Gebeliğe Hazırlık Metionin diyeti ve Sinan beyin hastaları hadi destek olalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu ayın 26 sında başladım yemiyorum. Et yumurta baklagil bulgur kuruyemiş sarımsak önerilenin dışına çok nadir çıkıyorum. Ve şuana kadar tam 5 kilo verdim. Maksadım tabiki zayıflamak değil ama kendiliğinden gidiyo zaten

Sen neler yapıyosun ben yemiyorum yazın zor olmuyo şükür ot çöp neyse sebze çok şükür ama kışın zor olacak. 3. Aya girmek üzereyim 8 kilo verdim sana neler önerdi ben hergün aspirin prednol pazartesi cuma bemiks c çarşamba folik asit alıyorum. Doymuyorum ama alternatifler arıyorum sürekli

Merhaba hanımlar,ben de 1 boş gebelik 1 kimyasal gebelik yaşadım ve heterizot pıhtılaşmam var..bana doktorum bu diyetten bahsetmedi ama internetten araştırınca benim durumumdaki pek çok kişinin yaptığını gördüm.Sizden ricam diyette tam olarak neler yiyebiliyoruz,neler yiyemiyoruz yazabilirseniz ben de yapmak istiyorum bu diyeti..

Sen neler yapıyosun ben yemiyorum yazın zor olmuyo şükür ot çöp neyse sebze çok şükür ama kışın zor olacak. 3. Aya girmek üzereyim 8 kilo verdim sana neler önerdi ben hergün aspirin prednol pazartesi cuma bemiks c çarşamba folik asit alıyorum. Doymuyorum ama alternatifler arıyorum sürekli
seninle aynı canım ilaçlar da diyette...benim homosistein 18.6 çıktı ,kasım sonu gel dedi..senin kaç çıktı homosistein..diyete başlayalı mı 3 ay oldu...benım de 1 düşük oldu 4 ay önce..ben hocaya yeni gittim diyete de yeni başladım..kürtajdan sonra zayıflamak için diyete başlamıştım zaten o yüzden bu metionin diyeti zorlamıycak gibi beni:..67 kiloydum şu an 57 yim..birbirimize destek olursak daha güzel geçer bu zaman diye düşünüyorum..inş. kasımda değerimiz düşmüş olur

Merhaba hanımlar,ben de 1 boş gebelik 1 kimyasal gebelik yaşadım ve heterizot pıhtılaşmam var..bana doktorum bu diyetten bahsetmedi ama internetten araştırınca benim durumumdaki pek çok kişinin yaptığını gördüm.Sizden ricam diyette tam olarak neler yiyebiliyoruz,neler yiyemiyoruz yazabilirseniz ben de yapmak istiyorum bu diyeti..
bu diyetı çoğu bilmiyor canım mutlaka yap..çünkü kan sulandırıcı iğne kullanmalarına trağmen çoğu kişinin yine düşüyo bebeği.. o da kandaki bu hemosistein değeri yüüznden ..önce bu değer normal olmalı..iğne yeterlı olmuyo yoksa..mesajla numaranı gönder fotografının atayım dşyet listesinin..tek tek yazamam eksik bi şey kalmasın ...hem kan ver bi baktır değerine..homosisteine bakacaklar

Beni en çok et baklagil gurubu zorluyor yoksa bende rahatım biz çoğu yemeğe et katarız. Evet destek olalım bencede benim 8 çıktı homosisteinim. Antinükleer antikor ve anti parietal antikor düzeyi yüksek çıktı. Mesela neler yiyorsun bazen ben yanlışmış yapıyorum diyorum.

Beni en çok et baklagil gurubu zorluyor yoksa bende rahatım biz çoğu yemeğe et katarız. Evet destek olalım bencede benim 8 çıktı homosisteinim. Antinükleer antikor ve anti parietal antikor düzeyi yüksek çıktı. Mesela neler yiyorsun bazen ben yanlışmış yapıyorum diyorum.
himm senin iyi değil mi homosistein ..15 den küçük olmalı yazıyodu referans aralığı..demmki senin diğerleri yüksek çıkımıiş ya onun negatif olmasını bekliyor sinan hoca hamilelik için demi..benim antinükleer antikor ine anti parietal antikor negatif çıktı .....baklagilleri ben sevmiyorum zaten ama bulguru çok seviyorum.yeni başladım ya ben de acaba yapamıyor muyum diyorum..mesela günlük örnek beslenme de ekmek var ben ekmeği bıraktım 4 aydır yemiyorum 10 dilim de çok fazla ama diyetisyen yemen lzım dedi..yerken hesap yapmak çok zormuş..bol bol sebze yemeği yapmak lazım gali,ba..her gün et yememiz gerekiyor mu onu pek anlamadım..bir de gece yatarkn süt ve ekmek var listede onu yapmak zorunda mıyız..süt yerine yoğrt olur mu acaba...

Tam neden bu diyeti verdi bilmiyorum ama yapıyorum. Ben örnek listeye uymuyorum o gün ki durumuma göre yiyorum sabah peynir zeytin sebze öğlen eğer kahvaltıyı geç yapmadıysan yiyorum genelde bu ara yeşil fasulye ve otlar çok olduğu için yaptığımda büyük bi tencere ile pişiriyor um acıktık ça yanına ekmek alıp ondan yiyorum akşamda eşim de geldiği için bana uyan bi yemek yapıyorum gerisini ona göre yapıyorum. Ekmek 10 dilimi geçmiyorum et hakkımı ya etle yada yumurta ile kullanıyorum yoğurtta sıcak olduğu için genelde ayran olarak kullanıyorum yada çorbalarda. Ama mesela sen nerelisin bilmiyorum ben amasyalıyım bulgur yemiyorum evet ama bizde yarma çok kullanılır keşkek çok yapılır onlar hangi guruba giriyo bilmiyorum. Mesela mantarda bi protein onu et mi sayıcaz yoksa sebzemi. Evet bu kesin yasaklıları yemiyorum. Ama tam liste şeklinde değilde hesap tutarak yiyorum. Benim merak ettiğim mesela tatlı isteğimi reçel dondurma muhallebiyle görüyorum ama mesela kek yapıyoruz evde yasaklı malzemeler olmadan yaptığımızda yiyebiliyormuyuz. Kafamda çok soru var aslında. #serrasev

Nöbetli çalışan biriyim ve nöbetlerde yemek götürüyorum ama bazende olmuyo mesela sadece bir tane lahmacun yiyorum yada bi dürümcü ye gidip içinde sarımsak varmı yokmu diye sorum sadece 40 gram et koyduğum dürüm yiyorum hesaplarıma göre bi dürüm içinde patates varsa 5 dilim ekmek yapıyo. Ama tatile gidicem o zaman ne yapıcam yollarda sebze yemeği yapan yer bulamam yemek götürsem bozulur sıcaklarda ama hamile kalmadan da bi tatil istiyorum inşallah Ekim gibi diyorum birazda serin olur yoldada artık sebze yemeği olan bi yer bulucam. Mesela Kasım başında çağırdı sinan bey beni tam 5 ay uygulamış olucam bu diyeti yine değerlerime bakıcak e bi gecede kalmam gerekecek ne yiyecem ben iki gün misafir hanede kalıcam hep evde olsam kolay ama hep bi sorun etrafındakilere laf anlatmakta sorun ben bu diyeti zayıflamak için yapmıyorum demekten yoruldum. Ne olacak sonumuz hayır ola inşallah.

Tam neden bu diyeti verdi bilmiyorum ama yapıyorum. Ben örnek listeye uymuyorum o gün ki durumuma göre yiyorum sabah peynir zeytin sebze öğlen eğer kahvaltıyı geç yapmadıysan yiyorum genelde bu ara yeşil fasulye ve otlar çok olduğu için yaptığımda büyük bi tencere ile pişiriyor um acıktık ça yanına ekmek alıp ondan yiyorum akşamda eşim de geldiği için bana uyan bi yemek yapıyorum gerisini ona göre yapıyorum. Ekmek 10 dilimi geçmiyorum et hakkımı ya etle yada yumurta ile kullanıyorum yoğurtta sıcak olduğu için genelde ayran olarak kullanıyorum yada çorbalarda. Ama mesela sen nerelisin bilmiyorum ben amasyalıyım bulgur yemiyorum evet ama bizde yarma çok kullanılır keşkek çok yapılır onlar hangi guruba giriyo bilmiyorum. Mesela mantarda bi protein onu et mi sayıcaz yoksa sebzemi. Evet bu kesin yasaklıları yemiyorum. Ama tam liste şeklinde değilde hesap tutarak yiyorum. Benim merak ettiğim mesela tatlı isteğimi reçel dondurma muhallebiyle görüyorum ama mesela kek yapıyoruz evde yasaklı malzemeler olmadan yaptığımızda yiyebiliyormuyuz. Kafamda çok soru var aslında. #serrasev
ben Ardahanlıyım ama eşim tokat turhallı ...dediğin gibi yarma ile çok şey yapılıyo ben de soğuk çorba yapıyorum sürekli eşim çok seviyor.. yarma bence hani 3 kaşık pilav 1 dilim ekmek ya o da ekmek yerıne geçiyor..ben ekmek yiyemşyorum canım ıstemıyo .onun yerıne pilavdan 6 kaşık yşyorum ..mantar bence sebzedir tam emın değilim ama..bende dün pişirdim taze fasulye 2 gün yerım artık..başka da doğru düzgün yemek yapacak sebze yok..keki günlük süt ve yumurta hakkını kullanarak yapabılırsın ama ekmekten düşmen gerekiyor yediğin her dilim keki...sana sinan hoca ne zman hamilelik düşüneceğini söyledi mi ?bana açıkça neyim olduğunu söylemedı ya diyet ve ilaç verdi kasımda gel dedi..benım bebekte de anomali çıkmıştı..pıhtılaşmadan mı düştü anomaliden mı bilemiyorum..kesin yasaklılarda mesela ben çalışıyorum işyeinde yemği,n içinde sarımsak çıkıyo sarımsak yasak ama yemeğe tadını verdiği için yemiycez mi ?sen çalışıyor musun bu arada? valla benimde kafamda çok soru var , bu diye listesini aldığımdan beri yasaklıları canım çekiyo nedense

Nöbetli çalışan biriyim ve nöbetlerde yemek götürüyorum ama bazende olmuyo mesela sadece bir tane lahmacun yiyorum yada bi dürümcü ye gidip içinde sarımsak varmı yokmu diye sorum sadece 40 gram et koyduğum dürüm yiyorum hesaplarıma göre bi dürüm içinde patates varsa 5 dilim ekmek yapıyo. Ama tatile gidicem o zaman ne yapıcam yollarda sebze yemeği yapan yer bulamam yemek götürsem bozulur sıcaklarda ama hamile kalmadan da bi tatil istiyorum inşallah Ekim gibi diyorum birazda serin olur yoldada artık sebze yemeği olan bi yer bulucam. Mesela Kasım başında çağırdı sinan bey beni tam 5 ay uygulamış olucam bu diyeti yine değerlerime bakıcak e bi gecede kalmam gerekecek ne yiyecem ben iki gün misafir hanede kalıcam hep evde olsam kolay ama hep bi sorun etrafındakilere laf anlatmakta sorun ben bu diyeti zayıflamak için yapmıyorum demekten yoruldum. Ne olacak sonumuz hayır ola inşallah.
yeni gördüm bu mesajını..o kadar haklısın ki kimse anlamıyo halden..bizde bu hafta tokata gidicez hacca gidiyo kayınvalıdemler şimdi onu yemem bunu yemem nasıl dıycem bilmiyorum..bende bebek olmadan bi tatile çıkalm diyorum biz otelde de kalmıyoruz gezxiyoruz kafamıza göre ve dışardan yıyoruz mecbur..artık ev yemeği yapan lokanta arıycaz..ankaraya geldığınde nerede kalıyosun, misafirhane dedin ya ?inşallah değerlerimiz düşmüş olur da hayırlısı ile sağlıklı evlat nasip olur bize de..

Evet 24 saat nöbet esasına göre çalışıyorum ve 3 öğünüde orda yiyorum. Ben sağlık personeliyim bana da dediği enzimler kaynaklı dedi ama işimiz diğerlerine göre kolay dedi. Kasımda geleceksiniz ve bakıcaz sonra bebek düşüneceksin dedi. Ben yarma da yemiyorum bulgur yerine geçer diye.

Memur olduğumuz için öğretmen evi DSİ nin misafir hanelerinde felan kalıyoruz. Benim kayınvaldem akrabalarım çok anlayışlılar sonuçta 5 düşükle neler yaşadığımı biliyorlar benim yeme durumuma uyuyorlar bende biraz açığımdır bu konularda soran olunca anlatıyorum bazı kullanmam gereken ilaçlar ve yememem gereken şeyler var diyorum ne düşündükleri önemli değil benim için açıkçası o da var. Ben yemiyorum içinde sarımsak olan şeyleri çünki diyetisyen o gün anlatırken sorduk ve yemiyeceksiniz dedi.

yeni gördüm bu mesajını..o kadar haklısın ki kimse anlamıyo halden..bizde bu hafta tokata gidicez hacca gidiyo kayınvalıdemler şimdi onu yemem bunu yemem nasıl dıycem bilmiyorum..bende bebek olmadan bi tatile çıkalm diyorum biz otelde de kalmıyoruz gezxiyoruz kafamıza göre ve dışardan yıyoruz mecbur..artık ev yemeği yapan lokanta arıycaz..ankaraya geldığınde nerede kalıyosun, misafirhane dedin ya ?inşallah değerlerimiz düşmüş olur da hayırlısı ile sağlıklı evlat nasip olur bize de..

Evet inşallah hayırlısıyla sağlıklı bebeğimizin alırız kucağımıza ben sinan beye çok zor randevu aldım çokta zor muayene oldum. Sen ne yaptın muayene olabilmek için

yaa bu çok iyi oldu çok sağol ..yarma dediğin gıbı bulgur sayılır tabi :KK43: ben de memurum tarım bakanlığında çalışıyorum .5 düşük dedin ya ne zmaan araştırdın nedenını? çok geçmiş olsun neler yaşamışsın hiç kolay değil.. sinan hocayı nasıl öğrendin daha önce amasya da mı gidiyodun doktora? benım sınan hocaya ulaşmam tamamen tesadüf oldu daha doğrusu Allah yardım ettı bana , çok şükür içim çok rahat ..ben yemekhanede ustaya durumumu anlatayım bana sarımsak koyduğu yemeklerı söylesın bari sonuçta tadı geçiyo yemeğe ben düşünemedim.

Bence anlayışlı bi insansa kayınvalden anlat durumunu ve ztn sebze yemeği yiyorum içinize et sarımsak katmayalım de bulgurda yiyemiyorum de bak hacca gidiyomuş kendin için dua iste sorun olmaz inşallah

X