Merhabalar yaşım 34 bekarım sonuçlarım yüksek çıktı erken menopoz dönemi mi diye çok korkuyorum, anlayan işin içerisinde olan kimse varsa yardımcı ols

Referans değerler görünmediğinden neye tekabül ettiği anlaşılmıyor bazı değerlerin. FSH yüksek sanki biraz. IGF-1 düşük. LH normal sanki. Hipofizden mi şüphelenildi? Hekim daha iyi yorum yapar. Menopoz olmayabilir. Belki başlangıçtır. Hekimle görüşseniz ve ona sorsanız daha iyi olur. Geçmiş olsun.

Igf-1 ve FSH paralel çalışıyor gibi. Sizde niye zıt anlamadım. İyi doktorlara denk gelesiniz. Profesörlere gitseniz daha anlamlı olur. Üniversite hastanesine giderseniz asistan anlayamazsa öğretim üyesine danışır. Bu yolu da deneyin.

Doktorlarım doçent ama.hepsi aynı şeyi söylüyor psikolojim çökmüş halde. Öğretmenim öğrencilerime verimli de olamıyorum hayırla sonuçlanır inşaAllah

Doktorlarım doçent ama.hepsi aynı şeyi söylüyor psikolojim çökmüş halde. Öğretmenim öğrencilerime verimli de olamıyorum hayırla sonuçlanır inşaAllah
Doktorlar erken menopoz dediler yani. USG ile yumurtalığınıza bakıldı mı? Belki stres faktörü de etkilemiştir. Tam 3. günde mi gittiniz? Döngü süreniz mi uzamıştı? Bu sonuca göre yumurta oluşmaz ama menopoz da denir mi veya tedaviyle düzelir mi bilmiyorum.

Doktorlar sitesinde sorulara cevap veriliyor. Belki oraya yazsanız farklı yorum yapıp tetkik isteyebilirler. Üniversite hastanesini de denerdim.

Önceden bu testler yapıldıysa normal mi çıkmıştı? Ailede var mı? Bir arkadaşıma da erken menopoz dendi. Sonra evlenince 2 çocuğu da oldu ama genetik rahatsızlığı çıktı. Sebebi oymuş meğerse.

Doktorlar sitesinin linkini atar mısınız bir de oradan deneyelim. Üniversite hastanesi öğretim görevlisi doktorlar zaten. Normal muayeneye girmiyorum özelden tedaviyi yürütüyoruz. Menopoz demiyor hiçbiri en son ki doktor platforma attığım değerleri istemişti daha göstermek için fırsatım olmadı dediğim gibi öğretmenim ve vakit bulamıyorum. Bu hafta inşallah nasip olursa izin alıp gideceğim. Öğretim görevlisi amh ye gerek yok dedi, bir iki sene tedavi alabilirsiniz FSH yüksek değil korkmayın demişti. Netten bakınca da 10 un üstü anormal diyor. Herkes kendisince yorum yapıyor beynim bulanık hâlde. Dediğiniz sitenin linkini atar mısınız lütfen

İnternetteki değerlere aldanmayın. Birçok sonuçla kıyaslayıp hekimler yorum yapıyor.

Belki de bel çevreniz yağlanmadan dolayı arttıysa o sebeple de değişimler olmuştur.

Stres de hormon test sonuçlarını etkiliyor. Ben endokrine kan vereceğim zaman hemşire bana çok rahat bir şekilde, uykunu alıp ve stressiz gel demişti

FSH değerimiz zaten menopoz sınırının altında. Doktorlar da kötü bir şey dememiş. Takılmayın. IGF-1 düşüklüğü niye var, ona bakarlar.

Buradan sormayı deneyin bir de.

Benim hayatımdan stres eksik olmuyor maalesef zaten büyük etken bu .. Abim doktor devlette kadın doğumcuya göstermiş yumurta toplatms yapabilir demiş. İnanın ne söylesem nafile dedim ya hepsi farklı konuşuyor ve ben hakikaten hiç ama hiç değilim Yaşım çok genç çünkü lakin annemde erken yaşta 35 lerde menopoza girmişti genetik olabilir diye korkuyorum Sivas'taki başka doktor da bir ilaç yazmış 3 ay kullansın her şey normale döner demiş. Hangi birine inanim bilemiyorum dua buyurun benim için

İlacı deneyin ve 3 ay sonra tahlil yapılınca çaresine bakılır. Endişelenmeyin hemen. En kötü yumurta toplatırsınız. Sağlıklılar saklanır.
Abiniz de doktormuş, sizi daha iyi yönlendirir.

Tez zamanda şifa bulursunuz inşallah. Karşınıza iyi bir baba ve eş olacak biri de çıksın

Allah razı olsun Allahtan gelirse kul neylesin abim uğraşıyor ama 3 aydır bir sonuca varamadım. Rica etsem doktorlar sitesi var demiştiniz linkini paylaşın lütfen oradan da yorum almak istiyorum.

Allah razı olsun Allahtan gelirse kul neylesin abim uğraşıyor ama 3 aydır bir sonuca varamadım. Rica etsem doktorlar sitesi var demiştiniz linkini paylaşın lütfen oradan da yorum almak istiyorum.
Önceki mesajımda buradan yazan kelime linkti. Onu tıklarsanız yönlendirir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…