Miyom ameliyatı olanlar

Ayni endiseleri ben de yasadim; kasiktan ziyade mide/barsak sorunlari ve bazen bel/sirt/bacak agrisi oluyor. Aylarca buradaki tum yorumlari okudum, sabahlara kadar uykusuz kaldim. Kesin kotu birsey var diye korktum, insanlar 30-40 cm miyom aldiriyor ama ben bu boyutta tukenmis durumdayim. 1 ay once muayene oldum, ilacli mr cekildi, doktorum onkoloji jinekologu ve miyom konusunda oldukca tecrubeli. Muayene ve mr sonuclarina gore sorun olmadigini ve kolay bir ameliyat olacagini soyledi. Aksi bir durum olsa gozunden kacmazdi, en azindan ihtimal verirdi diye dusunuyorum. Ben sirt ustu yattigimda karnim duzlesmiyor mesela, miyom kocaman bir tas parcasi gibi disarida duruyor ve kasiklarimda degil karnimin icinde. İlk ogrendigim zaman 13 cmdi ve gebelikte ogrendim, o zamanlar sol kasigimdaydi disaridan kesinlikle belli olmuyordu ve sadece yumurtlama donemlerinde kasik agrisi ve regl agrisi yasiyordum ama gebelikte karnim cok fazla buyudu, miyom da ondan sonra hic asagi inmedi nedenini anlamadim.Siz benden once ameliyat olacaksiniz, benim martin ortasi gibi aksilik olmazsa. Saglikla, kolaylikla atlatin yurekten diliyorum. Simdiden gecmis bitmis olsun🙏
Peki tam olarak miyom neredeydi rahmin icinde mı dışında mi?

Sonunda bir hafta önce dr. Gökhan Boyraz'a kapalı myom ameliyat oldum. Bana da gebeliği engel değil bebeği etkilemez gibi şeyler söylemişlerdi ama 2 defa kürtaj oldum. Ameliyattan korkanlar sakın ertelemeyin kürtajın acısı daha büyük.Rahim alınabilir diyen doktorlardan uzak durun onlar muhtemelen laparoskopik cerrahiyi bilmiyorlar kendilerini geliştirmemişlerdir. Kapalı ameliyat yapamadıkları için yöntemi kötülüyor ve bizi korkutuyorlar. İşini iyi yapan doktor bulmak yeterliymiş. Gökhan Boyraz'ı burdan bir arkadaş önermişti. Allah doktorumdan da onu bana önerenden de razı olsun.Doktorun eli myom ameliyatına okadar alışıkki onun için benim 10 cm myomum çerez gibi bişeydi. Dünyada 18 kg lık dev miyomumu rahmi koruyarak çıkarabilen tek doktor. Beceriksiz Doktorun biri myomum 3 cm iken açık ameliyatla myomu alalım ama %50 rahim alınır demişti. Ameliyat olmayı düşünenler mutlaka olsunlar. Doktor arayanlar Gökhan Boyraz'a olsunlar. Bu alanda birkaç tane mükemmel doktor var. Hepsiyle konuştum aralarında iletişimi en iyi olan, psikolojil olarak hastasını rahatlatan bu doktor oldu. Fiyat olarak da en makul buydu. Agrılarım da giderek azalıyor.

Sonunda bir hafta önce dr. Gökhan Boyraz'a kapalı myom ameliyat oldum. Bana da gebeliği engel değil bebeği etkilemez gibi şeyler söylemişlerdi ama 2 defa kürtaj oldum. Ameliyattan korkanlar sakın ertelemeyin kürtajın acısı daha büyük.Rahim alınabilir diyen doktorlardan uzak durun onlar muhtemelen laparoskopik cerrahiyi bilmiyorlar kendilerini geliştirmemişlerdir. Kapalı ameliyat yapamadıkları için yöntemi kötülüyor ve bizi korkutuyorlar. İşini iyi yapan doktor bulmak yeterliymiş. Gökhan Boyraz'ı burdan bir arkadaş önermişti. Allah doktorumdan da onu bana önerenden de razı olsun.Doktorun eli myom ameliyatına okadar alışıkki onun için benim 10 cm myomum çerez gibi bişeydi. Dünyada 18 kg lık dev miyomumu rahmi koruyarak çıkarabilen tek doktor. Beceriksiz Doktorun biri myomum 3 cm iken açık ameliyatla myomu alalım ama %50 rahim alınır demişti. Ameliyat olmayı düşünenler mutlaka olsunlar. Doktor arayanlar Gökhan Boyraz'a olsunlar. Bu alanda birkaç tane mükemmel doktor var. Hepsiyle konuştum aralarında iletişimi en iyi olan, psikolojil olarak hastasını rahatlatan bu doktor oldu. Fiyat olarak da en makul buydu. Agrılarım da giderek azalıyor.
Ücret olarak ne kadar ödediniz?bende ameliyat olmayı düşünüyorum

Birde ameliyat sonrası agri sizi durumu oldu mu

Bu arada Hanifi Şahin gibi doktorlarla görüştünüz mu onların fiyat durumundan bilginiz var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba geç gördüm kusura bakmayın. İlgili ve güven veren doktorlardı haklarını yemeyeyim. Ben 55 60 arası ödeme yaptım. 2 hastanede amelşyat yapıyor ben kızılay da oldum. Fiyat daha uygun. Diğer doktorlar 80-120 arası fiyat verdiler ama tabiki tahmini. Birde o doktorlar daha pahalı bir hastanede yapıyordu heralde o yüzdendi. Benim durumum kapalı ameliyata uygundu. 1 gün hastanede yattım ertesi gün öğlen çıktım. Ameliyattan çıkınca ağrım vardı ama serumla iğneyle azaldı. Benim ağrı eşiğim çok düşüktür. Benim gibi değil senin çok ağrınız olmaz heralde. Sonra hızlıca iyileştim. Ameliyay olmanız gerekiyorsa ve korktuğunuz için olmuyorsanız hiç durmayın bugun randevunuzu alın gidin derim. Beni tüp bebek doktorlar o engelledi. Bebeğe engel değil sadece ağrılı bir hamilelik olur dediler. Ama öyle değil işte myom rahim kanlanmasını engelliyor. Rahim de bebel de kanka besleniyor. Pıhtılaşma bozuluğumda var myom 2 defa düşük yapmama neden oldu. Çok geç kaldım ameliyay için keşke daha önce olsaydıö ama nasip değilmiş. Rabbim en yakın zamanda kolayşılşa isteklerimize kavuşmayı nasip etsin hepimizin.

Arkadaşlar çok kararsızım ve de ne yapacağı mı bilmiyorum.Geçtiğimiz hafta dr a gittim
ve de rahim dışında iki tane myomum olduğunu söyledi ve de ameliyat önerdi.Ben çocuk istiyorum ve de ameliyatı olmak istemiyorum myom ile ilgili problemleri olanlar
ve de ameliyat olanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim rahmin içi ve de yumurtalıklarım
da bir problem olmadığını söyledi. sizce ne yapıyım birde ameliyatta rahimde yapışıklık ve de tüplerde kapanma gibi problem oluşabilirmiş.Yaşım 33.
Merhaba bende Lakoroskopi olacağım ameliyat sonrası gebelik oluştu mu durumlar nedir benim tüplerim tıkalıymış

Bende Laparoskopi olacağım tüplerim tıkalıymış çok ağrılı mı oluyor çalışıyorum sonrasında ne kadar süre dinlenmem gerekir ? 😔

Uygun çalıştığımız bir hastane var demisti telefonda görüşmüştüm ama fiyat anlaminda birsey demedi gelin görüşelim dedi.laparoskopik en iyisi zaten açık ameliyat sezeryan gibi olur. Çok cok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, çok sagolun🙏

Hanifi sahin bana 45 bin fiyat verdi ,sanırım miyom sayısına yerine göre değişiyor ondan olabilir. Gokhan bey de 55 bin civarı demisti

Histereskopi ile açılıyor diye biliyorum tupler vajinadan yapılıyor, Laparoskopi miyom ameliyati için mi?tüpleri açmak için mi?
Bilmiyorum ki . Ben bi konu açtım oraya detaylıca yazdım rica etsem bakabilir misin 😢

Bilmiyorum ki . Ben bi konu açtım oraya detaylıca yazdım rica etsem bakabilir misin 😢
Okudum açmış olduğunuz konuyu.Tup bebekle ilgili olduğu için bilgim yok.Miyom ameliyati ile ilgili laparoskopi olacaksınız sandim .Ama böyle durumlarda bikac doktora bence mutlaka gitmek gerek.

Hanifi sahin bana 45 bin fiyat verdi ,sanırım miyom sayısına yerine göre değişiyor ondan olabilir. Gokhan bey de 55 bin civarı demisti
Hangisi içinize sindiyse ona gidin. Ben için çok rahat bir şekilde gittin gökhan hocaya. Ebru hocayla da hanifi hocayla da konuşmuştum.Akşam geç saatte olsa dönüş yapmışlardı. Hatta Hanifi hocayla akşam saat 9.30 da konuştum.Bilgi vermek için üşenmiyorlar. İşinden bıkan doktorlardan bıktım artık. Bunlar öyle değildi. Ben Doktorum açısından okadar rahattım ki bu anestezi sen uyanma şeklimi bile etkiledi. Hemşire uzun zamandır bu kadar güzel uyanan hasta görmedim dedi ☺

Hangisi içinize sindiyse ona gidin. Ben içim çok rahat bir şekilde gittin gökhan hocaya. Ebru hocayla da hanifi hocayla da konuşmuştum.Akşam geç saatte olsa dönüş yapmışlardı. Hatta Hanifi hocayla akşam saat 21.30 da konuştum.Bilgi vermek için üşenmiyorlar. İşinden bıkan doktorlardan bıktım artık. Bunlar öyle değildi. Ben Doktorum açısından okadar rahattım ki bu anestezi sen uyanma şeklimi bile etkiledi. Hemşire uzun zamandır bu kadar güzel uyanan hasta görmedim dedi ☺Vakit kaybetmeyin

Bende Laparoskopi olacağım tüplerim tıkalıymış çok ağrılı mı oluyor çalışıyorum sonrasında ne kadar süre dinlenmem gerekir ? 😔
Sizin myom ameliyatı değil daha hafif atlatırsınız sanırım. Ben şuanda çalışmıyorum ama çalılsaydım 3.4 gün işe gidebilecek durumdaydım. İlk gün agrım oldu ondan da hastane derdim serum iğne iğne geldi. Sonra agrı kesici yeterli oldu. Benim ağrıneşipim çok düşük. Ağrıya dayanamıyorum buna rağmen çok kolay atlattım çok şükür.Sizin çok daha ağrısıznolur diye tahmin ediyorum. Hele histereskopik olursa hiç olmaz agrı sızı Allahın izniyle.

Ameliyatin korkulacak bi tarafi yok. Bu kadar sıkıntı cekmenize deger mi. Ben 2 yilda üç kez miyom ameliyati oldum. İçim hala miyom dolu. Devami da gelecek muhtemelen operasyonların. Miyomlar bitmiyor sürekli oluşuyor. Ve bekarım da. Ustelik doktor arayisina da girmedim. Direkt devlet hastanesinde oldum. Kimseye de haber vermeden tek başıma oldum çıktım üçünden de. Geciktirmeyin lütfen. Ustesinden gelemiyorsaniz gerekirse psikolojik destek alın ama geciktirmeyin
Çok geçmiş olsun. Bende 10 gün önce oldum. Bukadar bekemeseydim keşke. Siz hangi hastanede oldunuz dr kimdi. Bir yakınım için soruyorum onda bekar çok korlıyor ve devlette olmak istiyor. Siz açık mı kapalı mı oldunuz ?

Hangisi içinize sindiyse ona gidin. Ben içim çok rahat bir şekilde gittin gökhan hocaya. Ebru hocayla da hanifi hocayla da konuşmuştum.Akşam geç saatte olsa dönüş yapmışlardı. Hatta Hanifi hocayla akşam saat 21.30 da konuştum.Bilgi vermek için üşenmiyorlar. İşinden bıkan doktorlardan bıktım artık. Bunlar öyle değildi. Ben Doktorum açısından okadar rahattım ki bu anestezi sen uyanma şeklimi bile etkiledi. Hemşire uzun zamandır bu kadar güzel uyanan hasta görmedim dedi ☺Vakit kaybetmeyin
Anladım tamamdir çok çok teşekkür ederim ☺️☺️☺️

Sizin myom ameliyatı değil daha hafif atlatırsınız sanırım. Ben şuanda çalışmıyorum ama çalılsaydım 3.4 gün işe gidebilecek durumdaydım. İlk gün agrım oldu ondan da hastane derdim serum iğne iğne geldi. Sonra agrı kesici yeterli oldu. Benim ağrıneşipim çok düşük. Ağrıya dayanamıyorum buna rağmen çok kolay atlattım çok şükür.Sizin çok daha ağrısıznolur diye tahmin ediyorum. Hele histereskopik olursa hiç olmaz agrı sızı Allahın izniyle.
Çok teşekkür ederim 🥰❤️ evet doktor tam anlamıyla görmek için istedi bu yaşanılan talihsizliklerden dolayı bide sonrasında aşılama eğer tutmazsa tüp bebek için rapor çıkaracak ondan önce bi sorun olup olmadığını kendi görmek istedi sanırım

X