Misafir ağırlamak benim için tam bir işkence

Ben çok yavaşım maalesef aşırı detaylı yaptığım için hızlı yapamıyorum Ben sadece canım isterse kendime yapacağım kollarım ağrıyor misafire yapmayacağım

Bende çok geriliyorum bu yüzden misafir istemiyorum kimseyide davet etmiyorum. Eskiden misafirler ne bulur ise yerdi şimdi evi inceliyolar kaç çeşit yapıyorsun yaranamıyorsun aman gerek yok.

Hele beni en cok yoran sanki temizlik müfettisi gelecekmis gibi dip kıyı temizlik yapmak zorunda hissetmem. Bu da beni inanılmaz yoruyor ama vazgrcemedim

Okumadan yazmısım, bunları tahmin ettim:/Aslında oyle ogrenmek degıl, yetersiz hissettırılmek. Ben de baskasını asla ayıplamam, fakat kendım de bır türlü salamam. Sankı hersey noktasına kadar eksiksiz olmalı. Sizi anlıyorum..

Evinizde nasıldı, cok mısafır gelirmiydi, anneniz telaşlımıydı, sorumlulugunuz fazlamıydı ve anneniz sürekli eleştiren begenmez bir karaktermiydı?
Çooook misafir gelirdi annem telaşlı değildi ama çeşit konusunda aşırı abartırdı ve evde iş bölümü yapıp ıncığına cıncığına kadar temizletirdi el alem ne der kafasında hep . Aslında annemden ziyade ablamlar çok eleştiren beğenmeyen taraftı . Tabi şu an ben onların temizliğini beğenmiyorum ama

Evet ben de kesinlikle birinin evine gitsem dağınık olsa da asla laf etmem ikramı az olsa laf etmem güler yüzü yeter ama kendimde bu olmuyor

Ya bir de sanki gittiğim her ev tertemiz gibi (yada zaten kimse kimsenin evine o kadar didik didik bakmıyor) iş kendi evime geldi mi sanki evim pislik pasak içinde ve gelen herkes o küçük detayları görecekmis gibi geliyor
Ay ben şimdiye kadar en temiz kendi evimi gördüm aksine bana göre herkes daha rahat ama yine de salamıyorum

Bence banyo/tuvalet temizse gerisi cok da sey degil yani misafir dedigin gecer oturma odasina oturur, kalkarsa bi tuvalete gitmek icin kalkar, ki orasinin temiz olmasini gittigimiz yerde biz de isteriz. Gerisi asssiirii toz duman icinde degilse üstün körü bir temizlik de yeter. Siz kendinizi cok yoruyorsunuz belli ki, mükemmelliyetci oldugunuzu da yazmissiniz. Bunu asmanin tek yolu mükemmel olmamaya tahammül etmeyi ögrenmek.

Kesinlikle gerçekten öyle bi ara özelikle yerleri elle silmeye takmıştım vileda ile temiz olmuyor diye allahtan ondan kurtuldum diğerleri de zamanla inşallah evet bence de en önemlisi tuvalet banyo ve mutfak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…