Miyom ameliyatı olanlar

asel35 canım sen İzmir'de mi oldun ameliyatını kime oldun? Memnun kaldın mı? ben de araştırıyorum hayırlısıyla kurtulurum inşallah.

Bende 6 Ağustosta açık miyom ameliyatı oldum.Benden en büyüğü 7cm toplam 5 tane miyom aldılar. Ameliyattan önce nasıl olacak, rahmi alacaklar mı vb gibi birçok soruyla girdim ameliyata. Şuan çok rahatım,ağrı sızı kalmadı. Doktor korunmasanız da olur dedi ancak açık ameliyat olduğu için biz hala korkuyoruz. Ben 3. ayımı tamamlıyorum. Ameliyat olan arkadaşlar, doktorunuz size ne kadar korunmanızı önerdi?

Slm bende 15 gün önce miyom ameliyatı oldum.Banada doktor muayenede 6cm lik miyom var demişti.Ameliyat sonrası raporda 8x6 cm içinde de bir sürü küçük miyom bulunan diyor :26:canım doktor 2,3 ay kadar korunun dedi.Bir ay kadar kontrole gel dedi o zaman netleşir heralde...

Merhaba arkadaşlar benim de yaklaşık 8 cm civarında rahmimde miyom var ve miyom yüzünden geçen perşembe günü bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. Çok zor bir durummuş Allah kimseye yaşatmasın. Doktor miyom ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Büyük ihtimalle bir kaç ay sonra ameliyat olacağım ve çok korkuyorum. Ameliyat olan arkadaşlarımdan yanıt bekliyorum.Teşekkür ederim.

Canım geçmiş olsun.Bende 27 eylül de 5 haftalık gebeyken düşük yaptım.ilk gebeliğimdi ve miyomdan olduğunu söyledi doktor.20 ekimde ameliyat oldum çok şükür iyi geçti.sandığımdan daha basitti çok büyütmüştüm gözümde.tabi bide anne olmak için olunca herşeye katlanıyorsun.ameliyatın ilk gününden bu yana hiç ağrım olmadı.bu ara biraz üşüttüm hafif ağrı oluyor onun dışında birşey yok.Hiç korkma arkadaşım,tecrübeli bir doktor yaparsa daha iyi olur tabi yani doktoruna güveniyorsan sorun yok.şimdiden geçmiş olsun...

Bu arada bir soru daha sormak istiyorum, cevap verirseniz sevinirim. Ameliyat bölgenizde (kesik bölgesi) acı hissediyor musunuz?

canım ilk bir iki gün oldu ama şimdi yok.ha yalnız öksürürken yada hapşırırken biraz oluyor.

benim tek sıkıntım olmayan bir göbek oluştu bende birde hemen kesik yerinden aşağı doğru sarkık durumda umarım düzelir zamanla...

slm.ilkim81 evet izmirde 9 eylülde ameliyat oldum doç.dr erbil dogan güvenerek ameliyat olabilirsin önceki dr lar bana rahimi kaybedebilirsin patetes torbası gibi olmuş rahmin vs dediler doç dr ugur saygılı erbil doganı tavsiye etti 4 saat süren bi ameliyatla Allahın izniyle kurtuldum şimdi küçük 2 adet var sogan kürü arada civan perçemi içiyorum sorun yok şükür.

asel35 canım sen İzmir'de mi oldun ameliyatını kime oldun? Memnun kaldın mı? ben de araştırıyorum hayırlısıyla kurtulurum inşallah.

canım iyi bir dr da olman gerek çünkü bebek istiyosun benim gibi...doç dr erbil dogana git 9 eylülde.banada yine 9 eylülün dr doç ugur saygılı tavsiye etti oda myom kist ur bunlara bakıyo ve mükemmel bi dr.fakat ben çocuk istedigim içn erbil dogana gönderdi erbil hoca tüp bebeklede ilgileniyor ilk muaynede ameliyat yapalım dedi.ugur hocaya sordum amaliyat dşyo dedim o yaparım diyosa yapar merak etme dedi,tevekkül Allaha tamam dedim ameliyat zor geçmiş doktarları ugraştırmışım 3 büyük 7 myom çıkarıldı şükürler olsun geçti gitti 1 sene oldu ufaktefek sorunlar mühim degil.bi görüş diyorum r9 eylülü ara erbil hocaya randevu al önceden araki epey dolu 15 gün sonraya falan randevü verilebiliyo geçmiş olsun.

Sana da geçmiş olsun güzelim inşallah en kısa sürede hayırlı,sağlıklı bir evlat edinirsin. Senin miyomunun büyüklüğü ne kadardı?

Teşekkür ederim canım ilgilendiğin için. 9 eylül'ün doktorlarının iyi olduğunu duymuştum. Bana çok yardımcı oldun. Sana da çok büyük geçmiş olsun. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olur.

cara, ameliyattan 24 gün sonra, ikincisi ise 21 gün sonra oldu. normalde de 28 günde bir olurum ben :S

Son düzenleme:
cara, ameliyattan 24 gün sonra, ikincisi ise 21 gün sonra oldu. normalde de 28 günde bir olurum ben :S

tamam canım sağol,benim 17.günüm bugün inş bende bir haftaya kalmaz olurum.
canım bide ameliyat şişliğini soracam benim şimdilik bayağı şiş vaziyette,senin de böylemiydi,geçtimi..bazıları öyle kalıcak diyor da:KK43:

Sana da geçmiş olsun güzelim inşallah en kısa sürede hayırlı,sağlıklı bir evlat edinirsin. Senin miyomunun büyüklüğü ne kadardı?

amin canım ya Allah hepimize nasip eylesin anne olmayı.Benim myom 7cm,5,4,3 ve daha küçükler vardı o büyügün yeri tehlikeliydi onu alırken rahim zarar görebilr diyodu drlar ve gittigim 2 özel hstne bir devlet hstnesi bu ameliyatı yapamıyacagnı sölediler myomun yeri tehlikeliymiş,işte bu durumda erbil hoca tehlikeli falan demedi hemen ameliyat dedi çok şükür rahim kurtuldu Allahın izniyle inşaallah sende kurtulursun herşey gönlünce olsun saglıklı hayırlı çocuklarımız olsun birbirimize duaedelim sevgiyle kal.

Çok geçmiş olsun canım inşallah hayırlısıyla sağlıklı evlatlar edinirsin. Senin de her şey gönlünce olur inşallah Allah yardımcımız olsun. Kendine çok iyi bak görüşmek üzere.

merhabalar candy5 ben de izmir'de doktor araştırıyorum prof. senin gittiğin profların adı neydi. Hangisi daha iyiydi canım cevap verirsen sevinirim.Teşekkürler!

merhaba,
miyom ameliyatı oldum bgn 5 gün oldu ameliyat olalı.rahim dışında 12cm ve 6cm lik iki miyomum varmış.çok şükür rahimi almadılar.
doktorum müthiş biriydi daha önce kaç doktora gittiysem rahimini alırız diyorlardı.
ankara akropol tıp merkezinde op.dr.bülent alp aydın yaptı operasyonumu.
hastane ve ekip çok güler yüzlü ve başarılı.
ben tekerlekli sandalyede biriyim çok korkuyordum ameliyat sonrası yatağa bağımlı kalırım diye çünkü her hareketimi karın kaslarımla yapmaktayım.
ama bülent alp aydın öyle iyi bir insanki güven veriyor rahatlatıyor.
türkiye de laparoskopik ameliyatı yapan ilk doktorlardanmış.
ben laparoskobi olurum umudu ile gittim ama 12cm i nerenden çıkarabilirim diyince açık amlyt oldum.
sonuç:.
şu an çok sancım ağrım var idrar yolları acaip sıkıntılı,
ameliyat sonrası müthiş bir acı vardı ama 2.gün azaldı.
bağırsaklar rahatsa karın bölgesi de rahat ediyor yoksa geriliyor. 47kiloyum ama şu an 5aylık gebe gibi karnım şiş.
çok rahatsızım mutsuzum şu an ayakta dolaşamadığım içinde nefesim daralıyor.
hiç keyfim yok ama en azından kanamam durdu.çok şükür allah ıma.
sık idrara çıkıyorsun ıkınamıyorsun sancı çok doğrulamıyorsun .
bütün bebek sahibi olmak isteyenlere rabbim şifa versin bebek nasip etsin inşllh.
soğan kürü civan perçemiyle düşecek gibi değil hiç bir miyom bence.zaten amlyta girmeden önce saraçoğlu nu kürünüzü uyguladım kanamam durmuyor diye aradığımda
''hemen kesin demişti''belki faydası vardır ama bana olmadı.yaratıkgibi birşeydi 1kg200grm ağırlığında bir miyom doğurdum kısaca.

merhaba,
miyom ameliyatı oldum bgn 5 gün oldu ameliyat olalı.rahim dışında 12cm ve 6cm lik iki miyomum varmış.çok şükür rahimi almadılar.
doktorum müthiş biriydi daha önce kaç doktora gittiysem rahimini alırız diyorlardı.
ankara akropol tıp merkezinde op.dr.bülent alp aydın yaptı operasyonumu.
hastane ve ekip çok güler yüzlü ve başarılı.
ben tekerlekli sandalyede biriyim çok korkuyordum ameliyat sonrası yatağa bağımlı kalırım diye çünkü her hareketimi karın kaslarımla yapmaktayım.
ama bülent alp aydın öyle iyi bir insanki güven veriyor rahatlatıyor.
türkiye de laparoskopik ameliyatı yapan ilk doktorlardanmış.
ben laparoskobi olurum umudu ile gittim ama 12cm i nerenden çıkarabilirim diyince açık amlyt oldum.
sonuç:.
şu an çok sancım ağrım var idrar yolları acaip sıkıntılı,
ameliyat sonrası müthiş bir acı vardı ama 2.gün azaldı.
bağırsaklar rahatsa karın bölgesi de rahat ediyor yoksa geriliyor. 47kiloyum ama şu an 5aylık gebe gibi karnım şiş.
çok rahatsızım mutsuzum şu an ayakta dolaşamadığım içinde nefesim daralıyor.
hiç keyfim yok ama en azından kanamam durdu.çok şükür allah ıma.
sık idrara çıkıyorsun ıkınamıyorsun sancı çok doğrulamıyorsun .
bütün bebek sahibi olmak isteyenlere rabbim şifa versin bebek nasip etsin inşllh.
soğan kürü civan perçemiyle düşecek gibi değil hiç bir miyom bence.zaten amlyta girmeden önce saraçoğlu nu kürünüzü uyguladım kanamam durmuyor diye aradığımda
''hemen kesin demişti''belki faydası vardır ama bana olmadı.yaratıkgibi birşeydi 1kg200grm ağırlığında bir miyom doğurdum kısaca.

Büyük geçmiş olsun,umarım şimdi iyisindir..

Kızlar rahmin toparlanıp toparlanmadığını anlamak için ameliyattan ne kadar süre sonra doktora gittiniz?

X