Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sinan hoca birakmismı komple bende yeki ogrendim onu 9 kaybim var napabilirimm
Sinan hoca gerçekten hocaların hocasıymış bana da çok öneren olmuştu ama korona patladı gidemedim sonra emekli olacak dediler randevu vermiyor dediler.sanırım emekli de olmuş.onunla gebe kalan çok.

Diyet listesini benimlede paylasirmisiniz arkadaslarn9 kaybim var sinan hoca icin hacettepeyi aradm emekli oldu dediler muayenehaneside yokmus lu5fen

bebekedi bebekedi canım liste bu.ama sana tavsiyem folbiol benexol gibi takviyeler kullan.bu diyet baya zorlayıcı.zaten folik asitle de melatonin düzene giriyor.Ayrıca sinan hoca gerçekten muhteşem biriymiş ama hacettapede bir sürü öğrencisi var.ordan bi prof araştır git eminim asistanları oradadır hala.

Eklentiler

• Screenshot_2020-08-24-22-39-35.png
    Screenshot_2020-08-24-22-39-35.png
    471 KB · Görüntüleme: 90
  • Screenshot_2020-08-24-22-39-45.png
    Screenshot_2020-08-24-22-39-45.png
    413,5 KB · Görüntüleme: 81
bebekedi bebekedi canım liste bu.ama sana tavsiyem folbiol benexol gibi takviyeler kullan.bu diyet baya zorlayıcı.zaten folik asitle de melatonin düzene giriyor.Ayrıca sinan hoca gerçekten muhteşem biriymiş ama hacettapede bir sürü öğrencisi var.ordan bi prof araştır git eminim asistanları oradadır hala.
Bi ara ankaraya gidip ogrencem onu telefonda cok birsyee cevap vermiyorlar rica edip bi sekilde konusucam kim varsa cok tesekkur ederim cok sagol

ben hastasıydım tedavim yarım kaldı beni ögrencilerine yönlendirdi ama coronadan dolayı gidemiyorum sizin dokuz kaybının ne kadar aryla oldu kaç haftalıklardı

ben hastasıydım tedavim yarım kaldı beni ögrencilerine yönlendirdi ama coronadan dolayı gidemiyorum sizin dokuz kaybının ne kadar aryla oldu kaç haftalıklardı
İlk 3 ü gelismeden kalp atimi olmadan 6 haftada kuretaj oldu 4. 5. 6. 8 er haftalikken kalp atimi durarak oldu 7.si kimyasal oldu 8.si 15 haftalikken kanama ile dustu 9.cu da kalp atimi durdu 8 haftada ogrencileri kimler acaba

Bence anlayışlı bi insansa kayınvalden anlat durumunu ve ztn sebze yemeği yiyorum içinize et sarımsak katmayalım de bulgurda yiyemiyorum de bak hacca gidiyomuş kendin için dua iste sorun olmaz inşallah
Bayagı zaman olmus. Ama. Biley sormak istşyorum.ilacları doguma kadar mı kullandırıyır

Merhaba arkadaşlar ben de 3 düşük yaşadım Sinan hoca ayrılmış hacettepeden protein s eksikliği çıktı ben son gebeliğim de iğne kullanmama rağmen kalbi durdu bebeğin lütfen diyet listesi varsa birini bana da atsın psikolojik olarak

Merhaba, benim doktorumda bu diyetten ve saydığınız takviyelerden verdi.
Mthfr c677 homozigot benim de.
Yalnız aklıma takılan yüksek doz folik asitin bebeğin beyne zarar verdiğini okudum bi yerde, hatta Allah korusun otizme sebep olduğu.
Birde folik asitin metil folat formunda olması gerektiği. Bunları doktoruma soramadım. Çünkü çok kesin konuştu homosistein 9 olduğu için düşürmek lazım dedi.
Sizin gittipiniz doktorların son görüşü nedir bu konuda

Merhaba, benim doktorumda bu diyetten ve saydığınız takviyelerden verdi.
Mthfr c677 homozigot benim de.
Yalnız aklıma takılan yüksek doz folik asitin bebeğin beyne zarar verdiğini okudum bi yerde, hatta Allah korusun otizme sebep olduğu.
Birde folik asitin metil folat formunda olması gerektiği. Bunları doktoruma soramadım. Çünkü çok kesin konuştu homosistein 9 olduğu için düşürmek lazım dedi.
Sizin gittipiniz doktorların son görüşü nedir bu konuda
Folik asit vücutta birikmez o yüzden problem yok dedi doktorum

Selamünaleyküm arkadaşlar 🖐 benim de düşüklerim var okuduklarımdan yola çıkarak metioninden fakir beslenmeye başladım fakat soğanda da sarımsakta olduğu gibi metiyonin varmış hatta karnabaharda da.. Malûm kış belirli sebzeler var nasıl yemek yapiyorsunuz ya da doğum yapan arkadaşlarım nasil menüler hazirladınız neler yediniz paylaşabilirseniz hem bana hem de bütün okuyacak arkadaslara yardimcı olmuş olursunuz tesekkur ederim şimdiden 🌹

Meselâ ben bugün zeytinyağlı havuç yemeği yaptım ama soğansız biraz biber vardı difrizde onu koydum bol zeytinyağı döktüm baharat konusunda bilgim olmadığı için acı veya nane koymadım biraz salça (salça yiyebiliyoruz diye biliyorum) isteyen 1 avuç pirinç de atabilir en son üzerine limon sıkmayı düşünüyorum 😋

Zeytin ve zeytinyağı karnımı doyurmama yardımcı oluyor.. Akşam limonlu çok açık çayın yanında çerez niyetine zeytin yiyorum yanında da kuru üzüm :)

Arkadaşlar balkabağından da yemek yapabiliriz kışın bir çok sebze de metionin var ama kabağınin içeriği uygun geldi bana bir yanlışlık yapmak istemem siz de araştirin hem içinde b vitamini ve folik asit varmış.

X