Miyom ameliyatı olanlar

cara, şu anda benim 2 ay oldu. şişlik ilk zamanlar barizdi, şimdi tamamen geçmese de en azından dar birşeyler giydiğimde belli olmuyor. doktorum kalan izinde zamanla geçeceğini söyledi.

cara, şu anda benim 2 ay oldu. şişlik ilk zamanlar barizdi, şimdi tamamen geçmese de en azından dar birşeyler giydiğimde belli olmuyor. doktorum kalan izinde zamanla geçeceğini söyledi.

cevap için teşekkürler canım..benim şişlik devam ediyor..canım doktora ne zaman gittin çocuk düşünüyormusun bilmiyorum ama ben düşünüyorum.doktor bir, birbuçuk ay sonra gibi gel dedi bakalım.bu yüzden merak ediyorum rahim ne zaman toparlanır diye..bana 2,3 ay korunmak yeterli demişti,ikinci adetimi olup gitmek istiyorum..sana ne demişti doktor?

Miyom hastası arkadaşlar, sizlerden bilgi almak istiyorum=)
Miyom kontrolü için sizi doktora gitmeye zorlayan hangi şikayetlerinizdi?Muayene nasıl yapılıyor?

Ben çok fazla adet görüyorum.Annem de böyleydi.Ve o miyom ameliyatı olmuştu.Sanırım miyom oluşmasında genetik yatkınlık da önemli bir faktör.Bende miyom olduğundan şüphe duyuyorum.Muayeneye gidicem ama çekiniyorum biraz...

Miyom çok büyük sorunlara yol açar mı?

selam asel35 bu arada geçmiş olsun canım benim kardeşimdede aynı sorun var kardeşim bekar onunda rahimin içindemiş miyomu 5 cm kadarmış dr rahiminde alınabilir dedi biz egepole gitmiştik ama dr bizi korkuttuğu için başka dr arıyoruz siz erbil doğan dan bahsediyoersunuz siz ameliyatınızı özelmi oldunuz ne kadar ücret ödediniz bize yazabilirmisiniz lütfen tardımcı olursanız sevinirim çünkü kardeşim çok korkuyor dr çocuğun olmaz dedi rahimini koruyamayabiliriz dedi ama başka dr gittik oda özel yaprım 3000 liraya dedi çok para istedi rahimi almam kesinlikle dedi yani anlayacağın artık herşey para canım en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz inşallah

Ben adet arası kanama sonucu doktora gidip öğrenmiştim.Muayene bekarsan karından evliysen vajinal ultrasyondan bakılıyor.Genetiklik yatkınlık var çünkü benim ablamda da vardı..
Belki de adetin yoğunluğu başka bir şeydendir...
İhmal etme bir an önce git muayeneni ol.inş ciddi birşey yoktur, geçmiş olsun..

Teşekkür ederim.
Benim hep adet arası kanamam olurdu.5 aydır normale döndü ama bu ay iyice cozuttu.Ya miyomdan ya da trombosit azlığından dolayı olduğundan şüphe duyuyorum.Ama büyük olasılıkla miyomdur :/Çok ihmal ettim aslında...En yakın zamanda kontrole gidicem.
Tekrar teşekkürler...

Son düzenleme:
mrb annemde 2 tane miyom tespit edildi kanama yapıyo ve kazszlık olduğu için alınması gerekiyo dr tüm rahmi ve yumurtalıkları alacgn söyledi bu konuda bilgisi olan ,istanbulda dr tavsiyesi olan varsa çok sevinirm

arkadaşlar lütfen korkmayın. Ben 1 aralıkta ameliyat oldum.Bekarım ve hiç bir şikayetim yoktu tesadüfen tespit edildi. çok zor günler geçirdim rahim alınabilir vs. olası riskleri banada saydılar çok şükür ameliyat başarılı geçti.. en büyüğü 7 cm. rahmin içinde ve arka duvarında 4 adet miyom alındı.Ameliyatı zaten duymuyormusun bile Cerrahpaşa'da açık ameliyat oldum tabi ilk 2 gün biraz sıkıntılı geçiyor.20 gün sonra işe başlayabilirsin dediler. Şuan hala biraz şişkinlik var zamanla geçeceğini söylüyorlar. Muhakkak hiç şikayetimiz olmasada kontrol amaçlı kadın doğum uzmanına görünmeliyiz erken teşhis önemli. çok çok dua edin Allah herkese acil şifalar verisin Rabbim bir daha yaşatmasın herkese geçmiş olsun.

myomun büyüklüğü sanırm önemli olan küçük olursa ameliyat yapmıyolar diye biliyorum bende de vardı hatta hala var doktorum diane35 kullanıcaksın sürekli yalnızca çocuk istediğinde bırakıp farklı bir ilaç kullanıcaksın zaten onu kullanmazsan çocuğun olmaz demişti, kendi kafama göre ilacı bıraktım 2 ay sonra tahlillerimi yaptırdım herşey normaldi o yüzden bidaha içmedim 4 ay sonrada hamile kaldım:)

ayrıca myomdan dolayı ameliyat olan bir arkadaşım var evliliğinin ilk ayında hamile kaldı sanırım o kadar da korkulacak bişey değil, acil şifalar dilerim size..

Arkadaşlar merhaba ben ELİF sitenin yeni üyesiyim annem bu gün myom ameliyatı olabilir anestezi değerlerine bakılacak. Öğleden sonra belli olucak. Çok ağır geçermi ameliyat cok panik yapıyor ameliyata girerse bende izin alıp gidicem.
3 tane büyük myomu var biri rahim ağızında diğeri içerde herhangi bir sorun olmaz değilmi bütün tetkitler yapıldı. Zeynep Kamil Hastanesinde. Orada çok ünlü bir doktor var AKİF ALKAN önce onun özel muayesıne gittik ordan zeynep kamil deki doktorlarına yönlendirdi.
Bir sorun çıkmaz değilmi???

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun..Umarım hepiniz cümle isteyenler bebişlerine jayırlısı ile kavuşur.Ben 39 yaşındayım 17 yaşında bir oğlum var.2. gebelik maalesef sağlayamadık.6 cm.miyomum var,ameliyat dediler.Çok korkuyorum ben..Rahime zarar gelmesinden ve ameliyattan sonra gebelikten yada tüp bebek yaptırabilmek için sürenin geçmesinden??Çünkü yaşım ilerliyor,rezervlerim azalıyor??Ne yapayım,offf,şaşırdım kaldımmm......

Miyomu olan arkadaşlara bi sorum olacak. Miyon alttan yapılan muayaneyle mi belli oluyo? Yoksa göbek ultrasonundada belli olur mu?

Miyomu olan arkadaşlara bi sorum olacak. Miyon alttan yapılan muayaneyle mi belli oluyo? Yoksa göbek ultrasonundada belli olur mu?

meraba pink_panther öncelikle sunu söyleyim hayatımda ilk defa bit forma uye oldum ilk cevap da sana geliyor bende de mıyom oldugunu yeni ögrendim. bekarsan göbek ultrasonla belli oluyor eger evli isen zaten muayeneye gittigin zaman alttan muayene oldugun için orda belli oluyor.

Teşekkürler gemak. Ben yeni evlendm daha alttan muayene olmadım. Ama 2 ay önce göbekten muayene oldum ve temiz çıktı. Eğer göbekten ultrasonla görülyosa güzel. Benm annemde 2 miyom çıktı ve parça aldırdı ama öyle bir acımışkiiii o anlatırken ben titredim. Şimdi korku sardı beni ya bende de miyom varsa die :18: Çünkü genetik te etkiliymiş miyomda. Eğer annenizde varsa sizde de olma olasılığı yüksek die bi sitede okudum :18:

bendede 4 günde bir 6-7 gün süren kanamalar başladı. karnımın hemen altı birde gaz sancısyıla doldumu dayanamaıyorum acısına. normal adet görür gibi kanama oluyo aynı o ağrılarla. gittim dr. a (akıntı şikayetiyle kanama yoktu daha) bakmıştı rahim ve yumurtalıklar temiz demişti.muayeneden sonra bedne kanamalar başladı.ne oldu anlamıyorum.ltihap var diyerek hap ve krem vermişti 15 gün önce ama kremi kullanamıyorum ki kanama oluyo diye.3 gün kullanadım dün gene başladı bednede myom var demekki çok gerginim hanımlar bildiğiniz gibi değil..:26:

Son düzenleme:

bende çok sık adet görmeye başladım.önceleri iki adet arasında hafif kanamalar oluyordu 1 er 2 şer günlük şimdi ise adet olduktan 1 hafta sonra yeniden oldum 5.günü olmasına rağmen hala geçmedi ayrıca sık idrara çıkmaya başladım,herhangi bir ağrım yok. internetten araştırdığım kadarıyla belirtiler miyom u gösteriyor.Annemde,ailemde olmayan bir rahatsızlık bu .bekarım evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı çok istiyorum.Doktora gidersem bu teşhis konulacak diye çok korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok
Allahım ne kadar zor şeyler bunlar sağlık ne kadar kıymetli,hiç aklıma gelmezdi böyle şeyler yaşıyacağım.Henüz kimseye anlatmadım, anlatamadım çünkü çok üzülecekler (Dilerim ki Allah herkesin derdine derman versin,kimseyi zor durumda bırakmasın.neolur birileri bana yol göstersin çok çaresiz hissediyorum kendimi.

Son düzenleme:

bende çok sık adet görmeye başladım.önceleri iki adet arasında hafif kanamalar oluyordu 1 er 2 şer günlük şimdi ise adet olduktan 1 hafta sonra yeniden oldum 5.günü olmasına rağmen hala geçmedi ayrıca sık idrara çıkmaya başladım,herhangi bir ağrım yok. internetten araştırdığım kadarıyla belirtiler miyom u gösteriyor.Annemde,ailemde olmayan bir rahatsızlık bu .bekarım evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı çok istiyorum.Doktora gidersem bu teşhis konulacak diye çok korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok
Allahım ne kadar zor şeyler bunlar sağlık ne kadar kıymetli,hiç aklıma gelmezdi böyle şeyler yaşıyacağım.Henüz kimseye anlatmadım, anlatamadım çünkü çok üzülecekler (Dilerim ki Allah herkesin derdine derman versin,kimseyi zor durumda bırakmasın.neolur birileri bana yol göstersin çok çaresiz hissediyorum kendimi.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize çookkk geçmiş olsun .geçen sabah annemde karın ağrısıyla doktora gittik.ve bu ağrının myomlarından kaynaklandığını öğrendik . başlarda 4 büyüklüğünde olan myomları şuan 7 olmş ve buna bağlı olarak rahimini büyümüş.doktorlar ameliyat dedi. Ama bu konuda çok bilgisiziz . annem 43 yaşında acaba biraz beklesek menopoz döneminde küçülürmü beklemenin bize zararı dokurmu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…