Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Homosisteinin yükselmesi gebelikten ziyade genlerimizde olan mutasyonlardan. Beslenme şekli ve b vitamini takviyeleriyle düşüyor
Folbiollle bemiksle ve diyetle 1 yılda değerleri düşüemedim.Sizde osende 2 m kullanmışsınız değerleri bu mu düşürmüştür sizin aktif c ve homosistein kaçtı öğrenebilir miyim

Merhaba arkadaşlar ben de 2 düşük yaşadım, pıhtılaşma mthfr677 ve 1298 heterozigot olduğunu öğrendim ve Sinan hocayla tedaviye başladım 1,5 yıl önce. Homosisteinim 12.3 tü ve C4 üm düşüktü. Diyete harfiyen uydum 10 kilo verdim nerdeyse ama bi türlü düşüremedim homosisteini. En son numune hastanesinde ölçtürdüm ve 9,6 çıktı sevinçle Sinan hocaya gittim ve hiç olmayacak birşey oldu ve homosistein 17 çıktı. 1 hafta arayla nasıl bu kadar değişebilirdi, hocanın yanına gitmeden bi de düzen labda baktırdım 10 çıktı. 3 ayrı lab 3 ayrı sonuç. Sinan hocaya 3 sonuçla gittik, laboratuvar da sorun olabilir mi dedik ama azarladı, açıklayıcı cevap veremedi, diyetine dikkat etmiyorsun kendini kandırmaya çalışıyorsun vs vs. Onu son görüşüm oldu. Değeri düşük görünce eşimle korunmayı bırakmıştık ve şansımıza o ay hamile kaldım. Şimdi 14 haftalık hamileyim, her gün hibor 3500, coraspin, prednol kullanıyorum. Folik asiti 12. Haftada bıraktırdı doktorum, dacavit ve Demir ilacı alıyorum, diyete inanmadığını söyledi doktorum ki kendisi de prof. Sırf homosistein için bekleyen arkadaşlarım bence bi başka hekimin de görüşünü alın, ben1,5 yıl bekledim ve sinanhocaya kalsa hala bekeyecektim.ben ve isteyen tüm arkadaşlar inşallah en kısa zamanda kucağımıza alırız bebeklerimizi. Sevgiyle kalın:)
[/QUOT aktif c niz kaçtı aynı bende bekliyorum aynı düşüncedeyim sizle hangi doktorla devam ettiniz

Folbiollle bemiksle ve diyetle 1 yılda değerleri düşüemedim.Sizde osende 2 m kullanmışsınız değerleri bu mu düşürmüştür sizin aktif c ve homosistein kaçtı öğrenebilir miyim
Yok osendeyi kullanmadım sinan hocaya başladıktan sonra. Bemiks c‘yi iç osendede sadece b12 var diğer B vitaminlerine de ihtiyaç var dediğinden bıraktım. Benim homosisteinim diyetten önce de düşüktü aslında. Ben folbiol yerine solgarın folate diye hapı var onu içiyorum Hocaya sorup kullandım.

merhabalar. şu sıralarda sinan hocaya gidip görebilen var mı? malum korona günleri ve hacettepe de tüm poliklinikler kapatılmış vs.

Merhabalar bende gittim ama hoca yok dedi asistanı ne yapacağım bilmiyorum diyet hala devam ediyorum ama pazartesi tekrar gidecegim bi

Evet tlf dan da öğrenebilirsiniz. Bana da hep hocanın olmadığı, oradaki uzman doktorların bakabileceği söyleniyor ancak 36 hafta ve üzeri olunduğu takdirde. Benim Sinan hocaya gidip prednol, oksopar iğne ve coraspin kullanıp doğum yapanlara bir sorum olacak. Doğum öncesi Sinan hoca size bu ilaçları nasıl kullanmanızı/ devam etmenizi söyledi? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Malum hoca şuan yok, ve özel bir tedavi uyguladığı için de birçok doktor anlayamıyor özellikle de prednolü? 😟

Yani doğuma ne kadar süre kala bu ilaçlar bırakılıyor ya da doğum gününe kadar devam ediyor mu aynı şekilde dozlarına vs. ?

Merhaba arkadaşlar.Son iki yılda 5 kayıp yaşadım.2 tane kimyasal 1 dış gebelik 1 8 haftalıkken kalbi duran gebelik 1 de 2 ay önce sonlandırdıgım 21.haftadaki gebeliğim.herşey yolundaydı ama ayrıntılı ultrasonda beyinde bazı yerler oluşmamıştı ve su birikimi kist vardı doktorlar sonlandırmamı istedi kendi sağlığım için.Bende de pıhtılaşma var tüm gebeliklerimde iğne ve coraspin kullandım.bu hamileliğimde 0.8 oksapar coraspin folbiol benexol ve kortizon kullandım herşey yolundaydı ama ne yazıkki ayrıntılı ultrasonda yıkıma uğradım.Sinan hocayı bir arkadaşımdan duydum bana bu diyetten bahsetti.Ama hoca hasta kabul etmiyormuş bana bu diyetle ilgili bilgi verir misiniz?neler yeniliyor neler yenilmiyor ya da örnek listeniz varsa yollar mısınız?

Merhaba arkadaşlar.Son iki yılda 5 kayıp yaşadım.2 tane kimyasal 1 dış gebelik 1 8 haftalıkken kalbi duran gebelik 1 de 2 ay önce sonlandırdıgım 21.haftadaki gebeliğim.herşey yolundaydı ama ayrıntılı ultrasonda beyinde bazı yerler oluşmamıştı ve su birikimi kist vardı doktorlar sonlandırmamı istedi kendi sağlığım için.Bende de pıhtılaşma var tüm gebeliklerimde iğne ve coraspin kullandım.bu hamileliğimde 0.8 oksapar coraspin folbiol benexol ve kortizon kullandım herşey yolundaydı ama ne yazıkki ayrıntılı ultrasonda yıkıma uğradım.Sinan hocayı bir arkadaşımdan duydum bana bu diyetten bahsetti.Ama hoca hasta kabul etmiyormuş bana bu diyetle ilgili bilgi verir misiniz?neler yeniliyor neler yenilmiyor ya da örnek listeniz varsa yollar mısınız?
Burda 37. sayfaya giderseniz arkadaş görselini paylaşmış. Listede yazıyor yasaklar yada sınırlı olanlar. Orda yazanları uyguluyoruz

Burda 37. sayfaya giderseniz arkadaş görselini paylaşmış. Listede yazıyor yasaklar yada sınırlı olanlar. Orda yazanları uyguluyoruz
Allah razı olsun canım ben o kadar ekmek yemiyorum sadece sahurda 1 dilim ekmek tam buğdaylı yiyorum.ama tabi arada makarna vs yiyorum.yasaklar içinde hergün tükettiğim kuruyemiş fıstık ezmesi sarımsak gibi ürünler var.Bunlar bebek olana kadar mı yani hamilelikte de yapılabiliyor mu?

Allah razı olsun canım ben o kadar ekmek yemiyorum sadece sahurda 1 dilim ekmek tam buğdaylı yiyorum.ama tabi arada makarna vs yiyorum.yasaklar içinde hergün tükettiğim kuruyemiş fıstık ezmesi sarımsak gibi ürünler var.Bunlar bebek olana kadar mı yani hamilelikte de yapılabiliyor mu?
Beyaz ekmek yiyeceksiniz bundan sonra:) Kepekli ürünler yasak tam bugdayın içinde de oluyor kepek. 10 dilim ekmek ama makarna ,pilav ,patates ekmek hakkının azalmasına sebep oluyor. Hamilelik öncesinde yaptırıyor Sinan hoca değerler normale gelince hamileliğe izin veriyor ve doğurana kadar diyete devam ettiriyor. Balık mesela faydalı bir sey ama bize yasak çünkü yüksek metiyonin içeriyor. Zamanla alışılıyor ama kolay bir diyet değil tabii

Beyaz ekmek yiyeceksiniz bundan sonra:) Kepekli ürünler yasak tam bugdayın içinde de oluyor kepek. 10 dilim ekmek ama makarna ,pilav ,patates ekmek hakkının azalmasına sebep oluyor. Hamilelik öncesinde yaptırıyor Sinan hoca değerler normale gelince hamileliğe izin veriyor ve doğurana kadar diyete devam ettiriyor. Balık mesela faydalı bir sey ama bize yasak çünkü yüksek metiyonin içeriyor. Zamanla alışılıyor ama kolay bir diyet değil tabii
Teşekkür ederim bilgiler için.

merhaba bende tup bebege karar verdim hazirlik asamasinda doktorum homosisteine baktirdi 21 cikti.ozel diyeti var diyetisyenden iste dedi.ama bulundugum yerde normal diyet verdi.amacim kilo vermek degil burda yazilanlara dikkat ediyrm.ayni zamanda demir b12 folikasitte aliyrm.sorum su ne kadar surede duser bu deger

X