Miyom ameliyatı olanlar

geçmiş olsun canım.kızlar myomlarınızı kafaya takmayın.geçmiş sayfalarda yazmıştım hamile kalamamakatan korkuyordum.şimdi 6.aylık hamileyim ve miyomum 8 cm civarında.ve çok şükür şu ana kadar ağrım falan olmadı.tabi miyomun yeri de önemli.benimki rahmin dışına doğru büyümüş.yerini öğrenin ve ona göre hamile kalın derim ben.

Hanımlar merhaba 2009 kasım ayında gebe kaldığımda myomum 3,5-4 cm idi gebeliğimin 16. haftasında myom 8 cm e yaklaşmıştı ve benim 4 gün çok ağrım oldu ve 4. günün sonunda suyum geldi ve bebeği kaybettik benim tavsiyem kesinlikle önce ameliyat ben kapalı ameliyat oldum yani laparoskopik myomektomi bir prof. yaptı.Ameliyat dönemi iyileşme dönemi vs. derken bu ikinci ayımız korunmuyoruz bakalım bu ay ne olacak allah herkesin yardımcısı olsun

merhabalar, myom ameliyatını çok endişeli olarak araştırdım fazlaca. nihayet 21 eylülde birazda acilen ameliyata girdim. dr işlemin riskli olduğunu, rahmi kaybetme ihtimalimizin mümkün olduğunu söylediğinde moralde kalmadı bizde. son günlerde sebepsiz ateş yükselmesi yaşamaya başlamıştım, iki ünite kan almak zorunda kaldım kansızlıktan dolayı bu arada. neyse ameliyat bittiğinde ve dr geldiğinde sormadım bile ne oldu diye, onun anlatmasını bekledim. Operasyon başarılı geçmişti, ayrıca myomun bir parçası çürümeye başlamış ve muhtemel olumsuzlukların hiçbirini yaşamamışız şükürler olsun. Uzun zamandır durmak bilmeyen kanamalarımda bitti nihayet. benim tavsiyem yıllık kontrollerinizi mutlaka yaptırın hiçbir sorun olmasa bile. zira bizde bu kadar ilerlemiş bir vaka'nin hiçbir belirti vermemiş olmasına çok deneyimli olan doktorum bile şaşırdı. Ağrı sızı dersek çok abartılı değildi, sezeryanımda daha fazla ağrım olmuştu. Amelittan 2 hafta sonra ağrısız bir biçimde günüm geçer oldu, işlerimi yapmak için birkaç gün daha beklemek zorundaydım tabi. neyse çoook uzun yazdım, ameliyat olacak arkadaşlar varsa diye yazdım bu kadar uzun. Allah tüm sağlık sorunu yaşayan arkadaşlara şifa versin...

Son düzenleme:
hiç korkma bendede miyom vardı önce çocuğun olmaz ameliyat olman gerekir dediler ameliyat olacağım ay hamile kaldım. sonra sezeryanla miyomu da aldılar(miyomlarım bebek evindeydi) çok kolay oldu ameliyat hiç korkma. ben çok iyiyim benim hiç sağlık problemim olmadı ama tek sıkıntım çocuğum o sağlıklı doğmadı

Geçmiş olsun,anladığım kadarıyla açık olmuşsun ameliyatını.adet tarihinin ne zamanında oldun?Ben 20 ekimde olacam ve adet tarihime denk geliyor sorun olur mu acaba bi bilgin var mı? Canım birde kaç ay korunman istendi senden...tabi gebelik düşünülüyorsa...

Büyük geçmiş olsun..Allah şifalar versin...

evet açık ameliyattı, adet konusunda hiçbirşey diyemem çünkü benim döngü tepetaklak olduğu için sürekli kanama vardı. 7 ay korunmak gerekecek bende. sana şimdiden çook geçmiş olsun, inşallah ameliyatın ve sonrası sorunsuz geçer.

bende daha yeni miyom ameliyatı oldum arkadaşlar..12cm çapında tek bir miyom vardı alındı.. olası riskleri herkese söylüyorlar zaten bizde çok korkmuştuk ama sorunsuz oldu bitti çok şükür.. tabiki açık ameliyat öyle kolay olmuyo orta yerinden kesiyolar insanı ama sonucu güzel oldu ya ona da şükür..

Bende 6 Ağustosta açık miyom ameliyatı oldum.Benden en büyüğü 7cm toplam 5 tane miyom aldılar. Ameliyattan önce nasıl olacak, rahmi alacaklar mı vb gibi birçok soruyla girdim ameliyata. Şuan çok rahatım,ağrı sızı kalmadı. Doktor korunmasanız da olur dedi ancak açık ameliyat olduğu için biz hala korkuyoruz. Ben 3. ayımı tamamlıyorum. Ameliyat olan arkadaşlar, doktorunuz size ne kadar korunmanızı önerdi?

Bu arada bir soru daha sormak istiyorum, cevap verirseniz sevinirim. Ameliyat bölgenizde (kesik bölgesi) acı hissediyor musunuz?

Miyomun yerine göre değişiyor korunma süresi. Miyom rahim duvarındaysa 6 ay, rahim içindeyse 3 ay korunmak gerekiyor. Ben de 13 mayısta oldum ameliyatımı. Benden 2 tanesi rahim duvarında, 1 tanesi rahim dışında ve kalanları rahim içinde olmak üzere 12 tane miyom alındı. Doktor 6 ay korunmamı söylemişti. Kasımda 6 ayım dolcak Allahın iziniyle. Benim ameliyat yerim soğuk havalarda ve ağır kaldırınca sızlıyor. Ona çok dikkat etmek lazım.

bazen oluyo bende canım bide daha yukarıda karnım şiş ve bastırınca aprı yapıyo galiba açık ameliyattan dolayı oluyo bu

slm.bende myom ameliyatı geçirdim bir yıl oldu evet agır bişey kaldırınca hallen agrım oluyor ve halen karın bölgesi zaman zaman hafif agrıyo amelşyattan sonrada göbek oluştu ondan önce böle sorunum yoktu.gerçi rahim şükür kurtuldu bunlar ufak sorunlar.benimde 2 küçük myom kalmış dr fazla kazıyamadım dedi sogan kürü yapıyorum cıvanperçemi içiyorum büyümesin diye çünkü çocuk istiyoruz.myomlarım büyüktü böle büyük olunca dr um açık ameliyatın daha saglıklı oldugunu söyledi ameliyat 4 saat sürmüş şimdide fsh derdiyle ugraşıyorum yüksek.hepinize saglık temenni ediyorum saglıkla hayırlı evlatlarımız olsun inşaallah.
a.s.

Merhaba arkadaşlar benim de yaklaşık 8 cm civarında rahmimde miyom var ve miyom yüzünden geçen perşembe günü bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. Çok zor bir durummuş Allah kimseye yaşatmasın. Doktor miyom ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Büyük ihtimalle bir kaç ay sonra ameliyat olacağım ve çok korkuyorum. Ameliyat olan arkadaşlarımdan yanıt bekliyorum.Teşekkür ederim.

istanbuldaki doktorunuzun adı ne ve nerede ameliyat oldunuz teşekkürler ( size özel msj atmak istedim ama sitede az msj yazdığımdan özel msj atamıyorum ondan bu safaya yazdım)

canım korkmana gerek yok bende 1 ay önce yaklaşık 12 cmlik bir miyom aldırdım. açık ameliyat şart malesef bu durumda. çok zor bi durum biliyorum çok iyi kafanda bi sürü olumsuzluk oluyo. sana tavsiyem iyi bir doktor bul ve birkaç doktorla görüş ondan sonra karar ver nerde ameliyat olucana ben cerrahpaşada bi profa ameliyat oldum çok şükür sorunsuz geçti ameliyat.

Teşekkür ederim canım inşallah benim de sorunsuz geçer. Ben de izmir'de olmayı düşünüyorum. Araştırıyorum şu an. Ameliyattan sonra rahimde herhangi bir problem oluyor mu. Henüz bebeğim olmadığı için tedirgin oluyorum. Doktor bu konuda bir şey söyledi mi? Tekrar teşekkür ederim.

yok çok şükür başka hiç bir yere zarar vermeden aldılar miyomu sadece 6 ay kadar çocuk düşünmeyin dediler çünkü rahim anca toparlanıyomuş malum 6 kat kesik oluyo rahimde.. yerine göre de değişiyormuş bu süre

İnşallah ikimiz de eli ayağı düzgün, sağlıklı ve hayırlı evlatlar ediniriz canım sağol.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…