Misafir ağırlamak benim için tam bir işkence

Eşimin ablasının oğlu ufak bir kaza geçirmişti geçtiğimiz aylarda, bir önceki akşamdan haber verdim yarın şu saatte müsaitsen yarım saat uğrayacagiz diye. Kadin yaprak sarmış poğaça yapmış yemek yapmış. Abla ne gerek vardi biz geçmiş olsuna geldik boyle sana zahmet verdik diyorum, olsun oyle kuru kuru olmaz diyor. Mahcup oluyorum işte böyle olunca evime hadi çaya gel deyip bi kek kısırla gönderemiyorum. Önceden bi kek poğaça yapılır sohbet muhabbet edilirdi ikramlar çoğalınca olmadı ya.

Ben işe giderken de gece 02:00 kadar evle uğraşır 9:30 da evden çıkacaksam beşte uyanırdım ben evi genelde temiz tutarım banyo mutfak her daim temiz çöp yoksa evde ufak dağınık toplanır yeter diyorum artık kendimi de yormuyorum hatta marketlerde fırına atılan börekten aldığımda oldu bemim evlilikte cicim ayı geçti galiba ama genel olarak evi hergün saf gübi süpürüp siliyorum çok saçma ama yapıyorum

Gercekten oyle. Valla yaşladık .Bizde gittikmi bi kahve içer cıkarız . Şimdi kımseyı davet etmıyorum

Aynen ama sorun bizde sanki
Instada bıkac sayfaya denk geldım dehb tüm
Özelliklerim aynı . Dikkat eksıklıgı vs bı baksana sanada uyuyormu

Çok küçük sayılmaz 10 yaşına girecek. Ama ben zaten evlendiğimden beri bu düzenle yaşıyorum. Esas küçük çocukların oldukları eve düzen lazım bana gör
Ger gün 4-5 çeşit yemek devamlı temiz derli toplu bir ev. Tebrik ederim. Ben bir saat içinde 3 kez oyuncak sepeti toplamak durumunda kalıyorum da

Ger gün 4-5 çeşit yemek devamlı temiz derli toplu bir ev. Tebrik ederim. Ben bir saat içinde 3 kez oyuncak sepeti toplamak durumunda kalıyorum da
Teşekkür ederim. Çocuklar belli bir yaştan sonra kendileri topluyor bence. Bırakın dağıtsın, işi bitince toplamayı öğrenir nasıl olsa

Evet işte yapmayana yapmasak da olur ama karşıdaki döktürünce insan utanıyor yapmazsa bende de bu durum var mecbur hissediyorum kendimi

Ben bir gün önceden yaparım temizliği, ertesi güne sadece üzerinden geçerim.

Çorba, zeytinyağlı yemekler, tatlı, börek vs bunlarıda bir gün önce yapıyorum. Sadece pilav ve ana yemeğimi aynı gün yaparım. Hatta salatayı bile akşamdan yapıp, ertesi gün sosunu eklerim.

Habersiz gelen olursada evde ne varsa yada buzluktan bir şeyler çıkarırım, oda yoksa bir kek yapar çayla ikram ederim.

İçli köfte misafir için hiç yapmadım ama siz önceden yapıp buzluğa atabilirsiniz.

Gerilmeyin bu kadar. İnanın değmiyor. Bende zamanında sizin gibiydim, misafir gelecek diye perişan ederdim kendimi. Şimdi aklım başıma geldi, bana kimse yemek için, kusur bulmak için gelmesin, sohbetime güler yüzüme gelsin, diyorum.

Bu arada kusur arayan misafirlere siz de cevap verin, susmayın.

Kendiniz için hiç yemek yapmıyor musunuz? Misafire göstereceğiniz özeni önce kendinize göstererek başlayın.
Bizim evde her zaman 4-5 çeşit yemek olur. Sizde de olsun,o zaman yorulmazsınız.
Ben hergun ne yapacağım diye düşünüp düşünüp 2 çeşit ancak yapıyorum.siz hergun 5 çeşit yemeği nasıl buluyorsunuz.ve o yemekler nasıl bitiyor.obez olmadınız insallah

Ben hergun ne yapacağım diye düşünüp düşünüp 2 çeşit ancak yapıyorum.siz hergun 5 çeşit yemeği nasıl buluyorsunuz.ve o yemekler nasıl bitiyor.obez olmadınız insallah
Fazla yapmıyoruz yemekleri. Çorba salata mutlaka oluyor. Ana yemekler et balık veya hindi oluyor. Tavuk kullanmıyoruz. Pilav yemiyoruz,makarna sadece pazar günleri yiyoruz. İki çeşit de zeytinyağlı yapıyoruz, soğuk yediğimizden fazla yapılan tek çeşit bunlar oluyor üç günlük yapıp porsiyonluk kavanozluyoruz ,açınca taze oluyor. Obez olmak için hamur işleri ve tatlılar yapılması gerekir,bizde de onları yiyen yok zaten.

Annem titiz bir kadın mıydı

Salata,turşu vs de çeşit olarak mı yazdı yoksa bunlar 4-5 çeşitten hariç mi ben en çok onu merak ettim. darkmore eğer bu gibi yancılar 4-5 cesite dahil değilse cidden helal olsun. Ev hanımı olduğum halde hergun ayrı ayrı 4-5 çeşit yemek yapamam ben. Ancak salata,çorba,turşu bunlarida sayarsam olur başka türlüsü benden cikmaz

Salata,çorba,et türü yemek,iki çeşit de zeytinyağlı yapıyorum ben. Ev yoğurduyla turşu ilave ,çeşitten saymadım onları pelinciğim

Salata,çorba,et türü yemek,iki çeşit de zeytinyağlı yapıyorum ben. Ev yoğurduyla turşu ilave ,çeşitten saymadım onları pelinciğim
Her şekilde harikasınız bence. Düzeni çok sevdiğiniz belli. Benimde evim genel olarak hep temizdir kendimde evdeyim ama hala o herşeyin tam düzenli olması konusunda eksiklerim var bence. Belki çocuklar biraz daha büyüyüp daha rahat olunca inşallah Siz böyle yazın biz okuyalım ders niyetine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…