Miyom ameliyatı olanlar

arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum acilllllll

benım annemde 45 yasında mıyom varmıs buyukmus hemen amlyt demıs doktor rahımde alıncak demıs tek mıyom var 8 9 cm kdr bısey sizce ne yapmalıyız cocuk fln dusunmuyor daha ama gnede rahım sızce alınmalımı alınmamalımı

bendede miyom çıktı ve doktorum ben ameliyatı hiçbir zaman önermiyrum yasın daha cok genc rahimine yazık edersin.o yüzden hemen gebe kalman gerekiyo dedi.şaştım kaldım.

merhaba,bende de 4 cm miyom cıktı 27 yasındayım bekarım,arastırınca rahmin alınmasına kadar pek çok risk oldugunu öğrendim,cok korkuyorum,acaba istanbulda bu ameliyatı olanlar dr önerebilirler mi,öncelikle laparoskopiyle ameliyat eden bi cerrah tanıyan var mı?

bendede miyom çıktı ve doktorum ben ameliyatı hiçbir zaman önermiyrum yasın daha cok genc rahimine yazık edersin.o yüzden hemen gebe kalman gerekiyo dedi.şaştım kaldım.

bende de myom var 3 cm miş rahim duvarına yakın doktorum açık ameliyat dedi mini laparatomy randevu aldım ameliyat olacağım ama korkuyorum bir aksilik çıkmasından doktoruma güveniyorum ama yine de içimde bir şüphe var hamilelik % 0 a yakın dedi 3 tane doktor diğerleri prof değildi saymıyorum onları o yüzden cesaretlendirilmeye ihtiyacım var rahme zarar vermeden alabilir umarım myomu (

cnm merhaba. bende yaklaşık 6 ay önce açık ameliyat oldum rahim arka duvarında 5 cm lik miyomum vardı. ben öncesinde de 14 haftalık düşük yapmıştım. Ameliyat olman gerektiğini söylediyse bence korkma cnm ol. doktorunada güveniyorsan problem olmaz cnm. ama acaba senin miyom kapalı ameliyatla alınmazmıki ? ameliyattan sonra iyileşme süreci siraz sıkıntılı. Ama hayırlısı olsun cnm korkma bence. Allah yardımcın olsun....

Arkadaşlar merhaba. ben yaklaşık 1,5 ay önce miyom ameliyatı oldum. ve 3 gün önce regli oldum. bugün 3. ve ve ilk kez bugün ağrım ve aşırı kanamam var. aynı ameliyattan önceki gibi. Ameliyat olan arkadaşlar acaba sizde böyle sıkıntılar yaşadınız mı? Doktorum normal olduğunu söyledi ama..benim reglim hiç normale dönmeyecek mi??? (

cnm merhaba. egçmiş olsun öncelikle. cnm benimde ilk 2 ayım çok ağrılı ve önceki gibi çok yoğundu. ama daha sonrakilerde biraz daha rahatladım. biraz daha azaldı kanamalarım. benim inan önceden evden çıkamayacak kadaryoğun oluyodu. ama ağrım yine zaman zaman olabiliyor. onuda ameliyat yerinin hassas olmasına ve üşütmeye bağlıyorum. endişelenme yani cnm düzene girer ...

merhaba kapalı ameliyat olmaz dedi doktor çünkü rahim duvarına yakınmış myomum 3 cm e yakınmış küçük ama tehlikeli yerde duruyormuş histereskopi de laparoskopi de olmazmış çünkü milimlik fark olsa rahim duvarına zarar verilebilirmiş kontrollere gittiğinde sıkıntı yok dedi değil mi doktor çünkü bu ameliyat sonrasında yapışıklık ya da tüplerin kapanması söz konusu olabilirmiş bir de kapalı ameliyat ve histerekopi yapılırsa yapışıklık riski daha fazlaymış çünkü myomum küçükmüş rahimde boşluk olması yapışıklığa sebep olabilirmiş zaten dün yatışım yapılacaktı ama hafif nezlem olduğu için az yani yatışımı iptal ettiler şimdi ilaç kullanıyorum tamamen iyileşmeye çalışıyorum ve ameliyat olacağıma kendimi hazırlamaya çalışıyorum korkuyorum ama başka çarem de yok görünüyor ALLAH herkesin yardımcısı olsun isteyen herkese annelik duygusunu tattırmayı nasip etsin inşallah AMİN ( arkadaşlar korkmamı gerektirecek bir şey yok değil mi? yardım edin bana )

myomlarla ilgili bilgi verecek kimse yok mu? bir gruplaşma söz konusu burada yardımcı olacak kimse yok çok sıkıntılıyım birisi cevap verese en iyisi bir daha yazmamak sadece yazılanları okumak (

myomlarla ilgili bilgi verecek kimse yok mu? bir gruplaşma söz konusu burada yardımcı olacak kimse yok çok sıkıntılıyım birisi cevap verese en iyisi bir daha yazmamak sadece yazılanları okumak (

cnm benim daha sonraki kontrollerimde bir sorun görülmedi. Ama canını sıkma doktorun iyiyse korkulacak bişi yok. benim bir arkadaşımda olmuştu 2 ay sonra hemen hamilede kaldı. bende yakın zamanda tekrar rahim filmi çektiricem kontrol amaçlı. umarım bir sorun çıkmaz. geçmiş olsun...

selam bayanlar öncelikle belirteyim sizin yazılarınız bana biraz moral birazda ameliyat için gaz verdi bende yaklaşık onbeş gün önce bir arkadaşımı doktora götürüp yaklaşık 4 yıl sonunda hiç muayene olmadığım için hadi bende bir bakımdan geçeyim dediğim an ulturasonda 5 cm ve 3cm lk iki adet miyomun rahim üstü ve bağırsaklara çok yakın olduğunu gördüler hızlı büyüyen büyüdüğü yeri rahatsız eden bir miyom oluğunu söyleyebilirim ankarada bir operatör doktor muayene etmiş ve rahmimi başka dokdorlar alalım derseler aldırmamamı söylemişti bunun üzerine ben ankara başkent hastanesi prof ali ayhan beye muayene oldum burdaki amaç rahmimi alınıp alınmaması konusunda bana fikir vermesi idi ve muyene sonunda rahmin yanında ama doktor olarak bizim hiç hoşumuza gitmeyen bir yer olan bağırsaklarda dedi ve bana ongün sonrası rahmimi almadan bu bölgeyi temizleyeceğini söyledi şuan bu ameliyatı oldum on gün oluyorsonuçlarım patolojiye gitti inşaallah onlarda temiz gelir ilk günler sizi korkutmuş gibi olmayayım ama biraz sıkıntılı hafif orta arası diyebileceğiniz bir ağrıyı hissettim şuanda çok çok toparlanmış değilim yaşım 40 büyük bir ihtimal bundan kaynaklanıyor ama ümit ediyorumki kısa zamanda bir şeyim kalmaycak bir arkadaş miyom ameliyatından korktuğunu söylemişti bu yönden içi rahat olsun ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmiyorsun daha sonraki günlerde biraz sıkıntılı olsada sonunda çoğu rahatsızlığın kalmayacak bunu bildiğin için hafif ağrılarında çok göze batmıyor size tavsiyem bir doktorla kalmayın ve kesin ve kesinlikle ameliyatınızı prof bir doktora yaptırın sizlere ali ayhanın tavsiye edebilirim başkent hastanesi özel ama sigortayla anlaşması olan bir hastane ben orada herbir hastaya çok çok özel bir ilgi olduğunu gördüm allah hepinize sağlık versin

selam bayanlar öncelikle belirteyim sizin yazılarınız bana biraz moral birazda ameliyat için gaz verdi bende yaklaşık onbeş gün önce bir arkadaşımı doktora götürüp yaklaşık 4 yıl sonunda hiç muayene olmadığım için hadi bende bir bakımdan geçeyim dediğim an ulturasonda 5 cm ve 3cm lk iki adet miyomun rahim üstü ve bağırsaklara çok yakın olduğunu gördüler hızlı büyüyen büyüdüğü yeri rahatsız eden bir miyom oluğunu söyleyebilirim ankarada bir operatör doktor muayene etmiş ve rahmimi başka doktorlar alalım derseler aldırmamamı söylemişti bunun üzerine ben ankara başkent hastanesi prof ali ayhan beye muayene oldum burdaki amaç rahmimi alınıp alınmaması konusunda bana fikir vermesi idi ve muyene sonunda rahmin yanında ama doktor olarak bizim hiç hoşumuza gitmeyen bir yer olan bağırsaklarda dedi ve bana ongün sonrası rahmimi almadan bu bölgeyi temizleyeceğini söyledi şuan bu ameliyatı oldum on gün oluyorsonuçlarım patolojiye gitti inşaallah onlarda temiz gelir ilk günler sizi korkutmuş gibi olmayayım ama biraz sıkıntılı hafif orta arası diyebileceğiniz bir ağrıyı hissettim şuanda çok çok toparlanmış değilim yaşım 40 büyük bir ihtimal bundan kaynaklanıyor ama ümit ediyorumki kısa zamanda bir şeyim kalmaycak bir arkadaş miyom ameliyatından korktuğunu söylemişti bu yönden içi rahat olsun ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmiyorsun daha sonraki günlerde biraz sıkıntılı olsada sonunda çoğu rahatsızlığın kalmayacak bunu bildiğin için hafif ağrılarında çok göze batmıyor size tavsiyem bir doktorla kalmayın ve kesin ve kesinlikle ameliyatınızı prof bir doktora yaptırın sizlere ali ayhanın tavsiye edebilirim başkent hastanesi özel ama sigortayla anlaşması olan bir hastane ben orada herbir hastaya çok çok özel bir ilgi olduğunu gördüm allah hepinize sağlık versin

bende ara kanama şikayetiyle doktora gittim ve 3 cm lik miyomum olduğunu rahmin içinde olduğunu ve ameliyat olmamı söyledi bulunduğum yerdeki doktor fakat ne kendisi nede başka doktoru önerdi ameliyat için tüp bebek uzmanı doktorlara git dedi çocuğum olmadığı için ameliyatın çok önemli olduğunu söyledi. bursa acıbademe gittik bir fiyat çıkardılar 9 milyar prof olursa uzmanda 7,5 . istanbul gatayı düşünmek zorunda kaldım aranızda oradaki doktorlardan haberi olan tanıyan varmı önerebileceğiniz bir doktor. baya bir korku sardı benide

Son düzenleme:

ayy aynı benn aynıı benn..benımde adetten sonra 10 15 gun sonra fılan bır ıkı damla olurdu ama sımdı adet bıtıyor kanama oluyor koyu kahve renklı bulantı ve batma seklınde agrım da oluyor mesela 20 gun oldu kanama var( gıttım doktora alttan muayene ettı yok bırsey dıyor mıyom falan, hormondandır dedı ılac verdı ıkı tane kesılmedı kesılmıyor...ben de prof.alı ayhan beyden randevu aldım, teşhısım neyse solesın ben de razıyım herseye..aklıma bın bır turlu sey gelıyor( cocugum da yok, olsun derken bır de bu cıktı basıma( hayatım kabusa döndü..var bırseyler durduk yere olur mu bunlar ama ne bılmıyorum(

evet arkadasim miyom kesinlikle gobek yapiyor ben senelerdir zayif bir insanim ama son bi kac senedir miyomumum buyudukten sonra gobegim olmaya basladi dusun ramazanlarda butun gun ac kaliyorum yine gitmiyor ki eksi sifir gobegim vardi benim artik maasallah bi kac aylik hamiliymisim gibivar surekli...

evet pinti prenses saglik gercekten onemliymis basina gelince daha i anliyorsun baska birseyi gozu gormuyor insanin bende miyom arti kist var ve surekli agrim var ve artik adet disindada surekli kanamam oluyor hafifte olsa cok can SIKICI bir durum sormayin ve tuvaletede cok sIk cikiyorum artik bazen affedersiniz bi kac damla icin bile cok varmis gibi gittigim oluyor ameliyat sart ama KOR KU YO RUMMMMM bunu kimseye anlatamiyorum ayri bi korkum var bi senedir bu agrilari sikintiyi cekiyorum sosyal hayatim sifirlandi sanki ama yinede ameliyat olamadim molamiyorum her kafadasn bir ses ama anlamaya calisan yok ben o agrilara ragmen ameliyat olamiyorsam ne yapabilirim bilmiyorum kafa gidik bi senedir

meyse herkese acil sifalar ve isteyenlere mis kokkulu bebisler diliyorum

sevgili arkadaşlar, ben yeni üye oldum. benim sorunumda miyomlar. herkese şimdiden allahtan şifa diliyorum. bana doktor tavsiyesi konusunda yardım etmenisi istiyorum. herkesin mümkünse doktor adı vermesini rica ediyorum. acilen bu isimlere ihtiyacım var. bir de hikayenizi detaylı yazarsanız sevinirim. bu konuda bir bilgim yok. ameliyat sürecini anlatırsanız sevinirim. zorlukları ve kolaylıkları, ameliyat sonrası durum hakkında bilgi veriniz. teşekkür ederim.

Cevap vermekte geç kaldım mı bilmiyorum! Ben 2008 yılında miyom ameliyatı oldum. Detaylı yazılmasını istediğiniz için en başa gidiyorum :) Miyomumun olduğunu hiç farketmedim, belirtileri sonradan anladığım kadarıyla kasığıma iğne batar gibi sancılar girmesi ( gerçi bu her zaman oluyor bende regl e yakın, yumurtlarken, gaz sancısı olduğunda...) en belirgin olanı gece çok tuvaletimin gelmesi ve beni uykumdan uyandırması, göbeğimin alt kısmına dokunduğumda betona dokunuyormuş gibi semsert olması, tuvaletimi yaptığımda yeniden doğmuş gibi olmam:). En önemlisi 28 günde bir olan adetimin 45 gün geçmesine rağmen gelmemesi. Ben neden regl olmuyorum diye doktora gittiğimde, ulrason ile bakıntı karnıma, kitle olduğunu söyledi. Doktor gerçekten önemli. Gittiğim doktor panikle burda bişey var, burda bişey var baya büyük falan diyor. Beni iyice panikletti. Bayan doktordu. Ameliyat olmanız gerekiyor dedi.Haziranda gittim, ağustosta düğünüm var. Evlendikten sonra olsam dedim sorun değil beklenir falan dedi. Neyse tabi ne olduğumu anlamadan döndüm geri. Bir arkadaşımla gitmiştim. Benim bildiğim bir doktor var dedi, o da hoşlanmadı kadının halinden tavrından.... Aytuğ Kolankaya'ya gidelim dedi kendi doktoruymuş. Aytuğ Bey Ozaman bu kadar tanınmış biri değildi. Tv programı yapmıyordu. neyse gittik, oda baktı, kitlenin ölçülerini aldı, hemen ameliyat olmalısınız 2 hafta içinde dedi. Beklesek dedim valla organlarınıza baskı yapıyor, alınmalı dedi. 2 hafta içine gün verdi. Apar topar hazırlandım. Ameliyata girdim. Benim miyom ulrasonda görünenden daha büyük çıkmış ( şekli aynı haşlanmış koyun kafasına benziyordu büyüklüğüde aynıydı) Rahim duvarına baya bir dayanmış, hatta sarmış falan. O da şaşırmış duruma hatta ameliyattan çıkıp ailemi çağırmış Rahmi almak zorundayım. Onay verilirse falan. Bizimkiler vermemiş tabi. Uyandırın kendisine sorun demişler.2 ay sorna düğünüm var.! Neyse artık tekrar girdiğinde rahme en az hasarı vererek çıkartmış kitleyi. Bizimkilere de ben elimden geleni yaptım, bu rahim nasıl çocuk taşır onu zaman gösterecek demiş. Neyse ameliyattan sonraki kontrollerimde rahim kendini yenilemiş.Kendiside kendisini tebrik ettti:) 15 sene önce olsaydı ben rahmi alırdım dedi. Bence devlet hastanesi falan olsaydı kesin toplar alırlardı. Çok uzun sürmüş ameliyat. Şuan iyiyim bir sorun yok. tek sorun ameliyat nedeni ile yapışıklık olmuş sol tüpüm tıkalı. Henüz hamile kalamadım... Bu arada ameliyat sezeryan gibi oldu. Normalde benim kesiğim sezeryan gibi enine değilde boyuna kesik yapılacak br ameliyatmış. Ama yaşımın genç olması ve bekar olamam, estetik kaygım olacağından sezeryan gibi yaptı. Bikini hizasında kesik yeri belli bile değil. Dikişsiz yapıştırdılar. Ameliyattan sonra gaz sancım oldu o biraz sıkıntı verdi ama sadece ameliyat gecesi ve bir sonraki gece.Sonra rahattım ağrı kesici bile almadım diyebilirim. 10 gün raporluydum 10 gün sonra işimin başına döndüm. Durum budur. Aytuğ Bey gözüm kapalı referans verebileceğim bir doktordur. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Adet döngüsünün tam ortasında (14-18. günler arasi) kahverengi akinti, adetten 24 saat once baslayan ve adetin 3. gunune kadar suren, nice kuvvetli sayilabilecek agri kesicilerle gecmeyen agri, adet agrilari sirasinda kuyruk sokumuna baski, agri sirasinda genital bolgede hissedilen bicak saplanma turunde aci...

24 yasindayim, bekarim, 4cm capinda submüköz myom teshis edildi. 2 hafta icinde "abdominal myomektomi" denilen ameliyat olacagim. Acik olacak, sezaryen gibi kesik acilacakmis bu ameliyatta...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…