Merhaba benim derdim şu, bana bir kere yanlış yapan insanı hayatımdan çıkarıyorum ve bu yüzden çevremde kimse kalmadı. Detaya da inin lütfen?

Benim için gerçek dostluk bu demek ama , ben olsam bana yapılmayanları ben yapardım . Yani böyle dostlar dünyada var aslında ama çok nadir

Gerçekten içimdekileri yazmışsınız ya . Dünyada benim gibi insanlarında olması beni çok mutlu etti. Bende sizin gibi kendi yaptığımın doğru olduğunu düşünüyorum çünkü ben olsaydım dostuma bunu yapmazdım diyorum ve ipleri koparıyorum. Diğer türlüsü yalakalık gibi geliyor bana , Biz nadir bulunan kaliteli insanlarız bence

Keskin çizgileri bozarsam da kendimi yalaka olacakmışım gibi hissediyorum. Baya zor bi durum yani ama çözülür inşallah

Ne mutlu size, inanin cok sevindim. Cunku bu dediginiz mucize gibi bi sey. Sizde ne yüce gönüllüymüşsünüz ki annenizi affetmişsiniz.Tabii ki Allah katında annenin hakkı hiçbir şekilde ödenmez. O yüzden de affetmek burada belki magrifet değil ama yine de hani duygu ve nefsinize yenilip affedemeyebilirdiniz. İnşallah küçüklüğünüzde çektiğiniz sıkıntıları mükafaatını Rabbim den ahirette ve dünyada görürsünüz.

Ben şu sebeple sordum. Baglanma isimli bi kitapta okumuştum. Benzer durum bende de var ve ben aslında bazen insanları bu kadar kolay silip atmamı çok da kendi merhamet duygumla bağdaştıramıyordum.
O kitapta okuyunca anladım ki kucuklugunde annesi ile güvenli bir ilişki içinde olmayan insanlar işte gerek romantik ilişkilerde gerekse arkadaşlık ilişkilerinde yanlış yapan insanların kendilerini kullanacağına dair bir inanca sahip olurlarmış. Yani küçüklüğümüzden beri annemiz ile olan güvensiz bağımız yine birileri canımızı yakacak gibi bir savunma mekanizmasına dönüşürmüş gibi bir şey anlamıştı kitap.
Dolayısıyla sizde de sanırım bu yüzden olmuş bu durum. Bugün ilişkiniz anneniz ile iyi de olsa demek ki hala küçüklükten kalan izler var..

umarım onları da bir an önce atlatırsınız.... inanın çok şanslısınız küçükken annenizin herhalde bir takım sorunları vardı ama çok şükür onları atlatmış.... dilerim bir ömür boyu çok iyi anlasirsiniz. Belki kacingan baglanma ile ilgili videar isinize yarayabilir.. kendinize iyi bakın hoşça kalın

evet yalniz olmadigimi bilmek banada iyi hissettirdi. Bence de ya

Çok sağolun Allah razı olsun. Söylediklerinizi dikkate alacağım emin olun . Allah size de herşeyi gönlünüze versin hoşçakalın

Size de oluyor mu siz zor gunlerinde canınızı disinize takıp teselli ederken sadece iyi günde değil kötü günde de yanlarında olurken sizin kötü gününüzde yanınızda olmayınca silmek mübah mı yoksa kusursuz dost arayan dostsuz kalır deyip devam mı etmek gerekir ben de buraya iliştireyim böyle yapanlarin hepsini sildim üstelik akrabalık bağı olanları bile görsem selam bile vermiyorum pişman de değilim

O kadar güzel, o kadar kaliteli anlatmışsınız ki hayran kaldım resmen kesinlikle katılıyorum harfi harfine söylediklerinize.. Her şeyden önce yapılan hataların tolere edilebilir olup olmadığı değerlendirilmeli. Buluştular da beni çağırmadılar diye silmem, ama bana doğrudan bir yanlışları varsa, kendilerini benden ya da herkesten değerli görüyorlarsa, kendilerini dünyanın merkezinde görüyorlarsa acımam. Ben rahatsızlandığımda aaa sen beni aramadın, sormadın diye silmem, ben de kimsenin hayatının merkezinde değilim haberi bile olmayabilir.. Geçenlerde samimi sayılacak ya da öyle sandığım bir arkadaşım ameliyat olacaktı, sürekli haberdar oluyordum kendisinden. Ama ameliyat olduğunda ailemin yanında farklı bir şehirdeyim, ailemle çok ciddi kavgalar yaşamışım, üstüne hamile olduğumu öğrenmişim ruh halim alt üst.. Bu bana diyor ki durumda paylaştım, gördün ama geçmiş olsun demedin. Diyorum ki böyle sorunlar yaşadım, ben durumu gördüğümde ağlıyordum, ama diyor ki görmüşsün yazsaydın.. Bu insan bana durumumu anlatmama rağmen "ben senden daha değerliyim" mesajı veriyor. İşte böyle insanlara, bana ben olduğum için değer vermeyen, saygı duymayan insanlara artık saygım da tahammülüm de yok.. Böylelerini hayatımda tutmayı kendi ruh sağlığıma tehdit olarak görüyorum.. Ve yol veriyorum...

Çok sağolun Allah razı olsun. Söylediklerinizi dikkate alacağım emin olun . Allah size de herşeyi gönlünüze versin hoşçakalın
Allah sizdende razi olsun. Amin, cumlemizin.

Son olarak izniniz ile şunu da yazmak istiyorum. Tabii ki ben her şeyi iyi biliyorum diye değil sadece birbirimize faydamız olsun diye sonuçta burada bir şeyler paylaşıyoruz. Ben de doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri aktarmak istedim

Arkadaşlarınız ile eğer daha önce her buluşmanızda 3 kişi olarak buluşmanıza rağmen sizi birden çağırmadılarsa elbette ki kırılmak ta haklısınız... o an o değersizlik duygusu ile tamamen onları silmek istemeyedebilirsiniz ama bunu eyleme dökmemelisiniz. Çünkü yetişkin insanlarız ve bu sağlıklı bir tepki olmaz. Nitekim bu sizin yalnız kalmanıza da sebep olur. Belki de ortada asla dışlamak istemek gibi bir durum yoktur. Bunun en iyi cevabını onlara niye beni çağırmadınız diye sorarak öğrenebilirsiniz. Onun doğrultusunda nasıl davranacağınıza karar verirsiniz ... sevgiler Öpüyorum sizi hoşça kalın

Kan bağına sahip olmaları onları üstün özellikli kılmaz, yanlış yapıyorlarsa mesafeyi koymak da en doğal hakkı insanın.. Ben babamın bana yaptıkları karşısında reddi miras yapmayı düşünüyorum, o kadar söyleyim siz anlayın..

Siz olmadan da bulusabilirler bunun nesini hata olarak gördünüz ki? Bu kadar küçük seylere takılmak sizi zihnen çok yorar

Öncelikle güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim ... Aynı şeyler sizin için de geçerli. Siz de çok kaliteli ve çok değerli yazmışsınız; dediğiniz gibi yani dünya hali herkesin başına bin bir türlü durum gelebilir ki siz anlatmışsınız arkadasiniza olanlari. Eğer ki hala anlayışsız yaklaşıyorsa aynen de dediğiniz gibi ben senden daha değerliyim demiş oluyor ve böyle insanları hayatımızda tutmak yani çok özür dileyerek yazıyorum ama aptallıktan başka bir şey olmaz.
E tabi insan küçükken daha naif oluyor ama bir takım insanları tanıdıkça, yaş aldıkça bunu çok kolay bir şekilde yapabiliyoruz.. iyi ki de yapıyoruz.. bebeginizi gule güle büyütün, şansı bahti acik olsun inşallah

Resmen başlıkta beni anlatmışsın ama ben şikayetçi olmadım hiçbir zaman… Aile kardeş ve eş bana yetiyor sohbetlik bir kaç arkadaşta var…

Allah bereket versin fazlasını istemez

Genelde insanları çabuk silenlerin ailelerinde güvensizliği öğrendiklerini gözlemledim. Eşimin annesi kimseye güvenmemekle övünür. Eşim de zor güvenir. Sınırlı bir çevresi vardır.

Annenizle çocukken iletişiminiz sonucunda da bunları yapıyor olabilirsiniz. İnsanlar size göre 'hata' yaptıklarında çok kolay bir şekilde 'sevilmediğinizi', bu yüzden de görüşmemeniz gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Sevilmemiş çocuk ya kendini sevdirmeye çalışıp, herkesi memnun etmeye çalışabilir ya da derin bir nefret geliştirebilir. Çabuk yanlış anlar, alınır, üstüne alınır durumları.

Sanırım tutumunuza taraf arıyorsunuz ama farklı bir bakış açısı isterseniz, şunu düşünün: Etrafınızdaki insanların size yaptıkları her zaman sizinle ilgili değil. Size haksızlık ettiklerinde ya da sinirlendiklerinde bile aslında onlarla ilgili olabiliyor durum. Siz onların 2 kişi buluşmasını bile kendinize göre yorumladınız.

Çevresi geniş biriydim. Artık değilim. Ama insan kusurlu bi varlık. Ne kadar çok yaklaşırsanız, o kadar çok görünür kusurları. Üstüne alınmamak lazım her yapılanı.

abartı şeyler bunlar
bensiz buluşmuşlar diye arkadaşlık mı kesilir?
acilen büyümeniz lazım 18 yaşındakiler bile böyle davranmıyor

Ne tür bi hata yaptiklarina bağlı.Cok küçük şeylere yada boş aninda söylenmiş şeylere pek takilmam.Onemli olan dostluğumuzun nasıl olduğu.Kimse kusursuz değil bende değilim karşımdaki sende kusursuz olmasını bekleyemem çok büyük bir şey yapılırsa o ayri

eskiden hep üç maymunu oynar gene eskisi gibi devam ederdim ama bu sefer susmadım söyledim tüm eski şeyleride açtım söyledim de söyledim rahatladım ortada hiçbir şey yokken kötüyüm anlatayım da öyle kötü olaym kafasındaym artk bide bu yaşadığım hep aynı kişi üzerinde oldu her ailede çevrede bir oluyor ne yazıkki..Hele birden fazlaysa Allah yardım etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…