Miyom ameliyatı olanlar

canım benim doktorumda ameliyat dedi ben kabul etmedim ilaç tedavisine başladık bakalım inş myomlarda küçülme olursa, küçük myomlarda kaybolursa ameliyat gerek kalmaz dedi. eğer ilaç tedavisi fayda vermezse ameliyat. sana tavsiyem tek doktorla sınırlı kalma başka doktorlarla da konuşup öyle karar ver. sonuçta riskli bi ameliyat

Merhabalar,
bu ameliyatı yaşamış herkese geçmiş olsun diyorum öncelikle.. gönülden hislerimle.. çok iyi anlıyorum hepinizi şimdi
umuyorum ki yazıma cevap gelir, takdir Allahtan.. elden bişi gelmiyor
insan bir iki olumlu ddeneyim okuyup rahatlamak istiyor
karnımdaki bir ağrıyla dahiliyeye gittim ve pek de küçük olmayan bir myomunuz var dediler. sonrasında kadın doğum uzmanına gittik. üç dr.a gösterdik
7 cm. e yakın olduğu için ameliyat dediler 25 yaşındayım, bekarım. dr. ameliyat sonrasında yapışıklık riski olduğunu söyledi ve ben geldiğimden beri ağlıyorum.
aynı durumu yaşayan oldu mu? ameliyat sonrası çok mu sıkıntılı geçiyor?
kaç gün istirahat gerekiyor? iki hafta sonrasına ameliyat tarihi belli oldu. deneyimlerinizi merakla bekliyorum. şimdidden teşekkür ediyorum herkese :Saruboceq:

Merhabalar,
geçmiş olsun diyorum bu problemi yaşayan herkese..
başka hiç bir şikayet, adet düzensizliği vs. yaşamadan sadece karnımdaki bir ağrıyla dahiliyeye gittim ve pek de küçük olmayan bir myomunuz var dediler. sonrasında kadın doğum uzmanına gittik. üç dr.a gösterdik
7 cm. e yakın olduğu için ameliyat dediler (rahmin arka duvarında) 25 yaşındayım, bekarım. dr. ameliyat sonrasında yapışıklık riski olduğunu söyledi ve ben o gün korkudan çok ağladım.
yapışıklık mı olacak, kanama mı olacak, çocuğum olmayacak mı diye .. ameliyat sonrası çok mu sıkıntılı geçiyor?
kaç gün istirahat gerekiyor? ameliyat tarihim belli oldu. 4 gün sonra deneyimlerinizi merakla bekliyorum. nişanlıyım, daha evlenmediğim için de çok tereddütteyim. şimdiden teşekkür ediyorum

merhaba,bana doktorunun adresini verebilirmisiniz acaba bendede miyom var dr. araştırıyorum izmirde

arkadaşlar bende de bu sıkıntı var.rahim dışında olan 5 cm büyüklüğünde.izmir de ege ünv. gittim.ameliyat dediler.bebek düşünüyorum.sonradan görüştüğüm iki doktorda gerekolmadığını söyledi.şu an vazgeçmiş durumdayım ama ameliyat deneyimlerinizi okıyunca acaba dedim.....

Merhaba
Ben de izmirde yasıyorum. Hamilelik öncesinde rahimin dışına doğru büyüyen 6cm büyüklüğünde bir myomum vardı. Bu konuda görüşler farklı oluyor.Bana da ilk önce ameliyat dediler.Daha sonra 2 tane profa gittim. Onlar gerek olmadıgını ve ilk basta hamileligi düşün dediler.Bende hamile kaldım.Şu anda 6 aylık bir oğlum var. Hamilelik sonunda myom 8.5-9 cm olmustu. Sezeryanlabirlikte alındı. Hamileligimin 2. ayında myom sebebiyle kanamam oldu. Biraz istirahetle atlattım. Kafana takılan bir seyler olursa yardımcı olabilirim
Geçmiş olsun...

candy5 çok teşekkürler.önceleri bayağı problem etmiştim ameliyat olucam, ya terslik olursa ya hiç bebeğim olmazsa çünkü ameliyetın da riskleri varmış.şu an kafaya takmıyorum.bebek düşünüyorum.inş bir problem olmaz.peki hamilelik döneminde ağrı sızı yaşadın mı myomdan dolayı?

Senin için hayırlısı olsun. Ağrım zaman zaman oldu ama belli belirsiz. Hiç dayanamayacak kadar ağrım olmadı. Zaten hamilelikte kasık ağrıların falan oluyor aynı onlar gibiydi yani.

:çok üzgünüm:antalyada yaşıyorum 33 yaşındayım 4 yıllıkta ewliyim.rahmimde içe doğru 3 cm ur var dedi dr. 2 dr gittim biri ameliyat dedi
açık ameliyat. dr um orhan değirmenci.konyaaltı meydan hastanesinde. ama korkuyorum. dün 7 haftalık bebeğim karnımda öldü, kürtaj olmak zorunda kaldım
.çok kötüyüm tavsileri olanlar lüfen .2. kürtajım oldu bu. birinci bebeğimde 3yıl önce 8 haftalıkken düştü . ne olur tavsilerinize ihtiyacım var

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:antalyada yaşıyorum 33 yaşındayım 4 yıllıkta ewliyim.rahmimde içe doğru 3 cm ur var dedi dr. 2 dr gittim biri ameliyat dedi
açık ameliyat. dr um orhan değirmenci.konyaaltı meydan hastanesinde. ama korkuyorum. dün 7 haftalık bebeğim karnımda öldü, kürtaj olmak zorunda kaldım
.çok kötüyüm tavsileri olanlar lüfen .2. kürtajım oldu bu. birinci bebeğimde 3yıl önce 8 haftalıkken düştü . ne olur tavsilerinize ihtiyacım var bana tavsiye edbileciğiniz antalyada miyom ameliyatını yapacak dr tavsiye edrmisiniz aciil ...

ameliyat sonrası yapışıllığı olan ya da olmayan tecrübe sahiplerinden deneyimlerini öğrenmek başıma gelebilecekleri tahmin etmede çok işe yarayacaktır. Ankara da myomektomide tecrübeli doktor tavsiye edebilirseniz çok sevinirim :)

Öncelikle geçmiş olsun. Ben 2 ay önce ameliyat oldum. Tam 12 tane miyom çıkardılar. 4. ayımın sonunda doktora kontrole gitcem Rahimde bir sıkıntı var mı diye. Doktor ameliyattan sonra yapışıklık olmaması için histeroskopi yaptı. Eğer sende ameliyat olcaksan histeroskopi yaptırmanı tavsiye ederim.Ameliyatını üniversite hastanesinde bir Prf. dr. yaptırmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Iyin geceler...bende 6 cm lik miyim icin 2.eylül persembe günü amelyat olacagim..amelyat laparaskopi yapilacak ama bir sorun cikarsa acik amelyata gecilecegide söylendi..cocugum yok ve 3 düsük yaptim sorun kanda pihtilama cikti ..son düsügümü 5 ay evel 4,5 aylikti yaptim..o arada miyom 6 cm oldu ve doktor yeni gebelik olacaksa miyom sorun cikartabilir onun icin alalim dedi 3 doktor gezdim..

Persembe olacagim amleyati..size sonuclari yazarim..sizde paylasin tecrzbelerinizi...

gecmıs olsun canım.. bende su an 14 haftalık hmıleyım ve myomum var benımde myomum 6cm oldu. myomumun oldugu gebelık oncesı ortaya cıkmıstı ama drum gebelık onerdı tabıkı rıskım var ve cok korkuyorum. Sen de dusugu baya bebek buyukken yapmısın nasıl oldu myomun yerı nasıldı rısklı bı yerdemıydı cok korkuyorum bende yaa.. Allah yardımcın olsun canım amelıyatından haberdar et mutlaka

Canim benim...ben hamile kaldigimda miyim 4 cm idi..bebek 4,5 ayliken 6 oldu..ama benim bebek miyomdan dolayi sorun yasamadi...bende kanda pihtilasma cikti sonraki arastirmalarda...doktor miyom 10 cm bile olsa bebegerar vermez demisti tek risk sezeryana mecbursun normal dogum yapamazsin demisti...kismet olamdi...simdi mecbur amelyat olacagim,cünkü ne zaman hamile kalacagim belli olmaz o arada miyom dahada büyürse bebege zarari olur ve miyom sol tüpümün üzerine gelmis ve tüpü kapamis..o yüzden mecburum..

sen sakin korkma,kendini yorma,dinlenmeye calis ve allaha dua et bebegin miyomdan daha cabuk büyüsün...miyomlar ilk 4-5 ay büyüyorlarmis sonra büyümeleri dururmus,doktor öyle demisti sende masallah 3,5 ay olmusun zaten..gönlünü ferah tut..allah bebegini kucagina almayi nasip edecek,korkma..öptüm..

Anladım canım az da olsa ıcımı rahatlattın bende hamıle kalmadan myomum 4cm dı. 3.5 aylık olduk 6 cm olmus. Insallah dedıgın gıbı en azından bebegım myomumdan hızlı cıkar herseyde yolunda gıder.

Sende buyuk ıhtımal bugun amelıyattan cıktın ınsallah hersey yolunda gıtmıstır ve en kısa zamanda saglıgına ve melegıne kavusursun. guzel haberlerle gel emıkaydirigubbakcemile5

feri, geçmiş olsun. başarılı bir operasyon olmuştur inşallah.

Kizlar Merhaba...canlarim benim hepinize dualariniz icin cok tesekkür ederim...

simde gelelim gelismelere...persembe yani ayin 4 de 13.00 da amelyata girdim..odaya getirdiklerinde saat 18.00 di..amelyat 2 saat sürmüs ,doktorun demesine göre basarili bir operasyon,ama benim az moralim bozuk..nedenlere gelince...Allah sükür su an iyiyim ...

1--miyomu tam alamamis,demesine göre rahime cok yapisikmis zarar vermemek icin kazimamis,ve cok kücük bir parca birakmak zorunda kaldim,bunuda bebek düsünmenizden dolayi mecbur kaldim...acik amelyata gecip alabilirmis hepsini ama vazgecmis,rahime kaziyarak zarar vermemesi cok iyi.......anlayacaginiz miyomun kökü bende..umarim hemen büyümez...neyse bunada sükür
2..sol tüpüm tamamen kapali,sag acik...sol tüpüde acamamislar..öyle birakmis...bende tüpümü acar diye ümitlenmistim,acamadik diyince basladim aglamaya,narkozunda etkisi tabi..ama sag acik bunada sükür...

Su an evdeyim..ayin 8 inde ciktim,4 gece yattim,simdi iyiyim..karnimda 4 delik var..sadece yatarken ve oturup kalkarken zorlaniyorum ama bu kadarda olacak zaten...tüm miyomu olam arkadaslara tavsiye ederim...insallah yapisiklik filanda olmaz...yapisiklik oldugunu nasil anlayacagim onuda bilmiyorumya hayirlisi arik...3 ay gecsin hemen calismalara baslamaliyim...

Bilgilewrnize sunuluropuyorumnanaktan

Çok gecmıs olsun canım.. Insallah en kısa zamanda bebısıne kavusursun saglıklı sorunsuz bır gebelık ve dogumlada yavrunu kucagına alırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…