Miyom ameliyatı olanlar

Merhaba arkadaşlar. Başlığı görünce ben de deneyimimi paylasmak istedim. Zira ultrasonda 8 cm lik miyom görmüşlerdi 2017 de istanbulda bir özel hastanede. Dediler ki ameliyat olman lazim. Çocuk olmaz vs.. panik halinde doktor araştırdım tabi. Önder koç'u buldum ankarada...batın emarı istedi. 5.5 cm lik olduğunu öğrendim miyomun ve birden fazla miyom var. Önder bey kapalı ve açık ameliyatlar hakkında bilgi verdi.kapaliya karar kıldım.cabuk iyileşme süresi falan. kapalı ameliyatta terslik olursa o esnada açık ameliyata dönebiliriz demişti. Uyanır uyanmaz karnıma baktım açmış mi kapalı mi yapmis🤭 4 tane yara bandı. Hepsi ufak ufak kesikler. Bir oh cektimm.Ameliyattan bir kac saat sonra taburcu oldum ben. Acik olmadigi icin kanama da olmamis hemen ayaklandim.Agri kesici yaptilar eve gitmek isteyince. Başka bir arkadaşım açık ameliyat oldu istanbulda . O da rahat atlattı aslında.karnimda ameliyat izi yok. 🤭En hosuma giden de bu olmustu 🤭 Tek şeyi benim icin dogum yapmak istedigimde rahim islem gordugu icin normal dogumu önermedi şu anki doktorum..sezeryan olursun dedi🤷‍♀️ Ameliyat olan arkadaslara da oyle dediler mi merak ediyorum...? ınsallah tekrar çıkmaz. Hem reglimi bozmustu hem de masraflı.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Başlığı görünce ben de deneyimimi paylasmak istedim. Zira ultrasonda 8 cm lik miyom görmüşlerdi 2017 de istanbulda bir özel hastanede. Dediler ki ameliyat olman lazim. Çocuk olmaz vs.. panik halinde doktor araştırdım tabi. Önder koç'u buldum ankarada...batın emarı istedi. 5.5 cm lik olduğunu öğrendim miyomun ve birden fazla miyom var. Önder bey kapalı ve açık ameliyatlar hakkında bilgi verdi.kapaliya karar kıldım.cabuk iyileşme süresi falan. kapalı ameliyatta terslik olursa o esnada açık ameliyata dönebiliriz demişti. Uyanır uyanmaz karnıma baktım açmış mi kapalı mi yapmis🤭 4 tane yara bandı. Hepsi ufak ufak kesikler. Bir oh cektimm.Ameliyattan bir kac saat sonra taburcu oldum ben. Acik olmadigi icin kanama da olmamis hemen ayaklandim.Agri kesici yaptilar eve gitmek isteyince. Başka bir arkadaşım açık ameliyat oldu istanbulda . O da rahat atlattı aslında.karnimda ameliyat izi yok. 🤭En hosuma giden de bu olmustu 🤭 Tek şeyi benim icin dogum yapmak istedigimde rahim islem gordugu icin normal dogumu önermedi şu anki doktorum..sezeryan olursun dedi🤷‍♀️ Ameliyat olan arkadaslara da oyle dediler mi merak ediyorum...? ınsallah tekrar çıkmaz. Hem reglimi bozmustu hem de masraflı.
Evet bende açık ameliyat oldum, çocuk yaparsam mecbur sezeryan olacak

Merhaba. Cuma gunu histereskopi oldum. Bi alet ile vajinama girip miyomun bi kismi alindi. Surekli idrara sikisiyorum. Bir bardak su icsem bile sanki sistit oluyormusum gibi hissediuorum. Histereskopi sonrasi benim gibi olan oldu mu acaba

myom hakkında bende bilgi vereyim

bende hamileliğimle birlikte myom olduğunu öğrendim.ilk başta 3 cm gibi bi myom sonra gebelik ilerledikçe büyüdü en son sanırım 11-12 cm ulaştı.ve bir gün erken doğumla bebeğimi düşürdüm yaklaşık 4 aylık bi gebelik geçirdim yani.sonra myom ameliyatı oldum.ardından 5-6 ay sonra tekrar hamile kaldım ve şu an oğluşum var.Rabbime binlerce şükürler olsun.yani kızlar myom ameliyatından korkmayın.eğer myom olduğunuda biliyosanız mutlaka aldırın derim.cünkü myom kimisinde cok zor hamilelik yaşıtıyooo.hiç o acıları cekmeye değmez.tabi herkes için demiyorum cok rahat myomlu hamilelikte geçiren oluyooooo....kaydirigubbakcemile5
Merhaba ne zaman ameliyatı oldunuz tekrar etmedi mi 2.gebelikte

Merhaba arkadaşlar benim de yaklaşık 8 cm civarında rahmimde miyom var ve miyom yüzünden geçen perşembe günü bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. Çok zor bir durummuş Allah kimseye yaşatmasın. Doktor miyom ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Büyük ihtimalle bir kaç ay sonra ameliyat olacağım ve çok korkuyorum. Ameliyat olan arkadaşlarımdan yanıt bekliyorum.Teşekkür ederim.
Ameliyatı oldunuz mu bende aynı şeyleri yaşadım. Tecrübelerinizi anlatın nolur

Selamlar. Öncelikle geçmiş olsun. Ben de 2 sene önce miyom ameliyatı olmuştum. Ameliyat sonrasından da çok korkuyordum ama ameliyat sonrası çektiğim hiçbir ağrı ameliyat öncesi çektiğim bir adet sancısı kdr çok olmadı. Hatta operasyondan sonra daha önce ameliyat olmadığıma bile pişman oldum.Miyomum 10.5 santimdi ve tam rahmin içindeydi. Buna rağmen başarılı bir operasyonla çok şükürr sağlığıma kavuştum.İnşallah siz de başarılı bir operasyonla bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz.
Selam cok geçmiş olsun. Ozelden yazabilir misiniz sakıncası yoksa doktorunuz kimdii ameliyatından mennun kaldınız mi ,,??

Sizin miyomunuz küçükmüş o yüzden ameliyat olmanıza gerek yokmuş.Malesef çocuğu olmayıp çok büyük yada çok sayıda miyomu olan hastalar var ,lütfen yanlış yönlendirmeyin.Mesela benim 8 cm en büyüğü diğerleri 3-4 cm 3 tane denildi ameliyattan önce.Doktorlar almazsak ilerde rahmi almak zorunda kalırız dediler ki doğru, herbiri 1 cm daha büyüse zaten rahim denen bişey kalmayacaktı.Keza ameliyattada 6 adet temizlendi.Ayrıca ameliyat olup sonrasında çocuk sahibi olan çok kişi var.Ameliyat olmayıp rahmini,bebeğini kaybedende çok var.Miyom çeşit çeşit.Herkeste bulunduğu yer, büyüklüğü,sayısı ve riski değişiyor.İnsanlara ameliyat olun yada olmayın demek doğru olmaz.Benim doktorumda mr sonucu gelene kadar bekarlarda ameliyatı tercih etmiyoruz dedi, ama mr sonucumu görünce ameliyat olmalısın olmazsan ilerde rahmi kaybedebilirsin,yada diğer organlara ciddi zararlar verebilir dedi.Burada paylaştıklarımızı okuyup karar veren insanlar var, sağlık bu çok önemli.bir insanın bütün hayatını etkileyebilir.Zira miyom her ne kadar kötü huylu değil densede patoloji sonucu 1000 de 1 de olsa kötü çıkma olasılığı var. Insanları asla gibi net kelimelerle yönlendirmeyin lütfen.Ayrıca sizede geçmiş olsun, Allah evladınızı bağışlasın.Umarım herkes şifasını bulur,ve birdaha hiçbirimiz yaşamayız.
merhaba doktor tavsiyesi ozelden verebilir misiniz?

Sizi inanın anlıyorum. Ankara'da Önder Koç var. Hatta durumunuzu instagramdan yazın. Çok geç cevap veriyor ama ilgileniyor. Belki zor olabilir ulaşmanız ama kendisi geç de olsa cevap veriyor. Bende corona sebebiyle gelemeyeceğimi bu akşam ilettim. Yarın mr sonucumu göndereceğim. Kapalı olur mu diye.
Kuzum alt emar nasil cekiliyo bi anlatirmisin lütfen benimde ultrasonda 7.7 santim miyom gördü doktor emar istedi ve cumartesi gircem nasıl bisey neden istedi hiçbişey bilmiyorum 1 buçuk senelik evliyim 26 yaşındayım lütfen cvp

Kuzum alt emar nasil cekiliyo bi anlatirmisin lütfen benimde ultrasonda 7.7 santim miyom gördü doktor emar istedi ve cumartesi gircem nasıl bisey neden istedi hiçbişey bilmiyorum 1 buçuk senelik evliyim 26 yaşındayım lütfen cvp
Mr i miyomun tam yerini görebilmek icin istemistir. Ben gecen yil tum batima girdim 30 dk falan sürdü. orda diger organlari da görüyor basta panik yapmıştım ama sonra cok rahatladim şükür. Cunku en azindan baski yapar mi yapmaz mi yerlerini çözüyorlar. Gecen yıldan miyomum var mesela 6.5 falan boyutu hemen hemen ayni degismedi aldirmadim onun dışında birden fazla miyomum var ama kucuk boyutlarda. Hamilelige engel degil dedi rahim dışındaymis.

Selam cok geçmiş olsun. Ozelden yazabilir misiniz sakıncası yoksa doktorunuz kimdii ameliyatından mennun kaldınız mi ,,??
Evet çok memnun kaldım Kahramanmaraşta yaşıyorum 4 5 tane miyomu 25 dk da çıkarmışlar herkes şok 🤯 karı koca beraber girdiler ameliyatıma biri doçent biri uzman

Mr i miyomun tam yerini görebilmek icin istemistir. Ben gecen yil tum batima girdim 30 dk falan sürdü. orda diger organlari da görüyor basta panik yapmıştım ama sonra cok rahatladim şükür. Cunku en azindan baski yapar mi yapmaz mi yerlerini çözüyorlar. Gecen yıldan miyomum var mesela 6.5 falan boyutu hemen hemen ayni degismedi aldirmadim onun dışında birden fazla miyomum var ama kucuk boyutlarda. Hamilelige engel degil dedi rahim dışındaymis.
Teşekkürler canım cvbin için birde emar nasil cekiliyo bi bilgin varmı alttan mi oluyo yoksa kasıktan mi ınanki çok korkuyorum

X