Miyom ameliyatı olanlar

Size de çok geçmiş olsun. Önceki yazılarınizi okudum . Çabuk toparlanmışsınız. Başka bir doktora gidip aynı muayehanelerden geçmek şimdilik göZümü çok korkutsada büyük ihtimal gideceğim. Teşekkürler..

bu rahmin alınma ihtimali açık ameliyat için mi geçerli sadece? Belki basit bir soru ama bilmeyince insan soruyor:KK17:

slm arkadaşlar 24 ocakta oldum ameliyatı 4,5 cm idi kapalı yapıldı rahim alınma riskini her yerde söylüyorlar korkmayın önemli olan ameliyatı nerede hangi ellere emanet ettiğiniz ben ege üniversitesinde oldum başka yerede güvenemezdim 4000 liraları falan duyunca şaşırıyorum özeller hem pahalı hemde az ameliyattan dolayı bence dezavantaj ege de o kadar çok hasta varki uzmanlaşmamaları mümkün değil. bu gün 12. gün hala hafif agrı ve sızlamalar var sol tarafıma atılan yakın 2 kesinin orada şişlik mevcut ne zaman geçer acaba ameliyat olanlar cevaplarsa sevinirim sanki orada balon varmış gibi birde bağırsakla mesane arasındaki 1,5 cmlik yapışıklığıda açmışlar şişlik ondanmı acaba diye merak ediyorum sağlıkla kalın

ege üniversitesinde hangi doktora oldunuz acaba ameliyatınızı, serdar özşener hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz

bu rahmin alınma ihtimali açık ameliyat için mi geçerli sadece? Belki basit bir soru ama bilmeyince insan soruyor:KK17:

bildigim kadarıyla hepsinde gecerli.kanamayı durduramama riski hepsinde var çünkü.bu soruyu bende sormuştum ameliyat öncesi doktoruma,cünkü en büyük korkumdu.oda bana böyle bir risk oldugunu ama madem öyle kanatmayacaksın arkadaş demişti :) yani kendinden baya bi emindi ve buda beni rahatlatmıştı.

Arkadaslar miyom ameliyati sonrasi bulantisi olan varmi?Varsada ne kadar sürede gecti ve ne yaptiniz.Acil cevap verin lutfen cok bulantilarim var:KK43:

Tekrardan ben.. doktor ameliyat demişti miyom için bana. Şimdi başka bir doktor -İzmir şifa hast.- Ne gerek var ameliyata miyom rahim duvarında gerek yok dedi. Hatta gebelik için takvim yapabiliriz dedi. Başka bir doktor da ameliyat önermemeleri gerekir yapışıklık olabilir sonuçta dedi.Benim ameliyat işim de kaldı böylece. Bilemiyorum.

Arkadaşlar çok kararsızım ve de ne yapacağı mı bilmiyorum.Geçtiğimiz hafta dr a gittim
ve de rahim dışında iki tane myomum olduğunu söyledi ve de ameliyat önerdi.Ben çocuk istiyorum ve de ameliyatı olmak istemiyorum myom ile ilgili problemleri olanlar
ve de ameliyat olanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim rahmin içi ve de yumurtalıklarım
da bir problem olmadığını söyledi. sizce ne yapıyım birde ameliyatta rahimde yapışıklık ve de tüplerde kapanma gibi problem oluşabilirmiş.Yaşım 33.

3 sene önce miyom ameliyatı oldum ve olmadan önce deli gibi ameliyat olanlardan bilgi almak için netten araştırma yaptım ama olup hamile kalan ve ameliyat hakkında bilgi veren birini nedense hiç bulamadım amacım benim gibi olan arkadaşlara yardımcı olmak evet çocuğum oldu allah bağışlasın 2 yaşında tek diyeceğim kesinlkle olun çünki miyomla hamile kalmak çok zor ve olsada düşük riski çok :KK43: ameliyat açık oldum sezeryan gibi 15 günde anca toparladım işime devam ettim sonrasındaki 6 ay içinde hamile kaldım sıkıntısız br hamilelik geçirdim doğumum sezeryan oldu ameliyattan dolayı normal yapılmıyor.işin özeti iyi bir dk bulmak benim dk mükemmeldi ve yapışıklık yaşamadım korkucak bişey yok stresi çok biliyorum ama sonucu kesinlikle güzel oluyor :)

11 cm çapında 3kilo 200 gram ağırlığında sezeryanla miyom illetinden kurtuldum. tek bir myom vardı ama 5 taneye bedeldi. Çocuk için yaza planladık. Yapıştırma usulü dikişim oldu. 20 gün evde istirahat verdi. 6 ay gebelik yasakladı. Zaten öyle çokta kolay bir amleiyat değil ki ben izmirde çok ünlü bir doktora ameliyat oldum. Bir tek İzxmir değil Türkjiye de de tanınmış konferanslar veren bir dr. Epiduralim sıkıntılı geçti . UYuşmadığım için narkoz verildi. AmA tek unutmadaığım üşümemdi. Ameliyathanede öyle üşüdümki. Uyandığımda 4 battaniye vardı üstümde yaz vakti. ve titremekten içim çıkıyodu resmen. Bu kış başım yastıktan kalkmadı hep grip hep bronşit oldum. Bu kadar bi daha üşümem heralde hayatım boyunca. Ameliyat sonrası heralde dikiş yerin acıyor acımıyor diyenlere gülüp geçiyorum. Resmen ATIYORLAR. Adam neşterle kesiyo orayı. Artı ebeler bana şöyle söylemişti. Normalde sezeryan neden yapılır çocuk almak için. Çocuk olmadığı için dolayısıyla emzirme fonksiyonu da yok. Bu nedenle ağrı daha çok hissediyorsunuz. Emzirme ağrıyı azaltan bir şeymiş. 6 ay sonra evet toparladım kendimi. Onu zaten siz hissediyorsunuz. Kendinden daha iyi doktoru olamaz bir insanın. Doktorum hamile kalmadan gelme yanıma dedi. Kendine o kadar güvendi ki bende otomatik normal yolla hamile kalacağıma inandım. İnşallahta öyle olur.ç Şimdi folik asite başladık. 3 ay sonra gibi Allah verirse nasip ederse çocuğumun olması hayırlı olanı ise Allah bir an evvel versin. Değilse hiç olmasın. Ameliyat olanlar ne demek istediklerimi çok iyi anlayacaklardır. Birde ameliyat sonrası gaz olmaması için yaptıklarımı anlatayım bir kaç maddeyle ;
* Eylül de ameliyat olduğum için yazın bol bol ayaklarımı kuma gömdüm. İliğime kadar ısındığımı Hissediyordum :=)
* Gazlı içecekleri ameliyattan 2 hafta önce kestim.
* Bol bol yoğurt yiyn. Süt içmemeye çalışın ameliyat öncesi.
* Ameliyat öncesi kilo verme işlemini 2 ay evvelden bitirmiş olun.
*Ben alkol sigara içmiyorum zaten. İçmeyin sizde :)
*Bol bol su için.
* Çvrenizdekileri tembihleyin. Merak etme çocuğun olur zartın zurtunda bilmem ne ameliyatı olmuş onun bile olmuş çocuğu gibi iyi niyetle söylenen ama ameliyat sancısı ile cinleriniz tepenizdeyken söylemesinler bunu size.
* Devamlı çorapla gezeceksiniz ameliyat öncesi ve sonrası ayaklar çok sıcak tutulacak.
* Bol bol sevişin eşinizle. Sonra 2 ay iptal oluyosunuz. Ağrı ve acı çok oluyor ameliyat sonrası ilişkide.
Birde hep şunu düşünün ; ( ben ağrım çok olduğunda yada bunaldığımda öyle düşündüm hele 4 kez epidural vurulunca birde narkoz denilince ameliyathanede kendime ve doktorlara hemşirelere şunu söyledim kendimi salmamak için ) ÇOK HAYIRLI BİR İŞ İÇİN BU AMELİYATI OLUYORUM BEBEĞİMİN DAHA ÇABUK BANA GELMESİ İÇİN BUNA MECBURUM. AMA DOĞURUNCA POPOSUNA 2 TANE VURUCAM. ANNE OLMAK BU KADAR ZOR OLMAMALIIIIIIIIIIII DİYİP BAYILMIŞIM. :)))) Doktorum hala hastalarına beni anlatıyormuş.
sEVGİLERRR HEPİNİZE.

11 cm çapında 3kilo 200 gram ağırlığında sezeryanla miyom illetinden kurtuldum. tek bir myom vardı ama 5 taneye bedeldi. Çocuk için yaza planladık. Yapıştırma usulü dikişim oldu. 20 gün evde istirahat verdi. 6 ay gebelik yasakladı. Zaten öyle çokta kolay bir amleiyat değil ki ben izmirde çok ünlü bir doktora ameliyat oldum. Bir tek İzxmir değil Türkjiye de de tanınmış konferanslar veren bir dr. Epiduralim sıkıntılı geçti . UYuşmadığım için narkoz verildi. AmA tek unutmadaığım üşümemdi. Ameliyathanede öyle üşüdümki. Uyandığımda 4 battaniye vardı üstümde yaz vakti. ve titremekten içim çıkıyodu resmen. Bu kış başım yastıktan kalkmadı hep grip hep bronşit oldum. Bu kadar bi daha üşümem heralde hayatım boyunca. Ameliyat sonrası heralde dikiş yerin acıyor acımıyor diyenlere gülüp geçiyorum. Resmen ATIYORLAR. Adam neşterle kesiyo orayı. Artı ebeler bana şöyle söylemişti. Normalde sezeryan neden yapılır çocuk almak için. Çocuk olmadığı için dolayısıyla emzirme fonksiyonu da yok. Bu nedenle ağrı daha çok hissediyorsunuz. Emzirme ağrıyı azaltan bir şeymiş. 6 ay sonra evet toparladım kendimi. Onu zaten siz hissediyorsunuz. Kendinden daha iyi doktoru olamaz bir insanın. Doktorum hamile kalmadan gelme yanıma dedi. Kendine o kadar güvendi ki bende otomatik normal yolla hamile kalacağıma inandım. İnşallahta öyle olur.ç Şimdi folik asite başladık. 3 ay sonra gibi Allah verirse nasip ederse çocuğumun olması hayırlı olanı ise Allah bir an evvel versin. Değilse hiç olmasın. Ameliyat olanlar ne demek istediklerimi çok iyi anlayacaklardır. Birde ameliyat sonrası gaz olmaması için yaptıklarımı anlatayım bir kaç maddeyle ;
* Eylül de ameliyat olduğum için yazın bol bol ayaklarımı kuma gömdüm. İliğime kadar ısındığımı Hissediyordum :=)
* Gazlı içecekleri ameliyattan 2 hafta önce kestim.
* Bol bol yoğurt yiyn. Süt içmemeye çalışın ameliyat öncesi.
* Ameliyat öncesi kilo verme işlemini 2 ay evvelden bitirmiş olun.
*Ben alkol sigara içmiyorum zaten. İçmeyin sizde :)
*Bol bol su için.
* Çvrenizdekileri tembihleyin. Merak etme çocuğun olur zartın zurtunda bilmem ne ameliyatı olmuş onun bile olmuş çocuğu gibi iyi niyetle söylenen ama ameliyat sancısı ile cinleriniz tepenizdeyken söylemesinler bunu size.
* Devamlı çorapla gezeceksiniz ameliyat öncesi ve sonrası ayaklar çok sıcak tutulacak.
* Bol bol sevişin eşinizle. Sonra 2 ay iptal oluyosunuz. Ağrı ve acı çok oluyor ameliyat sonrası ilişkide.
Birde hep şunu düşünün ; ( ben ağrım çok olduğunda yada bunaldığımda öyle düşündüm hele 4 kez epidural vurulunca birde narkoz denilince ameliyathanede kendime ve doktorlara hemşirelere şunu söyledim kendimi salmamak için ) ÇOK HAYIRLI BİR İŞ İÇİN BU AMELİYATI OLUYORUM BEBEĞİMİN DAHA ÇABUK BANA GELMESİ İÇİN BUNA MECBURUM. AMA DOĞURUNCA POPOSUNA 2 TANE VURUCAM. ANNE OLMAK BU KADAR ZOR OLMAMALIIIIIIIIIIII DİYİP BAYILMIŞIM. :)))) Doktorum hala hastalarına beni anlatıyormuş.
sEVGİLERRR HEPİNİZE.

Çok geçmiş olsun. Keşke en başta narkoz isteseydin. Neyse gelmiş geçmiş şükür.

Ben de ameliyat oldum ve artık bebek düşünme vakti geldi. Sen Naptin? umarim hamilesindir..

Merhabalar;
Bende de 5 sene önce acile gittiğimde keşfedildi myomum. Dalga beye karar vermeden önce 2 ssk 6 özel doktora gittim senelerdir kontrole gittiğim doktorum dışında hepsi ameliyat dedi.O zamanlar boyutu 3.5cm idi şimdi 7.16 cm ve cuma günü dalga dalgıçoğluna açık ameliyat oluyorum. Son zamanlar ağrı ve cinsel ilişkide sorunlar yaşıyordum. 9 aylık evliyim yaşımda 30 yaş geçmeden çocuk için ameliyatı olmak mecburiyetten. Karar vermek en büyük huzur. Hastane çantası için tavsiyeniz var mı? :KK52:

47 yaşındayım. 9 ay önce miyom ameliyatı oldum. 2 tanesi rahim duvarına yapışık ve 5,5 - 6 cm olmak üzere 5 adet miyom açık ameliyat sonrası alındı. Rahmim ve yumurtalıklarım duruyor şükürler olsun... Son 3 aydır 15 günden az olmamak üzere ağrılı ve anormal yoğun regl oluyorum.2 regl arası en fazla 7 güne indi. Defalarca doktoruma gittim, hormon testleri, demir vs ölçümleri yaptırmama rağmen ki doktoruma göre menapoza da girmediğim söyleniyor (normal kanamalar imiş) yaşam kalitem kalmadı. Ne yapmam gerektiğini bilen var mıdır acaba ?

zaten miyom ameliyatlarındaki sanırım en büyük korku kanamayı durduramayıp rahimi almak zorunda kalmak.siz bence bikac doktora daha danışın.banada hep acık ameliyat demişlerdi ama antalyada bi dr vajinal yoldan aldı miyomumu,hemde 6 cmdi :)

Antalyada hangi doktora gittiğinizi de yazabilirmisiniz acaba ?

Benimde gebelik öncesi miyomum vardı 2cm büyüklüğündeydi.Hamile kaldım gebelikte 8cm büyüklüğe çıktı hormonlardan.o sebeple sezeryan olmak zorunda kaldım.Doğumda miyomlarımıda aldı doktorum

Ben de miyom ameliyatı oldum.bugün 6. Günüm. Ilk günler ağrım vardi ama şimdi cok az.benim miyomlarim 7cm ve 3cm idi.benim sikayetim ise migde bulantısı ve baş dönmesi şimdi eskiye oranla az ama yinede var.doktorum zeki yılmaz laproskopi ile ameliyat yapti kayseri de oldum.

özel medisu hastanesinde Prof.Dr. Mehmet Emin Soysal.miyomunuz kac cm bilmiyorum ama ben onada bi muayene olmanızı öneririm. cok iyi bir doktordur.

7,5 cm büyüklüğünde miyomum var ve açık ameliyattan çok fazla korkuyorum. Kesinlikle önümüzdeki hafta için Mehmet Emin Soysal'dan randevu alıp gideceğim. Umarım açık ameliyat demez. Teşekkür ederim

7,5 cm büyüklüğünde miyomum var ve açık ameliyattan çok fazla korkuyorum. Kesinlikle önümüzdeki hafta için Mehmet Emin Soysal'dan randevu alıp gideceğim. Umarım açık ameliyat demez. Teşekkür ederim

Neden açık ameliyattan korkuyorsun? O kadar büyük miyoma laparoskopi yapmiyorlar.. ben de açık ameliyat oldum benimki de 8 cmdi.

Arkadaşalr ben bir yıl önce miyom ameliyatı oldum ve şu an 4.5 aylık hamileyim. normal doğum yapmak istiyorum olan var mı?

Benim doktorum asla önermiyordu. Açık kapalı farketmez rahmi kesiyoruz doğum esnasinda kasılma oluyor ve oradaki yara açılabilir rahmini almak zorunda bile kalırlar demişti. Eger vajinadan operasyon gecirdiysen olur ancak...

Arkadaşalr ben bir yıl önce miyom ameliyatı oldum ve şu an 4.5 aylık hamileyim. normal doğum yapmak istiyorum olan var mı?

bende vajinal yoldan miyom ameliyatı oldum ve 6,5 cm dende büyükmüş cıkan miyom.ve doktorum normal dogum yapabilirsin demişti.ama acık ameliyatta durum nedir bilmiyorum.

X