Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sizin homosistein seviyeniz benim degerlerimin yanında çok çok iyi.
22 homosistein seviyesi ile hamilelik geçirdim.
İstediğimi yedim içtim.( Dikkat ettim hamilelikte ben yemeğe dayanamaz hale geldim, aslında çok mıymıntıyım yemek konusunda yemekle aram yoktur)
Metiyoninden fakir diğer adıyla ölüm diyetini yapmadım.
B12 ve folik asit aldığımızda sentez problemi ortadan kalkıyor zaten, homosistein düşüyor. Protein parçalandığı için.
Ben çok çok zor bı hamilelik geçirdim ama bu homosistein ile ilgili değildi.
17 gün erken doğum diğer sorunlarından dolayı yaptım. Zaten doğumdan sonra ameliyata alındım. Büyük ve zor bi ameliyattı.
Sakın moralinizi bozmayın, benim 4 genim sorunlu 3 hetero 1 homozigot um.
Düşük sadece homosistein ile bağlantılı değil, hamilelikte ben hastalıklarımı öğrendim. Bana detaylı testler yapıldı düşüğe neden olan kanda değerler varmış onlara da bakılmıştı. O değerler negatif çıkınca doktor bı çok iyi demişti.
Allah'ın izniyle inanıyorum, mucizenizi kucağınıza tez vakitte alacaksınız.🙏
Ben Sinan hocaya gelecektim, hamile kalınca gelmedim. İstanbul'da yaşıyorum.
Hamile kaldığımda da homosistein im 22 ydi.

21.haftada aynı şekilde 3 kez sonuçlanan düşük ....sinan hocayla 8 aydır diyet ve ilaç tedavisi kan pıhtılaşması sorunu homositein 3 er ay arayla 15.1-12.4.-15.2 en son testte 15.2 ve kasımda tekrar tahlil...arkadaşlar bu hastalık günübirlik hastalık aniden düşüp çıkan bişey diye biliyorum diyelim düştü değerlerim izin verdi doktor hamile kalınca bu değer diyete ve ilaçlara rağmen yükselirse düşük olur mu devam ederse erken doğum riski ne kadardır?
Günübirlik yükselmiyor aksine diyet ve vitaminlerle en az birkaç ayda iniyor. Siz diyetinizi yapar, hocanın söylediği ilaçları ve vitaminleri kullanırsanız neden yükselsin ki? Bu diyet sadece homosistein için değil pıhtı için de yapılıyor keza benim homosisteinim 8’in üstünde hiç çıkmadı ama başka degerlerm kötü oldugundan yapıyorum.

Günübirlik yükselmiyor aksine diyet ve vitaminlerle en az birkaç ayda iniyor. Siz diyetinizi yapar, hocanın söylediği ilaçları ve vitaminleri kullanırsanız neden yükselsin ki? Bu diyet sadece homosistein için değil pıhtı için de yapılıyor keza benim homosisteinim 8’in üstünde hiç çıkmadı ama başka degerlerm kötü oldugundan yapıyorum.

8 aydır homosistein ve diğer pıhtı testleri diyete ve ilaçlara rağmen inmedi doktorda gebeliğe izin vermedi doğal olarak benim gibi olupta ilerleyen aylarda değerleri düşüp hamile kalıp çocuğu olan var mı?

Merhabalar 1.5 yıllık sinan hocanın tedavisinden sonra bütün değerlerim normale gelince gebeliğe izin verdi ama malesef 10 haftalıkken 3 temmuzda düştü bebeğim şimdi sinan hoca 8 ay beklemem gerektiğini söyledi bu 3. Düşüğüm şuan

merhaba kızlar bende sinan hocaya gitmek istiyorum ama randevu almak çok zormuş sizler nasıl ulaştınız yardımcı olurmusunuz

merhabalar, sinan beyin takip hastasi olan varsa burada, kendisi ikili test yapmiyor mu? 12.hafta kontrolumde ikili test yapmadi bana, daha sonra uclu test yapicaz dedi, ben genetik testleri sordum, yaptirsan iyi olur maliyetli fakat yaptirirsan uclu teste sonucu yetisir onu da degerlendirmeye aliriz dedi, sizler bu konuda naaptiniz?

merhabalar, sinan beyin takip hastasi olan varsa burada, kendisi ikili test yapmiyor mu? 12.hafta kontrolumde ikili test yapmadi bana, daha sonra uclu test yapicaz dedi, ben genetik testleri sordum, yaptirsan iyi olur maliyetli fakat yaptirirsan uclu teste sonucu yetisir onu da degerlendirmeye aliriz dedi, sizler bu konuda naaptiniz?
Bana da ikili test yapmadı üçlü test ve amniyosentez önerdi amniyosentezi kabul etmeyince üçlü testi de yapmadı

Bana da ikili test yapmadı üçlü test ve amniyosentez önerdi amniyosentezi kabul etmeyince üçlü testi de yapmadı
ben dayanamayip baska yerde kendim yaptirdim, hatta paraya kiyip genetik test de yaptirdim, ikisi de dusuk risk cikti, amniyosentez buyuk ihtimalle yaptirmam gibi geliyor, eger yuksek risk ciksa yaptiracaktim. cevabiniz icin tesekkurler, orada bazi seyleri sormaya ya cekiniyorum ya unutuyorum.

ben dayanamayip baska yerde kendim yaptirdim, hatta paraya kiyip genetik test de yaptirdim, ikisi de dusuk risk cikti, amniyosentez buyuk ihtimalle yaptirmam gibi geliyor, eger yuksek risk ciksa yaptiracaktim. cevabiniz icin tesekkurler, orada bazi seyleri sormaya ya cekiniyorum ya unutuyorum.
Çok iyi yapmışsın keşke bende yaptırsaydım içim rahat olurdu

Çok iyi yapmışsın keşke bende yaptırsaydım içim rahat olurdu
evet, zaten bu mthfr olayi yeterince stresli bir de o konuda endiselenmeye devam edemeyecegime karar verdim, cok para gitti ama kafam rahatladi, bir arkadasim sinan hocanin takip hastasiydi, besinci aya kadar kimseye soyleme demis ona, yani galiba son ana kadar kaybetme riski ile gelen bir stres var, en azindan ben oyle hissediyorum, bir de benim homosisteinim 16 idi hamile kaldigimda, biraz olaya yabani olarak hamile kaldim, simdi de korkuyorum, tekrar test de istemedi, bir daha homosistein e bakiliyor mu acaba hamilelik boyunca? bir de sizin homosisteininiz kacti ayiptir sormasi? bende c677t heterozigot var, siz de ne var? cok soruyorum kusura bakmayin, bu olayi anlayan cok az anlayan bilen var, kendimi cok yalniz hissediyorum bu acidan :KK43:

hocanın özelde devam edeceği hakkında bilginiz var mı tedavim yarım kalacak
Sordum şimdilik net bi kararım yok dilekçemi verdim mayısta ayrılıcam ama sonra sı ne yaparım bilmiyorum dedi hocanın konuşma şeklini billiyosundur zaten bu kadarını söylemesi bile şaşırtıcıydı :) ben temmuzda düşük yaptım mayısta ayrılcam sen bana martta gel bi yol çizelim sonrası için dedi

Sordum şimdilik net bi kararım yok dilekçemi verdim mayısta ayrılıcam ama sonra sı ne yaparım bilmiyorum dedi hocanın konuşma şeklini billiyosundur zaten bu kadarını söylemesi bile şaşırtıcıydı :) ben temmuzda düşük yaptım mayısta ayrılcam sen bana martta gel bi yol çizelim sonrası için dedi
İnşallah özelde devam eder tesekkür ediyorum...

Sizin Kaç aylıkken düşük oldu ilk düşük mü- sinan hoca olmazsa kafanızda sonrası için güvendiğiniz tecrübeli bir doktor var mı

7ur8
Sizin Kaç aylıkken düşük oldu ilk düşük mü- sinan hoca olmazsa kafanızda sonrası için güvendiğiniz tecrübeli bir doktor var mı
Benim 3. Düşüğüm sinan hocada ilk düşüğümdü 1.5 yıl izin vermedi izin verdikten sonrada 10 haftalık düşük oldu malesef. Şimdi İbrahim esinler e gidiyorum yine hacettepe nin doktoru ama özelde muayne ediyor

X