Misafirlerime Neler kram Edebilirim?

sinyora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2006
577
8
44
kızlar merhaba,ben yeni taşındım aslında 3 ay oldu,apartmandaki kadınlar hoşgeldine geleceklermiş bana perşembe akşamı,sizce onlara ne ikram etmeliyim,neler hazırlıyayım yani,fazla abartmak istemiyorum ama iyi de ağırlamak istiyorum,bana yardımcı olurmusunuz bu konuda

slm cnm katmerli poğaça,gökkuşağı salatası,chizcake,soslu sarma ve kurabiye yapabilirsin buarada kaç kişiler

valla kaç kişi olduklarını bilmiyorum alt kat komşum binadaki arkadaşlarla dedi ama
binada zaten 6 daire var,6 daireden biri de yeni taşındı zaten
tavsiyelerin için sağol canım

bence
-mercimek köftesi
-gül tatlısı
-ıslak kek
-american salatası
-milföy
-yaprak sarma

Pratık ÇÖzÜmler sunuyum sana..!!!
Kalıpta kek
sıĞara bÖreĞı yada mılfÖy hamurundan bÖrek
nıŞastalı kurabıye buda Çok basıt ben bunların hepsını 1-1,5 saatde tamamını yapıyorum....
Patates salatası :)) yada kısır

pratik tatlı tarifi verebilirim sana...

1 paket kakaolu büsküvi
1 litre süt
150 gr margarin
1 su bardağı şeker
1 vanilya
1su bardağı un
1 yemek kaşığı nişasta
2 muz

büsküvileri robottan geçir un haline getir büyük fırın tepsisine yay, muz hariç kalan malzemelerle tavuk gögsü yap ve kakaolu büsküvilerin üzerine dök kaşıkla yay her tarafına, biraz soğut ve 4 eböl tavuk gögsünü içine yarım muz koyup rulo sar ilk dilimi...sonra diğerlerinide dolapta dinlendir..harika oluyor kolay gelsin....
i

Patates salatası ya da türevi bişey ( yoğurtlu makarna salatasıdır,kısırdır vsvs... )
Bi tür tatlı kurabiye
Bi çeşit poaça
Bi dilimde yaş pasta yanındada çay

Ne demişler ev alma komşu al bence komşularınız ince insanlarmış :icecream:
Onlara gereken değeri verin
Bu menüde çok uygun bence :smiley-cool:

Kolay gelsin cokacimcoook

kızlar çok sağolun valla çookkk ama çoook teşekkür ederim fikirleriniz sayesinde
baya bi toparladım aklımda menüyü
yani birde çalışıyorum,iş çıkışı yapacağım bunları bazılarınıda çarşamba akşamı
öpüldünüzz marifetli kk hatunlarııı

makarna salatası (içine,taze nane,dere otu ve mor lahana rendeleyin,çok hoş bir rengi oluyor,önceden yapın ,buzdolabına koyun )
yufka ile üçgen börekler yapabilirsiniz(içine ne ile yapmak istiyorsanız onu koyun)
dr.oetker den revani karışımı alın,tarişfe göre yapın (buda süper,ben içine değişiklik olsun diye az haşhaş tohumu yada dövülmüş ceviz koyuyorum)
birde kurabiye veya poğaça yaptınızmı tamamdır.

sağol canım
şimdi şöyle bi menü düşündüm

üçrenkli börek
kremalı kurabıye
yaseminin tarifini verdiği tatlı
ve salata
nasıl uygunmu sizce,ama işte salata için karar veremiyorum,aslında hani pasta şeklinde yapılıyor yaa
ondan düşünmüştüm ama şimdi börektede patates,ıspanak kıyma olacak
onun yanına yakışmaz diyorum gökkuşağı salatası,makarna salatasımı yapsam
yada kısır

bak arkadaşım geçenlerde,bir arkadaşımda yedim bu makarna salatasını ve bayıldım,

küçük boncuk makarnaları haşlamış,akşamdan ,içerisine taze nane,dere otu,biraz rendelenmiş mor lahana eklemiş.içine küçük küçük doğranmış kornişonda yakışır.zeytinyağıyla,limonla lezzetlendirmiş.sen limonu sonradan ekle istersen.
inanılmaz lezzetli ve çok güzel bir rengi vardı.tavsiye ederim.

tamam canım,madem çok beğendi salatamda makarna salatası olsun o zaman
yaa birde kek yapsammı diyorum
üzeri fındıklı benim özel kekim
ne dersiniz

X