Miyom ameliyatı olanlar

Ameliyatin korkulacak bi tarafi yok. Bu kadar sıkıntı cekmenize deger mi. Ben 2 yilda üç kez miyom ameliyati oldum. İçim hala miyom dolu. Devami da gelecek muhtemelen operasyonların. Miyomlar bitmiyor sürekli oluşuyor. Ve bekarım da. Ustelik doktor arayisina da girmedim. Direkt devlet hastanesinde oldum. Kimseye de haber vermeden tek başıma oldum çıktım üçünden de. Geciktirmeyin lütfen. Ustesinden gelemiyorsaniz gerekirse psikolojik destek alın ama geciktirmeyin
Benim de rahmim miyom tarlası gibi. Çok geçmiş olsun size de. Dediğiniz gibi bu kadar sıkıntıya değmez. Bu ay ameliyat olup kurtulucam ben de insallah.

Ameliyatin korkulacak bi tarafi yok. Bu kadar sıkıntı cekmenize deger mi. Ben 2 yilda üç kez miyom ameliyati oldum. İçim hala miyom dolu. Devami da gelecek muhtemelen operasyonların. Miyomlar bitmiyor sürekli oluşuyor. Ve bekarım da. Ustelik doktor arayisina da girmedim. Direkt devlet hastanesinde oldum. Kimseye de haber vermeden tek başıma oldum çıktım üçünden de. Geciktirmeyin lütfen. Ustesinden gelemiyorsaniz gerekirse psikolojik destek alın ama geciktirmeyin
Banada doktorlar ameliyat diyor. İlk duyduğumda bende çok tedirgin oldum korktum. Özelde mi olmalıyım devlette mi olmalıyım vs vs.Hatta doktor araştırmak için siteye kayıt olup konu açtım. Ama bu yazınız beni gerçekten çok cesaretlendirdi. Kafamdaki o karmakarışık olmuş soru yumağı uçtu gitti.

Merhaba arkadaşlar,
Sanırım bayanların en korktuğu ve sonucunu kestiremediği ameliyatlardan biri miyom ameliyatı her ameliyatta risk olduğu gibi sonucunda rahmin alınma ihtimalininde olduğu bu ameliyatla ilgili yaşadığım ve yakınımda yaşanan tüm süreçleri sizinle paylaşıcam.öncelikle eğer çocuk düşünüyor ve de ameliyat olacak bir miyoma sahipseniz kesinlikle ertelemeden bu ameliyatı olmalısınız gelelim ameliyatı olmaya karar verme sürecime gittiğim yaklaşık 5 doktor sonucunda miyomun alınması gerektiğini alınmasada risk taşımadığını fakat gebelikle beraber hızla büyüyüp daha riskli bir hal alacağı konusunda ortak bir karar sonucu olmaya karar verdim. Yaklaşık 3 ay önce bir arkadaşım kendinde bulunan 13 cmlik miyomu farketmediği ve daha önce kontrole gitmediği için kanamaları sonucundq kürtaj ve miyom ameliyatını 1 günlük karar sonucunda olmak zorında kaldı devlet hastanelerinde rahmi almadan sonlandıramayız dediği ameliyatı sevgili hocamız sayesinde rahmi alınmadan atlattı ve bunun sonucunda benimde biran önce Bu ameliyatı olmaya karar vermeme sebep oldu. Gelelim ameliyat öncesi ve sonrasına ameliyat olacağım günün 1 gün öncesinde kan tahlilleri ve covid testi yapıldı çıkan sonuçlar çerçevesinde anestezi doktoruyla yapılan son görüşme sonunda ertesi gün ameliyata alınma kararı verildi her süreçte olduğu gibi bu ameliyattada yapılırken kanamanın durmama riski ki bu çok düşük bir yüzde yolda yürürken araba çarpma olasılığıyla aynı denebilir veya sonrasında müşade altındayken kanama yaşama olasılığınız var tabiki( sanırım ben birqz kaderciyim bu konuda olmanın kötü sonuçlar doguracağını bilerek girip olması dırumunda kendinizi suçlamanız olasılığı biyana Allahın sizin için nasip ettiği bir evladınız olacaksa eğer buna hiçbirşey engel olamaz nasipte ne varsa onu yaşıycaz inancınız varsa ve doktorunuza güveniyosanız hayatınızı ve sağlağınızı riske atmamalısınız …24 saatlik bir açlık süreci sonunda sabah hastaneye yattım öncelikle sonda takıldı biraz can sıkıcı bir uygulama ama sonrası için hayt kurtarıcı takılırken biraz sızlama ve rahatsızlık hissi veriyor ama biraz zaman sonra onun orda olduğunu unutacaksınız yaklaşık 1 saat sonra ameliyathaneye alındım genel anestezi olmakta fayda var 10 da girdiğim ameliyat 8 adet miyom çıkarılmasıyla 6 cmden 1 cm e kadae tamamen temizlenerek 11 de bitmişti ( kapalı ameliyat tamamen temizlenmesi açısından asla önerilmiyor sonrasında açığa dönme ihtimalleri olabiliyor ) uyanmam ve odaya gelmem 12yi buldu. Çok rahat geçti diyemem anestezinin etkisiyle mideminde hassas olması nedeniyle her saat mide bulandırıcı ilaç yapılmasına ragmen Yaklaşık 12 saat boyunca kustum tabi kusarken dikiş agrılarını saymıyorum bile ertesi gün çıkarılmaıs planlanan sonda tuvalete yürrümeme için akşam çıkarıldı tabi çıkarılınca bir rahatlama hissi , ilk gün bikaç saat sonrq hemşireler yardımıyla yürüdüm mide agrısı ve dikiş agrısı ilk gün biraz tadsız geçebiliyo 24 saatinizi unutmaya hazır olun eger narkoz sizi çok etkilemiyorsa ameliyat agrısı dayanılmayacak kadar değil çokta gözünğz korkmasın ertesi gün agrı kesiciyle rahatça durabilirsiniz 1 günlük yatış sonrası evdeydim lütfen bol su tüketin kabızlık yaşıycwgınız en zor süreçlerden biri olur ..2/3 gün yardım olmqdan yataktan kalkmak uzanmak zor bugün 8. Gün kendim kalkıp uzanabiliyorum dikişlwr açılacak korkusu biraz yersiz okadar kusmayla açılmdıysa ilk gün hapşurmayla esnemeyle dikiş açılmaz 7 kat dikim yapılıyo 12 cmlik bir kesi :)) bende deri altındaki kılcallar çatladığı içim morarma yaptı ama geçici bir süreçmiş ben krem kullanıyorum 10. Gün itibariyle yara izi kremine başlıcam fazlasıyla şiş ve ödem var oda normal karnınız var gibi hissedebilirsiniz karın kası olan biri olarak göbekliyim şuan ama alt karında şişlik herşeyi kafaya takarsanız iyileşemezsiniz yürüyün gülün kalkın .. sonuç olarak bu ameliyatı erteleyip bebeginizi kendinizi riske atmayın bende bişey olmadı hamilekte aldıkar diyenlere kulak asmayın herkes için süreç farklı kötü bir hamilelik ve küetajla sonuçlandırmak yerine 1 saatlik 1 günlün agrılı ameliyatı göze alın ve olun eğer olmazsnız hep tedirgin ve kontrollü olmak zorındasınız ki rahmin alınma riski büyümeyle daha artıyor hemçocugunuzdan hem rahminizden olmayın iyi bir doktor gerisi Allahın takdiri.

Ben de bunu düşündüm çok ama doktor seçimi önemli bana. 7 bin dedi özel hastaneler ama arastırdım mersındeyım ben devlette oldum zaten çoğu doktor özelden devlete geçiyo sonucta doktorun becerısi kendınde kalıyo ben 1 kurus da ödemedim çok ilgılendıler cidden . Hiç değmez onlar hergun peynir ekmek gibi yapıyolar bu işlemi dikişlerim de estetik zaten doktoruma sormuştum özellikle ilk günden de ayağa kalktım bi de o ağrılardan sonra amelıyattan sonraki sızılar çerez kalıyo çok bazit bi amelıyat zaten hiç korkma
Canım doktorun kimdi

2ay önce burada yazılan tüm mesajları en başından sonuna kadar okuyarak müthiş bir cesaret gelerek sabahın olmasını beklemeden saat 4 te bindim araca 700 km’lik Ankara yoluna çıktım.(O yüzden herbiriniz çok değerlisiniz) medyatik olan o dr evli olmadığım için ultrasonla bakalım dedi.15saniye bile sürmedi rahim görünmüyor hiçbirşey görünmüyor,ooo bu çok sert bu Malesef kötü huylu dedi,emin misiniz hocam dedim yakında idrarını yapamayacaksın dedi ki gittiğimde idrarımı zaten yapamıyor haldeydim...Hemen ameliyat ve frozen dedi.Dedi ama keşke biraz sosyal medya hesabında hastalarının elinden tutup sırıttığı gibi deseydi...Canımı duyduklarımdan ziyade tavrı şıktı.O uykusuzlukla o yorgunlukla geldiğim yolları geri döndüm.İş sözleşmelerimi bitirdim,hergün dökülen saçlarıma aynadan bakıyorum😣 ayaklarım insanlıktan çıkmış vaziyette şiş ve gitmeyen çürükler oluştu,kitle göğüs kafesime kadar yerleşti.Ve gariptir ki burada ki canlar bana etrafımdaki herkesten daha samimi geliyor...
Doktorun kim canım

Evet özel hastaneler ve doktorlar biraz fazla istiyorlar.Heleki dışardan anlaşmalı doktorlar daha fazla.Bir özel hastane kapalı miyom ameliyatına 10.000 demişti prof yapıcaktı kendi bünyesindeki,başka bir doktor anlaşmalı hastanemde yaparım açık ameliyat10.000 dedi mesela.Bunlar gerçi yine uygun fiyatlar galiba.Insanlar 20.000 lerden bahsediyordu .Şehir hastanesini bende bilmiyorum nasıl işliyor.Bir kez gitmiştim bir yakınımın sonuçlarını almaya,ilk açıldığı sıralar,o kadar yorduki hastane tedavi amaçlı gitmeyi hiç düşünmedim :) Bu miyom olayı ortaya çıktığında tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım.Bu ameliyatımı kapsamayacak ama insanın başına her an herşey gelebiliyor diye yaptırdım.Çünkü devlet hastanelerinde muane olurken bile o kadar yoruldumki, bir mr için çektiğim çileleri anlatamam.Hacettepe de bile özel prof a muane olmama rağmen beklemekten helak oldum resmen.Özel sigorta olunca anlaşmalı özel hastanelerde çok iyi hizmet alınıyor.
Canım to. Ameliyatunı neden karşılamıyor sigorta

Merhaba,
Bir sene oldu miyom operasyonu gecireli. Zayifim ama karnim hala sis duruyor. Hem icerde sertlik hisseduyorim dokununca he de gobegim varmis gibi. Yani karnim hep sis ve sert duruyor. Myom oldukca buyuktu, karmim mi genisledi yoksa baska bir problem mi bilmiyorum. Korkudan kontrolumu de aksatiyorum. soramadim.Ameliyat olmasina ragmen, siskinlik yasayan, karin agrisi olan var mi ĺ
Canım geçmiş olsun. Neden karnın öyle olmuş öğrendin mi

Bu miyomun tekrar olusmamasi icin ne yapicaz ya :KK43: hormon tedavisi mi görmek lazım? 3 kere oldum bekarim 34 yasindayim daha, daha da olmak istemiyorum yeter ama icim yine miyom kaynıyor 😭😭😭😭 ne yapmak lazim büyümesin dursun diye artik alternatif seyleri deneyip memnun olan var mı

Merhabalar arkadaslar bende 2 hfta once amelıyat oldum 7cm ve 3cm.ılk adetm bugun oşdu ve asırı sancılı agrılı oldu.Sızlerdende olk adetı boyle olan oldumu acaba?

bu gidişle öyle görünüyor ama 20 binler verip özelde mi yaptırayım yoksa devlet hastanesinde mi ona karar veremiyorum. Yani bir sürü para vermek istemiyorum zaten devlet hastanesinde de doktorlar sık sık miyom ameliyatı yapıyorlar..yoksa ameliyat günü almıştım zeynep kamilden sonra buraları okuyunca, olma riskli vs diye, vazgeçtim işte :KK43:
Merhaba uzun zaman geçmiş ama geçmiş olsun inşallah tekrarini yaşatmasın rabbim.Ameliyatinizi nerede kime oldunuz.Brn zeynep Kamil de tüp bebek tedavisi görüyorum.Bebehimin 8 haftalıkken kalbi durdu ve myomumda 8.5 cm ye ulaştı.Zeynep kamilde kapalı ameliyat yapıyorlar mı.sizin durumunuz nedir merakla bekliyorum
bilgi verebilir misiniz

Merhaba uzun zaman geçmiş ama geçmiş olsun inşallah tekrarini yaşatmasın rabbim.Ameliyatinizi nerede kime oldunuz.Brn zeynep Kamil de tüp bebek tedavisi görüyorum.Bebehimin 8 haftalıkken kalbi durdu ve myomumda 8.5 cm ye ulaştı.Zeynep kamilde kapalı ameliyat yapıyorlar mı.sizin durumunuz nedir merakla bekliyorum
bilgi verebilir misiniz
Merhaba. Ben 3 kere oldum, kapalı ya da histereskopi yöntemiyle. Hala miyomlarim bitmedi ama en sıkıntısız operasyon bu. Çetin Hoca girdi Tüm operasyonlarima. Hic bir sıkıntı yasamadim. Zeynep Kamil'de oldum yani hep.

Bu miyomun tekrar olusmamasi icin ne yapicaz ya :KK43: hormon tedavisi mi görmek lazım? 3 kere oldum bekarim 34 yasindayim daha, daha da olmak istemiyorum yeter ama icim yine miyom kaynıyor 😭😭😭😭 ne yapmak lazim büyümesin dursun diye artik alternatif seyleri deneyip memnun olan var mı
Var mı deneyimi olan :KK43:

Merhaba ben Ekim ayında açık myom ameliyati oldum. Açıkçası yıllardır ertelediğim bir ameliyatti. Rahmin alınma riskinden dolayı önce hamile kalmayı denedim ancak düşük yaptım ( sebep myom değildi Doktorlar myomla gebeliğin zor olacağını söyledikleri için artık bir cesaret ameliyat oldum). Rahim dışında 9 Cm ve rahim içinde 2cm iki tane myomum vardi. Açık ameliyat oldum. Ayilma surecimle beraber 2 saat sürdü. Odaya ciktigimda biraz agrim oldu (ki ameliyat icin cok normal) Agri kesici verdiler hemen gecti. 2 gün sonra taburcu edildim Ameliyatın ilk günü varla yok arası bir kanamam oldu o kadar. 1 hafta sonra disarida yürüyüş yapmaya bile başladım. Benim 9cmlik myomum mesaneye baskı yapıyordu. Sürekli tuvalete gitmek zorunda kalıyordum. Son dönemlerde evden çıkmak işkence gibiydi. Şimdi saatlerce dışarıda olduğum zamanlarda bile tuvalet aramıyorum. Yaşam kalitem arttı diyebilirim. Ameliyattan bir hafta sonra kontrole gittim. Doktorum durumun iyi oldugumu 2 regli döneminden sonra tekrar kontrole gelmemi söyledi. Reglimde düzensizlik olmadi.Tüm süreçler çok normal ve acısız geçti. Ben Cerrahpasada Prof Altay Gezere ameliyat oldum. Çok uzun süre doktor araştırdım Çok uçuk fiyatlar aldım Sağlıkta para mühim değil tabii ama bu işi ticarete döken o kadar cok doktor varki.. Altay Hocam işinin ehli meslegini seven bir doktor. Baska doktorlardan ciktigimda hep kendime dusunme payi birakiyordum. Altay Bey ilk muayenede tüm korkularımı aldı ve hemen ameliyat icin günü aldim.Tavsiyem ameliyat olmanız söyleniyorsa kesinlikle ertelemeyin. Çünkü belli boylardaki myomlarda küçülme olmuyor aksine myom sayısı artıyor myomlar büyüyor. Ertelemek sadece zaman kaybetmenize sebep oluyor Sadece biraz cesaret ameliyattan bir hafta sonra iyiki ameliyat oldum diyeceginize eminim.

Merhaba ben Ekim ayında açık myom ameliyati oldum. Açıkçası yıllardır ertelediğim bir ameliyatti. Rahmin alınma riskinden dolayı önce hamile kalmayı denedim ancak düşük yaptım ( sebep myom değildi Doktorlar myomla gebeliğin zor olacağını söyledikleri için artık bir cesaret ameliyat oldum). Rahim dışında 9 Cm ve rahim içinde 2cm iki tane myomum vardi. Açık ameliyat oldum. Ayilma surecimle beraber 2 saat sürdü. Odaya ciktigimda biraz agrim oldu (ki ameliyat icin cok normal) Agri kesici verdiler hemen gecti. 2 gün sonra taburcu edildim Ameliyatın ilk günü varla yok arası bir kanamam oldu o kadar. 1 hafta sonra disarida yürüyüş yapmaya bile başladım. Benim 9cmlik myomum mesaneye baskı yapıyordu. Sürekli tuvalete gitmek zorunda kalıyordum. Son dönemlerde evden çıkmak işkence gibiydi. Şimdi saatlerce dışarıda olduğum zamanlarda bile tuvalet aramıyorum. Yaşam kalitem arttı diyebilirim. Ameliyattan bir hafta sonra kontrole gittim. Doktorum durumun iyi oldugumu 2 regli döneminden sonra tekrar kontrole gelmemi söyledi. Reglimde düzensizlik olmadi.Tüm süreçler çok normal ve acısız geçti. Ben Cerrahpasada Prof Altay Gezere ameliyat oldum. Çok uzun süre doktor araştırdım Çok uçuk fiyatlar aldım Sağlıkta para mühim değil tabii ama bu işi ticarete döken o kadar cok doktor varki.. Altay Hocam işinin ehli meslegini seven bir doktor. Baska doktorlardan ciktigimda hep kendime dusunme payi birakiyordum. Altay Bey ilk muayenede tüm korkularımı aldı ve hemen ameliyat icin günü aldim.Tavsiyem ameliyat olmanız söyleniyorsa kesinlikle ertelemeyin. Çünkü belli boylardaki myomlarda küçülme olmuyor aksine myom sayısı artıyor myomlar büyüyor. Ertelemek sadece zaman kaybetmenize sebep oluyor Sadece biraz cesaret ameliyattan bir hafta sonra iyiki ameliyat oldum diyeceginize eminim.
Merhabalar. Ben de ameliyat olali 18 gün oldu. Benim de 12 cm en büyüğü 3 tane miyom alındı. Benim de sık idrara çıkma en rahatsız eden şikayetimdi. Saun eskisi kadar çok gitmiyorum ama yinede çıkıyorum idrara. Sizin tam olarak idrara çıkma ne zman normale döndü öğrenebilir miyim ?

Merhabalar. Ben de ameliyat olali 18 gün oldu. Benim de 12 cm en büyüğü 3 tane miyom alındı. Benim de sık idrara çıkma en rahatsız eden şikayetimdi. Saun eskisi kadar çok gitmiyorum ama yinede çıkıyorum idrara. Sizin tam olarak idrara çıkma ne zman normale döndü öğrenebilir miyim ?
1 ay kadar olabilir. Ben ilk haftalarda birkaç kez kısa süreli dışarı çıktım. O yüzden çok dikkat edemedim diyebilirim. Bir ay kadar sonra sabah dışarı çıktım. İşim çok uzun sürdü. Akşamüstü donebildim eve. Ben su içmeyi çok severim o gün hiç sorun yaşamadım. Normal şartlarda yolda nerde mola versem diye plan yapardım. Öğleyin bir kahve molasi verince aklima hic tuvalet aramadigim geldi. O zaman bu ameliyatın etkisi diye düşündüm. Ben bir iki ay fazla ağır kaldirmamaya calistim dikkat ettim kendime. Bir ay sonra hersey tamamen normallesiyor artık çok iyiyim diyorsunuz Şimdiden geçmiş olsun size

Son düzenleme:
ben de iki kere kapalı miyom operasyonu geçirdim. Yani bi aletle vajinama girip işlem yaptılar. Tek miyomu iki kerede alabildi doktor. Üzerinden 8 ay geçti, şimdi tekrar sıkıntılarım başladı ve tekrar olacağım. 34 yaşında ve bekarım ve içim miyom kaynıyor. Minik minik bir sürü var ve kanama yapıyor bendeki miyomlar. Neden oluyor bunlar yavaşlatmak için napmak lazım her yıl ameliyat mı olucam böyle :KK43:(((
Neden iki kere islem yapıldı? Birde rahim ici miyomunuz kac cm di?benimde ameliyat durumum var tecrübenizi paylasirsaniz sevinirim

Rahmimin içini doktor miyom tarlasına benzetmişti:KK43: pandemi öncesi en büyüğü 5,5 cm miyomu ameliyatı olacaktım pandemi çıkınca gidemedim. 2 aydır gaz sancıları ve mide ağrıları çekiyorum. Gastrologa gittiğimde miyomlarım eline geldi ve acil mr istedi. Ultrasonda 7,5 cm gözüken miyom mr da 13 cm gözüküyormuş. Endoskopi ve kolonoskopi sonucum temiz çıktı. Aşırı kanamalar bende de oluyordu. Ama ilk 2 gün özellikle. Aşırı ağrım olmasa da son 1-2 yıldır bazen nefes darlığı çekmeye başladım muhtemelen gazdan:KK43: büyük miyom mide bulantısı/ ağrısı yapar mı? 5,5 cm iken doktorum yapmaz demişti:KK43:

Başkent hastanesi prof Murat naki ye gitmeyi planlıyorum. Murat beye muayne olan var mı? Ameliyat öncesi bu konudaki tüm yorumları okumaya başladım. Ameliyat korkumu yenmemi sağlıyorsunuz.🙏🏻
Ameliyat oldunuz mu?

X