normal gelebılmış bana 🙄 1 sene öncesine kadar 5 gun süren adet dönemim bazen 7 günü geçiyordu. Temmuz ayında kesilmedi maalesef kanamam. O zaman korktum gittim. Artık emindim bır şeyim olduğuna. Biraz ön araştırma da yapmıştım. İlk doktor muayenemde amelıyat olacağımı öğrenmiş oldum. Adetin kesılmesı için primolut kullandım ona rağmen ara ara kanamalarım oldu... Başka doktorlara görünmek istedim. Tatilden dönüşlerini beklemek, randevu alma, mr çekimi derken anca olabildim ameliyatı. Doktora karar verme süreci insanı geriyor. Sonuçta bekar, çocuğu olmayan birisine rahmini alabiliriz diyorlar. ertelesem miyomun çıkarılması daha da güç olacaktı. Doktora karar verdim. İkna oldum, güven verdı bana. Rahim koruyucu amelıyat yapacağız yaşın küçük dedı ve karar verdım.
Amelıyat gününe çok ani karar verdik 1 gunde 😁 ama iyi oldu korkuları olan bır insan olarak bunun üzerine düşünmeye fırsatım olmadı. Çantamı hazırladım, ailemle sohbet ettim ve sabahında hastanedeydim. Çok fazla sezaryen hikayesi dinlediğim için rahat geçicek dıye düşündüm. Hastanede kat hemşireleri ile sohbet ettim. Merak etme çok rahat edıceksın VS dedıler. Gule oynaya gırdım.Hiç korkmadım giderken. Özelde oldum bu arada. Doktorum araştırma hastanesinde yarı zamanlı çalışıyordu. Miyom amelıyatlarına girmiyorum burda dedı bu sebeple özelde oldum. Gercekten de çok rahattım hastanede olduğum gunlerde. Spinal anestezi uygulandı. Sondadan ben de çok korkuyordum. Ama ne takılırken ne çıkarılırken hıcbır şey hissetmedim. Hafif gozum açıktı amelıyat esnasında ama asla ne ses ne acı hiçbir şey hissetmedim. 2 buçuk saat sürmüş. Sadece çok üşüdüm. Çıktığım andan itibaren çok ağrım oldu. Benım tansiyonum çok düşüktü o sebepten etkili ağrı kesici veremediler. Gece 12 ye kadar sürekli tansiyonumu ölçüler. Bıraz yukselınce verildi ilaç gercekten rahatlattı benı. İlk gunun kötü geçti tansiyon düşüklüğü, mide bulantısı, kusma yaşadım. Dikişim dikeydı bu arada. O da biraz zorladı. Doktorum geldı fotoğrafları gösterdi,bilgilendirme yaptı.Miyom rahmime baya zarar vermiş arkadaşlar. Şuan rahmin benımle ama ileride rahim içinde yapışıklık olabilirmiş. Bunlar zaten olası durumlar. Kabul ederek girdim. Umarım bır sorun yaşamam ileride. Neyseee...
2.gun çok iyiydim yardımla ayağa kalktım. Sonda çıkarıldı. Bana diren takılmadı bu arada. 3. gun evdeydim...
Ben de amelıyat oncesı buraları okudum hep, tavsiyeleri aldım. Kabız olmamak için uğraştım ama maalesef oldum. 6 gunluk bır kabızlık yaşadım. O anlarım ameliyattan daha zordu inanın. Hastane korkusu olan birısı olarak söylüyorum bakın. Daha önce de kabızlık yaşıyordum ama anladım ki onlar kabızlık değilmiş 🙃. Bitkisel bır ilaç kullandım bu sorunu oyle hallettim. Beli lastikli kıyafetler pek almayın yanınıza. Ben dikey kesileceğimi hastanede, amelıyat oncesı muayenede öğrendim mesela. İyi ki gecelik almışım yanıma. Kalın çorap alın. Yeşil çay için bol bol. Beyaz ekmek tüketmeyin. Ben nasıl korktuysam halen rahat yiyip içemiyorum. Ikınamıyorum halen, öksüremiyorum, hapşıramıyorum... Tok karınla 54 kıloydum şuan 50 kiloyum. Fıtıklaşmaması için tavsiyelere uyun, ağır kaldırmayın. Yukarıda belirtilmiş yürümeye çalışınca dik durun. Çok doğru bir uyarı,ben dik duramadım sonraki günlerde de hep eğik yürüdüm, sırtım çok ağrıdı.
Aklıma gelenleri paylaştım arkadaşlar. İhmal edilmemesi gereken durumlar ama ters giden bir durumu strese VS bağlıyoruz doktora gitmeyi erteliyoruz. Ertelemeyin. Bana kalsa ben 20 eylülden sonra olmayı isterdim ama asla bekleme dedıler. Kpss ye gırdım birde ayın 6sında. İnsan her duruma kendını alıştırıyor bır şekilde...
Amelıyat olması gereken arkadaşlar ertelemeyin. Kucuk miyomları kapalı teknikle alabiliyorlar. O zaman ileride olumsuz bır durum yaşama ihtimaliniz azalır. Keşke ben de bu kadar buyumeden anlayabılseydım. Ertelemeyin yanı sonuçta bundan kurtulmanız lazım öyle bakın. Herkese sağlıklı günler diliyorum tekrardan 😊

Geçmiş bitmiş olsun arkadaşım size de.Bahsettiğiniz kabızlığı ancak yaşayan bilir ki ben yiyip içmediğim halde oldum.Anestezinin yan etkilerinden biriymiş.Yaşamamış olanlar kendi yaşadıkları kabızlıkla empati kurabilirler ki alakası yok.Resmen anüsten bir kayayı çıkarmaya çalışıyorsunuz,çatlaklar oluşuyor,poponuzun üzerine oturamıyorsunuz.Malesef anestezi reaksiyonu.Direne gelince büyük ameliyatalarda takılıyor ki ben drenle taburcu edildim.

Geçmiş bitmiş olsun arkadaşım size de.Bahsettiğiniz kabızlığı ancak yaşayan bilir ki ben yiyip içmediğim halde oldum.Anestezinin yan etkilerinden biriymiş.Yaşamamış olanlar kendi yaşadıkları kabızlıkla empati kurabilirler ki alakası yok.Resmen anüsten bir kayayı çıkarmaya çalışıyorsunuz,çatlaklar oluşuyor,poponuzun üzerine oturamıyorsunuz.Malesef anestezi reaksiyonu.Direne gelince büyük ameliyatalarda takılıyor ki ben drenle taburcu edildim.
Kesinlikle katılıyorum. Ben bildiğiniz açım halen 😁 hep sıvı beslendım.organık kayısı hoşafı içtim yok hiçbir şey fayda etmedi. kronık kabızım anlarım diyene bakmayın. Bu çok farklı gerçekten de...

Bu arada patalojı sonucunu alan varsa raporunuzda ne yazıyor arkadaşlar? Ben dün görüştüm. Kötü bır bulgu yok dedi doktorum. Yalnız hipersellüler tür kansere yatkın dedi. 3 ayda bır kontrole gıdıcem. Biraz sık gıbı geldı bana aralığı. miyom beraberinde uterus dokusuna benzer parça yazıyor bır de sonucumda. Alanlar var mı aranızda yakın zamanda ?

Benim pataloji sonucunda bening yani iyi huylu kitle yazıyordu.Bana da 3 ayda bir kontrole gel ve 6 ayda bir memografi çektir dedi.Verdiği estrofem adlı hormon ilacının kanser riski varmış o yüzden.Kabızlığa gelince arkadaşım Kaysının ana vatanından yedim malesef geçmedi.Doktorumu aradım malesef anesteZi reaksiyonu zamanla düzelir dedi ve 2.ayda düzeldi

Merhaba arkadaşlar, dün yani 9 Eylülde 14:00da ameliyatımı oldum. Yatışım bir gece önceden yapılmıştı ancak sabah sezaryen doğumların olması sebebiyle öğleden sonraya kaldım. İnanın beklemesi daha zordu. Odaya geldiğimde 17:30 civarıydı, ağrılar hep katlanılır düzeydeydi ancak gece 2 kere denemelerine rağmen kalkamadım ve bayıldım. Sabah ilk defa ayaklandım ve sondam çıkarıldı. Şimdi katı besin( bisküvi kayısı vb) geçmek için gaz çıkarmam gerek diyorlar hala başaramadım. Önerileriniz var mı? Dua eden merak eden arkadaşlardan Allah razı olsun.

Çok çokk geçmiş olsun arkadaşım,merak etmezmiyiz sürekli baktım.Allaha şükürler olsun sen de kurtuldun.Gaz benim 2. Gün çıktı.ıkınmaya zorlama kendini sakın,tuzsuz yağsız çorba veriyorlar o gaz yapar

Çok çokk geçmiş olsun arkadaşım,merak etmezmiyiz sürekli baktım.Allaha şükürler olsun sen de kurtuldun.Gaz benim 2. Gün çıktı.ıkınmaya zorlama kendini sakın,tuzsuz yağsız çorba veriyorlar o gaz yapar
Hiç zorlamıyorum zaten zorlamama izin vermiyor:) hemşireler saat başı Gaz çıkardın mı diye sordukça bir terslik mi var diye düşündüm normal o zaman. Senin nasıl geçti stent çıkarma?

Hiç zorlamıyorum zaten zorlamama izin vermiyor:) hemşireler saat başı Gaz çıkardın mı diye sordukça bir terslik mi var diye düşündüm normal o zaman. Senin nasıl geçti stent çıkarma?
Hayır hiç endişe etme,bağırsaklar narkozun etkisinde hala.o çorba çok kötü ama gaz çıkartıyor,3 4 kaşıkta olsa iç,gaz geliyor ama ıkınmaya korkuyorda çıkaramıyorsan gaz yaptın kabul et.özeline bir yöntem yazacağım😉Hapşurma,öksürme gibi refleksler için mutlaka yedek bir yastık yanında bulundur ve yastığı karnına tutarak öksür.Bana gaz için elma suyu içirdiler ondan sonra çıktı. Dr. Senelik izne ayrıldığı için haftaya kaldı stent.

Özelin kapalı sanırım.şöyle izah edeyim Bana da gelip gidip gaz çıktımı diyorlardı (katı gıdaya geçmek için soruyorlar) tam gaz geliyor,karşımda doktor naptınn gaz yaptın mı🥳 gitse yapıcam gaz geri gider,tam gaz gelir hooppp arkadaşlar süpriz biz geldik,artık gece bi gaz yaptım hemşire koridordan duydu😋 artık çaya piskövit batırabilirsin dedi

Bir de Anestezi deneyimini paylaşmanızı istiyorum,uyandığınız da ağrıyı hissettiniz mi? Ben tarifsiz bir acı ve dikişlerin gerginliğini hissetmiştim

Bir de Anestezi deneyimini paylaşmanızı istiyorum,uyandığınız da ağrıyı hissettiniz mi? Ben tarifsiz bir acı ve dikişlerin gerginliğini hissetmiştim
Ben yarı baygın yarı uyanıktım odaya getirildiğimde sürekli acıyor demişim sonra hemen ağrı kesici yapmışlar. Yani ağrıyı hissettim ama kısa sürdü

Geçmiş olsun size. Ben de ayağa 1 gun sonra kalkabıldım. Gündüz saat 3 ten Gece 12 ye kadar ağrıyı çok fazla hissetmiştim. Gaz gelıyor ama ıkınma olmadığı için çıkmıyordur
.Bana yürü dedıler. Ayaklarımı çekerek yürümeye çalıştım oyle çıkmıştı. Gelen giden oldukça tabı rahat edemiyor insan çıkacağı varsa da çıkmıyor 😬 ayakları sıcak tutun. Katı gıda ıcın acele etmeyin aman. Beyaz ekmek tüketmeyin bence. Ben etrafımda parfümlü insan bile istemedim hapşurıcam korkusu ile. Dikişler geriliyor. Kesi yeriniz yatay mı?

X