Merhabalar yaşım 34 bekarım sonuçlarım yüksek çıktı erken menopoz dönemi mi diye çok korkuyorum, anlayan işin içerisinde olan kimse varsa yardımcı ols

Sena33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2024
15
4
33
IMG_20240101_201207.jpg

Benim hayatımdan stres eksik olmuyor maalesef zaten büyük etken bu .. Abim doktor devlette kadın doğumcuya göstermiş yumurta toplatms yapabilir demiş. İnanın ne söylesem nafile dedim ya hepsi farklı konuşuyor ve ben hakikaten hiç ama hiç değilim 😔 Yaşım çok genç çünkü lakin annemde erken yaşta 35 lerde menopoza girmişti genetik olabilir diye korkuyorum 😔 Sivas'taki başka doktor da bir ilaç yazmış 3 ay kullansın her şey normale döner demiş. Hangi birine inanim bilemiyorum 😔 dua buyurun benim için 🤲🏻🌸
Hayıt macunu kullanın. Benim 15 ti fsh değerim. Sadece 4 ay kullandım 8 e düştü

Benim hayatımdan stres eksik olmuyor maalesef zaten büyük etken bu .. Abim doktor devlette kadın doğumcuya göstermiş yumurta toplatms yapabilir demiş. İnanın ne söylesem nafile dedim ya hepsi farklı konuşuyor ve ben hakikaten hiç ama hiç değilim 😔 Yaşım çok genç çünkü lakin annemde erken yaşta 35 lerde menopoza girmişti genetik olabilir diye korkuyorum 😔 Sivas'taki başka doktor da bir ilaç yazmış 3 ay kullansın her şey normale döner demiş. Hangi birine inanim bilemiyorum 😔 dua buyurun benim için 🤲🏻🌸

Merhaba benim yaşım 31 bu ay sonu 32 olcam. Fsh değerim 34 tü ben stres üzüntü duyunca şok olma gibi durumla atlatamadım bu durum beni çok üzdü bu yaşta. Ailemde de yok yani annem 43-44 yaşında girmiş erken gibi olsada ben kadar değil. Bir çocuğum var biz ikinciyi düşündük 1 sene olmayınca ben doktora gittim hormon testimde sonuç öyle cıktı hayıt macunu kullandım ve stres üzüntü ile 50 ye cıktı. Şu an 62 gündür adet olamıyorum ama kistte vardır belki ondan ötürü de olabilir. Fakat benjm sizden daha yüksek olduğu için erken menapoz bu yaşta bu durum kendime yakistiramasamda alışamasana durum bu. Sizin ki düşer ama ne yapıp ne edip amh değerinizi olcturun özele gidip amh testi yaptırmak istediğinizi söyleyin. Beni doktor tüp bebeğe yönlendirdi fakat menapoza girersem tamamen tüp bebekte yapılamaz o yüzden size diyebileceğim en mühim şey amh testinizi yaptırın eğer yumurta rezerviniz çok düşük çıkarsa 0 li değerlerde ve yakın zamanda evlilik planıniz yoksa yumurtalarınızı göbekten toplayabilirsiniz zor bi işlem değil toplatıp dondurabilirsibiz. Önce amh testi verin ona göre netlesir herşey zaten. Fsh düşürmek için ise şu an bende başladım aslan pençesi çayı herkes tavsiye ediyor ve coj fazla düşen var. En azından menapoz durumu söz konusu olmaması adetiniz devam ermesi adına fsh değerinizi düşürmeye bakın. Aslan pençesini bi araştırın bende 5 ay oldu bu durumu öğreneli henüz alışamadım fakat araştıra araştıra artık net öğrendim. Hatta instagramda bi kaç sayfa var oralardan da destek alabilirsiniz dilerseniz özelden yazayım size

Bu arada estradiol değeriniz 53 olduğu için yumurtlamaniz hala devam ediyor demek bana estradiol 5 'in altına düşünce tamamen menapoz diyebiliriz demişlerdi. Ve 1 sene boyunca hiç bi şekilde doğal yoldan adet görülmezse tamamen menapoz denilmişti. Henüz bende girmedim ama belirtiler o yönde ve hormon testime göre menapoz görünüyor ama benimde estradiol değerim 46 olduğu iicn benimde yumurtlamam henüz bitmedi devam ediyor.

X