Miyom ameliyatı olanlar

mrb bendede 10 cm miyom vardı gittiğim çoğu doktordan ağlayarak çıkıyordum rahmini alabiliriz dediler sabahlara kadar ağlama nöbetleri psikolojim bozuldu sonunda ameliyat oldum o süreç biraz zorlu geçiyor ama bekletmeyin benim kadar önce neden ameliyat olmadım diye pişman oldum şimdide 5 aylık bir oğlum var Allaha şükürler olsun miyomu bekletip üzülmeye gerek yok:18:

katiliyorum ameliyat oldum kurtuldum kaç ay sonra hamile kal dediler sana

canim merak içindeyim nasil geçti ameliyatin

Ve sonunda ameliyat.. Öyle söyledikleri gibi iki günde ayağa kalkiyorsun filan doğru değil yani. Bugün 6.günü ama hâlâ ağrılar devam. 3gün hastanede kaldım 4.günün sabahı çıkardılar. 16cm kesi yapmışlar. Hâlâ yatıyorum.6hafta sonra herşey normale dönüyormuş. Umarım biran önce geçer. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Allah şifalar versin

amin şükür sorunsuz olmuş ya benim 12 oldu dün agrimdan agladim eşim illa doktora gidelim dedi gitmedim çünkü ameliyat yerim agriyodu ..allah yardim etsin . gelmiş geçmiş olsun rabbim birdaha göstermesin..

slm arkadaşlar 24 ocakta oldum ameliyatı 4,5 cm idi kapalı yapıldı rahim alınma riskini her yerde söylüyorlar korkmayın önemli olan ameliyatı nerede hangi ellere emanet ettiğiniz ben ege üniversitesinde oldum başka yerede güvenemezdim 4000 liraları falan duyunca şaşırıyorum özeller hem pahalı hemde az ameliyattan dolayı bence dezavantaj ege de o kadar çok hasta varki uzmanlaşmamaları mümkün değil. bu gün 12. gün hala hafif agrı ve sızlamalar var sol tarafıma atılan yakın 2 kesinin orada şişlik mevcut ne zaman geçer acaba ameliyat olanlar cevaplarsa sevinirim sanki orada balon varmış gibi birde bağırsakla mesane arasındaki 1,5 cmlik yapışıklığıda açmışlar şişlik ondanmı acaba diye merak ediyorum sağlıkla kalın

geçmiş olsun şimdiden ben de doktor bana 4000 deyince şaşırmıştım. ege ye de gidicem bakalım.

geçmiş olsun şimdiden ben de doktor bana 4000 deyince şaşırmıştım. ege ye de gidicem bakalım.

ege üniversitesine gireseye kadar sorun. ben menapoz bölümünden giriş yaptığım için kolay oldu . kadın doğum poliklinik e gideceksin önce bilgisayardan randevu alınıyor bilgisayar randevusuz kabul edilmiyor . ege randevu ekranını akşam sekizde hazırla (kimlik bilgilerin vs gir randevu al ekranında hazır bekle) 8 i gösterdikten sonra 2 ,3 dakika içinde randevular doluyor ondan sonrası kolay . ben 5 gün içinde sadece 12 lira ameliyat sonrası kullanılan su geçirmez bantlara verdim o kadar . bütün tahliller sonuna kadar araştırılıyor ve nazkozcu ile görüşürken hastanın başka problemi varsa sağlıkla ilgili onuda tedavi etmeden ameliyatı yapmıyorlar o kadar detay yani sanada geçmiş olsun canım. ameliyat sonrası 1,5 ay sonra direk servise gideceğim kontrol için randevusuz .

yaklaşık 1 yıldır bu forumun takipçisiyim ve bugun üye olup yazmaya karar verdim..bende miyomla ilk hamileliğimde tanıştım.ondan öncesinde hiçbir belirti olmadıgı için miyom oldugunu bilmiyordum.6cm büyüklüğündeydi ve düşüğe sebep olabilecegi söylenmişti.ve öylede oldu,5 haftalık bebegim kese gelişmedigi için düştü 3 ay sonra tekrar denedik oda aynı şekilde kanamayla birlikte düştü sonra biz kan tahlilleri gen testleri yaptırdık pıhtılaşma vs. için.ama hiçbir sey cıkmadı,hiç bir sorun görünmüyordu.bana yasadıgım yerde bi prof tekrar dene dedi ama benim denemeye cesaretim yoktu.bizde antalyada daha öncedende bildigimiz çok iyi bir dr a gitmeye karar verdik.miyomum 6cmdi ve bana burda hep acık ameliyat diyorlardı bende acık istemiyordum korkuyordum iyileşme süreci vs.ama bu dr.um bana bu miyomu kapalı ameliyatla laparoskopi de deil ,hiç kesiksiz vajinal yoldan (kürtaj gibi diyeyim size) yapılabilecegini söyledi.öyle olunca cesaretlendim ve gecen hafta gittim ve ameliyatımı oldum.Allah ondan doktorumdan razı olsun cok sükür sorunsuz gecti.Spinal anestezi(belden uyusturma) ile 1saat süren bir operasyonla miyomumdan kurtuldum.ameliyat sonrası doktorum 6cmden de büyük oldugunu söyledi.ameliyat sonrası narkozun etkisi gectikten sonra cok hafif adet sancısı gibi bir sancı oldu hemen bir agrı kesici yaptılar.sonrasında inanın hiç bir agrım olmadı.ertesi günü cok rahat bir sekilde hastaneden cıkıp 3saat yolculuk yaparak eve geldim.dr.um cıkarken sen artık normal hayatına döndün iyisin demişti :) ameliyat olacak olan arkadaslara demem o ki hemen acık diyenlere razı olmayın biraz arastırın.antalya cevresinde olanlara tavsiyem özel medisu hastanesinde Prof.Dr. Mehmet Emin Soysal'a gönül rahatlıgıyla gidip muayenesini olsunlar ve ondan bir fikir alsınlar.eğer bu şekilde olabilecekse inanın ben hiç ameliyat olmuş gibi değilim,mutlaka bu yöntemi secin derim.benim 6cm den büyük miyomum bu sekilde kesiksiz olduysa eminim birçok kişininde olur.ben de cok korkuyordum öncesinde, ama dr cok önemli. ben dr uma cok güvendim içim cok rahattı.ve öyle söylediginiz rakamlarda cok ucuk.sadece 400 tl ödedik ameliyat için.biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olabilmişimdir:))

Çok güzel açıklamışssın teşekkürler. İçim biraz rahatladı açıkcası bana yüksek rakamı söyleyen özel hastane, devlette olma hijyenikliğine güvenemezsin falan deyince üzülmüştüm ne yalan söyliyim. Ortalama ne kadar sürede ayağa kalkılıyor öğretmenim bire de çok aksatmıyorum diyorum 1 hafta yeterlimidir ki??

ne güzel kurtumuşsun ben de açık istemiyorum.kapalı olsun diyordum ama böyle vajinal yoldan ilk defa duydum.

çok oldu ama bir sorum daha var.egeden randevu alınca internetten saat vermiyorlar. Ben sabah kaçta hastanede olmalıyım.8 geç mi olur? Öğleciyim 12 ye kadar halledebilir miyim acaba?

offffff biraz önce yazdığın 1 sayfayı sildi. hijyen konusu: ben özel odada kalmadım dokunacağım yerleri odanın duvarına monteli sıvı sabunluklarda bulunan hijyen sıvısıyla sildim wc ye giderken peçeteye sıkıp oturağı sildim . özel odada sana ait wc tv refakatçi için yatak var oda 2 kişilik ğünlük 90 tl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…