Miyom ameliyatı olanlar

Merhaba 😊 Açık miyom ameliyatı olacağım, tecrübeli arkadaşlarım, sondayı anestezi altında mı taktılar? Ameliyat sonrası diren borusu ve torbası var mıydı? Bunlar ne kadar sürede çıktı ve çok canınız yandı mı? Teşekkürler şimdiden🥰

Merhaba 😊 Açık miyom ameliyatı olacağım, tecrübeli arkadaşlarım, sondayı anestezi altında mı taktılar? Ameliyat sonrası diren borusu ve torbası var mıydı? Bunlar ne kadar sürede çıktı ve çok canınız yandı mı? Teşekkürler şimdiden🥰
Merhaba geçmiş olsun öncelikle.bende ocak ayında ameliyat oldum.sondayı ameliyat esnasında takmışlar, ben uyandığımda takılıydı.Diren bende yoktu,takılan varmıdır bilmiyorum.sondayıda zaten ertesi gün çıkardılar, çıkarırkeb benim canım yanmadı,hemşire gayet güzel bir şekilde çıkardı.korkma ol ve kurtul bir an önce, ben şimdi iyiki olmuşum dedim.

Bir de hastaneye yatışımın ameliyattan 1 gün öncesinde olacağını söylediler. Sizlerin nasıl olmuştu? Ne yapılıyor ki o 1 günde Lavman haricinde? :KK43: üniversite hastanesinde olacağım için sorularımı soramadım çok yoğunlar hep alelacele ve ayaküstü konuşuldu.

Ben 2 yıl önce ameliyat oldum. Açık ameliyat. Ameliyattan 2 saat önce hastaneye yatırım yapıldı. Spinal anesteziyle ameliyat oldum. Sondayı spinal yapilinca taktılar. Ayağa kalkıp yürüyünce çıkarttılar. Acımadı. Hastaneden de ameliyat olduğum günün sabahına çıkarttılar. Başka sorunuz olursa cevaplarım

Ben 2 yıl önce ameliyat oldum. Açık ameliyat. Ameliyattan 2 saat önce hastaneye yatırım yapıldı. Spinal anesteziyle ameliyat oldum. Sondayı spinal yapilinca taktılar. Ayağa kalkıp yürüyünce çıkarttılar. Acımadı. Hastaneden de ameliyat olduğum günün sabahına çıkarttılar. Başka sorunuz olursa cevaplarım
Bana 1 gece önce yatış olacak, genel anestezi olacak ameliyat sonrası da 2-3 gece kalacaksınız dediler. Genellikle dayanılmayacak bir acı olmadığını yazmışlar ama hastanede kalış süresi uzun olunca iyice korkmaya başladım:KK43: inşallah sizin gibi sıkıntısız bir şekilde atlatırım. Teşekkür ederim cevabınız için. Bir de kesi yerinin acısı ağır bir regl ağrısı gibi mi yanma gibi mi oluyor?

Bir de hastaneye yatışımın ameliyattan 1 gün öncesinde olacağını söylediler. Sizlerin nasıl olmuştu? Ne yapılıyor ki o 1 günde Lavman haricinde? :KK43: üniversite hastanesinde olacağım için sorularımı soramadım çok yoğunlar hep alelacele ve ayaküstü konuşuldu.
Ben lavmanı ameliyattan bir gün öncesinde kendim yaptım. Hastanede bir gece kaldım benimki kapalı ameliyattı ben de çok korkuyordum ama miyomdan kurtulmak için o acı hiçbir şey iyiki oldum diyosun zaten ağru kesici yapıyolar 4 5 saatte bir. İyileşme sğrecinde de dikkat ettim ani hareket etmedin ağır kaldırmadım mecburen

Myomunuz bir tane mı çok mu? Belki ona bağlıdır yatış süresi. Bana lavman da yapılmadi. Bu nedenle bilmiyorum ameliyat günü sabah kahvaltısı yap sat 9 da saat 3 te hastaneye gel dediler. Saat 5 gibi de ameliyata alındım.

Miyomum 5 cm, bir de sol yumurtalığımda 10 cm kist var. Lavmanı evde yapsam sabah erkenden gelsem olur mu diye teklif ettim ama bir gece önceden burda olmanız daha iyi olur dediler 🤷🏼‍♀️ Galiba hem rahim hem yumurtalık operasyon olacağı için daha uzun sürecek toparlanmam:KK43:

Miyomum 5 cm, bir de sol yumurtalığımda 10 cm kist var. Lavmanı evde yapsam sabah erkenden gelsem olur mu diye teklif ettim ama bir gece önceden burda olmanız daha iyi olur dediler 🤷🏼‍♀️ Galiba hem rahim hem yumurtalık operasyon olacağı için daha uzun sürecek toparlanmam:KK43:
Merhaba sitenin en son ameliyat olanı bendim şimdi henüz 2 ay olmadı.Çok büyük bir ameliyat geçirdim.Benim miyom dev miyomdu ve 50 cm idi.Tüm batın kasıktan gögüs kemiğine kadar açıldı.Yaşadığım herşeyi anlatmak isterim.Hangi doktora gittiysem beni ameliyat etmeye cesaret edemedi ki ben ameliyat fobisi korkunç derecelerde yüksek olan bir insandım,miyomu bukadar büyütmemin nedeni de buydu.Gitmediğim prof.kalmadı,verdiğim paralar can yakıcı.En son kendiği oturduğum yerden kaldıramayacak kadar ağır vakaydım.Ölüme gider gibi bir özel hastaneye gidip karşıma çıkan ilk op.dr ye tamam dedim.Ameliyat sürecimi ikinci parağrafta anlatacağım,Ne hissetiğinizi çok iyi bildiğim için,tüm ayrıntılarını anlatacağım

Ameliyat olacağım günün sabahı gelmemi istediler,sabah 9 da odama geçtim,doktor geldi ve hemşireye lavman yapın dedi.2 gündür hiçbirşey yemedim bağırsaklarım boş dedim ve dr lavman yaptırmadı.Koluma bir sorum taktılar ilacın içinde ne vardı bilmiyorum ama beni sedyeye yatırıp ameliyathaneye görüedüklerinde kalkıp vazgeçip kaçacağımı düşünürken hiçbirşey düşünemez oldum sadece etrafıma bakıyorum ama hissizim.Ameliyat haneye alındım ameliyat masasına geçtim,sizin gibi ilk sorum,sondayı şimdi mi takacaksını oldu? Hayır uyuyunca dediler.Anestezi uzmanı geldi şimdi sizi uyıtacağım dedi ve kolumdan buz gibi bir sıvı hissetmemle uyumam saniyeler ...uyandığım da korkunç bir karın gerilmesi dikillerin gerginliği o da saniyeler sürmedi hemen müdahele ediyorlar.Allahıma şükürler olsun onun dışında hiç bir acı hissetmedim,sürekli morfin veriyorlar zaten.tekbir sızlamam dahi olmadı,sondam 4 gün çıktı,hiç acıma yok zaten bol yağlı bir krem ile takmışlar ki çıkarken kayganlığı hissediyorsunuz sadece.diren sürekli doldu bende direnle eve taburcu oldum ilk kontrolde dren çıkarıldı onu hiçç hissetmiyorsunuz 1 dikişlik bir yerden dikiş ipini kesip hortumu çekiyor ki sadece 3 saniye sürdü.Aklıma fikrime hergün hakaret ediyorum.Nasıl bukadar korktum,bumuymuş ameliyat dedim.3. Parağrafımda dikkat etmeniz gerekenlere değineceğim

Merhaba sitenin en son ameliyat olanı bendim şimdi henüz 2 ay olmadı.Çok büyük bir ameliyat geçirdim.Benim miyom dev miyomdu ve 50 cm idi.Tüm batın kasıktan gögüs kemiğine kadar açıldı.Yaşadığım herşeyi anlatmak isterim.Hangi doktora gittiysem beni ameliyat etmeye cesaret edemedi ki ben ameliyat fobisi korkunç derecelerde yüksek olan bir insandım,miyomu bukadar büyütmemin nedeni de buydu.Gitmediğim prof.kalmadı,verdiğim paralar can yakıcı.En son kendiği oturduğum yerden kaldıramayacak kadar ağır vakaydım.Ölüme gider gibi bir özel hastaneye gidip karşıma çıkan ilk op.dr ye tamam dedim.Ameliyat sürecimi ikinci parağrafta anlatacağım,Ne hissetiğinizi çok iyi bildiğim için,tüm ayrıntılarını anlatacağım
Teşekkür ederim detaylı anlatımınız için. Sizin sürecinizi de okudum bu başlıkta, hatta kuzu benzetmenize de gülmüştüm. Kesilecek yeni kuzu benim 😂 en korktuğum an aslında narkozdan uyanış ve o kesiyi hissedeceğim an :KK43:

1)Ameliyathaneden odanıza alındığınız andan itibaren ağrınız yoksa bile ağrım var diyin.Doktor her sabah vizite çıkar size ağrı var mı diye sorar.Yok derseniz ağrı eşiği yüksek diye daha hafif ağrı kesiciler reçete eder kat hemşiresine.Özelin bir avantajı her ilaca para aldıkları için siz ne isterseniz onu uygularlar ben en tesirli morfini istedim.Devlette bunun yolu ağrım VAR bunu unutmayın! 2)Kesinlikle ziyaretçilerinizi yatağınıza yaklaştırmayın!en ufak bir enfeksiyon demek hapşurmak öksürmek demek.Ameliyattan sonra en zor şey öksürmek.Ben 55gün oldu hala öksürürken karını tutarak öksürüyorum.ilk günlerde bunun için yastık kullanıyoruz,öksürük geldiği zaman karnınıza yastığı bastırarak öksürün.3) Gaz ve kapızlık yapan şeylerden katiyen uzak durun,ille de sütten,kabızlık kabusunu yaşadım malesef, 4 gün hastanede aç bıraktılar eve gelince katı gıdalar yedim ve 15 gün işkence gibiydi.Ikınamıyorsunuz karın kesik olduğu için.4)Hastaneden çıkana kadar hergün koldan kan sulandırıcı iğne yapıyorlar, Biraz yakıyor tavsiyem hergün aynı koldan yaptırmayın, Sezeryan kesisi ise çok daha kolay,Benim dik kesiydi.şimdiden çok geçmiş olsun

Teşekkür ederim detaylı anlatımınız için. Sizin sürecinizi de okudum bu başlıkta, hatta kuzu benzetmenize de gülmüştüm. Kesilecek yeni kuzu benim 😂 en korktuğum an aslında narkozdan uyanış ve o kesiyi hissedeceğim an :KK43:
Evet şuan bende 😁 teselli eden pozisyonuna geçerek level atladım. Şaka bir yana sizi Temin ederim ki bize acı yaşatan korkularımızmış.5saat süren bir anestezi altında kaldım.Dışarıda bekleyen yakınlarım 5 saat geçmedi diyor oysa beni uyutmalarıyla uyanmam arasını 1 saniye gibi hissettim.Acıyı hissettiğiniz an uyandığınızı anladıkları için acıyı hissetmenize izin veriyorlar dehal damar yolundan bir sıvı daha bu kez evde kestirme dediğimiz uyku moduna geçiyorsunuz.Lütfen bana güvenin bu sitedeki en ağır vakaydım,en korkan olandım.Ne sonda çıkarken,ne dren ne de dikiş ağrınız olmayacak.İlk uyanışta oda ağrı gibi değil de dikiş gerginliği.Ameliyatınız hangi gün ve hangi şehir?

Evet şuan bende 😁 teselli eden pozisyonuna geçerek level atladım. Şaka bir yana sizi Temin ederim ki bize acı yaşatan korkularımızmış.5saat süren bir anestezi altında kaldım.Dışarıda bekleyen yakınlarım 5 saat geçmedi diyor oysa beni uyutmalarıyla uyanmam arasını 1 saniye gibi hissettim.Acıyı hissettiğiniz an uyandığınızı anladıkları için acıyı hissetmenize izin veriyorlar dehal damar yolundan bir sıvı daha bu kez evde kestirme dediğimiz uyku moduna geçiyorsunuz.Lütfen bana güvenin bu sitedeki en ağır vakaydım,en korkan olandım.Ne sonda çıkarken,ne dren ne de dikiş ağrınız olmayacak.İlk uyanışta oda ağrı gibi değil de dikiş gerginliği.Ameliyatınız hangi gün ve hangi şehir?
9 Eylül çarşamba günü olacağım hayırlısıyla, Denizli’de üniversite hastanesinde. Günlerdir stresten ne yediğimden ne uyuduğumdan anlamıyorum. Tek rahatlatan sizlerin paylaşımlarını okumak oldu. Ben de destek veren kısmına geçerim çabucak inşallah🥰 ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim.

Ben de sisin gibiydim,burada ki canlardan Allah razı olsun.Hiçbirini tanımıyorsunuz,hayatınızda hiç görmediniz ama ameliyathaneye alınırken buradaki beni teselli eden yürekleri birbir hissederek girdim.Üniversite hastaneleri diğer hastanelere göre daha kuralcıdır.Sizi bir gün önceden yatırıp,geceden bağırsakları boşaltıp,birşey yemediğinizden emin olmak istiyorlar,kan sulandırıcı iğneye 1 gün önceden başlıyorlar.özel hastanelerde dr ye ayrı para hastanenin odalarına otelcilik hizmeti ayrı para veriyorsunuz.Gecesi 1000 tl olunca dr.ameliyat sabahı gel dedi.Hastanede heran ağrı kesici seruma enjekte ettikleri için,hastanede uzun kalmak sizin için çok daha iyi.Uzun bir süre yan yatmayı unutun,ben dahaa yeni yan yatmaya başladım.4 gün kaldım büyük kesim olmama rağmen 5.gün ayaklandım.Fıtıklaşma olmasın diye 6 ay 2 kg bile kaldırma dedi doktorum.sürahiyle suyu bile taşımıyorum

Merhaba benim myomum 5 cm kadardı. Dediğim gibi kolay bi ameliyattı zaten ben spinal oldum uyumak istemedim doktorum da nasıl istersen dedi. Ameliyatın 50 dk falan sürdü. Açık ameliyat sezeryan kesisinin olduğu yerden. Diren dediginiz şey bana takılmadı kimlere takılıyor bilmiyorum bu yüzden yorum yapamayacagim. Lavman da yapılmadi.

Çok geçmiş olsun.Gerçekten çok büyükmüş sizinki

Merak eden herkes için söyleyeyim, bende açık ameliyat oldum ocakta.Üniversite hastanesinde prof seçerek özel oldum ,sabah yatış yapıldı öğlen girdim ameliyata.Ama benim ameliyatım 2 gün kala netleşmişti,doktor bir gece önceden asla bişey yeyip içmemem konusunu anlatmıştı.Sabah gidip yatış yaptım, ama sabah erken ameliyat olacak biri için zor olur sabah yatış yapmak.çünkü işlemler biraz sürüyor.bir gece önceden yatmak o açıdan iyi olabilir.Ben yatış işlemlerini yaptırdım, odaya girdim hemen lavman yapılıp,10 dk içinde ameliyathaneye götürüldüm.Benden en büyüğü 8 cm en küçüğü 18 mm olan 6 tane miyom alındı.Korkmayın mutlaka ameliyat deniyorsa yaptırın,çünkü miyom büyüyen birşey ve başka tedavisi yok.Ameliyat olmadıkça işiniz zorlaşır.Ben cuma yattım pazartesi çıktım hastaneden.Ağrı kesicini ilacını yapıyorlar iyi oluyor o açıdan.Benim tavsiyem evde bol bol yürüyün, ben yarım saatte bir 5 dk yürüdüm evde mesela. Yavaş hareket edin yatıp kalkarken.Birde ameliyattan sonra ayaklar çok üşüyor kalın uzun çorap götürün yanınızda, uzun bol gecelik 2 tane götürün.üzerinize ince bir hırka alın yataktan sık sık yürüyüşe kalkacaksınız o esnada üzerinize alırsınız.Pamuklu atlet alın sık sık değiştirin terleyebilirsiniz.büyük beden olsun aldıklarınız normal bedeniniz 38 ise 42 beden alın mesela.Kendinize bebek gibi bakın yani.Ben 3 ay filan yatarken bile çorap kullandım.Ben hastaneye giderken yanımda rezene çayı, günkurusu kayısı götürmüştüm.Yeme içme serbest olunca onlardan yedim içtim, ondan dolayıda gazımı kolay çıkardım ve kabız olmadım.Eve geldiğimdede her sabah aç karnına organik sızma zeytinyağı içtim bir kaşık, 2 kuru kayısı yedim, yediklerime dikkat ettim kabız olmamak için.Öyle dayanılmayacak,sürekli bi ağrım olmadı.Korkmayın kurtulun.Ameliyattan sonra kendinize dikkat ederseniz çabuk toparlarsınız ve iyiki olmuşum dersiniz.

Resim yollamasım mı sana arkadaşım? Karnım kasıktan gögüse kadar kesildi.Hemen yollayayım 🤗 Beni en zor anımda teselli eden kıymetli insanlar sizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum

X