Merhaba benim derdim şu, bana bir kere yanlış yapan insanı hayatımdan çıkarıyorum ve bu yüzden çevremde kimse kalmadı. Detaya da inin lütfen?

Çevrende kimsenin olmaması güzel bir şey değil.
İnsan sosyal bir varlıktır, aile dışında da kan bağımız hukuk bağımız olmadığı insanlarla yakın olmak insanın ruhunu doyuran şeylerin başında geliyor bence.
Yani yaptığınızı takdir etmeyeceğim diğer insanlar gibi.

Normal değilsiniz, destek görün. İnsanın hayatında şöyle sağlam 1 2 arkadaşı mutlaka olmalı.
Ara sıra vakit geçirmek için takılacağı birkaç başka arkadaşı olmalı.

Küçük hataları affedememek büyük bir problem bence. Siz de insanlara değer vermiyorsunuz anlamına kadar gelir ayrıca.

Benim bir tanidigim da boyle ona gore herkes kotu, herkes yanlis davranıyor. Bilerek sadelesmek baska ama herkes bana yanlis yapıyor diye dusunmek bambaska şeyler.

Zor zamanlardan mi gectiniz?
Çok kırılgan oldugum için olabilir. Sevdiğim insanlardan ufacık bir şey görsem hemen alınırım

Çok sevdiğim arkadaşlarım da var ama bazen bensiz görüştüklerini öğrenince zoruma gitti açıkçası ve arama mesafe koydum . Siz olsanız koymaz mıydınız

Çok sevdiğim arkadaşlarım da var ama bazen bensiz görüştüklerini öğrenince zoruma gitti açıkçası ve arama mesafe koydum . Siz olsanız koymaz mıydınız
Koymam tabiki ayrıca görüşüyorlar koymuyorum da.
Herkes bireydir kimse bir başkasına yapışık değil, belki özel konuşacakları konu vardır. Herkesin çizdiği sınırlara, özeline saygı duymak lazım.

Bizim de 3 kişilik arkadaş grubumuz var, oluyor bu tür şeyler ama kimse alınmıyor kimse şaşırmıyor.

Ben öyleyim.
Ailemle bile küsüm çok uzun yıllardır.
Ben mutluyum ama bu halimden, dünyada ölüm varsa bana da var. Aileysek bana onları yapmayacaklardı. Çok derin bağ kuramadıysam da sorumlusu yine onlardır diye düşünüyorum.
Tek taraflı da değil, karşılıklı böyleyiz yani.

Hayatta bende sonsuz kredisi olan 3 kişi var, ikisini doğurdum zaten. Onlar isterse ağzıma tükürsün, ben de tükürürüm ama asla sırt çevirmem.

Yalnız değilsin bende bu aralar diyorum kimse kalmadı etrafında diye ama bana zarar geleceğine yalnız kalırım daha iyi

Abartmiyorsun canım,bende böyle yapanlara karşı soğuyorum elimde değil.İlk kazığı yiyince oturup ikinciyi beklemiyorum şutluyorum.Sansli bir durum çünkü bu kazıkları yiyipte o kişileri hayatından cikaramayip kalabaliklar içinde yanlız olmak daha kötü

Herkesle sohbet muhabbet ederim ama dost diyebileceğiniz kimsem yok. Kaç yaşındasınız? Ben hiç arkadaş ihtiyacı da hissetmiyorum. Eşim, annem, babam, kardeşim, çocuklarım var şükür.
Bensiz buluşmuşlarsa bir kere olabilir ama tekrarlıyorlarsa ben de araya mesafe koyardım.

Çok kırılgan oldugum için olabilir. Sevdiğim insanlardan ufacık bir şey görsem hemen alınırım

Eşiniz size küçük de olsa yanlışlar yapmiyor mu peki?
Kayinvalideniz mesela, en ufak hatasında silip çıkarıyor musunuz hayatınızdan?

Annem melek gibidir. Bence dünyadaki bir numaralı anadır. Ama onun bile bana küçük bir haksız sözü ablalarım yüzünden falan olmuştur.

Demek istediğim kul hatasız olmaz o da öyledir

Bunlari arkadaşlarıma büyük kırgınlık duyduğum şu dönemde yazıyorum.
Ben soğuk yapıyorum. Sert çıkıyorum ama hemen silmem. Epeyce biriktirir taşarım.

Bu arada eşin bunu sana söylerken ne amaçlı söyledi onu bir düşün.
Benimki bana söylerken açık açık "çok çabuk insan silip hayatına kaldığın yerden devam ediyorsun. Hata yapmaktan korkuyorum kendimi kapı önünde bulucam diye" demişti.
Sonsuz kredim de ona halbuki ama bilmiyor.
Bu amaçla söylediyse sorun yok ama yalnız kalıp bana sarıyorsun gibi bir alt metin varsa dikkat et.

Maalesef ben de öyleyim

Ben de senelerce bu şekilde davrandım ve çok mutluydum çünkü çevremde yanlış kimse yoktu az ve öz gerçekten çok daha kaliteli bir sosyal çevrem vardı, sonradan bazı mecburi durumlardan dolayı o huyumu bırakmak zorunda kaldım ve hiç mutlu değilim bu halimden keşke eskisi gibi kimseye eyvallahım olmayan net insan olabilsem...

Ben eşime dert yandığım zaman teselli veriyor . Yalnız kaldığımı söylüyorum ona o yüzden o da bu kadar çabuk silme insanları diyor . Yanlış herkese yapılıyor herkes senin gibi yapsa kimse kimseyle görüşmez konuşmaz diyor

Bence onlara göre fazla değer yüklüyorsunuz ilişkiye.Bunu dengelemek önemli.Ben de hassas biriyim.Sizin gibiydim.Dengeyi tutturmakta hala zorlanıyorum.Simdiki taktigim şu.Yapilana göre mesafeyi ayarlıyorum.Kuzenim ve kızıyla çok iyiydim.Ama bu yaz farkettim ki onlar beni o kadar da sevmiyormus.Simdi onlar kadar arıyorum soruyorum.Kusmedim ama biraz geri çektim kendimi.Ya da okuldan tatilde bile telefonla 1 saat konuştuğum iş arkadaşım çocuğumun oldu, gelmedi.1 saat kotuledigi kız doğurdu ona gitmiş.Ama yarın okulda hos beş ederim.Konusurum.Ama ölse umrumda değil aslında.Günü kurtarıyorum artık.Ve iş arkadaslari benim için para karşılığı görüşmek zorunda olduğum canlılar.Ama iyi sohbet varsa da ederim hani.

Ama ben bu durumu guzelleyemiyorum.Sosyallesmeyi , eskisi gibi olmayı özledim.Deger verdiğin kadar değer görüyorsun çünkü.Hep hayalim böyle kalabalık sofralarda gırgır şamata yapmaktı dostlarımla, olmadı.Bu da böyle olsun ne yapalim.Siz siz olun dengede kalmaya özen gösterin.Kusursuz dost aramayın,anlayacak insanlar ise, kırıldığınız noktaları konuşun derim

Belki ben de en iyisini yapıyorumdur ama yalnızlık zor gelmeye başladı işte

Bende çevrem kalabalık olsun , çok kıymetli arkadaşlarım olsun isterdim ama olmadı . Yine de umutluyum ama illaki karşıma değer vereceğim insanlar çıkar . Allahın izniyle

Evet mantıklı aslında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…