Miyom ameliyatı olanlar

Geçmiş olsun size. Ben de ayağa 1 gun sonra kalkabıldım. Gündüz saat 3 ten Gece 12 ye kadar ağrıyı çok fazla hissetmiştim. Gaz gelıyor ama ıkınma olmadığı için çıkmıyordur
.Bana yürü dedıler. Ayaklarımı çekerek yürümeye çalıştım oyle çıkmıştı. Gelen giden oldukça tabı rahat edemiyor insan çıkacağı varsa da çıkmıyor 😬 ayakları sıcak tutun. Katı gıda ıcın acele etmeyin aman. Beyaz ekmek tüketmeyin bence. Ben etrafımda parfümlü insan bile istemedim hapşurıcam korkusu ile. Dikişler geriliyor. Kesi yeriniz yatay mı?
Bugün eve çıktım. Kesi yerim yatay ve içten dikişli dışarıdan incecik bir iz var sadece. Şu an ağrım çok çok az o da sadece oturup kalkarken. Ameliyattan sonra 2. Günüm. Gerçekten korkulacak kadar değilmiş. Beklerken yaşadığım stresi ve korkuyu düşününce bu hiç geliyor. Bu arada ev yoğurdu sayesinde de gazımı çok iyi çıkardım

Merhaba herkese çok geçmiş olsun ben de 27 yaşındayım evliyim çocuk istiyorum ama miyomlarım var ve laparoskopik (kapalı) miyomektomi olmak istiyorum Ankarada memnun oldğunuz doktorları ve fiyatlarını yazabilir misiniz acaba

Merhaba herkese çok geçmiş olsun ben de 27 yaşındayım evliyim çocuk istiyorum ama miyomlarım var ve laparoskopik (kapalı) miyomektomi olmak istiyorum Ankarada memnun oldğunuz doktorları ve fiyatlarını yazabilir misiniz acaba
Merhabalar:) miyomlarınızın boyutu ve yerleşimi nedir acaba?

İntramural (myometrium tabakası içerisinde) yerleşimli 5-6 cm boyutlarında en az 3 4adet diye tahmin ediyorum ultrasonla bakan hekim tam bir sayı ve kesin yerleşim belirtmedi ancak ilerde gebelikte sorun yaratmaması için aldırmamı tavsiye etti

İntramural (myometrium tabakası içerisinde) yerleşimli 5-6 cm boyutlarında en az 3 4adet diye tahmin ediyorum ultrasonla bakan hekim tam bir sayı ve kesin yerleşim belirtmedi ancak ilerde gebelikte sorun yaratmaması için aldırmamı tavsiye etti
Evet benim de 3 cm olan tek intramuraldi. İlaçlı mr çektirdiniz mi peki? Ultrasonla tam göremeyebiliyorlar çünkü, benim mr sonrası ameliyat tekniğim belli oldu

Tek miyom olması çok güzel geçmiş olsun size :) ben henüz mr çektiremedim daha geçen hafta myomlarım olduğunu öğrendim ankarada ailemin yanına gidip uzman bir doktora tekrar muayene olacağım mr vs o zaman çekilir büyük ihtimalle, ameliyat derse hemen olmayı düşünüyorum önceden para durumumuzu ayarlamak için fiyat ve doktor araştırması yapıyoruz

Tek miyom olması çok güzel geçmiş olsun size :) ben henüz mr çektiremedim daha geçen hafta myomlarım olduğunu öğrendim ankarada ailemin yanına gidip uzman bir doktora tekrar muayene olacağım mr vs o zaman çekilir büyük ihtimalle, ameliyat derse hemen olmayı düşünüyorum önceden para durumumuzu ayarlamak için fiyat ve doktor araştırması yapıyoruz
Benim bir de saplı subseröz vardı rahmin dışında 5 cm çapında, bir de sol yumurtalığımda kist vardı seröz. Ben de bunları parça parça öğrendim çok stres yaşdım. En son ilaçlı mrda netti. Birde çok olduğu içib Doktor açık ameliyat derse de korkma ben 2 gün önce oldum ameliyatımı. Üniversite hastanesinde 3 gece kaldım ve toplam 1300 tl ödedik, doktorumu da hocalardan kendim seçtim.

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için inşallah en kısa zamanda eski sağlıınıza kavuşursunuz şimdi nasılsınız hastaneden çıktınız mı

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için inşallah en kısa zamanda eski sağlıınıza kavuşursunuz şimdi nasılsınız hastaneden çıktınız mı
1 gece ameliyat öncesi yatış yaptılar, gayet konforluydu. Lavman yapıldı ve ameliyata hazırlık için serum verildi. Operasyondan sonra da 2 gece kaldım. Bugün öğlen eve geldik, evdeki ilk gecem ve hiç korktuğum gibi olmadı. Hatta ameliyat yerim iç çamaşırı ile asla görünmeyecek biryerde ve gayet düzgün. Hatta ilk önce bakamadım korkumdan ama annem ısrar edince baktım, sanki bir yere değmiş de çizilmiş gibiymiş😂 üniversitedeki hocaları araştırmanızı tavsiye ederim çünkü çok fazla vaka var hocalar çok deneyimli. Benim doktorum benimle aynı gün 4 miyom ve kist ameliyatı yaptı.

Merhaba. Hiç sayısına takılmayın. Yerı önemli kapalı teknikte. Mr için gün alın bir an önce. Ultrasonda bana 10 cm demişti ilk göründüğüm hekim ama 17 cm çıktı en son sormadım bıle kaç cm diye zira 3 kiloydu çıkan miyom. Bence de üniversite hastanelerini araştırın. Ben yaşadığım şehirde ki üniversite hastanesi hocasına ameliyat oldum. Özel hastanede yaptı, tabı açıktı benimki. 2 gun kaldım hastanede. Çok fazla Vaka görüyorlar deneyımliler. Ankarada kesınlıkle bulursunuz içinize sinen bır hekim.Süreci çok uzatmayın derim. Hızlı büyüyebiliyorlar 🙄

Bu konuda çok tecrübe edinmiş ve Çukurambar da muayenehanesi olan bir çoğuda muayene ücretlerini vermekten bezmiş birisi olarak Medyatik doktorlardan uzak durun derim.Dev miyom diye geçen tüm batını kaplayan miyom ameliyatıma en medyatik olmayan doktora 20 bin ödedim.Medyatik olanlar 2 katını istediler.Kuvvetle muhtemelki instegramdan dr. Arayışına girdiniz bile.Takipcisi 23 25 bin olanlardan uzak durun,gerekmez miyomunuz çook küçük ve artık devlet hastanelerinde laporoskobik ameliyatlar çok daha fazla yapılmakta.şimdiden geçmiş olsun.

Ameliyatımın üzerinden 2 hafta geçti bile😊 tecrübeli arkadaşlarıma bir sorum olacak, dikişimin üstünde göbeğim (alt karın) şişliğim var. Sizlerde de oldu mu bu şişkinlik, ne kadar sürede geçti, ya da bir şey yaptınız mı şişlik ve gerginliğin gitmesi için?

Ameliyatımın üzerinden 2 hafta geçti bile😊 tecrübeli arkadaşlarıma bir sorum olacak, dikişimin üstünde göbeğim (alt karın) şişliğim var. Sizlerde de oldu mu bu şişkinlik, ne kadar sürede geçti, ya da bir şey yaptınız mı şişlik ve gerginliğin gitmesi için?
Benimde şişti canım.Gayet normal merak etme.sonuçta orası komple açıldı,hatta benim bikini bölgem mosmordu, dikişin üst kısmıda şişti baya.Ödem oluyor orası işte.Yavaş yavaş geçiyor malesef ,ilk 2 ay çoğu kısmı iniyor ama.Ben ameliyat olalı 8 ay oldu hala düğmeli pantolon giyemiyorum mesela.

Benimde şişti canım.Gayet normal merak etme.sonuçta orası komple açıldı,hatta benim bikini bölgem mosmordu, dikişin üst kısmıda şişti baya.Ödem oluyor orası işte.Yavaş yavaş geçiyor malesef ,ilk 2 ay çoğu kısmı iniyor ama.Ben ameliyat olalı 8 ay oldu hala düğmeli pantolon giyemiyorum mesela.
Ameliyattan önce de şiştim, şu miyomlardan kurtulup şişliğim iner diyordum şimdi daha şişim😂 ilk kontrolüm haftaya. Şişlikler için sabretmem gerek o zaman. Teşekkürler🥰

Benim 2 buçuk ayı geçti,hala gerginlik hissi vardı,iz kalmasın diye verdiği kremi aldım onu sürünce gerginlik hissi azaldı.Ama bu krem yara iyice iyileşince uygulanıyor

Benim 2 buçuk ayı geçti,hala gerginlik hissi vardı,iz kalmasın diye verdiği kremi aldım onu sürünce gerginlik hissi azaldı.Ama bu krem yara iyice iyileşince uygulanıyor
40 gün sonra ben de düşünüyorum iz için krem kullanmayı. Contractubex ya da bepanthol scar jel diye duydum bunları doktor yazmıyormuş kendimiz alıyormuşuz galiba. Doktora sormak da mantıklı aslında. Siz mi talep ettiniz, reçeteli miydi krem?

Merhaba, bende 2 hafta önce myom ameliyatı oldum. Şuan sağlık durumum gayet iyi. Prof. Dr. Göğşen ÖNALAN I kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat olarak çok uygun👍🏻 Deneyimli, ilgili, mükemmel bir hoca. Başkent üniversitesi hastanesinde çalışıyor.

Merhaba, bende 2 hafta önce myom ameliyatı oldum. Şuan sağlık durumum gayet iyi. Prof. Dr. Göğşen ÖNALAN I kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat olarak çok uygun👍🏻Deneyimli, ilgili, mükemmel bir hoca. Başkent üniversitesi hastanesinde çalışıyor. Bi araştır derim👍🏻 Git bir konuş👍🏻

Merhaba ben sizin yazinizi yeni goruyorum. Bende sizin gibi buyuk bir miyomla hamilelik yasiyorum. Suan 13 haftaligim. Drlar ilerleyen zamanlarda sikintili gececek erken dogumu yuksek dedi. Ne gibi sikintilar yasadiniz benimle paylasirmisiniz. Tedbirimi almak istiyorum. Suanda bile hafif agrilarim var.

X